0 oy
328 göst.
Diğer kategorisinde (202 puan) tarafından
Bugün hava biraz rüzgarlı galiba lodos var . Sıcak ama soğuk değil.başım çok ağrıyor. Eşim de akşamdan kartini bırakti markete gideyim diye.kafayibkaldirip gidebildim şukür. Oğlumu da kanguruya koydum çıktık yola . Bimdeyiz . Evimize yakın. Bebek ağır oluyor diye market arabasına koyuyorum.  O da yeni mama yedi uykusu gelmiş belli kafasını sağ tarafa doğru dayamış. Kadının biri geliyor ablam boynu ağrır doğrult.bisey demedim.boynu agrisa ağlar benim oğlum canı tatlıdır.ayrica 2 dk salça alıp cikicam kafam da ağrıyo zaten. Kasaya gittik . Ödeme yapıyoruz. Kanguruya yerleştirdim paşayı. Kasiyer diyor ki hava rüzgarli bişey olmasın. Evimiz hemen surda benden başka alışveriş yapacak kimse yok mecbur çıktım . Sonra eve dönerken de tanımadığım komşulardan biri bebek kangurudan düsecek diye seslendi. Ya niye düşsun her yeriyle bağlı. insanlar her konuda yorum yapmaya bayılıyor ama benim çocuğumu benden iyi yetiştirmeyeceklerini anlayamiyorlar.bu çocuk dayanıklı olmalı. Kafasını tutmayı öğrenmeli, emeklemeli , en ufak soğuktan rüzgardan hasta olmamalı. Elin Rus'u bebeği doğar doğmaz buzlu suda yıkıyor bişey olmuyor da bizimki iki dk markete gitti hasta olacak oldu canım. Anlamıyorum herkes bebeğini pamuklara sarmak zorunda değil ki. Benim evladım benim en kıymetlim ama ben onun güçlenmesi için bağışıklık kazanması için de ugrasmaliyim.öteki türlü el bebek gül bebek büyüyecek hep hasta olacak. Eşim el bebek gül bebek büyümüş . 30 yaşinda ama her şeyde hasta oluyor. Ben sokaklarda toz toprak içinde büyüdüm  yılda 1 anca hasta olurum. Bünyem kuvvetlidir. O yüzden öyle dışarda laf eden insanlara sinir oluyorum. İlla konuşmak zorunda değiller. İletişim kurmak zorunda değiller.  Ne düşünüyorsunuz bu konuda , sizlerin başına benzer olaylar geldi mi gelse ne yaparsınız? Bu arada bebeğim 7 aylık.

