0 oy
400 göst.
Diğer kategorisinde (303 puan) tarafından
Kızlar son adet tarihine göre 35+6 olmam gerekiyor ama utrasyona göre 33+5 olmuş olmam gerekiyor du dünden beri rahatsızlandım hastaneye gittim bu gün. Doktor  bebeğin gelişimi durmuş 33+5 değilde  32 gözüküyor daha yeni 32 olmuşsun dedi bir ayda çocuk sadece 70 grm almış hemen not yazıp beni pernatoloji bölümüne sevk etti onun sonuçlarını bana getir dedi. Bir hafta bekleyelim sonuç aynisa sezeryan ederim dedi. Peki bebek yaşarmı dedim. Bana ben sezeryan ederim kuveze girer enfeksiyon kapar birşey olur ben sana Garanti vermem dedi. Hareketleri takiple 6 sate bir haraket etmezse  gel hemen dedi. Nolur dua edin gelişimi devam etsin. Vaktinde zamanında doğum olsun  kilosu 1870 geçen ay 1800 di.  

16 Cevaplar

0 oy
(42 puan) tarafından
Suyun icinde oldugu icin kilo ve haftaligi kesin bilemiyorlar sen icine fersh tut bemcoglumu 33+3 dogurdum suan 1.5 yaşında dogumdan sonra kuvezde kaldi 12 gun sonra verdiler sende dogum yaparsan bebegin gelene kdar toparlanirsn dha iyo bakabilirsin korkmana gerek yok doktorlar abartmayo seviyorlar yok enfeksiyon kaparmis bizlerden dha iyi bakip koruyorlar orda emin olki dha bilgililer birsey olursa müdahale edebilirler hemen oyuzdmcicimi ferah tut derim kilosuda som ayda aliyolar bebekler dusuk olmasi normal nekdar az kilo olirsa olsun dogdugunda hemen toparlaniyolar merak etme 
(303 puan) tarafından
İnşallah
(207 puan) tarafından
Aynen genelde hep en kötüyü söyler doktorlar i yuzden içini ferah tut Allah'ın iznyle birseu olmaz sağlıklı sıhhatli olur
-Reklam-
0 oy
(652 puan) tarafından
1 ayda 70 gr almış nasıl eve gönderir hayretler içindeyim perinatolojide ne dediler peki 
(119,145 puan) tarafından
sen yarini bekleme bide devletim aciline git durma evde yarima kadar
(303 puan) tarafından
Öyle mi yapayım moralim 0 yaa
(119,145 puan) tarafından
valla bak bekleme evde sen bide devletin aciline gorun durumu anlat bakalim ne doycekler orda
(652 puan) tarafından
Ultrosanda hareketleri görmüştür ya da sormuştur hissediyor musun diye muhtemelen ondan taburcu etmiştir ablam haftalik kontrollere gidiyordu 1 haftada 400 gr verince bebek hemen doğuma aldılar tansiyondan dolayı plasentada beslenme damarları tıkanmış her ihtimalde karşı başka bir doktora daha git canım Rabbım sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah
(303 puan) tarafından
Ntsye bağladı nts bağlı iken 3 kez hareket etti  his ettin mi dedi evet hisetim dedim öyle yarin hemen pernatoloji bölümüne git dedi
0 oy
(3,053 puan) tarafından
Olumlu düşün olumlu olsun. Arkadaşın kızında da gelişim geriligi vardı 39 haftalık 1.900 doğdu üstelik doktoru hiç farketmemişti. Kızı küveze bile girmedi
(303 puan) tarafından
Kuzum sorun 32 haftalık olması haftasi küçük inşallah güzel şeyler olur Rabb'im kimsenin emeğini boşa çıkarmasın
(3,053 puan) tarafından
Amin sen yukarıdaki arkadaşların dediğin gibi birde devlte git hemen bugün bi de onlar baksınlar
0 oy
(1,538 puan) tarafından
Başka bir doktora git benim oğlumda 38 olmsi gerekirken 35 dediler doğuma aldılar beni doğum başlatıldı 36 hafta olduğunu öğrendim başka bir doktora o anki şeyle gitmedim doktora daha önce başka hastanede ayni şeyi yaşadım sonra takipli olduğum hastaneye gittim orda bı doktor vardi bebeğinde gerilik yok sadece minyon bebek dedi ama iki hafta sonra aynı şeyi yaşadım ben zayıfım eşim zayıf kızım dada vardı gerilik ama minyon demişlerdi inada doktor genetik dedi yani bebeklerin minyon oluyor demekki senin dedi başka doktora o yüzden git diyorum canım tabiki senin kararin ama Rabbim sağlikla kucağına almayı nasip etsin inşaallah doktordan başkasını dinleme canım onlarin bı bildiği var ki yapıyorlar bizler sadece yaşadıklarımızı tecrübelerimizi anlatırız 
(303 puan) tarafından
Canım zaten doktorum başka doktora sevk etti yarın gidicem acilden de giriş yapicam bakalım ne diyecekler 3 doktor görüşü almış olucam ve hemen kuzu kuzu sezeryani kabul etmeyeceğim ciğer geliştirici isteyip  34 olmasını bekleyeceğim  bebeğin
0 oy
(11,089 puan) tarafından
Allah korktuğuna uğratmasın, sağlıkla kucağına almayı nasip etsin bebeğini. 
(303 puan) tarafından
Aminn allah razi olsun
0 oy
(8,975 puan) tarafından
Öncelikle sen sakin ol içini ferah tut. Bol bol dinlen beslen. Kilosu şuan için iyi inşallah gelişimi 1 haftada düzelir toparlar gününde doğar. Benim büyük oğlumu doğum ettiğimde pandemiydi oda arkadaşım vardı 28 haftalık doğum yaptı bebeği 900 Gr. Doğdu 3 ay kuvozde kaldi şuan maşallahi var 4 yaşına girmek uzereler. Benim bebeğimde 38 de doğdu ama oda kuvozde kaldı acil sezeryan olmuştum sıkıntı vardi. Sen içini ferah tut dinleen sagsalim kavuşun inşallah miniginle
0 oy
tarafından
Rabbim bebeğine saglik versin 
(303 puan) tarafından
Teşekkürler canım
0 oy
(7,444 puan) tarafından
32+2 doğum yaptım şimdi 2,5 yaşında küveze girdi evet ama sadece kilo almasını bekledik o kadar 
(303 puan) tarafından
Maşallah inşallah bizde de sorun olmaz
(7,444 puan) tarafından
Olmaz canım kötü bir hafta değil için rahat olsun ❤️
0 oy
(3,721 puan) tarafından
Hiç bişey olmaz Allah'ın izniyle iyi düşün iyi olsun 4-5 ay doğan bebekler bile yaşıyor 
(303 puan) tarafından
İnşallah
0 oy
(271 puan) tarafından
Stres yapma kendine dua et insllah hiçbirşeyde olmaz Allah büyüktür doktorlar neler neler söylüyor bazı gebeler için çok şükür bi sıkıntı çıkmıyor rabbim sağlıcakla kucağına almayı nasip etsin inşallah dualarım seninle :)
(303 puan) tarafından
Allah razı olsun canim
0 oy
(771 puan) tarafından
36+6 da doğum yaptım bende plasenta ayrılma nedeni ile bebeğin kalbi duruyordu çok yavaslamisti 2 gün önce kontrol de 2800 kilo dedi bir doğdu 3480 çok inanmam artık USG deki kiloya inşallah sağ salim kucağına almayı nasip etsin 
0 oy
(260 puan) tarafından
36 haftalık hamile iken 32 haftalık ile uyumlu doğdu kızım. Bir hafta gibi kuvezde kaldı sadece. Elhamdülillah şuan sağlıklı 
(303 puan) tarafından
Maşallah kuzum darısı bize inşallah
(260 puan) tarafından
İnşaAllah içinizi ferah tutun. Sezaryen doğum yaptım.Doktorumuz bize normal doğumun sıkıntı oluşturacağını söylemişti. İyi bir perinatoloji doktoru bulun bence
0 oy
(1,050 puan) tarafından
Ters akım mi var 

