0 oy
885 göst.
Aile kategorisinde (99 puan) tarafından
Bazı kızlar tanır beni yeni ayrıldım eşimden 10 gün olmadı daha hamileyim 3 aylık 6 ay evli kalıp eski eşim evliligi yürütemedigi söyledi ve boşandık kızlar hamilelik iç güdüsü belki yanlış karar verdire bilir bana sizlerden fikir almak istiyorum eski eşim askeri personel bu arada bende ambulans hemşire diyim ben boşandım ama eski eşimin ailesi bir türlü rahat bırakmıyor beni sürekli her aradıkların da ağlıyorlar eski görümcem eski kayinvalidem biz seni gercekden çok sevdik keşke böyle olmasaydı falan gercekden de öyleydi çok severdik kardeş anne kız gibiydik onlara kötü birşey asla söylemem kötülüklerini görmedim eski eşim annesini aramış ben çok pişmanım yaptım bir hata köpek gibi pişmanım ben karımı çok seviyorum diye bunlar da sürekli beni arıyor eski kayinvalidem kızım yapma hamilesin babasız büyümesin evladın oğlum köpekten pişman diyor hamileyim iç güdüm yanlış karar verebilir gerçekden fikrinize ihtiyacım var bu arada ailem de senin kararın hanilesin yanlış birşey söylemek istemiyoruz diyorlar 

46 Cevaplar

+7 oy
tarafından
Seni kullanmak için seninle evlenmiş bir insana Katti suretle geri dönme diyorum zaten sevmemiş ki seni kullanmak için evlenmiş neyin pişmanlığı ki bu diye sorgulardım .
-Reklam-
+2 oy
(2,672 puan) tarafından
Bnece eski eşin mantıklı karar veremiyor . Olay boşanmaya kadar geldi ki bunu kendi istedi. Şimdi de pişman mı olmuş? Ne belli bu sefer de seninle çocuk için barıştım demeyeceği
(99 puan) tarafından
Aklıma gelmedi değil
(2,672 puan) tarafından
Seni en ihtiyacın olduğu anda bırakan bu adam , doğumunu bile beklemedi. Seni geç karnındaki çocuğu kendi çocuğunu bile düşünmedi. Niye affetmedim diye pişman olmazsın niye affettim diye pişman olursun yapma. Şu an aramalarının sebebi de vicdanları. Vicdan yoksunlari bunlar . Sen alma başına belayı yine. Bu sefer affedersin ikinci çocuk olur bosanamazsin. Belki de çocuğu elinden almak için yapıyorlar bunu. Bir daha o adama guvenemezsin kuşum lütfen iyi düşün
+1 oy
(2,877 puan) tarafından
Ben senin evliliğine anlam veremedim pat diye boşanıp burda burnundan kıl aldırmayan güçlü hallerine de inanmamıştım evlilik bu düşünmeden boşan şimdi kör ölür badem gözlü olur misali 6 aylık kaynana 6 aylık görümceyi bi övmeler ya bı sakın kal düşün bu kadar acele karar alma zamanla gör eşinin pişmanlığını sanane görümcenin ağlamasından eşine bak sen 
(99 puan) tarafından
Asla ben kimseyi övmüyorum kuzum benim söylemek istediğim onlardan ben kötülük görmedim yani bana inanmamışsın inanmışsın ben orda değilim kendimi ifade edeyim açıklayım o bana yeter
0 oy
(1,851 puan) tarafından
Canım ilk kez şans versen. Ne cıkarki demekki pişman ayrılan karı koca cok var yeniden barişıyorlar cok mutlular yene karar senin 
(99 puan) tarafından
Şans veririm ortak bebeğimiz olucak ama garantisi varmı birleşince bu konu sürekli yüze carpılıcak iki aile arasında ne kadar sağlıklı evlilik olabilir garantisi yok
(1,851 puan) tarafından
Haklısın galiba
0 oy
(4,554 puan) tarafından
Yanlış hatırlamıyorsam batıya gelmek için seninle evlenmişti şimdiki amacı ne diye illaki düşünür insan 
(99 puan) tarafından
Aynen öyle kuzum iyi hatırlıyorsun yani bosanmak isteyipte tekrar neden birleşmek istiyor yani ben kendime yeni hayat kurmanın yolunu ararken niye sürekli rahatsız ediyor
(4,554 puan) tarafından
Hakkında hayırlısı olsun canım ama anı kararlar vermekten kaçın ileride daha çok pişman olmamak icin
0 oy
(3,622 puan) tarafından
Senin kararın canım inşallah altında başka bir pislik yoktur çok iyi düşün 
0 oy
(3,384 puan) tarafından
Neden eşin başta boşanmak istedi acaba neden pişman oldu çok değil 6 ayda ne olduda bunu sorgula geçerli Bi sebebi varsa başka karı kız mevzusu yoksa düşünülebilir belki canım hamilesin ortada Bi bebiş olcak hakkında hayırlısı olsun inş 
(99 puan) tarafından
Gerçekden içimi okudum ayrılmaya can atarken boşanma dilekçesi verirken en erken ne zaman boşanma gerçekleşir diye benim gururumu yerler altına alırken gercekden beni düşünmedi şimdi ben bu pişmanlığa nasıl inanayım garantisi yok
0 oy
(768 puan) tarafından
Eşinin başka hataları yoksa gerçekten seni sevdiğini ve pişman olduğuna emin olup öyle karar ver canım.Belkide gerçekten hatasını anlamıştır bilemeyiz seninle hiç konuşmadı mi eşin.
(99 puan) tarafından
Çok aradı pişman olduğunu söyledi Ocak ayında 1 hafyalik izine ayrilicam düşün karar ver 1 hafta tatil yapalım belki bir birimize zaman verince pişmanlığımı görürsün dedi
0 oy
(2,729 puan) tarafından
Tekrar barisacaginizi düşünmüştüm.  Yani bebeğin için bir şans ver derim ben ama bunu da göz ardı etme çocuk olduktan sonra geri dönüş çok kolay olmuyor . Çünkü bir çocuk olacak ortada babasını tanıyacak ve hersey daha zorlaşır senin için 
0 oy
(4,431 puan) tarafından
