0 oy
354 göst.
Aile kategorisinde (34 puan) tarafından
Kizlar kayinvalidem bana hep eşinin ayakabilarini temizle senden once ben temizlerdim diyor bende agzimdan pat diye ben kölemiyim kendi her sabah silip gidiyor dedim . Ya da eşine cay ver kendi getiriyor diyor bende bebekle ilgileniyorum yemeyinin yediyi uyudu saatlerde kocama cayini fln veremiyorum eşim de sagolsun cok anlayişli biri ama kayinvalidemin bu soyledikleri canimi sıkıyor bana herşey pat diye soylenmez fln... diyor siz olsaniz naparsiniz insanim işte sozler dokunuyor birden seni konuşmaz söz söylemez diyordular dilin varmiş ama diyor bende insanlarla agiz dalaşi yapmiyorumki kavga etmiyorumki diyorum uzun oldu canlar ama içimi dokmek sohbet etmek istiyorum ❤

19 Cevaplar

+1 oy
(2,235 puan) tarafından
Benm kaynanayla aramda o samimiyet yok bana oğluma bunu yap oğluma şunu yap diyemez bzm olaylar bambaşka o bana el gibi ben ona el gibi arada ortak noktada bulusuyoruz  bikac saat dayaniyoruz birbirimize bidaha yok canm 
-Reklam-
0 oy
(1,533 puan) tarafından
Ayy Allah'ım oğluna da desin eşine şunu şunu yap o çocuk bakıyor çocuk kucağında çayını sen ver çocuk çok ağlıyor sofraya yardim et desin bakayim.. Anlamıyorum ben bazen hep bir akıl verme yonlendirme yolundalar ben eşimle anlasiyorsam demek ki biz her şeyi birlikte yapiyoruz kimin uzerine ne düşerse eşim de memnun ki beni uyarmiyor beklentisi karşılanıyor biraz da her şeye burun sokmasinlar.
(34 puan) tarafından
Bilemiyorum canim sohbetleşecek hickimsem yok aneme bile soylesem kayinvaliden senden buyuk herşeyi daha iyi bilir der :)ben arkamdan kötü gelinmiş denmesini istemiyorum ama ses cikarib bi soz soyledimde oluyorum kotu:)? Sanirim agzim bozuk benim kolemiyim dememeliydim sanirim
(1,533 puan) tarafından
Haklısın kuzum ♥️ hicde her şeyi daha iyi bilmiyorlar vlla bildiklerini zannediyorlar kötü gelin degilsin bunlarla zaten kötü gelin olunmaz elbette sesini çıkaracaksın haksızlığın olduğu yerde amaaan zaten her istediklerini yap senden iyisi yok bı kere ters düşsen senden kötüsü yok bu hep böyle
0 oy
(12,807 puan) tarafından
Yani sende her şeye karışıyorsun yorum yapıyorsun diyesim geldi tabi sen deme de :) 