Ben de perinatoloji bölümünde yatyrdm 

Yan odam daki bayan sizin gibi şikayetle gelmişti 1600 dye yatişı yapıldı 

Bebek 600 grm a kadar düştü hemen sezeryanla bebeği aldılar

Ters akım vardı bayan da dark başlamıştı

Eğer öyle bı sıkıntı n varsa durma hemen git 

Ciddi bı durum 
(303 puan) tarafından
Biliyorum kuzum yarın sabah gidicem
0 oy
(1,348 puan) tarafından
Rabbim sağ salim kucağına almayı nasip etsin inşallah amin her şey istediğin gibi olur umarım 
(303 puan) tarafından
Allah razı olsun canim
0 oy
(5,726 puan) tarafından
Canım kötü ihtimali, erken doğumu düşünelim. Evet erken ama hayatta kalır. Küveze girer ama yaşar. Yaşayan biri olduğum için böyle konuşuyorum. 35+4 te doğum yaptım. Bebeğim 33 haftalıkla uyumlu doğdu. 1900 gram. 14 gün küvezde kaldı. 
(303 puan) tarafından
Yaaaa çok teşekkür öyle şeyler duymaya o kadar ihtiyacım var ki
(5,726 puan) tarafından
İyi düşün iyi olsun canım
0 oy
(1,443 puan) tarafından
Allah'ım hayırlısı ile kucagına almayı nasip etsin inşallah

Bence hemen acile git devletin birde onlar baksın gerekirse şikayetlerini söyleme karnım ağrıyor de bakalım ölçümler aynı çıkıyor mu eğer aynı çıkarsa zaten söylersin özele takipliyim oraya gidicem yarın diye yada istersen söyle bakalım ne yapacaklar Allah'ım yardımcın olsun inşallah ❤️
(303 puan) tarafından
Teşekkürler canım Sabah olsun diye bekliyorum hemen acilden giriş yapıp hicbirsey demeden o doktorun da görüşünu alıp öyle yukarıya pernatoloji bölümüne çıkıp bakicam doktorum hemen almak gerekir dedi ama ben ciğer geliştirici isteyip bir veya iki hafta beklemek istiyecem
(1,443 puan) tarafından
Hakkında hayırlısı neyse o olsun inşallah ❤️

Allah'ın izniyle sağlıklı bir şekilde bebeğini kucağına alırsın inşallah
(303 puan) tarafından
Aminnn inşallah

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 154 göst.
10 Ağustos 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Zehragm (9 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 82 göst.
0 oy
8 cevap 248 göst.
17 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Gamze 35 55 (1,943 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 61 göst.
4 Mart 2024 Diğer kategorisinde Zeyno_88 (5 puan) tarafından soruldu

378,325 soru

11,323,744 cevap

34,775 kullanıcı

...