0 oy
121 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (205 puan) tarafından

Buzluktan çıkarayım dedim geri dondurmak zararlı diye ne yapsam bilemedim muhabbet olsun :)

11 Cevaplar

0 oy
(4,216 puan) tarafından
İkiye boluyorum birazini bugün birazini diğer gün yapıyorum çok büyük deilse bütün soslayip fırına atıyorum eşim çok sever bitiriyor
-Reklam-
0 oy
(7,379 puan) tarafından
ben aldığım gün kızarmalık ayrı doğruyom yemeklık ayrı yapıyom sonra kulanıyom
0 oy
(1,533 puan) tarafından
Fırınla kuzum ya da soğan doğra poşete koy onunla birlikte pişir pilav yaparsın :)
0 oy
(1,200 puan) tarafından
Algidim gün parçalıyorum yada yemeklik dogratiyorum kasaba :)) 3 poşet yapıyorum öyle çıkarıp kullanıyorum tavada firinda vs vs 
0 oy
(3,730 puan) tarafından
Ben parçalar öyle dondururum canım but kanat ayrı göğüs ayrı iki kişiyiz fazla geliyor çünkü sende ne kadar kullanacaksan kullan kalanı haşla öyle at çıkarınca pilav üstü yada çorba yaparak değerlendirebilirsin
0 oy
(2,343 puan) tarafından
Ben tüm koymuyorum göğüs kismini sote için dogruyorum kanat but kısımlarını fırına patatesle atarım diye dogruyorum geriye kalan kemik kısımlarında çorbalık yapıp atıyorum ayrı ayrı kullanıyorum senin tavuk tümmuş az bişey haşla sonra sosla doğru fırına yada kizart ama çok gelir kalabalık değilsenz 
0 oy
(1,521 puan) tarafından
Firin tepsisine oturtuyoz , bazi yerlerine bicakla derin cizikler atiyoz uzerine yogurt sivi yag kekik kirmizi toz biber karisimi suruyoruz heryerine , kenarlarina da patates arpacik sogan domates biberle dolduruyoz mahalle firinina yolluyoz :) yoksa ben evde degerlendiremiyorum parcalamak da ugrastiriyor cogu kismini arıya veriyorum 
0 oy
tarafından
Ben alırken kesiyorum parçalara bölüyorum posetleyip atıyorum birsey olmuyor 
0 oy
(13,849 puan) tarafından
Ben butlarini ve kanatlarını alıp tavada pişiriyorum. Göğüs kısmını ayırıyorum onu ayrı değerlendiriyorum. Kalan kemikli kısmıyla da çorba yapıyorum. Yani tüm tavuktan 3 ayrı yemek çıkıyor bize. 
0 oy
(3,388 puan) tarafından
İlla hepsini kullanman gerekiyorsa tuzda tavukta gzel oluyor
0 oy
(1,136 puan) tarafından
Ben kesip buzluga atiyrum kolaylik oluyor 2 kisilik jadar posetliyirum

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 38 göst.
24 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Sumeyyeali (1,037 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 170 göst.