Sen küçüklükten bir bebek yetiştirdin annesi olarakta her şeyini yaptın ama ben yetişkin bir bireyle evlendim sonuçta ayakabısın çorabının ne bileyim çayının sorumluluğunu alabilir de. Yani yıkayıp utuleyip dolaba koyuyorum bir de bulup eline vermek zorunda değilim ki veya çıkardığını kirliye ben atmak zorunda değilim çünkü aklı ermez bir çocuk yok karşımda 
(34 puan) tarafından
Nebiliyim ne zaman eşine böyle ol yemeyin guzel yerini ona ver kocaya boyle bakarlar fln vala hem guluyorum hem de sinir krizi geciriyorum yani kocami cok seviyorum yiyecek son yemeyi bile ona veririm sanki o demese ben kocama kotu bakicam
0 oy
(4,555 puan) tarafından
He de geç  gelinmi almış köle mi :)) wcyide biz götürelim islerlerse :)) 
(34 puan) tarafından
:)))))))
0 oy
(268 puan) tarafından
Herkes kendi dogurdugundan muukellef. O senin oğlun o da benim yavrum yani. Sen oğluna karşı öyle olabilirsin ama şuan ortada bir evlat var. Esin ne güzel yardım ediyor vs kaynanann da buna bozulması gereksiz. Kendi eşinden görmemiş yardım oğlu yapınca biseyler oluyor kadına herhalde. Kaynananın istediği tam olarak şu bence ; oğlumla ilgilensin çay ayakkabı vs vs çocukla ilgilenmesin. Yok öyle bir dünya. Evladın kendi ihtiyaçlarını kendi yapabiliyor mu? Yapsa bile kocanın eli ayağı tutuyor yani. Ama emin ol eşine çok düşkün olsan yani kaynananin demesi gibi yapsan çocuk haliyle geri planda olacak. O zaman da çocuğa bakmıyor olacak. Şuan oğlum 3 aylık ve dünyaları yıkarım onun için. Ne demek oğlumu bırakıp eşimin isteklerini yapmak. Tabi yapılır adam çalışıyor bin türlü sıkıntınin içinde ama bu kadar da olmamalı. Eşine söyle seni aksatiyor muyum ne bilim işte eğer ne alaka ben halimden memnunum derse kayınvalide yine aynı şeyleri söylerse oğlun hayatindan memnun de. 
(34 puan) tarafından
Kayinbabam yanlarinda olmamiş başka ülkede caluşmiş hep evet kendisi de pek yardim eden birisi diyil anca karşindakini çaliştirir
(34 puan) tarafından
Sizlerle muhabet etmek iyi geldi sagolun
0 oy
(6,248 puan) tarafından
İlk evlendiğimiz zamanlarda kaynanam annem teyzem eltim oturuyoruz çay içiyoruz. Ortamda muhabbet ederken eşimin çayına şeker atar karıştırır öyle verirdim dedi. Bende şimdide oğlun benim çayıma şeker atıyor karıştırııyor öyle veriyor demiştim :) 

Yine ayrı bir gün de oğullarıma hiçbir iş yaptırmadım bilmezler demişti bende şey demiştim napalim baştan egitecegiz artık herşeyi öğreteceğim anne demiştim. 

Yine ayrı bir gün de. Kaynanamları yemeğe çağırmıştım sofrada oturuyorlar eşimle bende masaya bir şeyler taşıyoruz sen otur oğlum işten geldin yorgunsun diyor bir kaç kez dedi bunu en sonunda yanlarına gittim anne bana yardım ediyor görmüyor musun oturacağız elbette beraber demiştim. 
(34 puan) tarafından
sen oyle dediydinde senle ters düşmüyormuydu
(6,248 puan) tarafından
Yok ben görmedim bana yapan olmadı diyor genelde. Bazen trip atıyor çoğu zaman arkamizdan konuşur şikayet eder. Artık oğullarıda çözdü onu. Yalan konuşmayı çok sever, abartmayı ve kendini acindirmayı çok sever biliyorlar bu yüzden eşlerimiz gelip bize bir şey demez.
0 oy
(2,915 puan) tarafından
Sen annesinin ama ben değilim onun eşiyim de geç. Benimki de diyor üstelik ben çalışıyorum yani düşün. Oğullarına kıyamıyorlar kendi yaptıklarını doğru sanıp bize de lanse etmeye çalışıyorlar. Ama devir değişti ne kocama yaparım ne oğluma. 
0 oy
tarafından
İkinizde bbirbirnizle yarisiyorsunuz sanki
(34 puan) tarafından
Hayir benim yarişa merakim yok onun dediklerine karşilik veririm bazen ondada nasihatlari bitmez
0 oy
tarafından
Benim kaynana da bana şey derdi İlk zamanlar işte oğlumun sevdiği yemekleri yap sevmediklerini yapma Ben de diyordum ki senin oğlun evlat da ben evlat değil miyim Benim sevdiğim yemeklerle yapılacak eşimin sevdiği yemekler de yapılacak şöyle bir şey var ki eşim de Benim sevdiğim yemekleri sevmiyor ama yiyor yapınca bayağı bir söyledi yap yap yap yap diye ben de eşim benim yaptığım bütün yemekleri yiyor Ben eşiyim dedim kaynanam da bilerek eşimi her gittiğimizde ne yemek yedin diye sorardı eşim de söylerdi kaynanam da eşime derdi ki ben yapınca yemiyorsun karın yapınca niye yiyorsun derdi çatlak kadın ya
(34 puan) tarafından
Benim kaynana oglum un ayakabisini silerdim yoksa niye silmezdin diyor sana demiyor ama bende hic oglumun da ayakabisi silmem kendi silicek diyorum
0 oy
tarafından
Valla hiç çekmem lafımı pat oturttururum o da bi daha ağzını acmaz
0 oy
(299 puan) tarafından
Ay aynı benim kaynanam herşeye cevap veriyon derdi bende sen konusacaksn bende boş boş bakacam mı herşeye kulp buluyon dedim .en son bu benim kocamla aramda o sorun etmiyor sende etme dedi o zmandan beri nadir konuşur konusunca da ben cevap vermem duymuyor gibi yaparım iyice sinir olur :)) 

