0 oy
307 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (29 puan) tarafından
Arkadaşlar 15 yaşinda kizim 12 yaşında oglum 1.5 yaşında kızım  var  ev işine kimse yardım etmiyor etmediği gibi daginiklar enerjim bitti  nasıl enerji sahipi olabilirim sizler  nasılsınız sürekli uykum geliyor  ev işinden bıktım artık yarım yamalak yapiyorum bide okb hastasiyim

12 Cevaplar

0 oy
(4,220 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Değerlerin düşmüş olabilir kanina baktır bide herşeye yetişecem diye kendini yıpratma sana da yazık
-Reklam-
0 oy
(496 puan) tarafından
ne kadar yapsanızda ev işi nankör malesef o yüzden çok yıpratmayın kendinizi ve mümkünse büyük kızınızı iş yapmaya teşvik edin yoksa böyle zor yani
0 oy
(3,055 puan) tarafından
15 ve 12 yaşındakiler yardım etsin sorumluluk ver biri süpürsün biri toz alsın biri bulaşıkları makineye dizsin görev dağılımı ben 12 yaşımdan beri bulaşık yıkıyorum bu yaşta öğrettin sonra hiç yapmazlar 
(50 puan) tarafından
Abla gorumcenin oğlu ne alaka ahahahaha
0 oy
(15,823 puan) tarafından
14_11 yaşlarında kızlarım 2,5 yaşında oglum  var kızlarım her isi yapıyorlar odalarını toplarlar büyük kızım bulaşık Makinesi boşaltıp yerleştirir çamaşır katlarlar yaptırıyorum valla oğlan bile makinaya kaşık diziyorr canım hepsine birer sorumluluk ver sanada yazık günah 
0 oy
(1,895 puan) tarafından
Hem değerlerine baktır hemde çocuklara iş bölümü yap. Derslerini bitirdik sonra sana yardım etsinler küçük degiller 
0 oy
(1,890 puan) tarafından
Bakın bizlerin problemi bu. Ne demek iş yapmıyorlar? Eskiden biz anamızın evinde iş yapmaz mıydık? İkisine de sorumluluk verin. Bi kere dağıttıklarını toplasınlar hatta size yardım da etsinler 
0 oy
(740 puan) tarafından
15 ve 12 yaşında kocaman çocuk olmuşlar aslında sorumluluklarını bilmesi gerekiyor Allah yardımcın olsun benimkiler biri 4 yaşında biri iki buçuk yaşında �nan onlar da çok yoruyor İnşallah o yaşlara geldiğinde yormazlar
0 oy
tarafından
Bana 9 yaşımda bulaşık yikatirdi annem çok sukurki ogrenmiş oldum kizinizda kcuuk  değil biseyler yaptırın onada
0 oy
(112 puan) tarafından
Biran benmi yazıyorum dedim, 17 ve 13 yaşında ve 15 aylık 3 tane kızım var, 7 aylık hamileyim. 17 yaşındaki kızım çok yardım eder ama hem hamilelik hemde ufak kızım ayaklandı durmuyor, 13 yaşındaki kızım yardım etmez, öteki kızımda tek basına yetisemiyor bende iki iş yapıyorum çok yoruluyorum. Benimde her işim yarım yamalak .bende hiç enerji olmuyor vitamin falanda alıyorum ama yok yinede yetmiyor.
0 oy
(4,403 puan) tarafından
Zaten seni yorun okb canım mümkün ise destek al yüzde elli rahatlayacaksın ev iş temizlik derken ömrümüz bitiyor biz bir yapıyorsak sen 3 yapıyorsundur Buda seni çok yıpratıyordur
0 oy
(2,222 puan) tarafından
Benimde oğlum 13 kızım 12 diğer oğlum 10 yaşında bebeğimde 2 yaşına girecek martta büyük oğlum yardım etmez ama dağıtmazda yada dağıttınlmi toplar kızım evdeki elim ayağım herşeyime koşar kardeşine bakar ortanca da ne söylersem onu yapar 

Kızın baya büyükmüş bence zorla yardım etsin sana yazık günah elden ayaktan düşersin 
0 oy
(63 puan) tarafından
Anlam veremiyorum 15 yasımdaki bir çocuk ancak kendi özbakımını yapar en fazla odasını toplar kalkıp evi temizlemek yemek yaptırmak bence yanlış ha arada sorumluluk vermek gerekir sofra hazırlamaya yardım toplamaya yardım gibi k da derslerden vakti kalırsa  

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 108 göst.
0 oy
16 cevap 796 göst.
29 Eylül 2020 Diğer kategorisinde hiranisa (26 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 63 göst.
7 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Minik20 (5,280 puan) tarafından soruldu
+1 oy
12 cevap 425 göst.
14 Ağustos 2021 Aile kategorisinde Uzgunbiranne (634 puan) tarafından soruldu