0 oy
1,236 göst.
Aile kategorisinde (307 puan) tarafından
11 ve 9 yaşlarında çocuklarım var ikiside tutturmuş ağaç  alalım bide parkta gördükleri ağacı istiyorlar. Paramız yoksa onu alalım diyolar. Sonra geri gidip dikecekler miş yerine bir günlüğüne bize gelsin süsleriz felan diyolar. Eşime Trendyol dan bir tane 90 cm alalım hevesleri geçsin diyorum. Ne gerek var diyor. Ne ağacı yeni moda çıkartmayın. Seneye yine ağaç isterler  alışmasınlar diyo. Bide sipariş etsem yetisir mi oda var  küçük değiller yıl başı gecesini biliyor lar sipariş versem geç gelse hevesleri kırılır felan. Evde böyle Kendi imkanıyla ağaç  yapan oldumu  yada evde olurmu kendimiz yapsak 

28 Cevaplar

+29 oy
(1,573 puan) tarafından
Küçük degiller yılbaşını anlayacak yaştalar ise dinimizi de anlayacak yaştalar demektir dinimize göre yetiştirmeyip böyle şeylere özendiginde cocukları suclayamayız degil mi? Bu sene almayalım alısması pekı neden alısmasın alısırsa ne olur oturup nedenını cocuklara anlatmıs olsanız oncesınden boyle sorunlar yasamazsınız dinine baglı bır aıleysenız özentilige gerek yok eskı köye yenı adet getirmeye de gerek yok bence
tarafından
Laiklik bir yonetim bicimidir
tarafından
Ne demek musluman bir ulke deil iyice sacmaladin sen
(5,627 puan) tarafından
:-):-):-):-):-):-):-)
(1,277 puan) tarafından
Şeriat ile yönetilmiyor yani dini kurallar yok. İsteyen istediğini yapmakta özgür. Evet din olarak çoğu Müslüman olan bir ülke ama her dinden insan var.
tarafından
Bi git isine
-Reklam-
+5 oy
(3,097 puan) tarafından
Ya gerçekten sıkıldım bu günah muhabbetinden ben kuranı Kerim’de yılbaşı kutlamak günah diye bir şey yazıyor mu? Peygamber efendimiz s.a.v demişki Kim bir kavme benzemeye çalışırsa o da onlardandır. Yani niyetin hristiyanlar kutluyor diye yeni yılı kutlayıp eğlenirsen günah fakat sadece yeni bir yılın gelişini kutlayıp iyi dilerkler dilemenin neyi günah? Siz hristiyanlara özenmeyin içinizden geliyorsa yapın. 
(1,292 puan) tarafından
Cok doğru bir yorum
+4 oy
(995 puan) tarafından
Gerçekten geldiğimiz nokta çok üzücü yanlışa yanlış demek ne zamandır gericilik oldu . Lütfen neslimizi doğru yetiştirelim. Hangi Müslüman olmayan bizim bir özel günümüzü hayatlarına geçirdiler. Lütfen 
(47 puan) tarafından
Nasıl doğru olucak zaman öyle bir hal almiski sen tutsanda gidiyor çocuklar ve o çocuk sırf ağaç süsleyerek dinden çıkmaz
(995 puan) tarafından
Sen elinden geleni yap gerisi takdir ilahi. Zaman kötü diye çocuklarıda başıboş mu bırakalım. Ben dinden çıkar mı dedim. Saptırmayin konuyu ne demek istediğimi gayet iyi anladınız bence
tarafından
Karcicegi o kadar haklisin ki ++++
(995 puan) tarafından
Yenianne Tuğçe böyle düşünmek cahillikse ben gayet memnunum. Kötü söz sahibinindir...
+2 oy
(3,308 puan) tarafından
Benim kızımda heves ediyor daha 3 buçuk yaşında birkaç yerde süslenmiş gördü ışıklı ağaç alalım diye tutturdu anlattım almayacağımı bizim değil o ağaçlar vs diye unuttu bile çoktan şimdi görünce bunlar bizim değil diyor aile olarak her yıl kutlama yapıyorsanız bilemem ama eşin haklı siz kutlamıyorsanız alışmasınlar bencede 
(307 puan) tarafından
Kız ne kutlaması ne hali  bunlar küçük değiller ki kandırmayim bacım ikiside özel çocuk  tvde görmüş heves etmişler
(3,308 puan) tarafından
Kandırmak değilki bu dediğim bende kandırmadım sadece anlattım kızıma o kadar
(307 puan) tarafından
Canım benim çocuklarım özel çocuk anlamıyorlar  alamayiz   dedim çok pahalı dedim bana parktan alalım süsü biz yaparız takarız dediler. Parkta ki bizim değil belediyenin dedim. Bir gün kalır geri götürür dikeriz. Diyolar  eskiden bilmezler di bile yıl başı felan herzamanki gibi devam ederdik şimdi çok heves etmişler Mısır'da patlat yeriz ağacın önünde diyolar
0 oy
(4,646 puan) tarafından
Canim biz alalı 3yıl oldu hala durur kullanıp atmiyon ki heves etmişler cocuklar 
0 oy
(1,919 puan) tarafından
Yotube bak canım ben birtane gordim kartonla sekil verip yesil uzun süsler varya onla etrafını sarıyordu güzel oluyordu
0 oy
(1,214 puan) tarafından
Bizde de 90cmlik var her sene kurardım ama oğlan hayatta durdurmaz daha 21 aylik mahfeder süsleri ziyan biraz akli ersin birlikte kurariz. Cocuklar istemiş eglence sonucta alabilirsin İnternetten.
0 oy
(1,533 puan) tarafından

