0 oy
682 göst.
Diğer kategorisinde (2,565 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
 Geçen gün başka birisi hakkında bi tartışma  oldu kızin kocasi öldu 8 yaşında kızi var kız kocası öldukten 4 sene sonra evlenme yoluna girdi ama evlendiği adam kızı(çocugu) istememiş

konu ordan açıldı  anasının evinden mi getirdi çocuğu onun çocuğumu sanki dedi bende evet onun çocuğu dedim babasınin dedi çocuk nerden geldi dedi şok oldum tamam ama oda annesi dedim Yok dedi onun değil dedi bişey olursa babanneye düşer bakmak dedi.Hicte bile annesine düşer kimsede ağzını acamaz dedim.Şacmaliga bakarmisiniz ya çocuk babanınmış.biz annelerin değilmis bu nasil bı duşunce yapmakla baba olunsaydi sadece keşke 

23 Cevaplar

+2 oy
tarafından
Bi yerlerinden element uydurmuş kaynanan
(2,565 puan) tarafından
Ahhh ağzına sağlık canım
tarafından
<3 :* :)
-Reklam-
+2 oy
(271 puan) tarafından
Allahım beyin dağıtırken bu kulların şemsiye mi açtı yarabbi sen buyuksun 
+2 oy
(1,890 puan) tarafından
Çocuğun tüm sorumluluğunu anneye yıksınlar sonra da çocuk babanın olsun Nah
+1 oy
(143 puan) tarafından
Bunu diyen kocanmi
(2,565 puan) tarafından
Demedim öyle bişey ama ben çocuğumu kimseye bırakmam tabi Allah korusun o yola düşürmesin
(143 puan) tarafından
Cahil onlar eski kafalı boşver sen içini temiz tut
(2,565 puan) tarafından
Kız cahil de ne cahil
(2,913 puan) tarafından
Benim kaynanam da torunu için o çocuğun yarısı seninse yarısı benim demişti. Manyak bunlar
(2,644 puan) tarafından
Bi kafayi yemiste  bende var b.ok senin deyip geçmiştim ☺️

