0 oy
396 göst.
Aile kategorisinde (11 puan) tarafından
Diger platformda cinsiyyetle ilgili tum yazilarda fark ettim ki her kesin Tek isteyi erkek cocuk tabi bunlari asermedir bulantidir kusmadir odur budura baglayanlar cok ama kimse ilk bastan saglikli evlat istiyorum yazmamis cocuk hasretiyle yanip tutusanlar varken nedir bu erkek sevdasi anlayamadim. Bide ultrason kiz dedi acaba degisimir diye olan yazilar yokmu?!  Rabbim saglikli evlat versin her kese hakkimizda olani gonlumuze dusursun inseallah her kes sag salim kucagina alir evladini. Amin

16 Cevaplar

0 oy
(299 puan) tarafından
Bana 3 doktorda kizin olcak dedi havalara uctum sevincten doğdu oğlanmis olsun dedik hayirlisi saglik onemli ama suda onemliki kiz cocuk daha hayirli bosuna erkek diye cirpiniyolar iki oğlum var saglikli olsun kizm olsaydi isterdm ama olmadi :D
(11 puan) tarafından
Allah bagislasin evlatlarini ama iste anlamiyprum cogu kadini insanlar bebegi olsun diye nelerinden geciyor ama cogu insanlar erkek istiyor
(299 puan) tarafından
Güya soylari devam ediyo bnm esimin sulaleside oyle oglan dogdu diye hediyelere bogdular ama bos kiz daha hayirli evlatlarim tmm ama buyuynce bole olmuycaklar inanki :(
-Reklam-
0 oy
(295 puan) tarafından
Bunlar hep cahil kafaların düşüncesi bence. Allah önce sağlık versin. Bir de çevre kız olduğunu duyunca olsun bir şey olmaz der ya sanki ne olacaksa çok sinir bozucu o da evlat 
(11 puan) tarafından
Aynen az once bi yazi okudum yok tuyler cogalir azalir bunun cinsiyytle be ilgisi
0 oy
tarafından
Yok ya ben öyle olduğunu zannetmiyorum belki ilk coxugu kız olan erkek olsun isteyebilir ama ben bı kadının çocukta cinsiyet seçeceğini sanmıyorum anca bir kızı varsa belki buda erkek olsun diyebilir
(11 puan) tarafından
Vallah rast geldigim tum yazilarda ilk gebelik yaziyolar yinede kendi fikrim kimseyide oyle yargilamiyorum sadece anlamiyorum nasil bir toplumda yasiyoruz verdiyine şükur etmek yerine miz mizlik yapanlar cok
tarafından
Benim iki tane oğlum var üçüncüye hamileyim oda erkek dedi doktor.inan ne kız olması nede erkek olması benim için bişey değiştirmiyor.herkes iki oglun var kız istersin sen dedi ama ne bileyim ya ben hiç cinsiyet düşünmedim.uc tane kız olsa da sanırım aynı düşünürdüm
tarafından
Hayir ilk cocugunu erkek isteyen cok bu grupta.Allah islah etsin vallahi onlari.
tarafından
Saçmalık ya gerçekten kaynanalar deyince kızarlar ama
tarafından
Aynen öle.Bi kadınında erkek erkek cocuk doye tutturması bana garip gelio.
0 oy
tarafından
Millet evini arabasını satıp tedavi oluyor evlat sahibi olmak için millet kuduruyor işte böyle 
tarafından
Hic dusunmuolar bebek hasreti ile yanip tutusanlari.
tarafından
Aynen öyle canım ne insanlar var evlat için yanıp kavrulan
0 oy
(12,840 puan) tarafından
İstek diil toplum baskısı canım 
0 oy
tarafından
Evet bende fark ettim de bazen yazıyorlar kız miş diye yada sizce erkeğe benziyor mu yediklerinden acaba erkek mı diye soruyorlar allahım diyorum sağlıkla sihhatle bir tane versin tez zamanda inan erkek kız umurumda değil göz yaşların dinsin yeter diyorum 
(11 puan) tarafından
Cok haklisin canim Allah hasretinde olanlara versin
0 oy
(5,519 puan) tarafından
