0 oy
1,685 göst.
Aile kategorisinde (10 puan) tarafından
Selam kızlar. Benim hikayeme bı göz atın ve bana birşeyler söyleyin ne yapacağımı bilmiyorum. Eşimle görücü usulü bir evlilik yaptım ailemin isteği üzerine ve daha 16 yaşındayken. Eşim 1 ayımızdan bana şiddet uygulamaya ve kötü davranmaya başladı ben bunu annemle konuştuğumda kimseye bahsetmiyorum mi böyle şeylerin olabileceğini eşim ne istiyorsa yapmam gerektiğini söyledi ben de sürekli o çocuk aklıyla böyle olması gerekiyormuş gibi onun her yaptığına sustum bir yıl iki yıl üç yıl bitmek bilmedi 3 tane çocuğumuz oldu bu yıllar içerisinde devam etti şiddeti psikolojik şiddeti fiziksel şiddeti her şey beni intihara teşebbüs ettirecek kadar kötü bir hale getirdi iç kimseyle görüşmeme izin vermiyordu arkadaşlarım çevrem komşum yoktu evden çıkamazdım aşırı kıskanç narsist bir kişiliğe sahip.. bundan bir sene önce psikolojim çok bozuk oldu bir dönemde evden kaçtım aileme sığındım boşanmak istediğimi bana yardım etmelerini istedim artık dayanamadığımı görsünler istedim. Ailem ilk başta bana destek oluyormuş gibi görünüp daha sonrasında beni ikna etmeye çalıştılar senin 3 tane çocuğun var boşanamazsın edemezsin ne yapacaksın herkes sana farklı bakar ki bu konuda bir yandan haklılardı çünkü benim ne bir işim ne gücüm ne çevrem ne Bir evim hiçbir şeyim yoktu ailemin de bana ve çocuklarıma bakmayacağını biliyordum yine de ısrarla boşanmak için birkaç ay aile evinde kaldım bu sırada eşimin ailesi sürekli telefonlar açtılar gelip gittiler barışmak için beni kandırmak için elinden gelen her şeyi yapıyordu o arada bunu gören ailem ona inanmaya güvenmeye beni kötülemeye başladılar iyice çıkmaza girdim kadın sığınma evine yerleştim orada bir süre kaldım fakat çocuklarımın hasretine dayanamadım çocuklarıma da çok kötü şeyler yapıyor ve bunu bana karşı koz olarak kullanıyordu ve tesadüfen öğrendim ki evliliğimizin başından beri eşim beni aldatıyormuş hem de eski sevgilisiyle kadın evli 3 çocuk annesi şimdi sürekli yatıp kalkmışlar neler neler yaşanmış bunu çok çok geç öğrendim elimde kanıtlayacak hiçbir şey yok. Neyse çocuklara dayanamadım ailemin de ısrarı üzerine eşimle barışmayı kabul ettim birkaç ay bana Çok iyi davrandı iyi olmamız için evliliğimizin güzel olabilmesi için bir çocuk daha yapma fikrini söyledi bana ben başlarda istemedim ma sonra onun böyle düzelmeye başladığını iyi davrandığını görünce ikna oldum ve şu an 6 aylık hamileyim eşim tekrar eskisi gibi hatta eskisinden Çok daha kötü davranmaya başladı bana bu sefer daha kötü davranıyor çünkü sen kimsesizsin kimse sana sahip çıkmadı zaten ne yapacaksın bana mecbursun ve çocuklarımdan ayrı asla yapamayacağımı bildiği için çok rahat davranıyor bunları yaparken ne yapacağımı bilemiyorum bana bir akıl verin ne olur ya da bir şeyler söyleyin içim rahatlasın biraz evin içinde hapis hayatı yaşıyorum çocuklarıma yansıtmamaya çalışıyorum ama onlar da farkında ve çok üzülüyorlar bu benim daha çok üzüyor ne yapabilirim nasıl bir çare bulabilirim bilmiyorum boşanmaya kalksam destek olacak hiç kimse yok çocuklarımı asla alamam maddi hiçbir durumum yok ve bu hamile halimle ne yapabilirim inanın gerçekten artık düşünmekten kafayı yiyecek duruma geldim: ((

53 Cevaplar

0 oy
(8,955 puan) tarafından
Kuzum hiç mi ders almadın yani. Üç çocuk var zaten dördüncü niye. Yazık günah o bebelere valla. Çocuklar kaç yaşında 
-Reklam-
0 oy
(228 puan) tarafından
4.cocuk yapmak nedir Allah aşkına ne kadar iyi olursa olsun ne kadar iyi davranırsa davransın ne cesaret ya günah degilmi o çocuklara o bebeye Allah yardımcın olsun ne diyelim 
0 oy
(2,905 puan) tarafından
Olan olmuş artık bence muge anlıya baş vur sana yardım eder 
0 oy
(3,070 puan) tarafından
Valla Esra Erol a cik bacım 
0 oy
(1,000 puan) tarafından
Zaten o adama üç tane çocuk vermişsin o durumları yaşarken bide üstüne aldatmış ve o yetmiyor gibi bir daha çocuk yapıyorsun... Yani ne bileyim tamam ailen destek olmamış belliki ama kendi kendine destek ol be bacım.. neden kendine bunu yaptın 
0 oy
(238 puan) tarafından
Git o o..r .spu metresin kocasına gizlice söyle. Kanıt topla delil topla. Allah cezasını versin her ikisinin. Ayrıl o adiden  Allah hakkını yanlarında bırakmasın
0 oy
(244 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım benim Rabbim imtihanını kolaylaştırırsn evliliğine huzur versin 