Kız ne ara bosandin jet hızıyla sen vallahi bilemiyorum ne desek boş hamile olmasan gerek yok kurtulmusken derdim ama bebişin var birinci ikincisi evet eşin belki bı niyet için evlenmiş seninleki.bn sanmıyorum insan batıya gelmek için evlenmez yani sonuçta yurt dışı değil ki bu asker diyorsn bana kalırsa o ya evliliğe alışamadı veya bana birşey olacak düşüncesine kapıldı en kolay uzulmeden böyle ayrılırım dedi bı başka varsaym evet başta yalan söylemiş bile olsa o zamanda dedim içimden postu okuyunca en azından dürüst davranmış yani sana eziyette edebilirdi ayrılsın benden diye ama yine de anneyle falan olmaz eşinden varsa böyle bir talep bence bir şans daha verebilirsin bebişin için 
(99 puan) tarafından
Beni kendisi de aradı çok konuşmak istedi ben kabul etmedim daha sonra bir kere daha aradı 1 haftalığına izine geliyorum Ocak ayında dedi 1 hafta baş başa tatil yapalım belki pişmanlığımı görürsün dedi
(4,431 puan) tarafından
Yani düşman de6tğilsiniz sonuçta yani.ihanet gibi bişi yok sana bir şiddeti yok evet yaptığı da çok incitici ama belki ayrılınca birşeylerin farkına varmış olabilir veya çocuk içinde olabilir tabi ama sana dümdüz seninle batıya gelmek için evlendim diyen adam onu da der diye düşünüyorum açık açık konuş gerçekten ikna olursan barısırsın çocuğun için ikna olmazsan hiç düzenini bozma yine yine askerlerin zaten çok değişken oluyor ruhlari
0 oy
(3,283 puan) tarafından
Canım bu adam sana batıya gelmek için seninle evlendim demedimi belkide şuan başka bir planı var madem köpek gibi pişman baştan adam olsaydı 
(99 puan) tarafından
Aynı fikirdeyim kuzum içimden hiç beraber olmak gelmiyor Allah biliyor ya sürekli ortaya karnımdaki bebegi ortaya sunuyorlar aklımı bebeğimle karıştırmaya çalışıyorlar hamile olduğum için yanlış kararlar vermeye çok müsaitim hamilelik iç güdüsü
(3,283 puan) tarafından
Evet onlarda yumuşak karnını biliyor anneyi en iyi evladı yumuşatır çünkü Allâh hakkında hayırlısını versin inşallah bana kalırsa sakın yaklaşma
0 oy
(891 puan) tarafından
Bir şans verirsen yine aynısı olacak onlar şuan torunları olacak diye veya eski eşin çocugu olacak diye sana yanaşıyor canım sakın bir şans verme bak kendi mesleğin var ayaklarının üstünde duruyorsun boşver sen kendi evlâdını kendini mis gibi de büyütürsün bence benim fikrim kanma sakın onlara bırak babasız büyüsün bırak babasız doğsun babası akıllı başlı biri olsaydı seni ve çocugunu kaybetmeyi göze alamazdı bir şans daha verirsen eninde sonunda yine aynı olacak unutma
(99 puan) tarafından
Gerçekden Allah biliyor ya hiç istemiyorum barışmak sürekli beni karnımdaki bebemle yüz yüze getiriyorlar sürekli çocuk var çocuk var diyince gercekden anlarsın sende beni hamilelik iç güdüsü yanlış kararlar vermeye insan çok müsait oluyor
(891 puan) tarafından
Çok iyi anlıyorum seni ama çocugu kullanmalarına izin verme çocugunu düşünen insan boşanmazdı çocugunu sen çok güzel büyütebilirsin inan buna benimde ilk evliliğim okadar kötüydü ki yaşımda küçüktü kaynana kayınpederle oturuyordum bana çok kötü şeyler yaşatıyolardı boşanmak istedğimde çocugu öne sürüyolardı ve ben çocuk 1.5 yaşındayken boşanabildim ailemin evine geldim ailemde arkamdaydı sağolsunlar keşke dedim öncesinde boşansaydım çalıştım hep çocugumu anneme emanet edip şuan 12 yaşinda çocugum ve babasız gayette güzel büyüdü zaten ilgili bir babada degildi şimdi ikinci evliliğimi yaptım 1.5 yıl oluyor yapalı çok şükür eşim çok iyi bu zamana kadar kendim erkek gibi çalışıp ogluma baktım büyüttüm babayada babanneyede ihtiyacı olmadı
0 oy
(3,074 puan) tarafından
Bir şans daha ver diyecektim hamilesin diye ama yorumlarda menfaat için evlendi diyenleri okuduktan sonra fikrim değişti. Ee şimdi sen hemşiresin okumuşsun belki ailesi doldurmuştur bir daha böyle kızı nerede bulacaksın diye. Acele etme. Zaten evlendi bi an önce boşanmak için can attı diyorsun insan sevdiğinden bu kadar kolay boşanır mi daha 6 ay geçmeden  
(99 puan) tarafından
Evet bazı yorumlar çok kırıcı ben eski eşimi Allah yukarda asker olduğu için değil sivilde olsa evlenirdim  okumuş okumamış asla para menfaati için evlenmedim
0 oy
(7,709 puan) tarafından
Birlikte bir konuşun aileler de olsun gerekirse. Şartlar sun önüne evlenirsek diye
0 oy
(641 puan) tarafından
Boşandığın postundada yazmıştım siz tekrar evlenirsiniz diye

