0 oy
528 göst.
Aile kategorisinde (2,171 puan) tarafından
Benim üvey kızım yirmi altı yaşında ve çok geçimsiz birisi . çevresinde herkesle kus.son zamanlarda iyice saygı filan kalktı en son eşimin yanında inatlasti bende tepki koydum eşimle kustuk .eşim diyor ki benide çok zorluyor benimle de inatlasiyor sen annesin sen düzelt bunu yani ben nasıl düzelteyim ya .kızda dil papuc ne dur demekten ne duştan anlıyor .dedesine gittik daha kapitan girmeden gitmiş arabaya oturmuş babası diyor niye inmedim dedem laf soyledi kaç kere eşim onunla tartışıp sinir krizi geçirdi.bana diyor sen bunu düzelt ben psikolog muyum

21 Cevaplar

+1 oy
(15,422 puan) tarafından
Sen annesi değilsin 1

26 yaşında daha oda kapısını çalmaktan aciz biz odunu ne kadar sekillendirebilirsin 2.

Sen sadece iyi geçinmeye çalış yeterli. Bence o kızın psikolojik desteğe ihtiyacı var. Çalışmalı ve kendi ayakları üzerinde durmalı en başta. Bu iyi gelir 
(2,171 puan) tarafından
Bunu babası anlamıyor işte ben kızla çok muhatab olmama rağmen en ufak bir sözde karşılık veriyor
(2,171 puan) tarafından
Babasının yanında çalışıyor zaten
(15,422 puan) tarafından
Aileyle çalışmak da zor ama. Onun başka bir ortama ihtiyacı var bence. ** 26 yaşında biri bunu kendi akıl edebilir zaten. Sen çok da kasma yani
-Reklam-
+1 oy
(3,606 puan) tarafından
Sana bişey diyimmi bu kız evlenmek istiyor bence size yaptıklarının arka planı kesinlikle bu 
(2,171 puan) tarafından
Bende biliyorum bunu ama babası evlendirmiyor
(3,126 puan) tarafından
Niye evlendirmek istemiyormuş geldi 26 yaşına şimdi evlenmeyip ne zaman evlenecek
(15,422 puan) tarafından
Niye evlendirmiyor
(13,851 puan) tarafından
26 yasinda kucuk degil bir suru anne olan insan var bu yasta...kocaman kiz yani babasini dinlemiyor seni dinlemiyor suc senin mi...esinde de suc yatak ayirmis bilmem.ne daha cok yapar o kiz bunu gordukce zaten ne demek bu yuzden yatak ayirmak
0 oy
(4,275 puan) tarafından
26 yasında kazık kadar, cocuk değil ki sen ne yapabilirsin.. Evlenmiyor mu kocaya gıtsın de tribi görür o zamn.. Hıc umursama yokmuş gibi davran
(2,171 puan) tarafından
Valla eşim çok çaresiz görüyorum Allah kimseyi evladı ile imtihan etmesin eşimde tuaf yani evlendirmiyir zaten cephe almış gibiler bir yorumda yapılmıyor
(4,275 puan) tarafından
Esın baş edemiyor demekkı onada yazık.. Bn 26 yasında 2 cocuk annesiyim koca evı çekip ceviriyorum.. Herseyın üstesinden de gelirim Allah in izniyle ama bu daha büyümemiş ergen
0 oy
(656 puan) tarafından
Burda 26 yaşın altında olup bir sürü çocuğu olan kişiler var canım. Ona sen nasıl söz geçirebilirsin ki eşin kendi geçirsin bide üveymis babasını saymayan seni hiç saymaz. Ne hali varsa görsün hiç uğraşma bence
(4,275 puan) tarafından
Ben yeni 26 yaşıma girdim 2 cocugum var bırı bebek biri okula gidiyor.. Birey olamamış malesef
(2,171 puan) tarafından
Ben tavır koydum ve muhatap olmuyorum ama eşim küstü tavrim için konuşmuyor yatağı ayırdı anlatıyorum anlamıyor
(656 puan) tarafından
Bende Mart'ta 26 olucam kimse kimsenin nazını çekmek zorunda değil ki eşin hangi hakla tavır koyuyo hayret sen zaten onun çocuğuna annelik yapiyosun şükretmesi gerekirken hala biseyler bekliyosa bence sende ona karşı tavrını gözden geçir
0 oy
(1,088 puan) tarafından
İyi de canım çocuk değil ki duzeltesin nasihat edesin

26 yaşındaki kız babasını dinlemiyor seni mi dinleyecek daha da fazlalaşir yanlış anlama üvey annesisin bir de kendi annesi olsan kızsan ceza versen...

