+5 oy
1,374 göst.
Diğer kategorisinde (168 puan) tarafından
Abi bende üniversite okudum bebeğim olduğu için yüksek lisansimi yapamadım ama kalkipta bir yerde laf atıp hava atıp okumayanlari ezik görüp dalga geçip aşağıdan bakmadım çevremde birkaç kişi var uzaktan yakından böyle tartıştık diyor ki senin gibi kocamdan gelecek iç kurus paraya muhtaç değilim güçlü kadın olacaksın sana bir lira vermese açlıktan ağzın kokacak ve daha neler ve bu tarz konuşmayı çok kişide duydum geçende yorum yapmıştım bir gonderiye hemen yazmış ki kesin sen koca parası yiyen birisisin kimsenin eline bakmayacaksın felan eziyorlar tamam bak ekonomik özgürlük bambaşka birşey bunu biliyorum ha nolur yanlış anlaşılmak istemem ama benim ek kartıma kocamdan olmamak üzere para yatıyor ama kimseye kibirlenmedim neden boylelee neden çocuğum büyüsün bende çalışayım diyorum ama gurbetteyim eşim ve ben varız başka kimse yok kime güvenirim çocuğumu kaldı ki çok şükür gecinebiliyoruz da ama sırf öylelerinin ağzına laf vermemek için bile kazanmak istiyorum şimdi Pierre Cardin miorre iç çamaşırı markası varya ondan networking isi yapıyorum evde baya da uygun geliş fiyatları şimdiden üç dört tane üye yaptim bile aşırı güzelmiş diğer farmasiler gibi değil en azından bu şekilde gelisecegime inanıyorum kızlar ne yapayım güçlü bir kadın olmak için illa memur mu olmak gerekiyor bu yolda gelişen yüksek yerlere gelen çok kişi var bende gelebilirim ekibim olursa 

47 Cevaplar

+14 oy
(1,618 puan) tarafından
Okudum, çalışıyorum kimseye de üstten bakmadım ama çalışmayan kadınların da benim çocuğuma acıyıp kendilerinin beni çocuğumla vurmaya çalışmasından da ben nefret ediyorum. Bakıyorum çocuğuma ev hanımı pek çok kişinin çocuğundan daha az sorunlu. Ne TV bağımlısı ne telefon, gayet uyumlu ama ev hanımı olup sürekli bana annelik konusunda acıyıp akıl vermek isteyenlerin çocukları daha çok sorun yaşıyor. Ben kimseye çalışma konusunda laf etmiyorum ama sırf çalışıyorum diye de insanlar bana akıl vermeyi, çocuğuma acımayi kendilerine hak görüyor. Burda calisan kadınlara da laf edip asagilayan çok insan var.
(2,731 puan) tarafından
Bence de iyi hoş eğlendik ama sıktı artık ben daha fazla cevap yazmayacağım
(12,995 puan) tarafından
Ay hadi gözün Aydın Nagiş ben okulda çok yoğundum zaman çok hızlı geçti sana geç gelmiştir gözün aydın olsun Rabbim ayırmasın bir daha:)
(168 puan) tarafından
Gözüm aydın canım çok şükür sağ salim kavuştursun Allah'ım canım benim çok güzel hayırlı ömürleriz olsun
(10,339 puan) tarafından
Sağolun bebeğimler :) valla sonlara doğru artık hay senin viyanana konumuna geldim :) Allah razı olsun kız ❤️
(168 puan) tarafından
Ne demek canım benim ♥️
-Reklam-
+2 oy
(7,721 puan) tarafından
Burada bile bar öyleleri 
(168 puan) tarafından
Kızlar öyleleri beni çıldırtıyor burda kalım linçlenirsem destek olun bana
+1 oy
(11,060 puan) tarafından
Boşver abi yaaa :)  TAKMAYACAKSIN. Kendini beğenmiş ukala kimseyi duymayacaksın, onlar senin ne yaşadığını bilemez anlayamazlar. Sen de öylesine bişi anlatmayacaksın. Bitti gitti :) 
(168 puan) tarafından
Ah keskee
+1 oy
tarafından