Canim kalbine sor hala seviyormusun birseyler hissediyormusun hala onunla olmak istiyormusun 

Sende hisler bittiyse sadece cocuk icin bir araya gelirseniz bi sure sonra tekrar ayrılırsınız 

Cok yeni evliliginiz aldatma siddet yok filmlerdeki gibi bi cumle ayrılık hala seviyorsan bence birlesmelisin
0 oy
(804 puan) tarafından
Nfn ayrıldınız ki o bu arada sakın barışma seni brakmıs ni insan güvenme derim cocuk babasız buyumuycek her zmn da görebilir cocogunu madem ayrıldınız btti öyle kalsın 
0 oy
(1,123 puan) tarafından
Şansını zorlama.kurtulmussun işte yangına körükle gitme benden sana arkadaş tavsuyesi olsun.
0 oy
(2,722 puan) tarafından
Ben senin yerinde olsam geri dönmem eşin çok dengeli birisi gibi gelmedi bana önceki postunu hatırlıyorum senin evlilik çocuk oyuncağı bir şey değil ne malum tekrar evleneceksiniz belki 3-5 ay sonra ben yapamıyorum diye tekrar saçmalayacak gel dediğinde gelip git dediğinde giden bir kadın olmak derim ben zaten boşanmışsın atmışsın o adamı mesleğin var ailen arkanda mis gibi büyütürsün çocuğunu da hiç geri dönme bence
0 oy
(1,245 puan) tarafından
Şuan hamilesin ve duygusal yönden düşünüyosun. Bebeğini ön plana koyduklarını da söylemişsin. Hamileyken karnındaki bebeği düşünmemiş, ben batıya gelmek için evlendim senle diyene kadar afedersin senle birlikte olurken çocuk olacagını düşünmemiş,babalığını düşünmemiş senin ne kadar üzüleceğini düşünmemiş. Kaldıki 3 aylık hamileyim diyorsuno bunları senin yüzüne söylerken bu üzüntüyle Allah korusun karnındaki bebeğine de bişey olabilirdi. Bunların hiçbirini düşünmemiş bir adam şimdi köpek gibi pişmanmış. Ben bunun altında başka birşey ararım. Kaynananın görümcenin ne dediği önemli değil onlar seni sevse ne sevmese ne kocan bunları seni hiçe sayarak yüzüne söylemiş. Pişmanlığınında doğru olduğunu düşünmüyorum. Şayet ki doğruysa sen zaten boşanmışsın bu adamla tekrar evlenip acaba diye düşünmek yerine çocuğunu doğur hayatını kur ayaklarının üzerinde dur. Sen kocandan boşandın diye çocuğunda babasından boşanmıyor neticede. O babalığını yine yapmak zorunda cocuğun babasız büyümeyecek yani. Zaten sürekli görecek. Seni kandırmak için babasız büyümesin kozunu kullanmadıkları ne malum.  Güçlü bir kadın olduğunu düşünüyorum. Elinde mesleğinde var. Herşeyin üstesinden gelirsin. He aklında acaba barışsam mı diye bir düşünce varsa bile bence çocuğun doğanaa kadar bekle derim bu süreç içerisinde ne yapacağını gözlemle. Baktın gerçekten pişman hali hareketleri değişmiş düzelmiş. O zaman gönlünden ne geçerse onu yap. 
0 oy
tarafından
Asla inanma kaynanana Eğer eşin gerçekten pişman olsaydı Annesi öyle annesini aracılık etmesini İstemezdi direkt seninle iletişime geçerdi çalıştığın yere gelirdi annengile gelirdi bu asla pişman olduğunu göstermiyor inanma taviz verme

İlgili sorular

0 oy
35 cevap 1,425 göst.
21 Ağustos 2020 Aile kategorisinde Umber (2,252 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 564 göst.
10 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Semraclk (143 puan) tarafından soruldu
+1 oy
55 cevap 1,151 göst.
5 Haziran 2022 Aile kategorisinde Seymaipek (50 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 323 göst.