Simdi  haddini iyi  biliyo
0 oy
(5,368 puan) tarafından
Ben böyle bı zihniyetten her b..ku beklerim öyle şey mi olurmuş öyle madem evlenmesin ne eşine huzur verir ne çocuğuna 
(2,565 puan) tarafından
Aynen katılıyorum canım o kadar haklısın ki beynime kan sıçradı duyunca
(5,368 puan) tarafından
Hala nerden geliyor bu cahil cahil insanlar ya
0 oy
(531 puan) tarafından
Ayyy benim eşimin enistesi de bu kafada anneden kardes olunca üvey babadan olunca özlük tartismasi oldu. Bende kardesin özü üveyi olmaz olacaksa da anneden olan uvey olmamali ayni annenin karninda can buluyolar babadan olan üvey olsun dedim :D ben bunu diyince nasil zorlarina gitti erkeklik damarlari kabardi. Erkekten gelirde soy bilmem ne de. Bunlar geri kalmış ülke zihniyeti. Ama o adamin çocuğu olsa evlenecegi kadina baktirmak icin can atar. Bunlarin ismini soyismini resmini vereceksin ki Allah muhafaza ilerde birilerinin karsisina cikmayacak. Ha bu arada eşim nasıl o kafadaki aileden bu kadar medeni çıkmış bilmiyorum.
(2,565 puan) tarafından
Kardeş her iki türlüde kardestir ama annenin değil çocuk demek çok saçma ya doğur büyüt sancı çek sonra annenin değilmiş babanın mış
(531 puan) tarafından
Bi de bu erkekler ne kadar acimasiz bi çocuğu anneden uzaklastirmak nedir? Bunlara örnekleri hep kendi üzerinden vereceksin. Baban ölse annen evlenmek istese diye basliycaksin cumleye. Evlenemez derse o kadin niye evleniyor ya madem öyle kendi cocugunu birakan sana bakar mi diyceksin. Sabah sabah niye gördüm ben bu postu aksama kadar sinirlenirim simdi
(2,565 puan) tarafından
O kadar haklısınki kız zaten istemiyor kimseye vermek.Vermesinde gerekirse evlenmesin gene vermesin.
4 sene tek başına baktı o cucuga madem çocuk babanindi niye baba ölünce hiç kimsenin umrunda olmadı çocukta anneside şimdi evlenirken herkes cephe aldı
(531 puan) tarafından
Bence en guzeli evlenmesin. Dünyada adam mi kalmamis böyle meşe ağaçlarından medet umuyorlar.
(531 puan) tarafından
Bi de o çocuk yetim. Yani beddua etmek istemjyorum ama o adam başına gelmeden anlamayacak belli
0 oy
(3,364 puan) tarafından
9 ay sen mi taşıdın karnında bulantilarıni sancilarını sen mi cektin der agzina veririm lafı
(2,565 puan) tarafından
Anlamazki kuzum kendide doğurmuş 3 tane hala bunu diyebiliyor
0 oy
(258 puan) tarafından
sevgili kayınvalidene deki eğer kocana bişey olsa senin çocukların kimin de.. ya anneden kıymetli kim var kim anne gibi olabilir çocuk için.. birde babasının evinden mi getirdi lafı tiksinç sanki erkekler çocuğu tek başına yapıyolar tüm hak onların.. 
(2,565 puan) tarafından
Bende bunu anlayamıyorum işte ya tek başına yapilabiliyorsa evlenmesin olsun tek başına baba ama yok. Keşke sadece yapmakla baba olunsa.
Bide kızın kocası oldu kimse kıza sahip çıkmadi tek başına büyüttü 4 sene kızı kızda daha genç 30 yaşında bile yoktur belkide şimdi evlenince herkes cephe aldı
(258 puan) tarafından
evlenmek en doğal hakkı ne yapıcakmış onlara kul köle mi olcakmış
(2,565 puan) tarafından
5 senedir hiç konusmuyoruz da onlarla bizde kaynanamlarda ama kul köle falanda olamaz çünkü kızın yüzüne bakan da olmadı yani öyle duyduk
0 oy
(12,777 puan) tarafından
Anne bakmak istemiyorsa tabiki alsın baksın sarsın sarmalasın babaannesi sonuçta ama anası varsa ona b..k yemek düşer kadın evet babasının evinden getirmiyor kendi canıyla kanıyla büyütüp doğuruyor ha kendisinin kendi çocukları ile ilgili öyle bir düşüncesi varsa kendi anneliğini sorgulasın 
(2,565 puan) tarafından
Annesi bakar kimseye vermez sadece konu şu 4 senedir tek başına baktı büyüttü şimdi evlenecek diye cephe aldı herkes.BENCEDE anneligini sorgulamalı çünkü bu cahilliginde ötesinde bişey
(12,777 puan) tarafından
Kesinlikle eskidenmiş o bosanınca çocuk babada kalır baba vefat etse de çocukları babaanne dede büyütür durumu çocuk önce annenin sonra babanın şimdiki düzende ve anne baba aile babaanne dede anneanne teyze hala akraba statüsünde kendini öyle kandırsın kaynanan
0 oy
(2,089 puan) tarafından
Arkama bakmadan giderdim valla yol yakınken sağolsun ne ml olduğunu belli etmiş.

Ml herif 
(2,565 puan) tarafından
Konuşmuyorum onlarla ama evlenirmi evlenmez mi bilmem orası onlara kalmış
0 oy
(7,545 puan) tarafından
Beni çocuğumla kabul etmeyecek erkeği zaten semtime uğratmam çocuğunu ardında bırakıp kendine yeni hayat kuran kadın zaten anne değildir nokta 
(2,565 puan) tarafından
Evlenirmi evlenmez mi bilmiyorum canım ama sadece o kız için değil bu herkes için aynısını söylüyor
0 oy
(7,927 puan) tarafından
Bunu diyen tam bir mall kusura bakma

