0 oy
241 göst.
Diğer kategorisinde (141 puan) tarafından
Kızlar 5 yıldır ehliyetim var fakat araba kullanma konusunda profesyonel değilim henüz. Kendim çıkıp bir yerlere gidebiliyorum fakat pratik kazanmam ve o heyecanı yenmem gerekiyor ama sanki hiç o seviyeye gelemeyecekmisim gibi hissediyorum .Sizin de böyle hissettiğiniz oldu mu bir de 2 araba arası parkta sıkıntı yaşıyorum 

14 Cevaplar

0 oy
(119,342 puan) tarafından
park icin pratik sart bende hix olmadi oyle ehliyeti aldim babam aradi gel beni al diye direk otobana ciktim sayesimde o gun bugundir lullaniyom 
(141 puan) tarafından
O çok iyi işte canım ya ben evlenmeden kullanıyordum sonra evlenince ara sıra kullandım hamile kalınca eşim vermedi korktuğu için sonra olan pratiğimj de kaybettim
-Reklam-
0 oy
(2,727 puan) tarafından
Kendine güvenen lazım canim bende ehliyet yok ama sürüyorum ama çok uzağa değil bir iki tür gibi düşün bazen korku var yenemeiuofum
(141 puan) tarafından
Ben her yere gidebiliyorum cesaretliyimdir de hatta eşim bu ne rahatlık yeni kullanmaya başlamışken der fakat yola çıkmadan illa bi korku heyecan karışık duygular oluyor ve trafik sıkışıksa telaşa kapılıyorum dışarıdan belli olacak şekilde değil ama kalbim pır pır ediyor .O hissin geçmesini istiyorum bir de tabj 2 araba arası parkı pekiştirmem lazım
(2,727 puan) tarafından
Park işi gerceten zor ya
0 oy
(815 puan) tarafından
Gayette güzel sürerdim lakin hamile kaldım eşim vermez oldu şimdi çocuk oldu çok büyük sorumluluk altına giriyorum süremez oldum ya kaza yaparsam ya çocuğuma birşey olursa diye
(141 puan) tarafından
O korku bende de oluyor fakat bu korkuyla nereye kadar .İlerde kursa,kreşe vs gitmesi gerekse ve esimizin işi müsait olmadığı için gonderemezsek kendimi kötü hissederim .Bu konuda çocuğuma da yetmek istiyorum .Belki ilerde sinemaya tiyatroya götürmem gerekecek her zaman babasını nereden bulayım kaldı ki kaza vs riski biz kullanmazken de var ya da yaya olarak yola çıktığımızda da başına gelebilecek türlü risk mevcut .Böyle düşünerek kendimi rahatlatıyorum .Duamızı edicez dikkatli olucaz gerisi Allahıma emanet
0 oy
tarafından
Kendini ne zaman rahat bırakırsan o zaman heyecanın gider.çok düşünürsen hiç geçmez
(141 puan) tarafından
Kullandıkça azalıyor hissediyorum
0 oy
(4,548 puan) tarafından
Pratik şart canım park için süre süre alisiyo insan hele bide mecbur hissettiğinde eşler her zaman yanımızda olamaya biliyo
(141 puan) tarafından
Aynen öyle. İlerde kurs , kreş , okul gibi yerlere götürmem gerekebilir bu konuda kendimi geliştirmek istiyorum .parkı kullandıkça mantığını pekistiririm dimi ya en büyük sıkıntım o .Boş yere mükemmel park ediyorum ama asıl önemli olan araba arasına park etmek :)
(4,548 puan) tarafından
Park sensorleri var ya canım alışırsın hemen güven sadece kendine :) ben eskiden araba kaçırıyordum öğrenmek için 18 yaşına girdiğim gün kursa yazıldım,:)
(141 puan) tarafından
Bende 18 yaşında aldım öncesinde de çat pat kullanıyordum. Gerçekten büyük kolaylık araba kullanmak .Yoksa eşleri beklemek gerekiyor gidip gelmek için
(4,548 puan) tarafından
Öyle canım ben tez canliyim bekleyemem hiç :)
0 oy
(31 puan) tarafından
Pratik şart ve bu konuda eşinin de desteği lazım kendine güven ve başla ben çalışıyorum sabah akşam sürekli trafikteyim hatta doğumuma kadar da kullanmıştım şimdi yine maratondayım sabah akşam trafikteym
(141 puan) tarafından
Canım bebeğin kaç yaşına nasıl onunla çıkıyorsun trafiğe. Ben kızımı babasına bırakıp öyle gidiyorum gidilecek yerlere .Tamamen pekistirmeden sanırım bebeğimle tek çıkamam. Bir de nereye gidiyorsun sürekli ben gidecek yer de bulamam :)
(31 puan) tarafından
Canım çalışıyorum ben özel eğitim öğretmeniyim küçük olan 2 buçuk yaşinda onu kuzenime bırakıyorum kuzenim bakıyor büyük çocugu okula bırakıyorum ben de kendi okuluma geliyorum er sabah benim maratonum böyle çıkışta da önce büyük oğlumu alıyorum sonra küçüğü kuzenimden alıyorum bazen eşimi almaya gidiyorum bazende direkt eve geçiyorum
0 oy
(1,555 puan) tarafından
Profesyonellik sure sure kazanilir. Parkta aslinda cok kolay alismak gerek sadece. Kendine gore bi yontem buldun mu erkekten daha iyi park edersin. Ben cok iyiyimdir bu konuda komsular falan erkekten iyi suruyosun derler genelde. Parkta da uzmanim ustelik arabam kucuk bi arada da degil o halde bile park edemeyecegim yer yoktur.
(141 puan) tarafından
Anladım çok teşekkürler
0 oy
(1,666 puan) tarafından
Tabiki oldu ama çıkınca gidiyorsun yeterki korkuyorum panik oluyorum diye düşünmeden direk çık silecek çalıştırmayı bilmeyip dur kalkla trafiğin en yoğun zamanında çıkan ben diyorum bilmem ama girip cikmadigim da yer yoktur zamanla insan alışıyor elin ayağın istemsizce kordine oluyor 
(141 puan) tarafından
Anladım canım çok teşekkür ediyorum
0 oy
(645 puan) tarafından

