0 oy
154 göst.
Kültür-Sanat kategorisinde (138 puan) tarafından
Bir yakınımız hamileliğin 4-5ayından sonra portakal yiyince hafif kaşındığını söyledi. Alerjisi oluşmuş sonradan. Dr sarı gıdalar ( muz, portakal, mandalina, yumurta sarısı) tüketmemesini söylemiş. Alerjiyi tetiklediğini biliyorum, normal bi tavsiye. 

Şimdi o doğurdu, allah tüm anne adaylarına sağ salim doğurmayı kısmet etsin. O kızımızın kayın validesi bize gelmişti. Kendi gelininden aldığı tecrübelerini bana dayatıyor. Bende 4ayındayım artık. Bana diyor yumurta sarısı yeme, sarılık olursun. Ve ya bebek sarılık olur. Gelinime de doktor doğurmasına rağmen yememesini söyledi. Bebek sarılık olur yoksa. Sarı hiç bir şey giyme, giydirme. Senin ve ilerde bebeğin çarşafları sarı olmasın. Sarılık olursunuz dedi. Uzatmadım, he tamam dedim.ben sadece alerjiye bağlıyorum. Bende de henüz alerji yok. Gerçeklik payı nedir? 

9 Cevaplar

0 oy
(2,991 puan) tarafından
Çok saçma benim bebeğimde sarılık oldu ama aç kaldığı için sezaryende süt geç geliyor ondan oldu ve beslenmesi düzelince geçti. Hiç birlere de alerjim yok doktor da böyle şeyler söylemedi
(138 puan) tarafından
Teşekkürler
-Reklam-
0 oy
(2,235 puan) tarafından
Hiçbir gerçeklik payı yok sarılık olayı genelde tür tür oluyor erken doğan bebeklerde emme refleksi güçlü olmadığı için az beslenmeden kaynaklı oluyor çünkü uyuyolar memede emmeden 

bide anne sütü sarılığı var bizi her ikiside vurdu sütüm vardı bebeğim erken doğdu emdikçe sarılık oldu sarılık olduğu ay 1300gram almıştı yani aç kalma ihtimali çok düşük bu kiloya ama bzm sarılığımz 40 gün sürdü mama verince çocuk beyazladi birden suttenmis ama ben sanmıyorum ki portakal mandalina muzdan çünkü ben yaz gebesydm bunların hiç birini yemedim canm 
(138 puan) tarafından
Teşekkürler
0 oy
(383 puan) tarafından
Ye kuzum sen ne bulursan ye bakma sacma sapan şeylere dinleme bile.bak sana kendi yaptigim cok faydasini gordugum bisey dicem hamileyken cok sut ic ceviz muz tahin pekmez balik cok ye hem dogumdan sonra sutun cok ve yagli olur bebegi besler hemde bebegin zeki olur
(138 puan) tarafından
Teşekkürler
0 oy
(12,531 puan) tarafından
Bence çok saçma. İki gün önce doğum yaptım bende sık sık beslemeye özen gösteriyorum sadece sarılık olmasın diye. İnsanlar tuhaf burun sokmaya Oğur vermeye yer arıyorlar
(2,235 puan) tarafından
Kolay doğum için naptın :) kız ben bir 90 km ile gittim geldim 90 km geri gelmeden doğurdun maşallah bize de şöyle nasıl normal doğuma bukadar inandın da çabuk bitti
(12,531 puan) tarafından
Kizimi da suni sancı ile doğurdum 28 cı saatte. Suyu azaldı diye alındım 37 de doğuma. Yıllar sonra çoçuğum olmadı anne oluyorum sevinciyle keyifli gelmiş doğum . Zor geçtiğini bu çocuğu doğurunca anladım
Defne'yle her gün dişarı çiktık gezdik yuruduk
Son haftalarda hurma adaçayı kuşburnu çayı içtim boş kaldıkça squat yaptım her gece en az yarım saat sıcak suya girdik Defneyle
Suni sancı verdiler ya 40+6 olduydum çok stres yaptım normal olurmu diye şükür hiç beklemediğim kadar kolay hızlı doğum oldu
Sanada hayırlı doğumlar nasip etsin inşallah canım ♥️
0 oy
(6,195 puan) tarafından
Doğum yaptıktan sonra sarı giydirdim doktor geldiğinde sarıyı çıkart nasıl anlicaz sarılık varmi yokmu dedi giydirme dedi
(138 puan) tarafından
Hiç bilgim yoktu. Sarılık ne onu da bilmiyordum. Sizlerden öğrenmiş oldum))tesekkürler
0 oy
(342 puan) tarafından
bana da kvalidem sari giydir ya da bebegin ustune sari tulbent ort de sarilik olmasin diyodu. gerceklik payi 0
0 oy
(3,364 puan) tarafından
Ee o zaman altinla bosuna mi yıkıyorlar ya da sarı yazmayı bosuna mi ortuyorlar cocugun istune iki hurafe birbirini tutmadi simdi :) kız alerjisi varmis kadin baska seye cevirmis takilma canım 
(138 puan) tarafından
Gıda alerjisinden sarılığa nasıl bağladılar bilmiyorum)
0 oy
(9,503 puan) tarafından
Saçmalık.  Sarı gıdalar da sarılık yapmaz sarı kıyafetler örtüler de yapmaz. Sarılık çoğu bebekte olan şey ben herşeyi yedim içtim ilk çocuğumda kaynanam üstüne sarı örtü örttü neymiş sarılık olmazmış zaten olmadı. İkincide örtü falan örtmedim onda da olmadı 
0 oy
tarafından
Bizde de tam tersi sarı örtü ört sarı giydir sarılık olmasın derler

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 125 göst.
0 oy
23 cevap 499 göst.
11 Nisan 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 1,149 göst.
10 Şubat 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu