0 oy
678 göst.
Aile kategorisinde (660 puan) tarafından
Ne dusunuyosunuz kız erkek korktugu kişi fark edermi oglum babadan fazla korkmuyo yufka yurekli dayanamaz ama ben daha soguk kanlıyım yada dısiplinliyim benden daha çok çekınir bi konu olur oglum suçlu dahi olsa babasi savunmaya geçer sen araya girme bu çocuk birimizden korkmali bak babam beni hep savunuyo duşunmesin derim siz ne dusunuyosunuz yaptigim dogru mu yanliş mi ???

27 Cevaplar

+2 oy
(2,479 puan) tarafından
Benim bebek 9.5 aylık. Hep savundugum nokta eşler aynı fikirde olmalı ikinizden de korkmasın . Ama hep bı cekincesi olsun. Sen bağırıp kizmisken esin gidip öpüp sarilmasin o da soğuk olsun biri otoriter olup diğeri sıcak olunca olmuyor malesef. Babada yaptığının yanlış olduğunu söyleyip gerekirse cezalandırmali. Sonra çocuk suçunu bilince herkes sarılıp barışmalı
(660 puan) tarafından
Aynen bende o dusuncedeyim ama bazen esim dayanamiyo malum calısiyolar gelince cocuga kızmak istemiyrum dyo
(2,479 puan) tarafından
Valla bizde çocuğumuza severek bagirmiyoruz. Daha iyi yetiştirebilmek için bunu yapmaya mecburuz sende öyle söyle
(660 puan) tarafından
Aynen cnm bazen bagiriyorum uzuluyorum ama tutuyorum kendimı
-Reklam-
+1 oy
(94 puan) tarafından
Aynen bence de mutlaka bir kişiden korkmalı
+1 oy
(4,152 puan) tarafından
Biz annemizden korkardik bnmkilerde bnden korkar.
+1 oy
(6,203 puan) tarafından
Çocuk birisinden korkarsa  yaptığı hiçbir yanlışını kişiye anlatmaz.O yüzden birisinden korkmasına gerek yok.Kurallar olur sadece o kadar öcü muyuz biz çocuk benden ya da babasından korksun
(660 puan) tarafından
Anlatmak istedigm de anne kural koyuyo ve baba karsi çıkiyo bu anlamda yazdim
+1 oy
tarafından
Haklsiin          
+1 oy
(190 puan) tarafından
Ikisinden ama en çok baba bence
0 oy
(4,853 puan) tarafından
Anneden de babadan da korkmali yeri geldiğinde 
(660 puan) tarafından
Haklisin cnm
0 oy
(87 puan) tarafından
Adem güneş diyor ki çocuk anneden şefkati merhameti babadan iradeyi ögrenmeli. Yani baba bir konuda disiplini sagladıgında çocuk babasının o duruşundan iradeyi ögrenir. 
(660 puan) tarafından
Malesef bizim tam tersi iradeyi ben seftaki esim ögretr
0 oy
(3,036 puan) tarafından
Annedende babadanda korkmamalı anne babayı rol model almalı yani siz ona nasıl davranırsanız oda öyle bi kişi olur yarın bi gün bi problemi olduğunda çekinmemeli rahatla anlatmalı diye düşünüyorum ben 
(660 puan) tarafından
Oyle tbi ama esim hç kızmaz disiplin yok dayanamiyorum diyo o zaman iş bana duşuyo
(3,036 puan) tarafından
İllaki insaniz bazen sabrımız kalmıyor kızıyoruz ama dikkat etmek lazım disiplin kuracam derken çocukları kendimizden uzaklastirmamak lazim
(660 puan) tarafından
Evet cok haklisin
0 oy
(3,888 puan) tarafından
Çok da doğru ikimizden de cekommesi lazım 
(660 puan) tarafından
Aynen bencede
0 oy
tarafından
Eşim kıyamaz ben kızarım gerektiğinde 
(660 puan) tarafından
Ayni biz
0 oy
(2,493 puan) tarafından
Korkmak değil de çekinmek olmalı bence. Anneden ya da babadan değil ikisinden de eşit olmalı. Anne kızar baba kollar ya da baba kızar anne kollarsa disiplin sağlanamaz. Bu defa çocuk annem beni koruyor ya da babam beni koruyor nasıl olsa diye düşünür.
(660 puan) tarafından
Aynen oyle cnm ben esime hep soylerim ben kıziyosam sende hç bisey deme o da yeter
(2,493 puan) tarafından
Kızım illa sallanarak uyumak isterdi eşim bir gün bana dayanamadı aldı gitti kızı yatağına. Nasıl ağlıyor ama. O ağlıyor o sallıyor. Ben kapıyı kapattım duymayayım diye. Gidip almamak için  kızı zor tuttum kendimi. Ama gitmedim ve uyuttu. İradeli olmak da önemli :)
(660 puan) tarafından
Katiliyrum cnm
0 oy
(6,681 puan) tarafından
Oglum 4 yasinda hem benden hemde babasindan korkuyo babasinin tek bakisi yeter ama kizim 16aylik suan hic birimizden korkmuyo 
(660 puan) tarafından
Bende oyle istiyorum ama malesef
(6,681 puan) tarafından
Eşim doven yada bagiran biri deyil sadece sert bi bakişi var ondan cekinir..ama ben valla yalan soylemiycem bagiriyorum kiziyorum kizmazsam dinlemiyo beni
(660 puan) tarafından
Bende cok bagiriyorum ya tutamiyorum kendimi
0 oy
(44,603 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Benim kiz 5 yasinda babadan korkmaz ama benden korkar ikiletmez dedigimi evet birinden korkacak ilerde yoldan cikiyolar cunku
(660 puan) tarafından
Aynen oyle cnm
0 oy
tarafından
İlimizden de çekinir ama.esim.daha ciddi bu konuda taviz vermez sanırım.ana yüreği benimki çok dayanmiyo
(660 puan) tarafından
Bizimde tam tersidir
0 oy
(3,213 puan) tarafından
Bence çocuk kimseden korkmamalı ama sınırını bilmeli. Korku ile verilen terbiye hataya çok daha müsait bir çocuk olmasına sebep olur. Mantıklı kurallarla yetişmeli ve bu kararlar değişken olmamalı. 
(660 puan) tarafından
Korkudan kastım bu zaten cnm mesela ben sınir koyuyosam baba onaylamali
0 oy
tarafından
Bence hiç bir çocuk anneden babadan korkmamalı. İkisindende eşit oranda çekinmeli. Hele ki annenin yapma dediğine baba babanın yapma dediğine anne karışmamalı. 
(660 puan) tarafından
Aynen cnm eşler ayni dusuncede olmali
0 oy
tarafından

Yani canim anne ve baba olarak otutupkonuşun cocuğa nasil davranlması gerektgini söyleyerek bagirmadan ve korkmadan ama saygı duyarak büyümeli çocuk benim eşimde kendisinden korkmasını ister ama yanlış biz öcümüyüz ki korksun sadece saygı duysun isterim 

(660 puan) tarafından
Tbi ki saygili olmali ama baznen insan kendini tutamiyo bagriyo o zaman da cocuk korkuyo
0 oy
(3,701 puan) tarafından
Anne baba sonuçta her halükarda Bi noktada ses yükseliyor bizde ben kızarım umursamaz baba kızdığında coxugun içine dokunuyor babayı daha çok seviyor ondan korkuyor 
(660 puan) tarafından
Benim esimde kiyamiyomus cok nadirdir bagirmlasgg
(3,701 puan) tarafından
He valla o bizde de asla kızmaz kızdığında adam neredeyse vicdan azabı çekecek kendini suçlu hisseder anında gönlünü alir
(660 puan) tarafından
Aynen  cnm ya tamam iyi ama bazen da olmuyo
0 oy
tarafından
Benden de babasından da korkmasın. Çekinmek korkudan değil annesi babası olduğumuz saygi duymalı. Hani öyle babasi bir baksın yerine otursun.benim bakisimla korksun yanlış geliyor bana. Evet baktığımda ne dediğimi anlaliyor. Ama korkusundan değil. Her zaman kesin net oluyoruz. Babasıyla aynı fikirde oluyoruz. Tabi ki olmadığımız konular oluyor. Onun yanında evet böyle olsa daha iyi olur diye konuşuyoruz. Konuşmuyoruz dersem yalan olur. Ama ona hep aynı açıklıkta aynı duruşta oldugumuz için sorun olmuyor.
(660 puan) tarafından
Benim bi bakısimla her seyi anlasin istiyorum bazen anlamiyo yada cok bunaltti gi oluyo o zaman tutamiyorum kıziyorum babadan gelen tepki bana geliyo o da bana yanlıs geliyo esmle ayni dusuncede olmak istiyrum

İlgili sorular

+1 oy
40 cevap 739 göst.
29 Nisan 2023 Aile kategorisinde meryemcknn (2,673 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 265 göst.
20 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Hawa (1,552 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 610 göst.
12 Haziran 2021 Aile kategorisinde Neslihanemretpkts_ (22 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 329 göst.
7 Haziran 2021 Aile kategorisinde GizemAsel (492 puan) tarafından soruldu

378,094 soru

11,316,934 cevap

34,762 kullanıcı

...