0 oy
582 göst.
Diğer kategorisinde (202 puan) tarafından
Ya kızlar 3yasinda kızım 4aylikta oğluşum var ,çok şükür her iki meyveyide tattırdı rabbim.Rabbim herkese her iki meyvveyi de tattirsin.

Sorunum şu korunma yok Allah'a emanet gidiyorum.:). Üçüncüyü eşimde istemiyor ama korunma yok.geri çekilme korunma yöntemi değil ama güvenim var diyo klasik erkek lafı ,ben nasıl korunacam haplar kilo aldırıyor diyolar ,spralden korkuyorum nasıl olcak ya akıl verin 

33 Cevaplar

+2 oy
(1,559 puan) tarafından

Tanıştırayım; kondom :D

image

(568 puan) tarafından
Kondom dünyaya kondom herkese kondom elini beline cebine kondom hahahahahhahaha
(1,559 puan) tarafından
Hahahahahahahhaha deli :D
(318 puan) tarafından
Kondomcuu geldii hanimmmm
-Reklam-
+1 oy
(1,577 puan) tarafından
Kondom kullanın? 
+1 oy
(2,235 puan) tarafından
Geri çekilmeyle dört sene ben gümlemedm eşim kendinden hep emindi kendimede bişey bulaştırmadm dört senenin sonunda üç tane boş ilişki oldu bir ayda şuan karnımdaki sekinci aya girdi :) eşim kendine sahip çıkıyormuş bir ayda bunu anladım ama Güven meselesi ya ikinci bebeğin çok küçük sprail falan dene
(119,172 puan) tarafından
ben asla guvemmem artikin
0 oy
(747 puan) tarafından

İlişkiye girmeyecen o zmn canım:D

(202 puan) tarafından
Doğumdan beridir  habire adet oluyorum zaten çocuklardan dolayı ihmalin çok var ama nereye kadar:)))))
(747 puan) tarafından
Neden fazla oluyorsun ki doktora fln gittin mi benim 40im çıktı her ay olmaya başladım, ama biz prezervatif ile korunuyoruz bizde Allah'a emanet yaşıyoruz yani
(163 puan) tarafından
Bende sürekli adet oldum bir ayda 3 kere oluyordum. Doktora gittim hormonların falan çok iyi emzirmeye devam et dedi. Normalmiş yani ama yinede bir doktora git
(202 puan) tarafından
Gidicem canım inşallah
0 oy
(2,674 puan) tarafından
Valla ben de Allah'a emanet yaşıyorum. Aynı durumdayım.
(2,674 puan) tarafından
Ya ben spiral takinmaktan korkmiyorum  da kansızlık var spiral takınca daha çok kanama oluyormuş ondan korkuyorum . Valla inşallah bir sıkıntı yasamayiz
(368 puan) tarafından
Yaşınız 30 üstü ise hastaneden randevu alıp tüpleri bağlantın kesim çözüm :)
(202 puan) tarafından
29 olcam yaa daha var:))
(202 puan) tarafından
Benim halamda baglatmisti ama rabbimin işi bir çocuğu olmuştu
(7,678 puan) tarafından
Ben hormonlu spiral taktırdım. Çok kanamam vardı diye doktor bunu yapmamızı söyledi. Kanamalar tam tersine çok azaldı. Bunu düşünebilirsiniz
0 oy
(1,096 puan) tarafından

Kız sen ben misin :woot: kızım 3 yaşında oğlum 9 aylık rabbim her ikisinden de tattirdi şükür bende istemiyorum eşimde . Bende spiral den korkuyorum hapta kullanmam ne yapicaz böyle bizzz:unsure:

(202 puan) tarafından
3u kafam kaldırmaz yaa bu saatten sonra,rabbim isteyene versin ama böyle de nolcak bilmiyorum ki
(1,096 puan) tarafından
2. Çocuk doğunca herseyin kıymetini anlıyorsun valla iyi ki varlar iyi ki doğurmuşuz ama ciddi anlamda zor çocuk bakmak büyütmek eşitlik sağlamak aralarındaki sevgiyi ele almak çok büyük sorumluluklar . Bende 3. Yu kaldirabilecegimi düşünmüyorum
(4,198 puan) tarafından
Spiral taktirin korkulacak hic bisey yok.
Ayrica iyi cesaret 2 cocukla :)
(1,096 puan) tarafından
Benim yakın bir akrabam spiralle hamile kalmisti o da korkutuyor beni açıkçası.
0 oy
(3,022 puan) tarafından
Bağlatıyorlar en sağlamı o bende onu yapıcam tavsiye ederim kafan rahat olur 
(2,340 puan) tarafından
Günahmış ama
(3,022 puan) tarafından
Caiz değilmiş bende baktım ama bir çocuğa yeterince sevgi ilgi verememek mutsuz etmekten ya da ne bileyim kürtaj yaptırmak filan iyidir herkesin kendi kararı artık eski dönemde değilim saldım çayıra mevlam kayıra olmuyor Malesef
0 oy
(4,668 puan) tarafından
Aylık igne veya deri altı implantı dene. 
0 oy
(318 puan) tarafından
Prezervatif kullanabilirsiniz yada spiral taktir kurtul ben 11 ay olacak doğum yapalı bende korkuyordum spiralden ama 2 hafta önce taktırdım kurtuldum öyle çok korkacak birşeyde yokmuş
0 oy
(2,804 puan) tarafından
Bnmde 2 oğlum var bnde istemiyorm 3, yu korka korka gittim siprial taktım şak diye 3 sn yede taktı hiçte korkacak bişi yokmuş 3 aydır rahatım umarım buna rağmen kalmam valla eşimde diyosu geri xekilirim ama o an istemsizce yapamiyorm dedi yapan naisl yapıyor dedim yalndir o yapamazlar dedi :))))
(4,198 puan) tarafından
3 sene geri cekilme ile korunduk :) istedigimiz ay bebegimiz oldu.
Tabi sonra bende spiral taktirdim +geri cekilme :D
(2,804 puan) tarafından
Bnm eşim onu yapmıyor malesef geri çekilme olayni ,bnde siprial sadece
(1,577 puan) tarafından
Yalan değil tabiki biz de evliliğimizin başında iki yıl o şekilde korunduk :) ilk çocuktan sonra spiral taktırmıştım 6 yıl da öyle korunduk şimdi ikinci çocuğu doğurdum ama spiral taktırmak istemiyorum düzenimi çok bozuyor. Kondomla da çok korkuyorum. Yukarıda biri yazmış bağlatmak en iyisi diye aslında çok istiyorum ama caiz olmadığından yapamıyorum Allah herkesin gönlüne göre versin inşallah
0 oy
(774 puan) tarafından