19 Cevaplar

0 oy
(5,108 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Başıma dışarda böyle bir olay gelmedi ama sitem etmekte haklısın. Bence çok iyi yapıyorsun oğlum Mayıs ayında dünyaya geldi yaz boyu gece gündüz zibinla uyudu 2 aylık üşümezmi diyen çok oldu. Doktorumuz bana bebekler kar tipi olmadığı sürece soğuktan hasta olmazlar aksine sıcaktan hasta olurlar demişti 
(13,034 puan) tarafından
Annem de hep der soğuk hasta etmez ter hasta eder diye
(5,108 puan) tarafından
Evet öyle gerçekten eltim çocuğunun sırtına sürekli bez koymuş terini alsın diye aynı şekilde hep kalın giydirdi oğlu şimdi biraz terlesin yaz kış farketmez hasta oluyor hemen. Nasıl alıştırırsan öyle gider
(7,376 puan) tarafından
Aynen canım doktor bizede demişti bebekler sandığınız kadar üşümüyor egerki çok giydirirseniz terler ve daha çok üşür
-Reklam-
0 oy
(1,440 puan) tarafından
Yanında çocuk olunca insanlar hep iletişim kurmaya çalışıyorlar, bana da yapıyorlar.tabi ki sinir oluyorum o an bizden daha iyi taniyormus gibi davranıyorlar ilk gordukleri çocuğa.insanimiz böyle kavga etmeden laf çarpma kabiliyetimiz olsa iyi olacak :) yoksa milyon tane insanı egitemeyiz
0 oy
(3,586 puan) tarafından
Bana da derler güler geçerim ya ben çok takmıyorum bebek olduğu için insanlar düşünüyor birde genç tecrübesiz görüyor olabilirler ben çok takılmam böyle şeylere 
(202 puan) tarafından
Ya 26 yaşındayım. Üniversite bitirdim . Tek başıma çalıştım . Hiç bilmediğim bir şehre tasındım . İş buldum . 2 sene yaşadım . Kendi çeyizimi kendim dizdim. Eşimi bile burda iş bulursun gel yanıma taşın diye ikna ettim . Geldi de öyle iş bulunca evlendik . Neler neler yaptım küçük çocuga mi sahip cikamayacagim. Gözüm hep üstünde. Ama bişey olmaz diyorum bazen. Ufak tefek herşeyden korumaya çalışırsam bu çocuk kendini koruyamaz.  Emeklerken kafasını carpiyo arada. Engellemiyorum . Kendini korumayı öğrenecek.  Tabi çok sert yere vurmasına da müsade etmem vicdansız değilim. Ama mesela koltuğa vuruyo agliyo susuyor . Koltuğun sert olduğunu anliyor daha da yaklaşmiyor. Ben düşe kalka büyüdüm. Dizlerim yara içindeydi hep. Ama düşmeyi de öğrendim kalkmayı da kimseden yardım beklemedim. Fakat bu dışardan karışanlar bir gün katil edecek beni . Benim çocuğumu benden daha iyi taniyormus gibi.
(48,695 puan) tarafından
universite is kariyeri ayaklarının ustunde durmakla bebek bakımı cok farkli seyler bebek olunca insan sudan çıkmış baliga dönüyor elbetteki en iyisini annesi bilir de bebek soz konusu olunca.herkes hassas oluyo
0 oy
(5,953 puan) tarafından
19 aylik oglum kisme müdahale etmedi .. denk gelmesin de bozarım direk
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Gerçekten öyle ben de hiç sevmiyorum Hem çocuğa hem aldığın herseye karışırlar, geçen manavdan birseyler alıyorum alış veris yapan  kadın gelmiş ablam onu alma şunu al, o salkimdan alma burdan al. Yani en çok sen mi biliyorsun? Ben onu alacam boyutu vs benim evime göre yahu ev geçindiriyorum hep sen mi seçiyorsun benim sebzemi=)
(48,695 puan) tarafından
☺️ seninki sinir bozucu gercekten
0 oy
(2,041 puan) tarafından
Bir bebek için en iyisini bilecek kişi annedir. Bunu dışındakiler halt etmiş. Çok iyi nilen kendi çocuğuna uygulasın. Ay sinir oluyorum herkes her şeyi çok biliyor. Kulak asma bence sen evladın için en iyisini bilirsin 9 ay taşıyıp huyunu suyunu bilen bir annesin. Kimse evladını senden iyi bilemez. O yüzden takma.
0 oy
(12,662 puan) tarafından