Ben de 26 yaşına gireceğim 6 buçuk yıl evliyim 4 çocuk sahibiyim:))
(544 puan) tarafından
Annesi yokmu annesiyle konuşsun biri anne düzeltsin sen nasl yapcan cokda desen üvey kızdır die istemiyor durumuna düşersin eşinde dinlemeyen seni nasl dinlesin analasin seninde sorumlulukların var cocukalrın vardır bence piskologa gotrsunler 26 yaşındaki birir ev bark sahibi oluyor
(666 puan) tarafından
Kiz gece siyahi en cok dikkatimi 6 bucuk yila 4 cocuk nasil sığdırdın;);););)
(1,088 puan) tarafından
7 aylık ikizlerim var canım:)
(666 puan) tarafından
Masallah canim Allah bağışlasın yavrularini kolaylik versin
(1,088 puan) tarafından
Amin sağol canım
0 oy
(97 puan) tarafından
Hala yatak odana giriyor mu edepsiz 
(2,171 puan) tarafından
Yok girmiyor çok şükür ama bir mahrem kalmadı sayesinde babası yatağı ayirdi
(97 puan) tarafından
Nasıl yani yok artık kızı odaya giriyo diye sen şikayetçiydin kocan da başka yerde mi yatıyo şimdi
(2,171 puan) tarafından
Kız yüzünden kavga ettik oda salonda yatmaya başladı eşim ben kızı duzeltecekmisim
(97 puan) tarafından
Babası o size mi düşmüş kazık kadar kızı eğitmek onun yaşındakiler ev geçindiriyor çocuk bakıyo
0 oy
(63 puan) tarafından
26 yaşında mı sen kaç yaşındasın 
(2,171 puan) tarafından
Kırk canım  ama o terbiyesiz bana karşılık veriyor hakaret tarzı konuşmaları var
0 oy
(7,271 puan) tarafından
O yaştan sonra ne yapacak ki sen. Ergen değil sonuçta ben 24 yaşındayım 2 çocuk annesiyim bu yaşa kadar olgunluğa ulasamadiysa. Esin sana diyeceğine gerçekten bı psikologa götürebilir kızını 
(2,171 puan) tarafından
Bencede yani bütün sorumluluğu bana yıkıyor ben iyi desem de kötü olurum ki
0 oy
(3,640 puan) tarafından
26 yaşında ki bir insanı nasıl düzeltebilirsin küçükken keşke şımartmak yerine kendi yetiştirseymisti  kocaman kızı sen nasıl yetiştircen siz kaç yaşındasınız zor olmuyor mu sizin için evli falan olsa  bir aylığına gelmiş idare edilir diye düşünür insan ama şimdi zor vallahi Allah sabır versin huysuz geçimsiz insanlarla yaşamak zor 
0 oy
(9,710 puan) tarafından
26 yaşında 2 çocuk sahibi, ev geçindiren aklı başında biriyim. Evli çocuklu olmasına gerek yok fakat aklı başında olması gereken yaşta.
(2,171 puan) tarafından
Aynen üniversite mezunu sözde birde
0 oy
tarafından
Allah yardım etsin oraya cat kapı Giren kazık kadar kızı sen nasıl degistiriceksin
0 oy
tarafından
27 yasinda 3 çocuk annesiyim ne savaşlar verdim ne zorlukların üstesinden geldim çünkü biliyordum bir kere düşsem simartacak hadi kalk diyenim olmayacaktı 26 yaşındaki kazik kadar kıza sen napabilirsin bu yaştan sonra onun aklına zaten laf söz girmez 
0 oy
(410 puan) tarafından
Ben 24 yaşındayım oda yeni yaşım yani 40 haftalık hamileyim dört yaşında da oğlum var bence böyleleri sevgisizlik ten böyle canım hiç oturup onunla güzel bir dille konuşmayı denedin mi 26 yaşında diyip geçmemek lazım bi kahve yap mesela çağır güler yüz göster sohbet et bakalım tepkisi nasıl olacak bi kere de de olacak bişi değil bağ kurmaya çalış bence o üvey kızsa sizde üvey annesiniz öyle de düşüne bilirsinz
(2,171 puan) tarafından
Canım çok denedim olmuyir inan bak hasta olur sabaha kadar başını beklerim hediye alırım ama o kadar ters ki artık birşey yapmak istemiyorum
(410 puan) tarafından
O zaman yapicak bişi Yok kendi haline bırakın eşinle onun arasına da hiç girmeyin konu size değmeyene kadar
0 oy
(5,558 puan) tarafından
En iyisi yok saymak 26 yaşına gelmiş edebi adabı bilmeyeni sen nasıl öğreteceksin küçük değil ya bu Rabbim yardımcınız olsun böyle sizinde geçim bozulur kendi annesi yok mu onda kalsın biraz 