Yani çocuklar için alınabilir ya neden olmasın hevesleri geçince biter zaten migrosta da vardı boy boy (farkındayım boykot) :D

0 oy
(4,547 puan) tarafından
Migrosta vardı canım bı bak istersen 
0 oy
(8,914 puan) tarafından
Bizim burda böyle züccaciye iç çamaşır ıvır zıvır satan bir yer var. Orda boy boy vardı. 82 salı pazarı tarzı yerlerde oluyor canım. 
0 oy
(2,804 puan) tarafından
Geçen hafta 101 e gelmişti cnm ya 
0 oy
(1,550 puan) tarafından
Bnm bile bu yaşımdayım ilgimi çekiyor cochklar ne yapsn kiz
(307 puan) tarafından
Bacı bide büyükler kandirilmiyorlar da ila istiyor lar özel çocuk lar da tvde görmüş heves etmişler
(1,550 puan) tarafından
Aynn cnm sende kırma al çocuklara cnm
(307 puan) tarafından
Öyle yapacağım
(1,550 puan) tarafından
Tmmmmm
0 oy
(8,272 puan) tarafından
Seneye neden tekrar anladınızki 2 sene önce aldık he rtoşbaiı kullanıyoruz aynı ağacı. Migrosa falan gelmiştir. 
(307 puan) tarafından
Biz öyle kutlama süsleme yapmıyoruz eşimde alışırlar seneye de ağaç kurmak isterler diyor
(8,272 puan) tarafından
O zaman mukavva ile gövde yeşil kartonlar ile dallarını yapın hem kendileri yapmış olur
0 oy
(1,039 puan) tarafından
İnstagram da görmüştüm duvara ağaç şekli verip yeşil süsle suslemıstı
0 oy
(1,348 puan) tarafından
 yapay olanlardan falan yokmu onlardan al hiç almadığım için bilmiyorum sipariş versen ne zaman gelir falan markete geliyordu sanki geçen sene görmüştüm yine gelir mi bilmiyorum
0 oy
(12 puan) tarafından
Migrostan sipariş verince eve 2 günde geliyor ama oturup konuşsaniz daha iyi olur cnm 
0 oy
tarafından
Tahmini teslimat tarihi var canım ona göre sipariş verebilirsin. Zaten aldığında bir kere alıyorsun sonra kaldırıp tekrar kullanabiliyorsun. Kaldır at bir şey değil. Seneye isterlerse yine kurarsın. 
0 oy
(51 puan) tarafından
Al nolucak küçükte olsa içlerinde kalmasın ben aldım süslerken çok mutlu oldu kızım 2.5 yaşında olmasına rağmen
0 oy
(33 puan) tarafından
Kendiniz küçük bı tane al biz her yıl kurarız hevestir bende dahi var şimdi evldim yine küçük bitane aldım evime yine kurdum heves yani hoş bsy kırmayın bnc alın 

İnt var veiodlar da nasıl yapilacak bakın ordan yapabilirsinizz kolay evde yapılacak olanlar var
0 oy
(790 puan) tarafından

image

bunun yeşil olanıyla duvara ağaç şeklini verip renkli ışıklar takip kartandon süsler hazirlayabilirsiniz hem uygun olur hem çocuklarınızla aktivite olur ..ben desteklemiyorum yılbaşı olaylarını ama hiç yapmazsanız içlerinde ukde kalacak hep yapmadık diyecekler belki hevesleri geçer gecmezsede bir kere böyle bişey yapmıştık diye güzel hatırlarlar 

(307 puan) tarafından
İşte benim de tam demek istediğim bu resim çekeriz  felan en azından hem istedikleri olmuş olur hemde hatıra kalır
(790 puan) tarafından
Uygunada gelir

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 166 göst.
20 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Elifefe58 (143 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 677 göst.
29 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Kimenebenden (149 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 212 göst.
21 Aralık 2022 Diğer kategorisinde ozgecangursoybursa (10,903 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 185 göst.
9 Mart 2022 Diğer kategorisinde tugce kilic (22 puan) tarafından soruldu

379,740 soru

11,367,939 cevap

34,849 kullanıcı

...