Ne bakiyon böyle lerine cnm ya oh ne güzel koca parası yiyoruz oh sefamiz olsun emekliyim her ay düzenli maaş alıyorum ama kocamın parasını yemek bana daha zevkli geliyor öyle atıp tutanlar kocası 1 lira göstermeyip çalışmak zorunda kalanlar kendilerini avutuyor bu şekilde lütfen takılma deymez en güzeli ni yapıyorsun çocuğunu kimseye bırakmıyor kendin bakıyor sun

(168 puan) tarafından
Ahahha aradığım yorum iste
(2,667 puan) tarafından
Hahahh kocam da kocam yani :)
(4,155 puan) tarafından
Banada oyle diyenlere esın seni düşünse çalıştırmaz hergun yorulmani istemez diyorum susuyorlar sjsjjs
+1 oy
tarafından

Kız ben bilgisayar mühendisiyim ama çalışmıyorum çalışmayı da düşünmüyorum :D  eşimde mühendis , hesapları da bende çatır çutur kocamın parasını yiyorum hesapta sormuyor soramazda . Kime ne yani bundan koca parası yemek kadar keyifli birşey yok :P:woot:

(168 puan) tarafından
Aynen oyleee daha zevkli oluyor helal olsun bacım ye tabi
+1 oy
(2,103 puan) tarafından
Yavrum ben bu hayatta bir tek kişiye bu konuda yükseldim o da çok saçma konuştu olay şu eltim ilkokul terk ben üni okudum bitirdim evlendim hamile kaldım ilk ay neyse onunda kızı var 4 yaşına girecek durduk yere ayyy okudun da ne oldu bak ikimizde aynı ailede geliniz senin gibi yıllarımı okuyup geçirmedim bak sende ev hanımısın bende dedi ben kızımı okutmayacağım hayat dersi vereceğim dedi 

Konu kız çocuğu ne okumak olduğu için tek dediğim şey 

Bak hayatım ben şuan hamileyim doğurduktan sonra 2 3 sene bakar kreşe verip her türlü çalışırım 2 yabancı dilim var hem rehberlik hem de otelcilik okudum elimi sallasam ellisi ama sen ne yapacaksın kızın ne yapacak kocasından gelecek paraya mı bakacak bak bir oğlum olacak onu gerekirse döve döve üniversiteyr kadar okuturum ama kızım olursa günüm birinde hele ki kızımı kafasını duvara sürte sürte okuturum bu düşünceden çık ikimiz aynı değiliz puanlık aynıyız demiştim 

Bende ki sadece buydu ve o an çok sinir olmuştum onun dışında kim ne yapmış banane kim çalışmış kim evde oturmuş kime ne 