0 oy
(295 puan) tarafından
Gerçekten çocuk mu evliliği düzene koyan kocayı adam eden 4. Çocuk ne alaka düzelecek olan zaten dünyaya gelmiş çocuklarına ve annesine iyi olur düzelir öyle davranmazdi bitanedaha olunca mi düzelecek buna mi inandiniz 3 tane neyinize yetmedi hangi duygunuzu yarım bıraktı da 4. Yu istediniz 
0 oy
(3,167 puan) tarafından
Valla üşenip okumadım çok uzun
0 oy
(315 puan) tarafından
Yapacak çok ama çok şey var sen herşeyin farkında olan birisin. Bu bile seni harakete geçire bilir. Benimde hemen hemen senin hayatınnla aynı hayatı yaşadım.ama ilk dayakta susmadim kiyameti kopardım  elini.kaldirdigina pişman ettim. O gün bu gündür hiçbir zaman fiziksel şiddet görmedim. 13 yıldır evliyim 2 çocuğum vardi o dönemler .bende çocuklarım için hep susup sabretim.  Aylemde hep eşimin tarafında idi ama bunu hiçbir zaman eşime yansıtma dilar. Eşim bana bir yanlış yapınca çekip gideceğimi arkamda aylem olduğunu onsuz da yaşaya bileceğimi ona asla çocukları bırakmayacağını aylemin beni kabul edeceğini hisetirdim. Yansıttım. Buda eşimi bir nebze durdur  korkuttu Halbuki bu gün gideyim yarın babam çocuklarımı kapinin önüne koyar. Onun damarına basmadim ne dese yaptım evi kendi adima aldırana kadar. Gizlii birikimde yaptım.  Eşimi boşamayi kafama koymuştum. Sadece kendimi madi manevi hazırlıyor dum. Evi sattirip erkek kardeşimin oturduğu dayreden ev aldırdım tapuyu adima koymasi için ikna ettim. Yarın öbür gün boşansam bile aylem birşey diyemez kapı karşım erkek kardeşimin evi.  Ben kendimi hazırlayıp toparlayana kadar adam değişti ban başka biri oldu . Şimdi ne desem ne yapsam onun için tamamdır. Bitmiştir. Bana çocuklarıma çok düşkün. Bazen sabredip dua edip beklemek lazım. Belki ozaman boşansaydim çocuklarıma bana yazık olmuş olacaktı.  3 üncü çocuğum oldu 4 üncü ye hamileyim. Şuan.cok mutluyuz  bir ara hata ona anlatım ben seni boşamaya hazırlanırken sen adam olu verdin diye. Eşimde sen beni kandirip idare ederken ben sana birkez daha vuruldum ben ne yapsam etsem bu kadın beni seviyor diye düşünüp değiştim demişti.
(10 puan) tarafından
Rabbim mutluluğunu daim etsin inşallah. Ne çok isterdim değişmesini 12senemi verdim 28yaşındayim kızımla kardeş gibiyiz eşim 44yaşında hiç bir şekilde artık oluru yok gibi.daha dün gece ben bu postu açtıktan sonra yine kavgaa kıyamet koptu evde o kadar yorgunum ki anlatamam.Aglamaya bile gücüm yok. Ben güçlü bir kadın olamadım birikim yapmayı bırak elimdeki üç kuruşuda ona verdim . Yani şuan boşanmaya kalksam taksiye verebilecek param bile yok. Ama artık hissediyorum kaldıramıyorum.  Beni en çok yaralayan da çocuklarım onlar için olmasa şimdiye kadar belkide bişey yapardım . Boşanma gibi bir durumda bana çocuklari asla vermiycegini söylüyor. Senin neyin var ki mahkeme sana versin diyo sokakta mi bakacaksın işin mi var diye dalga geçiyor bide . Haksız da değil:((((
(315 puan) tarafından
Hiç öyle şey olurmu canım devlet bile kadından yana çocukları sen istemedikçe kimse senden almaz  al.cocukkarini kadın sığınma evine git onlar sana yardımcı oluyor yeni bir hayat kurmana iş ev isinlerini haledene kadar orada kalırdiniz
(315 puan) tarafından
Bir tane arkadaşım 25 yaşında 5 çocuğu var hepsi boy boy kocasına dava açmadan önce beldiyeye gidip yardım istemiş ona yılık kirasını vermişler ev ihtiyaçlarını karşılamış lar direk çocukları alıp hazır eve geçti davasini açtı kendine sed yardımı da bağladı. Boşadı kocasını nafakada bağlati  5 çocukla gül gibi yaşıyor kadın isterde ondan daha güçlüsü yok
0 oy
(10 puan) tarafından
Hepinize teşekkür ederim kızlar. Evet bana kızanlar da oldu anlamaya çalışanlarda . Haklısınız kızmakta çünkü yapmam gereken tepkiyi yapmadım. Beni istediği gibi korkuttu istediğini yaptı ben sustum o yüzden bu hale geldi . Şimdi benim için bı Umut var mı bilmiyorum yada varsa bile nasıl yapabilirim onu bilmiyorum. Kavga ettiğimizde falan direk telefonu elimden alıyor hiç bir şekilde kimseyle iletişim kurmama izin vermiyor. Zaten çocuklarin okulu olmasa sana asla telefon vermezdim diyo . İnanın anlatamadığım o kadar çok şey var ki . 
(1,706 puan) tarafından
Canım esra erola yada Müge anlı ya çık
0 oy
(1,706 puan) tarafından
Esra Erola çık bak çok ciddiyim ben olsam öyle yaparım 
0 oy
(417 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 354 göst.
0 oy