0 oy
933 göst.
Diğer kategorisinde (1,133 puan) tarafından
Bebeğim 6 aylık.Görümcelerim ve kaynanam yadırgadı aa neden almadın ilk yılbaşı falan diye.29 ekimde de küçücüktu ama 23 Nisan'da yapacam dedim.Vay niye şimdi yapmadın diyorlar.Saçma değil mi ya 

31 Cevaplar

+4 oy
(2,652 puan) tarafından

Niye  elbisesiz yeni yılamı almiyolar:woot:

(3,462 puan) tarafından
Noel baba kapıyı açmıyor demek ki :))
(497 puan) tarafından
halaları ve babaannesi değillermi kendileri alsalarmış hediye elbise?
(2,652 puan) tarafından
Bak buda cok  mantıklı  ben  almadim siz alin derdim yerinde olsam☺️
(4,106 puan) tarafından
Kirmizi bise giydiriver yani:) illa noelanne noelbaba kostumu sakali biyigi etegi elbisesi sapkasi hepbesi geyigi arabasi tam tekmil gazirlanmak zorunda deel:))) yada kendileri alivwrsin okadar istiyolarsa
(318 puan) tarafından
Bu cokk iyiiydiii ++
-Reklam-
+2 oy
(15,049 puan) tarafından
Böylelerine ayy g.tüm demek istiyorum. Ağzımı bozdum kusura bakma ama. Analarının karnından yilbasiyla dogmuslar heralde. 
(205 puan) tarafından
Bir artı da benden .ya gerçekten bunlar neyin kafası hadi doğum günü anlarım da yılbaşı yeni elbise ne alaka ya üstelik yılbaşıni kutlamak günah ya ben hergun ki gibi program yaparım en ufak değişiklik yok fırsat bulursam Kur'an okurum .ama ekstra bir şey yapmak dinimize uygun değil.hristiyanlarin bayramıdır onlara neden ozenelim.
(11,089 puan) tarafından
Benim iş zor ama sen Alanya'ya gel her daim beklerim hocam :) ❤

Hristiyanlar bile bu sene büyük noel ağacını kurmayacaklarmış, öyle gördüm instada. Eğlence yapmayacak dini ritüel olarak kutlayacaklarmış sadece katliam var diye. Tam olarak neresi bilmiyorum ama onlar bile duyarlıyken bizimkilerin bu özentiliği insanı sinir ediyor
(15,049 puan) tarafından
Sağolasın inşallah nasip olur bı gün ☺️
(15,049 puan) tarafından
Biz de kutlamayiz. Kutlayanlara sözüm yok da bu kadarı da fazla. Neyin dayatması yani bu. Kıyafet almayınca yadırganacak noktaya gelmek fazla
(11,089 puan) tarafından
Amannn çeşit çeşit insan var işte, ağzı olan konuşuyor
+1 oy
(27,340 puan) tarafından

O gün özelliği neymiş valla bazılarıni anlamıyorm özel gün gibi emek verip heycanlaniyorlar neden acaba normal günden ayırt edilecek bir yönü yok.

0 oy
tarafından
Onlara ne !

Ayyy ne sinir bozucular 
(1,133 puan) tarafından
Ay sorma her şeye karışır ve laf ederler.Yoo ayrı kıyafet almadım gerek yok zaten dedim.
0 oy
tarafından

İster alırsın ister almazsın bu kimseyi ilgilendiren birşey değil Yılbaşı diye özel bir kıyafeti olmasına da gerek olduğunu düşünmüyorum . Ben almayı tercih ettim mesela eşime bana ve oğluma takım alacağım herkesin tercihi farkli olabilir :) takma kafana canım 

0 oy
(7,444 puan) tarafından
Anı olarak kalsın istemişlerdir bizde yapmıştık 
0 oy
(771 puan) tarafından
Ilk kez duydum yılbaşında elbise alındığını. Öyle bir aile gelenekleri mı varmış?
(271 puan) tarafından
Valla bnde oyle
0 oy
(4,555 puan) tarafından
Ne saçma ya yılbaşı için kıyafet özel mi olması lazımmış sen onlara kırmızı don alıp götür canım :))
(271 puan) tarafından
Allah senı kız :)))
(4,555 puan) tarafından
Eee yılbaşı farklılık olsun onlarada :D
0 oy
(185 puan) tarafından
Herşeyi duydum ama bu kadar saçma bişey duymadım hadi milli bayramları anlsrım sonuçta çocuk bayramı ama yılbaşında kıyafet hiç duymadım bırak yadırgasınlar sen bilidiğini yap canım
0 oy
(2,565 puan) tarafından
Çooooooooooookkkk ama çoooooooookkkk saçma bence insanlar artık kıyafetleri bile zor alıyorlarken sırf ilk yılbaşi diye kıyafet al diye diretmek ne kadar saçma hem sanki yılbaşında ne yapılıyorki saçmalık 
0 oy
tarafından
Elbise almazsan tüm 2024 yılı boyunca elbisesiz mi kalacakmış niye 
0 oy
(54 puan) tarafından
ne olacak canım kafana takma bence bırak konuşsunlar 
0 oy
tarafından
Ne alaka ya saçmalık 
0 oy
(2,202 puan) tarafından
Bir yere kutlamaya gitmeyecek iseniz evde oturacaksaniz yeni kıyafet zaten saçma olur :))
0 oy
(2,089 puan) tarafından
Tabi tercih meselesi cnm bu.

Canin ister alir ister almazsin.

Mesela ben böyle günlerde foto cekmeyi severim o yüzden giydirirm.

Yani tercih meselesi 
0 oy
(2,314 puan) tarafından
Eşinin taraf hem sosyete takılıyor hem de haddini bilmez heralde. 
0 oy
(1,540 puan) tarafından
O kadar düşüncelilerse kendileri alsın birinin yeğeni birinin torunu 
0 oy
(673 puan) tarafından
Ah bu gereksiz özentiler ne zaman bitecek acaba
0 oy
(6,253 puan) tarafından
Parası bolsa kendi alsın bir gece giyeceği şey için neden para veresiniz ki 
0 oy
(74 puan) tarafından
Allahım akıl fikir ver bunlara vallahi bizim kutlamamız gereken bir bayram gibi boşver kardeşim vallahi çok istiyorsaniz siz alın deseydin salaklar ya

İlgili sorular

0 oy
31 cevap 737 göst.
16 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Rabia_ikra (5,311 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 188 göst.
0 oy
4 cevap 95 göst.
12 Kasım 2023 Diğer kategorisinde gamzeee123 (841 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 710 göst.
2 Ekim 2023 Aile kategorisinde hayallhanem (158 puan) tarafından soruldu