0 oy
139 göst.
Kültür-Sanat kategorisinde (150 puan) tarafından
Kızlar bebem 1 aylık daha 40 çıkmadı kitap okumak istiyorum ona. Ne zaman başlıyım ne zaman anlar dikkatini çeker okuduğum kitap. Yani ne zaman durup dinler beni. Siz kaç aylıkken başladınız? Birde biraz çocuğunuzun üzerinde ki faydalarından, etkilerinden bahseder misiniz

9 Cevaplar

+1 oy
(2,724 puan) tarafından

Sen okumaya basla ele ayağa geldiği zaman bakalım elinde kitap tutmana izin verecek mi:D

(1,534 puan) tarafından
☺️☺️☺️☺️+
(1,864 puan) tarafından
akıllı olsada geneli bebeklerin , kitap yeme eğiliminde oluyor, bizimkide yirtiyordu küçük aylarda başladık şimdiden alıştıra bilirsin
(2,724 puan) tarafından
Valla canım kesfetme dönemine geldi mi akıllı halinden eser kalmıyor evde bir çekmece açsam benim serçemm koşarak geliyor hayır yani özellikle alacağı bir şey de yok zorla kolunu hiç görmeden sokuyor ve bir şey alıp kaçıyor
tarafından
Oğluma 1 aylıktan sonra kitap okumaya başladım böyle bakardı bana dinlerdi eli ayağı tutunca kitabı birlikte inceledik falan filan derken 1 yaşında daha gecem gün hastanelik olduk her gece yatmadan kitap okurdum yine bir gün eline almış kitabı yırtmış yutmuş uyuturken kustu banyoya soktuk 2 kez kustu hemen hastaneye gittik yani öyle usludur birşey olmaz olmuyormuş ben de oğlumdan tecrübe edindim :D
(2,724 puan) tarafından
Geçmiş olsun kesinlikle öyle
-Reklam-
0 oy
(2,679 puan) tarafından
Ben hikayeler büyük reskmli hikaye kitaplari filan okuyorum böyle heycanli şekilde hoşlarına gidiyor aguluyorlar :) resimleri de gösteriyorum onlara anlatırken. 5nci aydayiz yeni yapiyorum bunu ama öncesinde anlatırdım sadece.
0 oy
(643 puan) tarafından
Doktorlar anne karnında konuşmaya başlayın diyor kitap okumaya ne kadar erken başlayan sıkıntı yok iyi bişey ama durup dinleme dersen benimki 11 aylık olacak hoşuna gidiyor ama elimden çekiyor bırakmıyor durup dinlemek için bebek değil çocuk olmasi lazim
0 oy
(1,064 puan) tarafından
Hemen başlayabilirsin her gün azar azar alışır. Ama ayına uygun kitaplar olması gerekiyor yazidan ziyade resimler önemli. Karışık küçük detay resimli değil: iri sade net resimli kitaplar dan başlanabilir. Anlamaya başladıkça da resimleri konuşursunuz 
0 oy
(2,309 puan) tarafından
Şimdiden başla. Çok az yazılı kitapları okuyabilirsin. Erken başlarsan ilerde eline almaya başladığında yırtmaya çalışmaz alıştığı için. 
0 oy
(1,217 puan) tarafından
Faydaları anne karnında bile etki ettiğini söylüyorlar ama benim fikrimce bi iki yasa kadar kitap okumak yerine direk goz teması kurup sohbet edip konuşmak nesneleri tanıtmak diye düşünüyorum benm oğlum 2 yaşında başladık masala ve şuanda gerçekten kimse 3 buçuk yaşında olduğuna inanamıyor o kadar akıcı düzgün bı konusmasi varki ve çokta akıllı adını soy adıni herşeyi biliyor 
(1,217 puan) tarafından
Eşyalarla oyuncaklarla masalı siz kurabilirsiniz kendi hayal gücünüze gore
0 oy
(6,850 puan) tarafından
Hala ben erken başladım biseyler anlatmaya 2 aylıktı gözümün içine bakarak dinlerdi beni anliyodur anlamiyodur bilmiyorum bütün çocuk şarkılarını söylerdim ninnileri hesini oğlum gözümün içine bakardı sonra biseyleri tutmaya başlayınca ilk kitabım var kumaş renkli oluyo bebek isiriyo dokunuyo bulrsun illa her yerde var onlardan almıştım oğlumun eline verirdim dişlik çıngırak gibi oynar incelerdi ben bütün gün evin içinde o şarkıları ninnileri söylerdim sonra baktım başka oyuncaklarla da oynuyo bol resimli kitaplar aldım yanına oturdum kendi kafamdan resimlere bakarak hikayeler uydurdum böyle boyle devam ettik şuan oğlum 20 aylık kendisi kitap alıp getiriyo okumazsam kiziyo agliyo kitabı tekrar baştan tekrar baştan yüz kez okuyoruz ben her dışarı çıktığımda oyuncak çok almadım kitap aldım hiç alamadiysam bine giderdim alışverişe 7 8 TL'ye 3 4 yaprak kitaplar oluyo onlardan alırdım oğlum onların resimlerine bakardı kendi sayfalarini ceviriridi mesela şöyleki gelişimiyle ilgili gerçekten farkı gorebiliyorum diğer çocuklar gibi hemen konuşmadı evet ama çok küçükken her şeyi öğrendi düşüncelerini dile dokemese de herşeyin farkında görsen oğlumu hayret edersin  9 10 aylıktan beri biseyi bi kere gördün unutmuyo çok akıllı bi bıdık oldu bi de kitap sevgisini erken aşılamak gerekiyo bence sevmezse ilerde de alıştırmak çok zor 
0 oy
(5,727 puan) tarafından
Canım istediğin zaman baslayabilirsin. Başlamak için belli bir zaman yok
0 oy
(102 puan) tarafından
Ben 20 günlükken başladım. İlk aylarda ne okuduğunu önemi yok, resimli resimsiz farketmez sadece kulağına kelimeler gitsin yeter. İlerleyen zamanlarda resimli kitaplar oku ona da göster. Bazı dönemler kitapları yirtiyorlar, ben o zaman eline ucuz resimli kitaplar veriyordum yirtmasina da izin veriyordum o şekilde aşina oluyor çünkü. Şimdi 2 yaşında bizim kitaplarımızı bile alıp okumaya çalışıyor, hiç yırtmıyor. Bu arda bizim de elimizde hep jitap olur o yüzden de ilgileniyor

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 213 göst.
0 oy
6 cevap 121 göst.
6 Şubat 2022 Kültür-Sanat kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 182 göst.
13 Mart 2021 Kültür-Sanat kategorisinde YAVRULARIMM (2,448 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 115 göst.
8 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Miss.namaless (1,464 puan) tarafından soruldu

378,381 soru

11,325,861 cevap

34,778 kullanıcı

...