0 oy
801 göst.
Diğer kategorisinde (441 puan) tarafından
Daha önce post açmistim.Erkek kardeşim beķâr internetten daha önce evlenmiş boşanmis bir kadinla konuştu evlencm diye tutturdu.Biz istemiyorduk belki çocuğu veya eski kocasiyla ilgili sorun olabilir diye.Ayrica internetten tanişan birine çok güvenemiyorduk.Neyse seviyor madem dedik istemeye gidecektik.Ailesiyle tanışildi fln.Her gün yeni bir istek yeni bir sorun yok bir sey istemeyiz diyenler ortada bir sey yokken bile şimdiden yarim kilo altin istiyor.Abilerine 200 bin kredi çekmis evlenirse biz ödemeyiz diyorlar.Kadin da çalişmacm diyor artik.Bu anlattiklarim en sıradan sorunlar düsünün.Iyi valla hem beķâr damat hem altinlar borçlar da ödensin.Bunlarin niyeti sadece para.Sizce haksiz miyiz?

25 Cevaplar

+9 oy
(5,662 puan) tarafından
Bekar damat zihniyeti dışında hepsinde haklısınız 
(12,650 puan) tarafından
İnşallah sağlıkla huzurla gelsinler bebişler ♥️♥️
Artık hayal bide ikinize gün sayacaz
tarafından
O çatladı şimdi akşam kızıyla kocası gezecek diye gezerken doğuracak bizim ki ❤️:ad aman cabuk gelsin sende çatladık surda :D
(317 puan) tarafından
Hafsa evimde biri var diye post açan sendin demi ne oldu o olay bulabildiniz mi merak ettim seni görünce
(4,300 puan) tarafından
Artıladım...
(5,662 puan) tarafından
Ooo muhabbetler dönüyor burada (^o^)

Yok maalesef bir şey çıkmadı o günden sonra tekrarlanmadı da
-Reklam-
+1 oy
(2,667 puan) tarafından
Haklısınız sonuna kadar da kardeşin ne diyor bu duruma ? 
(441 puan) tarafından
Çok soğudu o da paragöz bunlar diyor.Keşke o kadin için sizi üzmeseydim diyor.
(2,667 puan) tarafından
E vazgecemiyor mu peki?
(441 puan) tarafından
Vazgeçti istemiyor artık.
(2,667 puan) tarafından
Oh iyi çok şükür ya valla yolun başında daha. Daha düzgün , maddiyata önem vermeyen insanlar karşısına çıksın inşallah
(441 puan) tarafından
Haklı olduğumuzu gördü sonunda
0 oy
(2,033 puan) tarafından
Yuh kızları iran prensesi herhalde gerçekten çocuğunun mutlu yuva kurmasını isteyen aile iki tarafında taşıyamayacağı ve yapamayacağı istekte bulunmaz. El birliğiyle yuvasını kurar. 
(441 puan) tarafından
Kızlari gitsin köy yerinde yaşli bir koca bulur ancak
(2,033 puan) tarafından
Kardeşin bırakmalı. Hani bekar biri dul biriyle evlenebilir bu sorun değil ama ev kuracak biri neden ailenin tüm borcunu ödesin ki.
0 oy
(3,084 puan) tarafından
Aman ülkede bekar mı kalmadı hadi sadece boşanmış olsa tamamda çocuğu da var.  Kardeşin boşanmış çocuklu olsa tamam diyeceğim de. Kardeşine büyü müyü yapmış olmasınlar
(441 puan) tarafından
Zaten istemiyorduk ama kardeşim seviyor diye her seyi kabullenip evlenmesine izin verdik.Paragözlere denk geldik malesef.Neyse evlenmedi çok şükür
0 oy
tarafından