Seni anlıyorum 

Dün muydu evi ilaclattık Defneyi kaynanama bıraktık bızde vakıt geçirdik bıraz 3.4 saat sonra girebilirsiniz denmiştı evı toplayacağım döndük 
Eşim taxı çağırayım dedi israr ettim dolmuş la geçeriz diye 
Neyse 
Eşime soruyorum  balıkçı karşısında dolmuştayız Acaba sardalya varmidır burda diye 
Daha  cevap vermeye ağzını açmadan yanımdaki kadın başladı konuşmaya 
İşte burda olmaz şurda olur tarıf ediyor bı de tamam teşekkür ederim dedım muhatap olmadım 
Az sonra  yine bız konuşuyoruz araya gırıyo tövbe estağfurullah 
(202 puan) tarafından
Otobüste öyleleri çok var . Dinliyorum dinliyorum . Hiç umursamıyorum.
0 oy
(1,824 puan) tarafından
Off nefretlik. Çok denk gelmedim ama bir kere bebek arabasından inmek için çığlık kıyamet ağladı caddenin ortası tekim sırtımda çanta araba ağır çocuk kucak diye ağlıyor. Neyse ben hızlı hızlı gidiyorum trafik rezalet derken bir amca çocuk ağlıyor duymuyor musun diye çıkıştı ayy bana bir sinir geldi amca kedi miyavlıyor sen yanlış duyuyorsun bir doktora git burnunu da göster çok uzamış demiş. Sonra pişman oldum ama o anda cidden kavga etmediğimr şükür diyorum öyle bir kaos tu ki zaten canım burnumda. Benim o çocuğu duymama ihtimalim mi var sanki 
0 oy
(8,328 puan) tarafından
Benımde cok geldi böyle şeyler başıma. En son ıkı gun once sanırım eşimin iş yerinden arkadaslarıyla ıftara katıldık. Bi kız var eşimin ekibinde kızımla ılgılı dolu sey soyledi. En sonunda cokmu kontrolcüsün dedim. Beni eşimin yanında yetersiz göstermeye calısıyo felan tersledım kızı. Canıma degsın iyide oldu. Bu ne hadsızlık canım
0 oy
tarafından
Bu bebek konusunda millet her şeye burnunu sokmaya hak görüyor. Sinir oluyorum.
0 oy
(323 puan) tarafından
Bazen banada diyenler oluyo bir şey olmaz diyip geçiyorum. Kızım 16 aylık ve yeri geldi hafif yağmurlu havada bile çıktık. Hiç esirgemedi. Sakınan göze çöp batarmış. Dediğiniz gibi bağışıklık kazanması lazım soğuğa sıcağa alışık olmadı lazım ki az soğuk olunca hemen hasta olmasın.
0 oy
(2,466 puan) tarafından
Biri bana markette bu uyariyi yapsa sert bi sekilde annesi siz misiniz?  diye bozardim. Kimseye aciklama yapmak zorunda degilim. Siz birilerine haddini bildirmezseniz herkes karisma hakki bulur. Hatta bazen biri bisey dediginde kaale almaz hareketler yaparak sadece hareketlerimle sustururum.
0 oy
(1,796 puan) tarafından
Bana dışardan gelmedi böyle bir şey ama kaynanam çok yapardı..ben soyardım çocuğu kaynanam giydirirdi.. ayağında sallarken yüzünü örterdi rüzgar gelirmiş yüzüne.. kızımda doğuma gittiğimde mecbur kaynama bıraktım oğlumu.hastaneye bana ziyarete geldiler Mart ayıydı örgü bi kazak giydirmiş üzerine süveter üstüne mont çocuğun alnından ter akıyor.. anne çıkart şunu dedim yattığım yerden yoo yoo soğuk dışarı dedi öylece çıkardı çocuğu.. sanıyorlar ki katman katman olunca hasta olmaz çocuk..çok şükür şimdi karışmaz karışsada lafımı söylerim bizde olduk bi anne yani eski cahillik yok 
(1,248 puan) tarafından
Ayyy banada burda sinr geldi aksine bende doğum yaptım eşimle oğlum kaynanamda Ocak ayında hava buz gibi kombi neredeyse hiç yqnmaz onlarda güya açmışlar oğlumun üzerinde incecik şeyle gezdiriyor evin içinde O an dedim kii gerçekten anne evin direği anne olmazsa çocuklar sefil oluyor orda burda
0 oy
(48,695 puan) tarafından
kotu bisey dememisler ki bebek olunca akan sular duruyo benide annem cok kıymetli buyuttu sokakta oynardik o camda beklerdi dinlenmek icin oturunca hemen seslenirdi altina minderini al diye 
0 oy
(3,526 puan) tarafından
Kotu niyetli olmasa da dogru bulmuyorum rahatsiz edici gercekten bana ayip gelir bir anneyi uyarmak ne munasebet yani annesi her seyin en dogrusunu bilir herkesin ufak tefek farkli yontem dusunceleri vardir bebegini buyuturken hele oyle sokakta falan laf soyleyenlere hayret ediyorum sanane desen ne diyebilirler acaba :)
(202 puan) tarafından
Öyle demeyi de bilirim ama kendime yakıştıramıyorum.
0 oy
(3,767 puan) tarafından
Aman sorma bende yaşadım aynilari sanki kendileri çocuklari hiç yağmurda çamurda çıkarmadılar ucarakmi gidecez giitcrgimiz yere herşeye maydonuz millet bende iki sokak öteye gitcrm teyzeler hmn çocuk üşür ya benim çocuğum ben bakacam 
(202 puan) tarafından
Aynen ya. Hastalığını da kahrını da ben cekeceğim . Kışın zaten hiç çıkamadık ki . Sürekli evde otur otur  nasıl kilo aldım anlatamam. Yeri geldi 1 hafta kapı önüne bile çıkmadım. Eşimin işleri yoğun . Gelince de yorgun oluyor ailecek pek gezemiyoruz. Arkadaşım da yok Manisa'da. Şöyle buluşup yürüyüş falan yapalım. Artık havalar güzel, bugün rüzgar vardı ama sıcaktı hava.
(3,767 puan) tarafından
Millet sanki hiç çocuk buyutmemis gibi çocukla gidecez tabi jeryere şimdi zamanda kime birakcaz  bnde kangru götürdüğünde o ccouk orada nasıl duruyor cokda rahat oluyor
(202 puan) tarafından
Mesela benim oğlum ağlayan bir bebek değil . Hiç ağlamaz. Karnı acıkınca bile ağlamiyor. Tekme atıyor ,saç çekiyor huyunu öğrendim. Yataktan ağzıma tekme yiyerek az kalkmadim ben.  Uykusu gelince de ağlamaz . Uyuyor bıraktığım yerde. Gaz olunca azıcık mızıldar ben de gaz masajı yaparım . O sırada hem gaz hem kaka çıkar . Rahat eder. İlk dönmeye başladığında koltuktan düştü de ağladı, bişey olmadı Şükür ki zaten daha da koltuğa koymadım. Buna rağmen keyfi yerinde çocuğa yorum yapmaları sinirimi bozuyor.
0 oy
(13,034 puan) tarafından

