0 oy
138 göst.
Diğer kategorisinde (44 puan) tarafından

Dörtlü tarama testinde çıktı sizce ne kadar risk çok kafama takıldı

image

8 Cevaplar

0 oy
(2,304 puan) tarafından
Yanılma payı da var canm illa öyle olacak diye bir şey yok bı sürü kişiye deniliyor sapa sağlam doğuyor çocukları içini ferah tut sen rabbim neylerse güzel eyler kötü düşünme . Birde aşağıda yazan yere baksana risksiz bölgede bulunmaktadır falan diye bir şey yazıyor ki bu da çocuğumuz da çıkan bir risk değerlendirmesi diye düşünüyorum daha ayrıntılı bilen biri yardımcı olur umarım 
-Reklam-
0 oy
(5,811 puan) tarafından
Ortalama bir değer veriliyor bu testlerde tam anlamıyla sonuç vermez tam sonuç istiyorsan niftin testi var kandan DNA analizi yapıyor ayrıca altta risksiz görünüyor yazmış bu çektiğinde down sendromu değil trisomy12 ondada risksiz bölümdesin 
0 oy
(405 puan) tarafından
Bu tarama testlerinde yanılma payı cok oluyor yüzde 40 falan yanılma oluyor diye hatırlıyorum banada 4 lü taramada risk var dediler imkanınız varsa nipt test yaptırın 
0 oy
(763 puan) tarafından
Benimde 3 lü tarama testim sıkıntılı çıkmıştı doğuma kadar içim içimi yedi çok stres yaptım kilo alamadım stres yapmaktan ama oğlum sağlıklı doğdu rabbime bin şükür 
0 oy
(1,951 puan) tarafından
Büyük kızıma %90 down sendromu dendi, hamileliğim zehir oldu. Ha eli kolu ayağı hiçbir şey yok deseler de yine çocuğumdan vazgeçmezdim tabii ki yine olsa yine vazgeçmem ama çocuk üstün zekalı bir şey şu anda. Çok pişmanım o testte girdiğim için diğer çocuğumda da hiçbir şey yaptırmadım şeker yüklemesi bile yaptırmadım bundan sonrakilerde de yaptırmayı düşünmüyorum hiçbir teste girmeyi düşünmüyorum.
0 oy
(1,995 puan) tarafından
Bana orta derecede riskli dediler. Oğlum şükür sağlıklı doğdu. Kuzenime yüksek riskli dediler onun da bebeği şükür sağlıklı doğdu. Bir daha doğurursam hiçbir şekilde bu tarama testini yaptırmayacağım. Çünkü doğuma kadar insanın psikolojisi bozuluyor. Raporu çok anlamadım inşallah sonucun güzeldir. Evladını sağ salim kucağına al 
0 oy
(1,533 puan) tarafından

Hiç inanmıyorum şu testlere veren rabbim değil mi ya mükafat ya imtihan her şey biz insanlar için Allah korusun öyle bir şey olsa aldıracak Misin bile isteye canına mi kiyacaksin benden de mecburen istedi fikrimi sormadi ama hiç takmıyorum hakkımda nasıl hayirliysa öyle olsun kaldiramayacagim yük vermesin rabbim haşa kesin sendromlu dedikleri sapasağlam doğan o kadar çok bebek var ki sen sadece dua et<3

0 oy
(2,308 puan) tarafından
Risk var ama tahmini bunlar. Hem yüksek risk değil seninki. Ayrıntılıda normal çıktıysa takılma. 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 96 göst.
5 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Perihan (45 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 122 göst.
0 oy
3 cevap 115 göst.
20 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Yeni Dertli Gelin (865 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 253 göst.
28 Haziran 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu

378,338 soru

11,324,361 cevap

34,775 kullanıcı

...