Şeyi altın kaplama mı 

(441 puan) tarafından
Herhalde altin kaplama aynen
0 oy
(885 puan) tarafından
Yok artık bence bıran önce bırakmalı bu kızı bunşarın nıyetı para
(441 puan) tarafından
Kesinlikle hayir altin aldik diyelim senin oğullarinin borcunu biz niye ödüyoruz ya
0 oy
(8,933 puan) tarafından
Şu kız ailelerin evlenirken altın bilezik şu bu istemelerine ayar oluyorum hiç mi gururları yok kizlari mal yada hizmet bedeli mi ki deger bicilsin şu kadar altın şu kadar bilezik diye kardeşin kaçsın kurtarsın kendini bunların dertleri yolunacak kaz bulmak 
(441 puan) tarafından
Evet sonunda anladi zaten ne mal olduklarini
(8,933 puan) tarafından
Şükür kardeşin gözünü erken açmış
(441 puan) tarafından
Aynen çok şükür.Kadin basta beraber yapacz her seyi diyordu bakti ki istemeye gelcz çalismacm dedi sonra altinlar sonra abilerinin kredilerinin ödenmesi konusu açildi iste
0 oy
(1,023 puan) tarafından
Kardeşin ne diyor bu duruma
(441 puan) tarafından
Istemiyor artik paragöz bunlar diyor
0 oy
(5,868 puan) tarafından
İstekleri gerçekten olağan şeyler değil ayrıldılar ise sorun yok ama bekar adam dul kadınla evlenemez tabusu bana yanlış geliyor... 
(441 puan) tarafından
Ya kardeşimin boş yere sorunlar yaşamasini istemeyiz yok eski kocasi yok çocuğu.Ne gerek var?Her şeyi kabul ettik de ne oldu azdilar hemen
0 oy
(1,552 puan) tarafından
bana dolandırıcı gibi geldi cnm 
(441 puan) tarafından
Öyle zaten para para para
(1,552 puan) tarafından
Yol yakınken dönün derim
0 oy
(1,787 puan) tarafından
Bunlar akbaba belli ne oldukları ne edin vazgeçirin bunlar çete olmuş evlenip boşanmak ortalığa çocuk salmayi marifet sanıyorlar günü kurtarma derdindeler 
0 oy
(394 puan) tarafından
Bekar damat ne oluyor  tam olarak  Allah bilir  bu bekar damatlar  kaç kadinla yatıp kalkıyor  şu  zihneten  çıkın 
0 oy
(2,726 puan) tarafından

Valla edebiyat parçalamaya gerek yok birbirlerine denk değiller ilerde sorun çıkar mutlaka.  Ama onlar karar verdikten sonra size laf düşmez yaşayıp görecekler artık.

Ayrıca artık bekar genç kızların da evlenince istekleri bitmiyor ben onlarıdolandırıcı aç gözlü para göz olarak görüyorum. Evlenmiyorlar ki bildiğin geleceğe yatırım yapıyorlar bir keriz üzerinden 
0 oy
(17,796 puan) tarafından
Bence onlarin derdi borclarini kapattircak enayi bulmak kizlarinida yamamak baska bisey değil yani 
(441 puan) tarafından
Kesinlikle hatta bence evlenip boşanma amaçli internetten koca bulma yolunda.Nasilsa bosaninca altinlar da kadinin oluyor
(17,796 puan) tarafından
Biride basina bela olur gorur milleti kandirmayi evlenmesin bence kardesin napin ne edin uzak tutun
0 oy
(792 puan) tarafından

Koşarak uzaklaşin.

Abisinin borcunu niye siz odeyesiniz yolunacak kaz ariyorlar bulmuşlar 

Ayrıca bekar damat kısmına katılmıyorum o kadın bir evlilik yaptı belki bazı bekar sandığımiz adamlar neler yapıyordur bilemeyiz 
(441 puan) tarafından
Ya ne olur ne olmaz eski kocasi çocuğu sorun olur diye istemiyorduk açikçasi.
0 oy
(1,715 puan) tarafından

Dul bekar zihniyeti nedir anlamış değilim. Tamam kadın evlenmiş olmamış ayrılmış edebiyle. peki erkekler evlenene kadar bin tane kızla birlikte oluyor oda dul sayılmıyor mu yok neden imza atmadı diye. Bu kafadan çıkın artık yıl gelmiş 2024 olmuş hala taş devri kafası var ya pes:woot: 

Diğer konulara gelince herkes bütçesine göre altın takar kardeşin kızı karşısına alıp konuşsun. Borçta kızın üstüne olduğu için kardeşleri ödemese vicdanlarına kalmış o konuda haklısınız.