Biz de bir kere kız kardeşimle gezmeye gidiyoruz yürüyerek gidelim dedik kızım da bebek arabada uyudu yanımızdan geçen bir teyze vah vah yazık dedi şok olduk kızıö da kırık yılda bir uyur sevindik bizde uyudu diye :)

dışarıda  benek arabasında herkesin çocukları uyuyor kızıma acıyacağı tuttu kadının :)

(202 puan) tarafından
Oha ya neyine acımış ne güzel uyuyor işte
(13,034 puan) tarafından
Valla bilmiyorum neyine acıdı :)
(202 puan) tarafından
Çok garip insanlar var ya. Acınacak insana acımaz ama var ya.
0 oy
(7,693 puan) tarafından
Vsllshi gelior herkezden bi elestiri 
0 oy
(809 puan) tarafından
Acaba sen ben misin ben sen miyim . Bu kadar ortak düşünce asla olamaz. Kara kış günü kanguru ile pazara gittim tek başıma. Sokak sokak gezdim hepsi sling ve kanguru sayesinde;)))) soğuğa sıcağa yağmura çamura alışacak. Mesela bugün çıngıragi yere düştü yine eline verdim aman mikrop da kapsin bağışıklık kazansın dedim 6 aylık 
(202 puan) tarafından
Evet ya . Böyle düşündüğün için evladını daha az seviyor değilsin. Hayata hazırlıyorsun onu. Gönül ister ki pamuklara sarıp büyütelim . Ama olmaz . İlerde çok zorluk çeker. Geçen haftaya kadar oğlum göğsümde yatıyordu . Her gece.  Ama eşim dedi ki böyle alıştırırsan hiç kendi odasına yatağına adapte olamaz dedi. Büyüyünce de korkar hep aramızda yatmak ister dedi. Bana kalsa eşimi salona yollayıp oğlumla yatacaktim. Ama bu sağlıklı değil. Gerçekten değil. Şimdi bizim odamızda beşiğinde yatıyor. Ara sıra beraber onun odasına gidiyoruz pratik yapmaya. 1 yaşında kendi odasına geçireceğim. İlk doğduğunda o kadar her şeyden korkuyordum ki . Ya bakamazsam diye. Sağlık ocağı kontrollerinde kan ter içinde kalıyordum. Herkesten kıskanıyordum. Kimse dokunmasın,öpmesin o benim . Sadece benim falan diyordum manyak gibi. Oyuncak bebeğini.paylaşmak istemeyen çocuk gibiydim. Ama böyle nereye kadar. Bir ömür diken üstünde geçmez ki. Tabii ki gözüm kulağim üstünde.  Ama bazı şeyleri de kendi başarması lazım.

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 520 göst.
28 Eylül 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 513 göst.
3 Ocak 2024 Aile kategorisinde Havin06 (2,108 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 379 göst.
6 Mayıs 2023 Moda kategorisinde Elifylmz0660 (1,195 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 535 göst.