0 oy
210 göst.
Diğer kategorisinde (209 puan) tarafından
Kızlar bebeğim kabız olmuş 1 ay 24 günlük uyuyor uyanıyor ıkınıyor çatlayacak derecede ben ne yapsam kolayca yapar masaj yapıyorum sadece rahatlıyor kakasını hemen yaptıracak bir öneriniz var mı?

12 Cevaplar

+4 oy
(13,036 puan) tarafından
Şırıngaya az zeytinyağı çek popodan sık 
(13,036 puan) tarafından
Ey kurban olam ben yukarıda demişim zaten her yapamadığında değil beklemek lazım diye daha ne diyem :////
(7,447 puan) tarafından
Hahaha tamam yaa sana bişey demedim :))
(2,475 puan) tarafından
Kız whiteswan çağla bir şey dememiş ki niye bu kadar cellallendin:D linç için laf saymış aaaaaa
(7,447 puan) tarafından
Hahahha :))
(13,036 puan) tarafından
Demi kız bi ben anlatamadım herhalde :))))
-Reklam-
0 oy
(18 puan) tarafından
Bebek lavmanları oluyor ondan al bi tanede sırınga yarısına kadar cek sık veya asagida arkadas demis alacak durumda degilsen zeytinyagi sık
0 oy
(7,447 puan) tarafından
Mama mı içiyor ? Eğer öyleyse her bir ölçek için bir çay kaşığı zeytinyağı koyabilirsin içine birde kiraz çekirdeği kemeri ve patikleri al mikrodalgada bir dakika ısıt ağrısı kalmaz yapar
0 oy
(7,269 puan) tarafından
Çok önerilmiyor sık yapma ama kulak pamuguna kantaron yağına batır poposunu hafif uyar ama çok sokma
0 oy
(26 puan) tarafından
Bebek mendillerini hafif ısıt ütüyle çok sıcak olmasin karnina koy rahatlatir rahatlayinca yapar yada az su ver su bağırsaklari çalıstiriyo
0 oy
tarafından
Şırınga ile zeytinyağı sık az bişey karnına saat yönüneasaj yap yapar 
(209 puan) tarafından
Yaptım fayda etmedi
0 oy
(1,893 puan) tarafından
Kabız degildir gazi vardir ilik dus aldir gaz masaji yap gaz damlasi ver karnini ayaklarini sicak tut
(209 puan) tarafından
Kabız mama kullanıyoruz kaka yapamıyor gazını çıkarıyor
0 oy
(180 puan) tarafından
Bebek lavmani al canım bizde de var çok zor durumda kalınca kullanıyorum hem baya gaz çıkarıyor hemde kakasını yapıyor ama yine de doktora danis 
0 oy
(682 puan) tarafından
Ben kulak pamuguna zeytinyagı batirıyorum 1 yaşında sürekli bu şekil dewam ettim 
0 oy
(1,475 puan) tarafından
Az pekmez ve suyu bir tabakta karıştırıp şırınga ile 3-4 cc sıkın poposuna 10 dakika içinde yapacaktır emin olun. Kızım çok kabız olurdu tek çözüm bu oluyordu bizde
0 oy
(1,193 puan) tarafından
Doktora gotur cok kucuk daha doktor sana soyler neyapman gerektigini 
0 oy
(3,392 puan) tarafından
Mamayı değiştirin

Gaz masajı yapın

Banyoda ılık suyu karnına tutun. 

Poposuna vazelin sürün dışından. Kolay yapıp çatlak vs oluşmamaaı için. 

Durmayacak kadar ağlıyorsa saatleece susmuyorsa eczaneden uygun olan lavmanı alın yarısına kadar sıkın yapacaktır.

Normalde de yani kaka yapsa da her beslenmeden önce 15-20 dk masaj yapın. 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 226 göst.
24 Eylül 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde Sibelhome (812 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 223 göst.
3 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 145 göst.
0 oy
7 cevap 123 göst.
8 Haziran 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

380,378 soru

11,389,158 cevap

34,894 kullanıcı

...