Ne demek annenin değil ya ben dogurdum nasıl benim değil bu nasıl düşünme kafa yapısı 
(2,565 puan) tarafından
Cahillik tamm babadan geliyor ama annenin karnında dölleniyor anne karnında canlaninyor
(7,927 puan) tarafından
Tamam anneyle babanjn çocuğu baba yoksa babanenindir demek ne alaka nasıl bir vicdan bu yaa kaynanda vicdan var mı
0 oy
(57 puan) tarafından
Kadın olmasa o çocuk nasıl olacak boş konuşmasin millet ya bana da diyen oluyor babamın evinden getirdim benim çocuğum diyorum
(9,970 puan) tarafından
Canim bana bisey yazmissin ama mesajlarin gizli yazamiyorum
(57 puan) tarafından
Düzelttim canim
0 oy
(2,503 puan) tarafından
Ne cahil insanlar var şu dünya da hey Allahım ya 
(2,565 puan) tarafından
En garibide ne biliyomusun bu diyende bı anne
(2,503 puan) tarafından
Geri kafalı işte canım
0 oy
(886 puan) tarafından
Sende kaynanana o adam çocuğu anasinin evinden mi getirmiş deseydin 
(2,565 puan) tarafından
Uzatmadim yoksa savaş çıkacaktı ama muhtemelen aynı konu açılır o zaman derim:)
0 oy
(1,529 puan) tarafından
Şöyleki o adam çocuğa bakmak istememiş böyle saçma sapan bir konu uydurmuş o kadının yerinde olsam çocuğun yoksan bende yokjm derim başta çocuğu olduğunu bilipte konuştu sadece çocuk babanın değildir çocuğu anne karnında büyütür yani çocuk ikisininde çocuğudur ikisinden bir parçadır ama genelde anneler daha çok ilgilenir ama çocuk babanindir lafı yanlış tabiki böyle bir şey dense çocuk asıl annenindir derim çünkü onun içinde canından kanından onun içinde kabı atıyor 
(1,529 puan) tarafından
Valla canım herkes için sonuçta çocuk en çok annenin parçasıdır
(2,565 puan) tarafından
Aynen canım tamam babadan geliyor ona hiç bir itirazımız yok yani Allah babaya üreme Lütfü verdiyse anneye de onu karnında canlandırmayı kanında caninda büyütmeyi vermiş o çocuğu doğuracak gücü vermiş
(1,529 puan) tarafından
Vallahi kızımı doğururken kalbim durmuş geri getirmişler beni sonradan doktor anlatıyor kızımda ölü doğdu sonra geri getirdiler eğer kızıma fizik tedavi yapmasaydim şuan yuruyemeyecekmis doktor ne yaparsa senin sayende diyor biz onlara canımızı veririz işte tam canımız kanımız bu oluyor herşeyi biz çekiyoruz
(2,565 puan) tarafından
Sen gerçek bir annesin bunu hiç unutma herkes anne olmamiyor malesef Rabbim evladına da sanada eşine de uzun ömürler versin canım
(1,529 puan) tarafından
Amin inşallah canım saolsin
0 oy
(5,813 puan) tarafından
Kaynanandaki aklı kuşa taksak uçmayı unutur bacım. Allah sana ve eşine  sağlıklı ömür versin anlaşılan birinize bişey olsa çocukları direk alacak
(2,565 puan) tarafından
Ben sağ oldukça kimse alamaz oğlumu ama Allah'tan eşim kayınbabama çekmiş :)
(5,813 puan) tarafından
Aynen öyle valla kadının düşünce tarzı tehlikeli yani
0 oy
(5,727 puan) tarafından
Ne kadar sığ bir düşünce 
(2,565 puan) tarafından
Sığ demek bile az kalır bence
0 oy
(1,886 puan) tarafından
Saksıda mı yetişmiş o çocuk. 
(2,565 puan) tarafından
Demekki :)
0 oy
(561 puan) tarafından
O zaman Senin çocuğunda senin değil babasının otomatik olarak torunun da senin degil dedesinin yani sen yine bakamiyorsun o zaman. Kadin kadinjn düşmani ya
(2,565 puan) tarafından
Kadın kadının düşmani ne güzel soyledin canım ya ağzına sağlık

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 78 göst.
18 Ocak 2024 Diğer kategorisinde 1Gozbebegimmm (2,804 puan) tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 679 göst.
29 Kasım 2020 Aile kategorisinde Hudam (660 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 432 göst.
27 Aralık 2020 Diğer kategorisinde AysegullllA (9 puan) tarafından soruldu