(2,171 puan) tarafından
Annesi vefat etmiş zaten amacı düzen bozmak
(5,558 puan) tarafından
Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun canım en iyisi boşvermek he de geç
(2,171 puan) tarafından
Bende öğle yapıyorum ne yapcam
(5,558 puan) tarafından
Rabbim yardımcınız olsun canım
(2,171 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım dua edin bana
0 oy
(119,719 puan) tarafından
okkali bi koca istiyp o
0 oy
(1,748 puan) tarafından
Eşinin tavrı kesinlikle yanlış kızıyla yaş farkınız çok fazla yoksa bunu senin yapman imkansız ve bu tavırlarıda sadece o yüzden tepki zaten kazık kadar olmuş kızı sen duzeltemezsin zamanında olucaktı bazı şeyler geç kalınmış senlik bir durum yok sadece sen iyi davranabilirsin sahiplendigini ailenin bir parçası olduğunu gosterebilirsin haladaha
(2,171 puan) tarafından
Ben yoruldum samimi davrandım bu sefer bir lafa bin katıyor yalan yalnıs konuşuyor bende hiç konuşmuyorum bu yüzden
0 oy
(1,218 puan) tarafından
Çocuk değil essek kadar ne diye peşine düşeceksiniz
(2,171 puan) tarafından
Bende onu diyorum herşeyi bilinçli yapıyor
0 oy
(454 puan) tarafından
Zor bir durum ergenlikte kalmış galiba.Peki annesi nerde bu kızın?Sevgisizlikten fln mi böyle davranıyor acaba?
(2,171 puan) tarafından
Onalti yaşında kaybetmis valla artık olgunluk çağında ve bende babasız buyudum ama kimseye saygısızlık etmedim .ilgi istiyorsa babası gösteriyor zaten ki çok iyi bir baba ama bu sürekli olay çıkarıyor babayı paylaşmıyor
(454 puan) tarafından
Herkesin kişiliği farkli sanirim.Sizin de başiniz sağ olsun.
(2,171 puan) tarafından
Evet tabi farklılıklarla güzel insanlar yeter ki empati yoksunu iletişime kapalı olmasın bak burada birçok kişi onun yaşında ev gecindiriyor ha keza bende o yaşta iki çocuk annesi idim kendi annesi de öğle imiş insan bir bakar ya bir düşünür kendine bir yol haritası çizer bunun aklı fikri babasının hayatı yani kafayı takmis adama da huzur vermiyor ki inan açıyorum eşime ama bende o üzülüyor diye yarım yaşındaki bir insanın oyuncağı olamam
(454 puan) tarafından
Sanırım bu kız annesinin yerine geçmenizi hazmedemiyor babasinin dikkatini çekiyor.Umarim zamanla düzelir her şey
(2,171 puan) tarafından
Altı senedir böyle ve gitgide dozunu arttırıyor
0 oy
(1,105 puan) tarafından
O yaşa gelmiş birini düzeltmek bence artık imkansıza yakın anlayış tabiki gösterilir ama durum saygısızlık seviyesine geldiyse anlayışı da bir kenara koymak lazım eşinizin bu sebepten size küsmesi çok saçma. Tabiki tepkinizi koyacaksınız ki oda kime nasıl davranacağını bilmeli diş geçirebildiğinin bilincinde olduğu için bukadar aşırıya kaçıyordur 
(2,171 puan) tarafından
Dimi diyor ki senin keskin çizgilerin var olmasın mı ve gerçekten saçma yatak ayırmak nedir neyi terbiye wdiyorsun
0 oy
(48,888 puan) tarafından
sen kac yaşındasın 
(2,171 puan) tarafından
Kırk canim
(48,888 puan) tarafından
ben seni daha kucuk saniyodum eşinde kendisi basedemiyo seni ne diye zorluyo
(2,171 puan) tarafından
Baş edemiyor ve artık diyor çok zorlanıyorum ama senin çocuğun sonuçta beni dikkate mi alıyor ki çaba sarf edeyim üstelik saygısız

İlgili sorular

+1 oy
3 cevap 144 göst.
16 Ağustos 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Nur ay_ (3,208 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 414 göst.
6 Mayıs 2023 Moda kategorisinde Elifylmz0660 (1,199 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 337 göst.
3 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Dilek kara (202 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 565 göst.

382,453 soru

11,450,247 cevap

35,025 kullanıcı

...