0 oy
287 göst.
Aile kategorisinde (58 puan) tarafından
39+ 4 haftalık hamileyim gece olunca kaskatı kesiliyorum her yanım ağrıyor gündüz her işimi yapıyorum yine bu akşam bulaşıktı toparlamayı yaptım uzandım agrılarım başladı 2 yaşında bir kızım var sürekli oyun istiyor yapabildiğim kadar ilgilenmeye calışıyorum eşim de öyle tam uzandım kızım oyuncaklarla oynuyordu babasıda tel de kızım geldi üstüme atladı yüzümün üstüne göbeğini katmış oyun zannedip gülüyor gücümde kalmamış artık nefes alamıyorum dedim eşime bir yandn kızı üstümden atmaya çalışıyorum nasıl boğuşuyorum nefessiz kaldım tel elinde yapma kızım diyor en son çocuğu o hışımlı üstümden kaldırıp bağrdım burda nefes alamıyorum ya deyip sinirden mutfağa gittim oturmuş hem nefes almaya çalışıyorum hem ağlıyorum bir gelip bakmadı neyin var iyi misin diye kendime gelince içeri geçtim baktım hala tel elinde kafasını kaldırıp nasıl oldun diyor konuşmuyorum senle soru sorma bana dedim omuz düşürdü gitti kızı yatırıp yattı ben konuşmak istemiyorum haksız mıyım tavrımda ya bide bana trip atıyor ben abartıyormuyum ya gebelikten dolayı çok sinirli oldun diyip bana atıyor  

5 Cevaplar

+1 oy
(13,804 puan) tarafından
Bence haklisin ya. Bu kocaların telefondan başını kaldirmamasina sınır oluyorum.  Bende en iyi iletişimi telefondan kurduğumuz için kocama şu mesajı attim. 

Evlerde babalı yetimler büyüyor artık. Aslında varlar ama aslında hiç yoklar.

Telefonun başından kaldıramıyorsun adamı. Her gün işe gönderir gibi geçiyor başına ve mesaisi hiç bitmiyor. Seninle iletişim kurmuyor, sanki o evde hiç yaşamıyor. Ülke kurtarıyor oturduğu yerden de ailesini kaybettiğini göremiyor. "Sen daha iki çocuk bir kadını yönetemiyorsun abicim sus istersen!" de diyemiyorsun. Hem çok öfkeli hem çok alınganlar. O oyun oynarken onun çocuğunu başkaları büyütüyor bu defa. Çocuğun rol model alacağı, saygınlığını koruyabilmiş bir erkek yoksa evin içinde o da tüm eksik yanlarını dışarıda aramaya başlıyor.

Evlerde kocalı dullar var artık. Aslında varlar ama aslında hiç yoklar.

Kendisi hep online olduğu ve genelde başka kadınlara alev gönderdiği için iltifat etmediği, ilgilenmediği karısına başkası iltifat edince küplere biniyor da ben bu işin neresindeyim diye sormuyor. "Sen PupG oynarken oldu n'olduysa abicim!" diyemiyorsun. Birinin hatası bizim hatamızı asla meşru kılmaz ama hafifletici sebep diye de bir şey vardır o da inkar edilemez.

Bakılmayan her şey ya çürür ya bozulur ya paslanır. Emek verdiğin kadar güzelleşir ilişkiler ve bu asla tek taraflı olmaz. Kadın erkek fark etmez kimin emeği azsa bozulmadan o sorumludur.

Toplum kadınların üstünde bu konuda çok gidiyor. "kadın olsaydın da, ana olsaydın da, azıcık namuslu olsaydın da..." diye başlayan cümleler tüm sorumluluğu kadının üzerine atıyor. Kendine bir şey kalmayan adamlar da "aman canım ya!" diye salıyorlar.

Bir evlilik varsa ortada iki tarafın özverisi eşit ilerlemediğinde sorunlar çıkmaya başlıyor.

Gübresini doğru şekilde, ışığını olması gereken yerden, yabani otları ayıklanmış her bitki çiçek verir. Eğer evlilik çiçek vermemişse bunun suçlusu sadece bir taraf değildir. Eğer bir çocuk doğru yetişmemişse bu her iki tarafında suçudur.