Iste oo erkek delilerine diyecek lafim yok rabbim evlat hasretiyle doktor doktor gezen kadinlarimiza hayirli evlat nasip etsin
0 oy
tarafından
Amin kız erkek ne farkeder evkattir 
0 oy
(3,669 puan) tarafından
Ben hastanede kadın gördüm 36 yaşında gibi 3 oğlu varmış kız istiyodum dedi kucağinda bebek var di bu kız mi dedim evet ama down sendoremlu dedi çok mutsuzdu hep hastanedeyiz çıkmıyoruz dedi tabi mutsuz olabilir ama allah verdi onuda kız erkek hasta tabiki şükür rabbime keşke sağlıklı olsa ama rabbim sınavı buda.
0 oy
tarafından
Gicik oluorum bolelerine valla.Oglum olacak inanki boburlenmedim Rabbimin zoruna gider diye.Ewlat verdigi icin sukrettim sadece.Saglik sihhat versin Yaradan yeter.Gecen gun birine erkek cocuk istedgi icin kizdim hatta.Yazdigi seyde su esimin ailesinin hep kiz cocuklarinvar bende kiza hamileyim acaba bizim erkek çocuğumuz olurmu kaynanasifil cok k hevesleniomus erkek toruna.Nasil kizdim anlatamam.Sonra bana donup dioki sizin gibiler yuzunden erkek cocuk istioruz diyemiorz senin tuzun kuru oglun olcakmis dio.Allahim ya sabırrrr:)
0 oy
(2,189 puan) tarafından
Benim de erkek ama kiz olsun cok isterdim. 2.ye insallah tabi onceligim sağlıklı olmasi kiz evlat da bi nimet
0 oy
tarafından
Ben zaten hiç anlamadım bu cinsiyet tahmini postlarını. Hepsine erkek yazıyorum bana da hep erkek istiyorlar gibi geliyor. Yanılma ihtimalim de zaten ortada %50. 
tarafından
Ben burda kız çocuğu senesi, kıyamet alameti derler diye konu gördüm Allah canımı alsın. Daha ne diyoruz ki.
0 oy
(984 puan) tarafından
Canım benim iki kızım ikisindede o kadar mutlu oldum ki tabi oğlum olmasınıda isterim ama önce en hayırlısı neyse o olsun derim.. Bu erkek isteyenletde emin ol kız istemediklerinden değil toplum baskısı çok fazla yeri geliyor eşi bile kız oldu diye baskı yapan var bu yüzden ister istemez onlarda erkek istemek zorunda kalıyor benim annem 8 tane arka arkaya kız getirmiş herkes o kadar laf söylermişki erkek istemek zorunda kalmış kadın. Önce zihniyetleri düzeltmemiz gerekir
(11 puan) tarafından
Toplumuda kimse duzeltmeye calismiyor ama uzucu bir hal neyseki
0 oy
tarafından
Amin insallah.
0 oy
tarafından
Bende erkek bebek bekliyordum istiyordum değil ama esim 3 erkek kardeşler abisinin de 2 oğlu var bende diyordum kesin erkek olur bizimde ama kızım oldu bu cinsiyet ayrımı yapanları bende anlayamıyorum hepsi can hepsi evlat Rabbim isteyen herkese versin Rabbim sana bu duyguyu yasattiriyir şükretmek yerine isyan eder gibi halleri oluyor
0 oy
tarafından
Kiz çocuk gibisi var mı ya öyle düşünenleri anlayamıyorum hamileyim hiç merak etmiyorum cinsiyetini sağlıklı olsun yeter 
(11 puan) tarafından
Saglikla kucagina alasin insallah
tarafından
Amin insallah canım

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 1,013 göst.
18 Aralık 2019 Aile kategorisinde GizemAsel (492 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 442 göst.
0 oy
4 cevap 329 göst.
28 Haziran 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Nar (872 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 544 göst.
11 Eylül 2018 Diğer kategorisinde Brcuu (218 puan) tarafından soruldu

374,703 soru

11,208,142 cevap

34,512 kullanıcı

...