Sende öyle yap 
0 oy
(150 puan) tarafından
Ay kıyamam ya, çocuğu emzirmeyi bırakıp çay mı doldurucaksın oğlu kendi mi alıyormuş yazık kadın üzüldü. Tövbe estağfurullah ya. Bu kadar içerliyorsa kendi koysun çayını oğluna. Yo iyi yapıyorsun. Yüzüne konuşuyorsun. Arkasından söylesen daha mı hoşuna gidecekmiş yani 
0 oy
(214 puan) tarafından
Evlenince karı kocanın kölesi değil koca karinin değil eli ayağı tutan herkes kendi sorumlulugunu yapmalı sen oğluna beni bakıcı olarak mi aldın de buna sinir oluyorum hayat müşterek ayrıca eskide kalmış bu laflar ben kimsenin bakıcısı değilim eli ayağı tutuyor derdim o da benim bakıcım değil erkek çocuklarını hambal yetistirdikleri için elin kızına hizmetçi gözüyle bakıyorlar 
0 oy
(1,120 puan) tarafından
Siz annesisiniz yapmışsınız ama ben karısıyım ikisini ayırt edelm lütfen şahsıma laf ederken evet söylediğiniz gibi dilim var eşime gereken değeri saygıyı ve hizmeti mümkün oldukça yapıyorum biz böyle iyiyiz lütfen herkes kendi evliliğine baksın derdim
0 oy
(1,808 puan) tarafından
Ne demişsin ki ters hiç bi şey yok ki burda 
0 oy
tarafından
Kaynanamda oğlu iki dakika kaybolsa bulaşıkmı yıkıyor napıyor orda diyo He sağolsun elimi sürmeme izin vermiyor diyorum ortadan çatlamak gibi oluyor
0 oy
(3,584 puan) tarafından
Evet ya haklısın, bende yapmak istiyorum ama o izin vermiyor. Kendi işimi kendim yaparım diyor de ve geç. Hem zıtlaşmazsın hemde işin içinden kolayca sıyrılırsın. Birdaha yinelemez bu mevzuları. 
(34 puan) tarafından
Bu hiç aklima gelmemişdi hakslisiniz
0 oy
(590 puan) tarafından
Asla böyle bir kaynana olmiyacam gelinlerimi kızlarım gibi görecem ya neden bu Kaynanalar bize böyle düşman gibi. Senin kocan iyiymiş bak annesini dinleseydi ve evet benim her hizmetimi yapacaksın deseydin küçük bebekle mahfolurdun  valla kaynanani boşver eşinde oyle herşeyi önüne gelmesine alıştırma eğer öyle alışırsa suyunu bile ona vermek zorunda kalırsın 
0 oy
(4,098 puan) tarafından
Benim kayınvalidem de aynı naneyi yiyordu ilk evlendiğimizde. Ben annesi değil karısıyım. Ben karılığını yaparım arkadaşlığını yaparım. Çok içiniz acıyorsa siz annelik yapmaya devam edebilirsiniz demiştim. Bir daha ağzını açmadı

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 571 göst.
21 Ocak 2021 Aile kategorisinde Sifanurr (209 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 257 göst.
0 oy
12 cevap 367 göst.
0 oy
2 cevap 124 göst.

378,402 soru

11,326,518 cevap