Herkes kendi kalbinin ekmeğini yer bunu asla unutma 
(168 puan) tarafından
Kız nerde gördün bebeğimi
(2,103 puan) tarafından
İnstagram
(12,995 puan) tarafından
Senin eltide Nilay Ünalı gördüm sanki :)
(2,460 puan) tarafından
O, ilk lafı ben söyleyim ben kazanayım diye düşünmüş sanırım :D
(168 puan) tarafından
Allah Allah ismin neydi kuzum senin pek çıkaramadım biliyor musun kusura bakma yabancida eklemem ama ismin tanıdık gelmedi
+1 oy
(12,995 puan) tarafından
Söylediğine kısmen katılıyorum ama bu durumun sadece okuyup çalışanlara özel olduğunu ve hepsinin kibirli olduğunu düşünmekte yanlış evimdeyim mutluyum ev hanımı en zor şey diyene biz çalışan kadında ev hanımı deyince mesela onların da o zoruna gidiyor ben çalışmayı bir şeyler üretmek daha da önemlisi ekonomik özgürlük için bütün kadınlarımıza genç kızlarımıza tavsiye ediyorum çünkü eşin insafına kalmak hiç iyi bir şey değil. Burada aldatılıp şiddet görüp ezilip mecbur kaldığı için çaresiz olduğu için evliliğe devam eden kadınlar görüyoruz her gün çoğu da çocuklarım için diye kendini teselli ediyor okumak herkes için geçerli değil ama çalışmak gerekli tabi uygun koşullarda öte yandan ev hanımlarının çalışan kadınları çalışan kadınların ev hanımlarını eziklemesi saçmalık ego tatmini ve sadece kibirden ibaret kaale bile almam öylesini 
+1 oy
tarafından
Herkesin kişiliği bir değil bazıları egolarını tatmin etmen için yukarıdan seyreder bazıları can ciğer olur 
+1 oy
(4,231 puan) tarafından
Anne figürü çocuğun eğitim aldığı ilk noktadır. çalışın çalışmasın ona kalmış ama her anne okulunu bitirmeyi bence. En azından evladı için. Ya burada 2.3.sınıf matematik sorusu soruyorlar bazen üzülüyorum gerçekten. Bilgi çağındayız. Bilgiye ulaşmak buraya ulaşmak kadar kolay.artık cahil kalmak bir tercih. Hani çalışır çalışmaz inan umrumda değil. Ama okuyup kendini geliştirmeli kesinlikle 
tarafından
+++++
0 oy
(812 puan) tarafından
Kz bnm gorumcem de öyle okudu atanamadı ama ynede kbirli 
(168 puan) tarafından
Geçen öyle cana getirdi ki birisi insAllah bu kibrinin bedelini işinden olarak ödemek zorunda kalmazsın çok zoruma gitti kendimi ezik ezik hissetim
(812 puan) tarafından
Yani herkes okumalı dye bğ kural mı var okumuşlar adam olamamışlar ztn bze insanlara hizmet için okuolar yani ne bu büyüklük anlamadım
0 oy
tarafından
Haklısın bu üstünlük nereden geliyor yani üstün olacaksan da kendine ol böyle laf sokmak küçük görmek hiç hoş değil tabiki onlara şu konuda katılıyorum her kadının keşke mesleği olsa hayat bu ihtiyaç olur o mesleğe. Ama ev hanımlarına da biraz saygı bu kadar küçük görülmemeli
(168 puan) tarafından
Olmuyor işte takıyorum düşünüyorum hep
tarafından
Herkesin her dediğini takma
0 oy
(3,624 puan) tarafından
Ay bende var ya bi kuzenim var cahilin önde gideni şansıyla atandı kendini birşey sanıyor sürekli insanları aşağılama ezme çabası o kadar nefret ediyorum ki cidden 
(168 puan) tarafından
Oyleee gerçekten sinir oluyorumm
(1,296 puan) tarafından
Görümcem öğretmen.  Ne maaşo beğenir. Ne de çalışma şartlarını. Öğlen 3 de gelir eve. 3 ay tatil. Hafta sonu tatil. Tüm resmi bayramlar tatil. Yılda 2 kere 1 haftalık tatil vs... Ama sorsan mutsuz
(168 puan) tarafından
Hep öyleleri mutlu zaten
(3,624 puan) tarafından
Bizimkide aynı
0 oy
(15,184 puan) tarafından
Oylekeriyle sohbeti kes. Kibirlerinde bogulsunlar. Kimseye bişey kanıtlamak zorunda değilsin 
(168 puan) tarafından
Geçen polis kız var çift çift tatliciya gittik ben öderim kendi yedigimi dedi benimkinde eşim ödedi ne bileyim zoruma gitti kendimi böyle kötü hissettim kibirden miydi yoksa huyu mu öyle bilmiyorum günahını almayayım tabi de belkide ben kendimi yetersiz hissettim
(15,184 puan) tarafından
Garip olan onlarınki değil mi . Eşiyle birlikte gidip ayrı ayrı hesap mı ödediler. Yanlış anlamadım değil mi
(168 puan) tarafından
Nişanlısı da polis kızda evli degiller
(15,184 puan) tarafından
Ne olursa olsun bence hoş değil. Garip olan onlar
0 oy
(27,348 puan) tarafından

Biri vardı burada tamda dediğin gibi ameliyat hane hemşiresi kardeşimiz ev hanımı olanlara laf yapıp begenmiyordu okumuş ama adam olamamış maalesef 