18 aydır olmadı bu yöntemle inşallah da olmaz :D

0 oy
(12,823 puan) tarafından
Doğurmanın bir sonu yok o yüzden araştırıp en uygun olanı bulacaksın yoksa senede bir çocukla ev kreşe döner :)
(1,893 puan) tarafından
Ayyy instagramda bi kadın var. Özden özdoğan… sürekli hamile
0 oy
tarafından
Kız bende hiç korunamadım sprail taktıracam adetim 1 ay boyunca eşim boşaldı hamile olmadım kısmet olursa baş tacı olmazsa sprail taktırırız dedik cok kararsızdık 2 tane oglumuz var 3.olmadı bir sene sonra falan düşünüyoruz
0 oy
tuplerinu baglat rahmini aldir 
sizde mantikli dusunun esi bebek istemiyomus su sartlarda korunmuypda dunyaya bi bebek gelse rizkini elbet rabbim verirdr onu en iyi sartlarda yetistirebilecekmi elinde olanla yetinmeyi bilmeli insan 1 aylik kres masrafi 8,10 binleri bulmus bunun okulu dershanesi ek dersi var daha kolaymi su zamanda donanimli cocuk yetistormek dogur gonder okula extra dil ogrenmesin okulda ogretilenle nereye kadar hangi uni de hangi bolumu kazani0 meslek sahibi olabilir gelecegini hazirlamadan nasi cocuk yapmali insan
(886 puan) tarafından
Tupleri baglatmak kadının doğasına aykırı farklı yöntemlerle korunmasına rağmen dünyaya gelmiş bir bebegin mutlak suretle bir sebebi vardır sizin bahsettiğiniz durumlar maddiyata dayalı sağlık olduğu sürece para her zaman kazanılır ilik nakli meme kanseri gibi durumlar geri donusu olmayan sonuclara neden oluyor ne yazık ki sonrasinda pisman olmakta var ayrıca biz çok yoksul bir ailede yetiştik buna rağmen ablalarımın biri öğretmen digeri doktor oldu hani bazen su akar yolunu bulur dedikleri gerçekten doğru
kok hucre tedavileri vae saglilda tip cok ilerleri herseye cozum var evel allah
(886 puan) tarafından
Peki sizin tercihiniz yeniden evlenirseniz veya olan çocuklarınızı kaybettiğinizde Allah korusun kok hücre tedavisiyle yeniden çocuk sahibi olursunuz artik ne diyim amacım sizin fikrinizi değiştirmek değil sadece post sahibinin farklı açılardan da konuyu ele alması eksik ya da kendi doğruları ile sonradan pişman olacağı durumlar yaşamaması için fikrimi beyan ettim
esimi kaybetsem veya bosansam bidahada asla evlenmem cocuklarima rabbim uzun omur versin bidahada asla anne olmayi istemem zaten
0 oy
(347 puan) tarafından
Ona bakirlisa sprial de kilo aldırır diyor ama aldırmadı bende  spiral taktım vede geri çekilme 2 yıldır iyi koruyor

İlaç çok pahalı bende spiral taktım o kadr da acımıyor çok nazli değilsen (2 çocuk doğurmuş sun spiralin ağrısı iğne vurmak gibi gelir sana) 
(202 puan) tarafından
Taktirirken korkarım Diye endişe ediyorum
0 oy
(1,279 puan) tarafından
Spiral taktir korkunun ecele faydası yok o zman üçüncü çocuk için hamileleik doğum doğum sonrası bakımı büyütmesi düzgün bir şekilde yetiştirmesi için kendini hazırla derim
(1,279 puan) tarafından
Ha bu arada geri çekilme bizi 4yil korudu ama bir çocuk vardı olursa ikinci olacak diye aldırış etmedik ama hamilelikten sonra hemen spiral taktirmmm lazım üçüncü çocuğun günahına giremmm düzgün yetiştiremem gibi geliyor bana çok büyük sorumluluk çünkü çocuk demek
(202 puan) tarafından
BiZde dediğin gibi 3yil korunuyoduk öyle geri çekilme ile ikinci olacak diye aldırış etmedik ama 3e bizimde psikolojz yetmez,çok yramaz benim çocuklarım
0 oy
(13,824 puan) tarafından
Istemiyorum diyorsunuz bu cok buyuk risk olursa aglama bak:)
0 oy
(1,606 puan) tarafından
Deri altı implantı taktirabilirsiniz. Biraz pahalı ama sanırım.
0 oy
(2,915 puan) tarafından
Prezervatif kullanın ve geri çekilme en garantisi hem de sana bir zararı olmaz
0 oy
(191 puan) tarafından
Prezervatif kullansın eşin bende hap falan kullanmam ama geri çekilme de çare değil zevk suyundan bile kalabilme ihtimali çok düşük o yüzden madem ilaç kullanımı yapmıyorsun eşin prezervatif kullansın başka da çare yok spiral falan korkuyorum ben diye takmadım onuda takabilirsin 

İlgili bir soru bulunamadı

378,460 soru

11,328,257 cevap

34,784 kullanıcı

...