0 oy
494 göst.
Aile kategorisinde (3 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Bbgfghksjdidgdjjxnsbbxb

11 Cevaplar

+2 oy
(12,995 puan) tarafından

Hatalısın kaçtın birlik oturdun üstüne ev ayırmadan hamile kaldın hiç mi düşünmüyorsunuz gelecek kaygınız hiç mi yok bu adamlara nasıl bu kadar güveniyorsunuz. Gidecek yeri yok karnında bebek ne yapsam kabul edecek kafası var eşinde çok belli 

Yıl olmuş 2024 kaçarak evlenmek mi kaldı ustelik birliğe Rabbim yardımcın olsun 
(196 puan) tarafından
Yazma o zaman kardeşim yukardakiler kendi aralarında tartışmışlar beni ilgindirmeyen şeye niye senin gibi burnumu sokimki sabırlı ol olma banane yani?  Çok büyük konuşan birisin hala, büyük laf ettin büyük lokma yiyeceğin zamanı bekle çıkmam aklından o zaman belki aklına gelirim seninde yaşının kadını olmadığını düşünüyorum hadi ben küçüğüm senden niye bu kadar taktiniz bana akıl yaşta değil baştadır saygılı olunki karşıdaki kişide size saygılı olsun benden öğrenmeyin üslubu saygıyı zaten aileniz nasıl yetiştirmiş belli oluyo kaçarak evliligimden sizene yani sanane seni ilgilendirmez benim hayatımdan okey canım hâlâ da boş boş konuşuyosunuz ya zamanımı sizin gibi boş şeylere harcıyamiycam canım hadi işine hadi;)
(12,995 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Kusura bakma da sen geldin buraya bende kaçtım dedin. bizce de bize ne? bu bilgiden ama sen yaptın diye haklısın veya bu kader olmuyor. evlenmek boşanmak kaçarak evlenmek düğün yapmak nikah yapmak nikahsız yaşamak bunların hepsi kişisel tercihtir sonuçta insan karar veren bir varlık ya hani bilinçli davranışlar kader sayılmıyor
(196 puan) tarafından
Canım Sadece dünyada ben değil bı çok kişi kaçarak evlilik yapmıştır bende kaçarak evlilik yaptığım için post sahibinin neler yaşadığını biraz da olsa Anlayabiliyorum ve hamile üstelik bu kaçanlara niye bu şekilde üstüne geliniyo anlamış değilim sonuçta evleniyo yuva kuruyo kötü bişey değil ve sorunlar herkeste vardır illaki kaçanlarda olur diye bı kaide yok ha kendimi niye.soyledim bende yaşadım ve geçecek bu günler diye destekde bulunmak istedim bile isteye kaçmayı tercih etmedim yaşadığım olaylardan dolayı yoksa hiç kimse istemez bide şu var gerçekten öyle böyle evlilik oluyo şükretmemiz gerekirken bı çok şeye hala birbirimize burdan laf çarpıtiyoruz şimdi ne alakası var dmee Filistinde o kadar şeyler oluyo ve bende dedim kendi kendime biz neyin kavgasını yapıyoruzki niye biri biriin ezmenin derdindeki güzel olumlu yorumlar yazılsa daha iyi olmazmi sadece insanların ne yaşadığını bilip bilmeden yorum yapanlara karışıklık ben bu şekilde tavrimi koydum iyi bişey yazicaksaniz yazın ama o kişiyi yargılamak için yaşadığı hayati küçümseyerek kendini yukardan görüp bu gibi tavırlar sergilemek çok saçma anlamsız geliyo burda ben çok şey öğrendim Bilgi  edindim beni ilgilendirmeyne şeylere atlayıp yorum yapmadim velhasıl kelam konu çok uzadı
(12,995 puan) tarafından
Niye kaçtın değince bunu aşağılama olarak algılamak tamamen sizin yaşadıklarınızla alakalı kimseyi aşağılamak küçümsemek gibi bir derdimiz yok sadece bütün bunlarin sebebi ordan kaynaklanıyor diyoruz ki söz konusu adamın hali tavrı ortada bunun da sebebi kadının sahipsiz olması diyoruz post sahini arkadaşında eşiyle çocuğu ile mutlu olması hepimizin istediği zaten
(3 puan) tarafından
Sağol yorumun için
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Hiçbir kozun yok ki adama karşı aıleısne karşı, bıkere kaçmıssın aılene donemezsın boyle gözleri korkmaz, üstüne hamıle kalmışssın yanı yasadıgım yerden cok memnunum bır sorunum yok demek bu, zaten daha 6 aylık evlisin, dönsen dönemezsin geri, meslegın maddı gücün var mı esınden ayrı? Muhtemelen o da yok, eşin çekmiş gitmiş gurbete gıtmeden de hamile bırakmış, kira yok su yok elektrık yok yemek yok ayda alto ustu kac para gonderıcek sana geris ona kalıyor, sımdı eve cıksan aylık en az 8-9 bın lazım, zaten bunu göze alan adam kacırmazdı isterdi senı, sevgı hersey degıl ne yazık ki giçbirşey yapamazsın
(3 puan) tarafından
Şuan mecburen beklicem ev yapılma kadar ama ne ariyo nede soruyo benide her yerde engel atmış
tarafından
Ben sana bak muhtemelen buyugum senden bir ablan olarak soyleyeyım, o ev hiç yapılmayacak hep bır eksıgı cıkıcak 4-5 sene sonra sen isyan edince 2. Cocugunda olmuş 3e hamıle olucaksın, asla donemeyecegın elının kolunun baglı oldugu donemde de eşin sana ben gurbette calısıyprum gozum arkada kalır cart curt dıye bır bahane bulup annesı babası ölene kadar aılesıne baktırtıcak
0 oy
(3,329 puan) tarafından
Bazi seylere bi muddet katlanacaksin sanirim. Ailenin yanina dönme gibi bir durumun yok. Üzülüyorum böyle post açanlara. Allah yardımcın olsun 
(3 puan) tarafından
Eşimi çok seviyorum ama çok kırgınım şuan her yerde engel atmış bana
0 oy
(13,851 puan) tarafından
Yani kaçarak evlenmemiş olsan ailenin yanina git diyebilirdim ama bu durumda ailende arkanda olmayacaktır büyük ihtimalle. Başa gelen çekilir deyip eviniz yapılana kadar sende onları görmezden gelmeye çalışıp yaşamaya devam edeceksin. 
(3 puan) tarafından
Eşimin beni engel atması bana bunu yapması kırdı beni sevmediğini düşünüyorum bilmiyorum his ettirdi bana
0 oy
(674 puan) tarafından
Ailen geri dönsen kabul etmez mi bende kaçarak evlendim annem istediğin vakit çık gel der ben psikolojik şiddet görüyorum sürekli çocuklarımla tehdit ediyor yurt dışında olduğumdan çocuklarımı alıpta gidemiyorum 
(3 puan) tarafından
Hiç bı sorunumuz yok ama sadece bunu istedim beni engeledi her yerde
(674 puan) tarafından
Aslında büyük bir sorun var farkındasındır çocuk gibi engellemek neyin nesi ailesiyle anlaşamadığın ortada bir şeye ihtiyacın olsa bunu düşünmesi lazım
(3 puan) tarafından
Şuan engelliyim kaldırır o engeli Elbet ama çok kırgınım
0 oy
(2,731 puan) tarafından
Ya bir kadın olarak ben gerçekten çok üzülüyorum bu şekilde açılan postlara kusura bakmayın ama bu devirde Sevgi karın doyurmuyor evlenmeden önce kayınvaliden ile yaşayacağını da bu insanın maddi durumunu da senden uzakta çalışacağını da az çok biliyormuşsundur kısa vadede 6 ay gibi bir süre içinde gebe kalmak şurada Dursun kocandan uzakta sana tamamen yabancı ve seni istemeyen insanların yanında sin muhtemelen bir okul okumuşluğun bir mesleğin falan da yok eşine az çok maddi anlamda destek de olamıyorsun adam ne yapsın her şeyi kabul edip evlenmişsin şimdi isyan ediyorsun tamam engellemek üstelik hamile karısını engellemek doğru bir şey değil ama her şeyi kabul edip evlenip evlendikten sonra da adamlara işkence etmek de bana yanlış geliyor bir kadın olarak senin haline de üzülüyorum neresinden tutarsan tut elinde kalıyor yani
(3 puan) tarafından
Ne yapıcam peki en azından engel atmasaydi bunu yaptı ona çok üzüldüm zaten zaten bı süre içinde beklicem evimiz olana kadar inşallah
(2,731 puan) tarafından
Kusura bakma ama ne yapacağım ben şimdi sorusu için çok geç olmuş bakın bana senin dilin çok sivri yorumların çok sert falan diyorsunuz ama ben ciddi manada bu postlara çok üzülüyorum kaç yaşındasın bilmiyorum belli ki küçüksün küçük yaşta kaçarak evlenmişsin niye kaçarak evleniyorsun bir kere ailenin rızası olmadan aşkınızdan mı örüyorsunuz anlayamıyorum okul yerine kocaya gitmek için niye bu kadar çabalıyorsunuz haydi onu geçtim daha evliliğinizi senesi dolmadan gebe kalmak için ne bu acele kusura bakma yapacak bir şey yok artık adamın keyfi gelsin de senin engelini kaldırsın diye bekleyeceksin o kayınvalidene de katlanacaksın evin içinde sığıntı gibi yapılırsa eğer söz verilen evin yapılmasını belki de senelerce bekleyeceksin kusura bakma dost acı söyler
(3 puan) tarafından
Sevmiyor artık sanırım yoksa neden engel atsın bu durumda bile yanlız birakmsi engel atması barissak bile unutmam kolayca biseyi
(2,731 puan) tarafından
Seviyor sevmiyor onu bilemem ama bunalmis  da olabilir sen onu düşüneceğin yere kendini düşün karnındaki bebeği düşün bence canım boş ver nasıl olsa iki gün sonra kaldırır engeli senin kendini düşünmen lazım nasıl ayaklarımın üstünde dururum anlatabildim mi çünkü o kadar elinde koz yok ki şu anda adam da bunun farkında benden sana tavsiye o bebek doğursun bir yaşını geçsin ne yap et maddi özgürlüğünü kazanmaya çalış kimsenin eline bakma ya da ailenle arani düzelt
0 oy
(196 puan) tarafından
Maalesef canım kaçarak evlendiğin için o şekilde davranıyo sana bende kaçarak evlendim birlik gittim çok sıkıntılar çektim ama çok şükür öyle yada böyle ayrı eve çıktık çok daha iyi oldu ilişkimiz bu böyle giderse aranıza soğukluk girer benimde eşim istemiyodu hamileyim dedim ben çocuğumu bu psikolojiyke büyütememm 7 buçuk aylıkken elimden geleni yaptım kavga çıktı baya rahat durmadım ama ailem için yaptım eşim de geç anladı zaten herşey senin elinde kuzum karnındaki yavrun için katlan demiyorum onun için ve ailen için elinden geleni yap istenmeyen bı yerde bende durmam şahsen 
(3 puan) tarafından
Sabır ediyorum zaten ama eşimin yanlız birakmsi engel atmış olması çok kırdı barisiruz elbet ama kırgınım
0 oy
(283 puan) tarafından
Tamam ayrı ev bence her evli olanın hakkı ev üstüne ev ne kadar iyi anlaşılsa da bazen kendi olaylarına müdahale edebiliyorlar

Ama şuan için katlanmak zorundasın bir birikim olmadan başka eve malesef çıkılmıyor bir müddet dişini sık 

Madem eşin gurbete de gitti ah be bacım madem belli bir süre kaynana evin desin ne diye hamile kaldın da korunmadın 

Sende haklısın ama elinde haklı o evin dayanıp döşenmesi ev konumuna gelmesi var ev tutması var hamilesin de bebeğinde ihtiyaçları var tek bir maaşla olmaz yetişemez 
0 oy
(3,006 puan) tarafından
Hiç bir hatan yok bu gayet normal bir talep eşiyle bir arada kalmayacaksa hamile eşinin duygu durumunu idare edemeyecekse maddi manevi duygusal destek konusunda daha 6 aylıkken havlu atacaksa yaptığı tek şey seni çaresizliğe alıştırmak en kötüsü de bu. Bu arada esin ne baba ne koca ne de evliliğe hazir bir yetişkin rolünde değil haberin olsun ve bunun sonuçlarını bu olaydan sonra artarak görmeye malesef devam edeceksin çünkü bunu bahane ederek start vermiş durumda.
(3,006 puan) tarafından
Hiç bir şey yapma bence sende öyle bekle.. Zaten istediği senin boyun eğmen, seninde istediğin değer görmek ve sevgi..Anasının yanında olduğun için tasalanma merak edecek birsey yok onun açısından ama seni yaralamasina izin verme.Sen bebek gelisimi haftalik onlara bak doğunca aylik gelişimleri bebek bakımında dikkat edilmesi gerekenler vs onlarla ilgilen.
(3 puan) tarafından
Çok üzülüyorum gerçekten zaten yanlızım ailesini ariyo sesi geliyo bana ama ben onun umrundamiyim bilmiyorum
(3,006 puan) tarafından
Zoruna gidecek birsey yok o sana nasıl davrandığını düşünüp hata yaptım diye düşünene kadar beklemen en doğrusu.Annesini her aradığında zaten olumsuz bir durum varsa söylerler haber alırım düşüncesi ile arıyor.
Sende o aradığında git odana al eline telefonunu onunla ilgilen.
(3 puan) tarafından
Onunla nasıl ilgilenim hiç aramiyo sormuyor;(
(3,006 puan) tarafından
Canım senin aklın karışmış ailesini aradığında durma o ortamda al telefonunu eline oyna anlamında yazdım.
0 oy
(185 puan) tarafından
Eşin bence sorumluluk almaktan korkmuş olabilir çünkü bir evin veya çocugun sorumluluğu fazla fedakarlık ister bu ağır gelmiş olabilir çocuk gibi engellemek ne demek sorunun varsa apaçık söyle bide kaçmıssın şuan eşinin sana daha çok destek olması lazım 
(3 puan) tarafından
Eşim çok iyi biri ama beni bu duruma koyması üzdü aramadı sormadı bile engel kaldirsa ne yapsam peki
(185 puan) tarafından
Bence seni bu zor zamanda engelleyip iyice strese soktıysa sende hemen yumuşama ama yine kendi kararın
(3 puan) tarafından
Kırgınım çok elbet barisiriz ama kırgınım geçmeck herksee
(185 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun
0 oy
(755 puan) tarafından
Canım biraz uzaklaşsan evden ablanla fln konuşuyorsan git 1 hafta kal hemi kafanda dağılmış olur bu sayede illaki engeli de kaldırır merak eder seni

İlgili sorular

0 oy
26 cevap 1,108 göst.
27 Haziran 2022 Aile kategorisinde Kayrmm (683 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 653 göst.
13 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde mutsuzkz (60 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 227 göst.
7 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde Minik20 (5,320 puan) tarafından soruldu

379,491 soru

11,360,468 cevap