Zmanla geçiyor o :) ben 18 imde aldim kimse qrac vermiyordu sdc yanimda annem varken kullaniyordum oda cok korkuyordu bagiriyor diye bir sure sonra biraktim 5 sene kullanmadim sonra anneannemin yasi ilerleyince onun arabasini ben aldim getir goturunu yapiyordum ama park vs ciddi sorundu sonra rent a carda ise baslayinca isler degisti :) hergun araba kullanip oraya buraya park edince alisiyorsun zamana ihtiyacin var canim sadece ama pes etme ben araci par etmek icin 20 kere ayni yere hamle yaptigimi olmadi bi daha diyip yeniden denedigimi bilirim. 37 yasima geldim esim hic kullanmamis ki 42 yasinda ona bile ogretecek duruma geldim 

(141 puan) tarafından
Anladım canım uzun uzun yasmissin çok teşekkürler. Bende bol bol pratik yapayım bundan sonra:)
(645 puan) tarafından
Ne demek vazgecmeyin basarirsiniz mutlu gunler dilerim
0 oy
tarafından
Bol pratik yaparsam alışırsın
(141 puan) tarafından
Umarım canım
0 oy
(8,331 puan) tarafından
Ehliyet almadan öncede araba kullanmayı biliyordum babam çalışıyor annem hasta mecbur öğrenmem gerekti ilk bir kaç kecçz bende iki araba aradı parkta zorlandım. Hatta araba arasına park etmemek için bol yer aradığım olmuştu dakikalarca dolaşıp o yüzden pratik şart.. 
(141 puan) tarafından
Anladım, çok teşekkür ediyorum :)
0 oy
tarafından
Bende cok panik yapiyordjm ama bizim arabada geri gorus  kamerasj var oyle oyle baya gelistirsim 2 gundur araba kullanmiyorum sanki etlerim cekiliyor oyle bagimlilik yapti shsjsjjnsn
(141 puan) tarafından
Bizde de geri görüş kamerası var ama yine de zorlanıyorum
0 oy
(2,945 puan) tarafından
Arada bir alayım deme gerekirse her gün dolan gel. Ben 1 yıldır kullanıyorum ise gidip geliyorum tatilde kullanmasam mesela alınca arabayi acemi gibi oluyorum.cok sık kullanmak gerek 
(141 puan) tarafından
Tamam canım teşekkür ederim
0 oy
(1,629 puan) tarafından
Bende eşimle kullanırken sanki hiç tek kullanamayacak gbi hissederdim eşim işten alırdı mesela dönüşte o yanımdayken eve sürerdim bi gün eşim annesigille memlekete gitti arabayı bana bıraktı ben elim ayağım titreyerek eve gelmiştim panikten korludan sonrasında yıllardır araba sürüyormuşum gbi rahattım. Tek başına uzak bi yerlere gitmen lazım o korkuyu yenmen için 
(141 puan) tarafından
Anladım , bunu deneyeceğim teşekkürler

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 118 göst.
22 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Nehirrr (753 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 89 göst.
7 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde SuDuru (321 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 277 göst.
18 Temmuz 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde Gammmze (1,315 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 477 göst.
20 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Yasmengungor (1,218 puan) tarafından soruldu

380,132 soru

11,379,779 cevap

34,868 kullanıcı

...