(441 puan) tarafından
Gördük kalbi yarim kilo altinmiş kalbi borçlari ödetmekmis kalbi.Evleneceği için bela olabilir bunu diyorum
(1,715 puan) tarafından
Ailesi istemiştir kız da bişey diyememiştir bunu kızı karşınıza alıp konuşarak çözebilirsiniz. Ön yargılı olmayın bence
(441 puan) tarafından
Tabi tabi kendi aklı yok zaten.Kardesim evlilik teklifi için ona pırlanta yüzük almiş meğerse.Az önce öğrendik ki geri vermem demis.Kardesim bitsin istiyor artik o da gördü ne mal olduğunu.Bu paragöz değil de nedir
(1,715 puan) tarafından
Evlilik teklifini neyle yapmayı düşünüyordun ki sen mecbur yüzük alacak. Vermemesine bişey diyemem o onun karekteri
(441 puan) tarafından
Isteme olmadı sonuçta vermek zorunda 50 bin liralık yüzüğü vermesin dimi aynen.Karaktersizliği burdan belli zaten.
0 oy
(1,907 puan) tarafından
Canım sakın yanaşmayın bakın dul kadın bekar erkek fazla anlaşamaz benim eşim bekar ben boşanmiş biri bir türlü düz gelemiyoz nedeni eşimin yaşlı olması benim genc durmam yani yaş farkımız hemen hemen ayni birde yabancıyim yani türk diyilim eşim ise türk türk eşimden 2 cocuğum var 3 cüye hamileğim cok zor sakın yarın cok pişman olursunuz ayni benim gibi boşanamamda cünki boşansam bile ismim kötü kadin olarak cıkacak cünki 2ci evliliğim benim
(441 puan) tarafından
Inanin derdimiz dul olmasi değil kardesimin sorunlarla uğrasmasini istemiyoruz.Sizin de hakkinizda hayirlisi olsun
(1,907 puan) tarafından
Amin canim amma cok zor dul kadınla bekar adamın evliliği
0 oy
(1,348 puan) tarafından
Yani evlilik kadar boşanmakta gayet normal ama ne altını ne çalışmaması ya biz evlenirken bir tane yüzük takıldı o kadar 6 senelik evliyim 4 sene çalıştım kendi yatak odamı kendim aldım eşim askere gitti ona ben yolladım harçlığını kızımın masrafını ben karşıladım evlilik para değil birlik beraberlikdir
(441 puan) tarafından
Amaci belli internetten koca bulup paralari kapmak.Bosanip konacak altinlara
(1,348 puan) tarafından
Allah yardımcınız olsun canım
0 oy
tarafından
Aynısını biz yaşadık bee 

Kaynim bekar hiç evlenmemiş bi kadin buldu dul cocuklari var fln kadın 32 yaşında kaynim 26 yaşında neyse kaynim ille bu kadınla evlencem diye tutturdu kadınla birlikte ayrı eve çıktı ha bire annesine dedi çok iyi çok temiz kaunim kendisi temizlik hastası kadını öyle görünce daha bi aşık oldu galiba sjsjs sonra kaynim net evlencem dedi kadında tmm dedi sonra kadını bi şekilde yakaladı kadın geri durdu fln yalanladı sonra kaynim gitti kızın ailesinin yanına tanışmak için evlilik için tek başına kadınla gitti kadının cocuklari büyük kaynima karşı çıkmışlar kadının annesi fln demiş seni burda öldürürler kaç kurtar kendini kadının annesi döküldü herseyi kadının 3 tane çocuğu var 2 tanesi kadının 1 tanesi eşinin yanında sonra öğreniyor kadın kerhane karısı ve eve döndükten 2 3 gün sonra kadının 2 3 telefonu görüyor kadın eve geç geliyor fln yabancı kişiler kapıya bırakıyor kaynim karşısına alıp konuşuyor kadında herseyi anlatmış evt ben birileriyle takılıyorum bana paraveriyorlar fln sonra kavga edip o evi boşaltıp bir birlerini sildiler ve bu kadın kaynimi baya soymuş para konusunda az uz değil 2 ev alır resmen o derece geride vermemiş paraları öylece gittigiyle kaldı bizde yeniden bi hayal kırıklığı yasadik siz siz olun kimseye pek guvenmeyin hemen evlilik isteyen kisiyede güvenmeyin 
(441 puan) tarafından
Geçmiş olsun.Ya internetten o kardesime yazip durmus zaten.Simdi de para para para diyorlar.Sebeke gibi
tarafından
Birsey var demekki tutturuyorlar yoksa seven insan paraya pula mi bakar
0 oy
(767 puan) tarafından
Açmamış gonca gül iken 1 gram altın istemeyen ben :-) tabiki takılır da altın miktar vermeleri bana hep saçma gelmiştir.

İlgili sorular

0 oy
41 cevap 1,131 göst.
0 oy
5 cevap 792 göst.
19 Ocak 2020 Aile kategorisinde Mihrii (253 puan) tarafından soruldu
0 oy
32 cevap 482 göst.
0 oy
4 cevap 189 göst.
11 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

380,107 soru