En son bana dava açacakti bekledim de  açmadı avukat akrabası ile birşeyler yapacaklardi:D

(168 puan) tarafından
Oha şaka mı ya böyleleri den nefret ediyorum
(27,348 puan) tarafından
Valla çok var ele
tarafından
Anam bana kaç kişi dava açacaktı buradan hâlâ daha bekliyorum bi açan olmadı bende avukat kuzenime vekalet veririm ahahahah :D
(27,348 puan) tarafından
Bekliyoruz işte hep lafta
(168 puan) tarafından
Yaa kibirlenip böyle g.. gibi kalıyorlar ula nedir bu havaniz
0 oy
(1,533 puan) tarafından
Keşke o kadar okuyup edip biraz da karakter ve insanlık sahibi olsalarmis gereksiz ego başka bir şey değil bizde okuduk bizde çalışıyorduk zamanında valla gayet de saygı duyuyorum evde dünya kadar iş yapıp çocuğunu buyutenlere ♥️
(168 puan) tarafından
Aynen ev hanimligi çok zorrrr kesinlikle izin günün yokkasla helede bebekli anneleri şimdi daha iyi anlıyorum
(1,533 puan) tarafından
Bende valla eskiden kolay zannederdim hergun aynı işler zaten hergun temizliğe ne gerek var diye şimdi o kadar iyi anlıyorum ki tek başına ne pişirsem kaygısı yetiyormus :D
(168 puan) tarafından
Ayy demi ya ne pişirsem evlilikte en zor düşünme delirtiyor adamı
0 oy
(3,235 puan) tarafından
Hiç çekemem alakayı kes gitsin ne üzüyorsun tatlı canını. Ben de evdeyim mesleğimi özledim tabi ki ama öncelik evladım o kadar güzel vakit geçiriyorum ki. Kimse umurumda değil. Evet kocamın parasını yiyorum elinde mesleğin varsa dara düşsen bulursun bi yolunu Allahın izniyle zaten. Takma öyle insanlar kompleksli insanlar kendilerini öyle tatmin etmeye çalışıyorlar 
(168 puan) tarafından
Aynenn öyle kestim zaten ama işte yine de insan takıyı yaa
0 oy
(4,219 puan) tarafından
Bende okudum, atandim,memurum. Kimseyi kucuk gormem. Ama cevremde ki bekar ve cocuksuz bayanlari uyaririm once isinizi bulun sonra evlilik veya cocuk yapin diye. Bence bi bayan okumussa calismali,meslegi olmali. Okumamislarinda olsun tabi ama okumuslarin is bulma olasiligi daha yuksek oldugu icin diyorum. 

Ayrica cevremde de var evde oturmak kolay geliyo. Ben atandim atandigim sene 3 arkadasim atanamadi hala da atanamadilar. O sene atanma ihtimalleri yuksekti ama cabalamadilar bile. Bi de beni de yildirmaya calistilar. Simdi onlari kucuk gormuyorum ama bi yerlere gelmek icin emek vermek lazim. Aslinda bazi insanlarin kizdigi nokta da bu emegin gorulmemesi. Ben atanmak icin cok calistim,evliligi,cocugu erteledim. Bence bi kadin once isini bulmali. 
(168 puan) tarafından
Elbette öyle tabiki de ama okuma şansı olmayanlarda var konu her ne olursa olsun kimsenin kimseyi ezmeye hakkı yokki amann işte yoksa ekonomik özgürlük en güzeli
(4,219 puan) tarafından
Tabi ki kimse kimseyi ezemez. Evet bazilarinin okuma sansi yok zaten yorumumda da belirttim ozellikle okuyupta calisma imkani olan ,is imkani olupta calismayani ben uyariyorum.
0 oy
(811 puan) tarafından
Çooook haklısın. Çocuk olunca ve bakacak kimsen yoksa mecburen ev hanımı oluyorsun. Ben de çalışmayı çok istiyorum, hatta bunu eşim de destekliyor sağolsun. Benim de kayınvalidem bakabilir ama yine de annem kadar içim rahat olmaz. Onlar bulunduğum şehirde yaşamadıkları için iş konusunu ileri bit tarihe ertelemek zorunda kaldım. Eşim de annenler buraya taşınsın hemen gideriz özel hastanelere başvurunu yaparız diyor. Senin gibi üniversite mezunuyum, hatta birkaç yerde de çalıştım. Sağlık alanında çalışmayı çok istiyorum. 