Masaya cüzdanı koymak tüm sorumluluklardan muaf olunacağı anlamına gelmiyor. Cüzdandaki para ile alınan çekirdeği çitleyemeyen ailenin temeli çatırdamaya başlıyor bu defa
(7,177 puan) tarafından
Bunu anlayacak kapasitesi olduğunu zannetmiyorum erkeklerin
(13,804 puan) tarafından
Işte o kapasite olsa laftan anlarlar ama mesajla daha kalıcı olur diye yolladim ama oldugunuda sanmıyorum.
(7,177 puan) tarafından
Bir gram anlarsa iki rekat şükür namazı kıl
(13,804 puan) tarafından
Anlasa kurban bile keserim ama yok bacim anlamazlar :D
(58 puan) tarafından
Anlamazlar üstüne öyle birşey söyler çıldırtırlar insanı
-Reklam-
0 oy
tarafından
Seninle ilgilenmiyor diye biraz tavır yapmişsin gibi geldi gebelik hormonlarından dolayıdır o 
(58 puan) tarafından
Ben o kadar bu agrılardan yoruldum inan eşimin benle ilgilenmesini takmıyorum eve gelince sadece kızınl ilgilen dinleneyim diyorum ama nefes nefes kalmışım ne oldu bu kadının sesi çıkmıyor diye oturduğu yerden de seslene bilirdi bilmiyorum çok doluyum
0 oy
(3,814 puan) tarafından
Açık söyleyım. Bence abartmışsın. Kıza gücün yetmedı mi yanı ben de aynı aylarda hamıkeydım ama rahatca kaldırırdm kızı. Sınırlerın bozulmuş. 
(58 puan) tarafından
Canım ilk kızıma hamileyken akşam bütün evi süpürüp sabah doğuma gittim hiç bir şeyim yoktu bu gebeliğim farklı kaskatı kesiliyorum gündüzden bi ton iş yaptım yorgunluktan yerde uzanmışım inan elimi kaldıramadım o kadar onun da kızım gel annen rahatsız deyip çocuğu alması gerekmezmiydı 3 4 def bağıdım yani birde kızım dediğim gibi oyun sndı gülüp kaldırsamda o üstümden kalkmadı
0 oy
(6,825 puan) tarafından
Bana ilgi istiyorsun gibi geldi oğlum 4yasinda ve hamileym bna bu dediğinizi sürekli yapiyr çocuğu çekebilirsiniz abartacak bişey yok bunun için kimse peşinizden koşmaz.

Gerçekten bişey olsa nefesinize böyle yapacağını düşünmüyorum ciddiye almamış doğal olarak 
(58 puan) tarafından
Ya ilgiyi görcek halim yok coçuk agzımın üstünde zıplıyor elim tutmuyor kaldırayım hiç birrşey demesin al çocugu kenara cek  çok mu zor yapma ne olur
0 oy
(7,177 puan) tarafından
Sorumsuz ilgisiz eş ve baba ... Tahammül sınırını aşmış dolmuşsun sende . Haklısın bana göre :/ 
(58 puan) tarafından
Ya ilgilenir normelde ama o tel de ne var ki çocuğu alıp kenara bile katamıyorsun nefes alamıyorum diyorum çok mu önemli baktıkları şeyler anlamıyorum
(7,177 puan) tarafından
Bilmiyorum canım benimkinin telefona düşkünlüğü yok ama onunda uyku sorunu var gelir yemek yer uyur bende ondan şikayetçiyim
(58 puan) tarafından
Herkes farklı farklı  herkesin derdi başka seninkide çok zor insn bi sohbet istiyor bi dertleşmek nasılsın diye soru sorlmasını önemsenmek ama işte erkekler bizim kadar düşünceli değil malesef

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 270 göst.
15 Kasım 2023 Aile kategorisinde Sevgi344 (220 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 459 göst.
30 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Adalett (57 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 697 göst.
28 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 266 göst.