0 oy
631 göst.
Aile kategorisinde (214 puan) tarafından
İki eltim var bir tanesi evimize yakın ben onlarla samimi fazla değilim yakın olanın kızı okula gidiyor Lise öğrencisi annesi bana öğlen sana gelse ben evde olmayacam neyse gelsin dedim bende pilav tavuk salata ayran falan yaptım iki tabak yedi neyse bende bu arada 2 yıllık evliyim yani babamın evinde çok mutfakla aram iyi değil benim diğer eltime şey demiş kız cok kötüydü pilavı lapa olmuş hiç güzel değildi demiş o da birgün sohbet için aramıştım yemek konusu falan çıktı şey diyor bir kadın pilavı ve haşlama yumurtayi güzel yapıyorsa kadındır diyor sonra da ben tabi ona öyle dediğini bilmiyorum neyse sonra da senin pilavını beğenmemiş bize öyle dedi diyor üstüne de sen güzel yapıyorsun yenge hatta anneminkinden bile daha iyi senin pilavın dedi diyor sonra neyse evine gittim bende yemeseymis öyle ise dedim pilavın güzel olması pirince göre de degisir dedim o bana laf taşıyan eltimin evinde yemek yapıyor pilav yapti pilava su kadar su koydum falan dedi bende anlattım seninki ondan lapa oluyordur diyor sanki benim pilavimi yemiş gibi yorum yapıyor 

17 Cevaplar

0 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Böyle şeyler olabilir takma kafana bence bnde geçen eltime gittim oda 1 yıllık evli baktım pilava soğuk su koydu   bnde yemeklerini soğuk su ile yapma sıcak ile yap dedim oda bidakine öyle yaparım dedi mesela hazır tavuk suyu bulyonu direk suya attı erimemisti misafir de vardı bnde söyledim mesela bulyon u bardakda çöz öyle yemeğe koy  oda haklısın dedi .. yani lapa olmuş olmamis ne var bunda bazen pirinç markasından da olabilir
(214 puan) tarafından
Seninki art niyet değil ki
-Reklam-
+3 oy
(2,790 puan) tarafından

Hayattaki tek başarısı pilav yapabilmek olan insanların tesellisi :) 

(1,072 puan) tarafından
Bu yorum bana bile iyi geldi
+2 oy
(13,034 puan) tarafından
 Rabbim kimseyi kadınlığı pilava ve yumurtaya bağlayacak kadar aciz etmesin diyorum ve çekiliyorum 
(1,939 puan) tarafından
Katılıyorum
0 oy
(7,249 puan) tarafından
Kendini öven insan çok eğrelti geliyor bana 
(214 puan) tarafından
Öyle mi dersin camim
0 oy
(119,309 puan) tarafından
bosa zaman ve sinir kaybi hayat kisa pilav lapami degilmi lafmo soyledi vs diye dert etcrk kadar uzun degil hayat kafana toka harici bisi takma
0 oy
(1,533 puan) tarafından
Ayy ondan mı 2 tabak yemiş :D iyi ki güzel değilmiş batarmişsiniz pirinç almaktan şu kendini öven insan kadar itici bir şey yok zaten kendini övüyorsa kesin beceriksizin tekidir o annemin çok güzel lafı var siz sizi ovmeyin el sizi ovsun ♥️
(214 puan) tarafından
Çok doğru
0 oy
(3,874 puan) tarafından
Ay bu yemekle övunmek bana cok saçma gelıyor hadı övunursun onu anlarım da yaoamayanı eleştirmek... El lezzeti bu kımısınde olmaz yani çok takma bence kocam elımden zehırnolsa yıyor allahtan de :D
(214 puan) tarafından
Kız daha yeni evli kim vav ki
(3,874 puan) tarafından
Ben vavım kız :D diyio övmeye başlıuormusum kendımı :D
0 oy
(2,463 puan) tarafından
Pilav güzel olsaydı tencereye kafasını sokup yiyecekti demekki kızı. Anca 2 tabak yiyebilmiş. Yazık olmuş. Bi dahaki sefere zıkkım yesin.

Gerçi kıza zorla yorum yaptırıp pilav nasıldı diye sorup kendi aralarında abartarak da anlatmış olabilirler. Onun pilavı mı daha güzel diğer yengenin mi falan demişlerdir

Liseye giden kız mahalle karısına bağlar mı bu kadar bilemedim çünkü. Gerçi anasına bak kızını al diye bişey de var. 
(214 puan) tarafından
Demi demi muhtelemen sormuslardor
0 oy
(2,667 puan) tarafından
Niye pilav yapamayan ülkeden sürgün mü ediliyormuş:)(?)
(214 puan) tarafından
Maksat kendini övmek pilavı yapan kadınmış
0 oy
(1,219 puan) tarafından
Ay haspam gotum deseydin alma bida evine
0 oy
(281 puan) tarafından
Ben de on yıllık evliyim ve son iki yıldır pilavım tutuyor mutfakla da çok ilgiliyim ama olmuyorsa olmuyor demek ki. Bir dahaki sefere geldiğinde önüne zeytin ekmek koy şimdi pilav yapsam lapa yumurta haşlasam sert olurdu dersin. Valla olayın üzerinden bir yıl da geçse laf sokacağım zamanı bekler yapıştırırim. 
(214 puan) tarafından
Sen nesin ya bu lafı 40 yıl düşünsem aklıma gelmez sksjjs
(281 puan) tarafından
Hakkını yedirmeyen biriyim hahaha:)))
0 oy
(933 puan) tarafından
Bak tekrar söylüyorum şu laf sokan insanlardan nefret ediyorum kafalarını duvara surtup  kivilcim  çıkarmak istiyorum bende de var iki tane laf sokan şahıs kendimi zor tutuyorum birgun yerin dibine sokup cikarcam  nefret ediyorum böyle birseyi açık soylemeyiptw  laf sokan  akıl yoksunlarindan
0 oy
(1,391 puan) tarafından
Lap oldu yada olmadı beğenmediyse çocuk yemesin arkadaş ne terbiyesizlik yahu 
0 oy
(2,726 puan) tarafından
Zaten bur kadındaki meziyet tane tane pilav yapmaktı dimi? Hahaha
0 oy
(282 puan) tarafından
Bir söz geldi aklıma acıma yetime döner koyar g.tüne... tam o misal insanlık edip evine almışsın yaptıgı şeye bak. İnsan çiğ yemek yer yinede lafını etmez . İnsanoğlu nankördr bacım 
0 oy
(1,552 puan) tarafından
Haha sende deseydin ya kız benim pilavım senden güzel olmuş öyle söyledi demekki senin pilavın güzel olmuyor sen kadın değil misin diye 
0 oy
(13,001 puan) tarafından
Bazıları da pilavıyla övünür napacaksın işte..

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 437 göst.
18 Nisan 2022 Aile kategorisinde Eloff (60 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 247 göst.
20 Şubat 2023 Diğer kategorisinde 1tirtil1cicekannesi (1,248 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 119 göst.
21 Mart 2024 Diğer kategorisinde Fatmayaren (877 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 215 göst.

379,739 soru

11,367,780 cevap

34,849 kullanıcı

...