Biz kadınlar istedik mi her şeyi başarırız evelallah. 

Öyle herkesin ağzına bakıp da kendi modunu asla düşürme. 

Çocuğun bi büyüsün bakam biraz daha rahat edersin. İyi bir kreşe falan bırakabilirsin. Şimdiki yaptığın iş de gayet güzel. Kendi kendini motive et. Ve hiçbir zaman ne olursa olsun pes etme. 
(168 puan) tarafından
İnsAllah bacım kesinlikle evlatlarımız en önceki işimiz bakmayacaksak günah değil mi kendileri mi istwdiler bu dünyaya gelmeyi
0 oy
(1,347 puan) tarafından

Hiçte çalışmam kocamın parasını bizden başka kim yiyecek çocuklarım okusun okumuş insan olsunlar görmemiş gibi görgüsüzlerden olmasın :D

(168 puan) tarafından
Evet siz yemezseniz Allah korusun elin adamı yerr borç yiğidin kamçısı derler yaelleme kim için çalışıyorlar sanki
0 oy
(1,296 puan) tarafından
Şimdi şöyle benim arkadaşın kaynanası çocuğuna bakar mis gibi de bakar. Kızın gözü arkada kalmaz. Kızda güzel okumuş iyi de mesleği var bunu yapıyor ok. Şimdi ben ve benim gibileri düşünelim. Kardeşim benim Yukrda Allahım var sadece. Çocuğumu 10 dk birine emanet edemiyorum. Kimse yok ailelerden. Ben çalışsam bu çocuğa kim bakacak? Şimdi kreşe başladı çocuk 1 hafta gidiyor 10 gün evde hasta. Kim bakacak evde ona? Bak yine işe giremem. Olmuyor işte olmuyor. Haa bende zorlamıyorum artk. Eşimin maaşo yetiyor şükür. Yani illa ki çalışıcam eşimden para almayım diye de bütün zorluklara göğüs gerip gözümü kapatıp gidip çalışıp çocuğumu rezil edemem. Çocuk kreşede gitse yine bakıcı da tutmam lazım. Dediğim gibi sürekli hasta sürekli evde. Ne deyim patrona ben 1 hafta çalışıp 10 gün izinli mi olayım deyim.? O yüzden artık bende bu durumu kabullendim. Umurumda da değil çalışan kadın. Ben böyle mutluyum. Haaaa bu arada bekarken çalışıp ev de aldım ben. Şimdi onun kirasını alıyorum. O şekilde de eve katkım var.
(168 puan) tarafından
MasAllah size gerçekten tebrik ediyorum bir tane anaokulu öğretmeni yorum yapmış yazmış ki bir tane çocuk vardı sabahın yedisinde gelir akşamın altisinda giderdi o çocuk hep mutsuz ve hep hasta olurdu hiç iyilestigini göremedim derdi annesi babası çalıştırmış ilgilenemezlermis kendi kendine iyilesirmis çocuk o zaman anladım bebeğine iyi bakmak herşey önemli
(1,296 puan) tarafından
Çocuk hasta olunca zaten kreş biz ilaç vermeyiz diyor. Orda çocuk hasta hasta ne yapacak? Evde bile iyilemiyor kolay kolay. Allah herkesin yardımcısı olsun bazı anneler de çalışmak zorunda kimsesi yol mecbur çocupu hasta olarak gönderiyor.

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 263 göst.
4 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 199 göst.
9 Mart 2024 Diğer kategorisinde Mevah (1,483 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 204 göst.
16 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Buket masal (2,360 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 170 göst.
5 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Hicran_yldz!! (2,307 puan) tarafından soruldu

379,476 soru

11,360,058 cevap

34,838 kullanıcı

...