0 oy
165 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (1 puan) tarafından
Merhaba anneler. Ben bebeğime tek başıma bakıyorum ailem uzakta, eşim geç geliyor. Bebeğimle yapışık ikiz gibiyiz tuvalete bile zor gidiyorum. Akşam yemeği benim için problem olmaya başladı. Dışardan söylemek hem ekonomik değil hem çok sağlıklı da gelmiyor. Pratik önerileriniz var mı? Şu yemekleri yap hem sağlıklı hem hızlıca yapılır gibi ya da siz neler yaptınız lütfen bolca cevaplayın...

10 Cevaplar

+1 oy
(7,230 puan) tarafından
Benimde 2 aylık bide 4 buçuk yaş oğlum var. Fırsatını bulduğum an ilk isim yemek yapmak oluyor. Bı gidiyorum malzemeleri doğru yorum bı gidiyorum ocağa koyuyorum bı gidiyorum bakıp geliyorum en son gidip altını kapatıyorum ☺️
(1 puan) tarafından
Siz tecrübelisiniz maşallah biz de öğreneceğiz ❤️
(7,230 puan) tarafından
Zamanla alışıyorsun ya yaparsın sende biz anneler herşeyi başaracak gucteyiz. Benimde ev aldı başını gidiyor bu arada oralara hiç girmiyorum jajsjsj zamanla oturacak inşallah herşey ♥️☺️
(1 puan) tarafından
Haklısınız başta hiçbi şey yapamazmışız gibi geliyor evden çıkmak bile korku ama ilk adımla her şeyin arkası gelir iyi ki varsınız gerçekten
-Reklam-
0 oy
(1,913 puan) tarafından
Bebeği uyuduğu sırada saat kaç olursa olsun yemek yapıp koyun. Ayrıca yemek malzemeleriniz de önceden doğranmış olsun 
(1 puan) tarafından
Sizlerden aldığım cesaretle buzdolabını ayıkladım burası çok faydalı iyi ki varsınız ❤️
0 oy
(1,533 puan) tarafından
Esin evdeyken yapıp koyabilirsin aslında buzluğa da haşlanmış nohut kızarmış patlican biber falan o kadar yardımcı oluyor ki marullari falan doğrayıp koyabilirsin salata için ♥️
(1 puan) tarafından
Aslında buzluğum dolu ama çamaşır ütü temizlikten fırsat bulamıyorum halbuki en önemlisi yemek. On dakika on dakika uyuyor benimki onları da böyle yapıyorum. Yemek için onar dakika yetmezmiş gibi geliyor ama yeter, deneyeceğim ❤️
0 oy
(10,016 puan) tarafından
Aksam esin gelince yap ertesi gunun yemegini. Ben napayim kiz biri 3.5 yas biri 11 aylik ve esim yurtdisinda
(1 puan) tarafından
Maşallah size. Bende o beceri mi yok nedir  halbuki hem çalışır hem evi kallavi çekip çevirirdim şimdi yetişemiyorum
(10,016 puan) tarafından
Bendede yok o beceri meraketme :D
0 oy
(3,299 puan) tarafından
Mutfakta onlarla konuşarak yapıyorum. Ya da buzluktan 
(1 puan) tarafından
Benimki 2 aylık kucak dışında durmuyor :( buzluktan devam ben de...
0 oy
(844 puan) tarafından
benimki 3 aylık valla bende ne zaman uyursa saat kaç olursa olsun yapıyorum sabah 6 da bile yaptığım oluyor :((
(1 puan) tarafından
Önceliği ev işine değil yemeğe verirsem başarırım gibi
(844 puan) tarafından
ben bide hergun yemek yapmıyorum eşim haftada 3 4 gün mesai yapıyor..mesai olduğu zaman ev işler ile ilgileniyorum
0 oy
(873 puan) tarafından
Ben dün makarnayı salçaladım verdim fırına bugün de bir patates kızarttım hemen şipşak çorba napalm kuzum eskisi gini5ortaya sofra seremiyor insan geçen de hemen bir pilav patates yemeği öyle böyle gidiyor 
(1 puan) tarafından
Çok haklısınız ev işlerini de halledebiliyor musunuz yemek yaparken
0 oy
tarafından
Gece uyurken temizliktir evi toplamaktır hepsini hallediyorum bazen sonraki güne daha rahat oluyor. Sadece yemekle uğraşıyorsun. En fazla makina çekerim oda yarım saat sürer. Bebek uyurken eşyaların tozunu alabilirsin derleyip toplama da çok iş görüyor. Bazen dağınıklık bile psikolojik olarak insanı yipratiyor. Oğlum yaklaşık 2.5 yaş. Bütün herşeyi bir günde yapayım desen yapamıyorsun zaten işleri bir seferde değil yayarak yapmak gerekiyor. 

Birgün ağır bir yemek mi yapmak istiyorsun o gün ev işi kalabilir. Evi toplamak yeterli. Böyle böyle geçiyor işte. 7 aylık da hamileyim iki ay sonra bakalım halimiz nasıl olacak. 
0 oy
(2,702 puan) tarafından

Canım sende bebiş uyuyunca hemen yapılacak malzemeleri hazırla çok kolay olacak sana bendede 2 çocuk vardı 3 üncüsüde olunca birde ikisi peş peşe oldulardı uyutup hemen yemek yapıp kalan işleri de yapıyordum hızlı bir şekilde tam oturup dinleyelim diyorken  iş bitiyor du bebiş uyanıyordu Allah yardımcın olsun zor ama biz anneyiz yaparız işimizi kimseye de muhtaç olmayız evel Allah 

0 oy
(394 puan) tarafından
Ben kizimin 3 uyku saati  vardi ilk uydgnda  yatar uykumu  alirdim  ikinci  uymasnda  evimi temizlerdim  3. Uymasnda yemegmi yaprdim  esim  sagolsn  izin vermzdi  hep kendi  yapardi 

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 222 göst.
30 Haziran 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 83 göst.
5 Haziran 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde Esmaa11 (75 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 149 göst.
0 oy
8 cevap 327 göst.
18 Şubat 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,093 soru

11,347,919 cevap

34,814 kullanıcı

...