0 oy
753 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (4,316 puan) tarafından
https://www.instagram.com/reel/C1pM0sNiB0e/?igsh=aXVxcWRmaGE4eWc1

Çok sevdiğim bir hekim arkadaşım acı gerçeklerden bahsetmiş. Artık aşının 9 lu paketi de geldi. Sonradan ağlamamak için önlem almak şart 

9 Cevaplar

+3 oy
(1,014 puan) tarafından
Bu aşıyı vurdugunuz zaman belki de hiç bir zaman olmayacağınız bir hastalığa yakalanma durumunuz olacaktır. Nasıl böyle bı risk alabiliosunuz hemde aşıların koruyuculuğu hâlâ tartışma konusu iken?
(1,014 puan) tarafından
Siz doktora inanin hipokrat yemini etmiş kendiniz diosunuz yani demekki böylesi de var :) sorgulamak lazım hepsini zaten .
(1,236 puan) tarafından
Konudan alakasız ama Doga hanım sizlerde yemin ediyor musunuz?
(4,316 puan) tarafından
Evet. Veteriner hekimliği andı diye geçiyor :))
(4,316 puan) tarafından
Ahahah bak düşündüm de konuyla alakasız değil biliyor musunuz sorduğunuz. Çünkü veteriner hekim andında "bilgi ve becerilerimi halk sağlığının teşvikinde ve tıbbi bilgilerin ilerlemesinde kullanacağıma ciddiyetle and içerim." Diye bir bölüm var :D
(1,236 puan) tarafından
Yemin bilgisi için tşkler
-Reklam-
0 oy
(9,623 puan) tarafından
İnst yok bende açılmıyor. Açıklar mısın canım neden o aşı olunmalı bilgim yok 
(4,316 puan) tarafından
Canım human papilloma virüs yani HPV ye karşı yapılıyor. Bu virüsün bazı türleri rahim ağzı kanserine doğrudan zemin hazırlıyor.
0 oy
(1,976 puan) tarafından
Bu aşıyı twitterda son günlerde gündeme geldi doktorlar söylüyorlar hatta devlet bu aşıyı ücretsiz yapması lazım diyorlar. Çok pahalıymış. 
(4,316 puan) tarafından
Aslında son günlerde gündeme gelmesinin nedeni 9 lu aşının ülkemize yeni gelmesi ile aşılamanın artması
0 oy
(7,963 puan) tarafından
Son zamanlarda bende Cok sık görüyorum. Ama çok pahalı bide 3 doz. 3 milyar tek fiyat sanırım. Gücü olmayanlar ne yapsın. Keşke ucretsizolsa.
(4,316 puan) tarafından
Bu ülkede sma hastası yavruların ilacı bile karşılanıyor hpv aşısını mı yapacaklsr :(
0 oy
tarafından
Ben de dün görmüştüm. Baya pahalı bir aşı. 
(4,316 puan) tarafından
Malesef çok çok üzüvü :(
0 oy
(1,501 puan) tarafından
Kızıma hamileyken eşimde et beni oluştu bacağında 36 haftalık hamileydim ben ve doktor eşimin etini aldırdı yaktı ama benimde doktora görünmemi istedi doktorlarıma söyledim muayene ettiler dışardan birşey yok ve yapacak birşey de yok dediler ozamn smirde alındı ama gönderilen labaratuvar kabul etmedi hamilerden alınmaz diye neyse kızım doğdugundaa hastane kızıma o aşıyı yapmıştı raporlarında gördüm ben ki bu sene tekrar smear testi verdim tertemiz eşimin doktoru beni de eşimi de baya korkutmuştu ozamn 
(1,501 puan) tarafından
Ya şöyle şuan öyle bir devirde yaşıyoruz ki yediğimiiz her yiyecek bizim DNA mızla oynuyor hepsi hazır gıda buda zamanla her türlü kansere teşvik ediyor ki sadece aşıda sorun arayacağımıza hijyen ve en kısası kullandığımız pedlere kadar araştırarak daha mantıklı olacak bir çok ped de hastalık var

Kendim de erken yaşta troid kanseri oldum illa sebeb aramak yerine tedavi odaklı ve pozitif olmak daha mantıklı şöyle kısa biirşeyde söylemek isterim şuan çocuklara vurulan aşılar var onlar içinde bir kitle vurulmak istemiyor mantıklıca düşünürsek bizlerde bu aşıları olduk hangimiz hastalandık hangimiiz organ kaybı oldu aşıların vücutta kalma süresi en fazla 3 hafta sonrası sadece senin vucudunun bağışıklık kazanması bukadarr ben okadar aşılar konusunda zıt düşünen bu olmasın yaptırmicam diyenlerden değilim tıp okadar ilerlemişken sadece kaliteli doktorlar dan bilgi almayı tercih ederim
(1,014 puan) tarafından
Ceylan can 3 haftada mi atılıyor bu da ilginçmiş:))) neyse saygılar
(4,316 puan) tarafından
Asermu saygı gösteren ceylancana bu nasıl üslup. Yukarıda bizim üslubumuzu eleştirip saygı beklemişsin. Alaycı konuşmayın demişsin bence önce sen alaycı konuşmayın öğrenmelisin
(1,501 puan) tarafından
Benim yazdıklarımda alaycı konuşma yada kimseyi kıracak söz yok ben sadece kendi görüşümü açıkladım ve herkesin düşüncesi farklıdır yani
(4,316 puan) tarafından
Ceylan sana demedim zaten
0 oy
(2,701 puan) tarafından
Aşıya güvenim 00000 kovid de herkese ısrarla olmayın dedim nerden ne üdüğü belirsiz şeyler Allaha şükür olmadım olanları şimdi görüyorum herkes te bir kalınyçtı hastalık bıraktı bi çoğu sebepsiz kalp krizi geçirip öldü ve hala sebebi kovid aşısı diyemediler diyemezler de(posttaki aşıyı bilmiyorum genel aşılar için yazdım) 
(1,014 puan) tarafından
Kurabiyelernannesi her aşı için bu geçerlidir bir aşının yüz yıla yakın uygulanması o aşıyı masum kılmaz,
Kovid kalp krizini tetikledi. Diğer aşılar da literatüre yeni hastalık diye geçen bir sürü yan etki ekledi, besin alerjisi, gluten hassasiyeti, hiperaktivite, dikkat bozukluğu, bronşit, astım, egzama daha nicesi
(2,701 puan) tarafından
Evet benim bacakta pıhtı var bi doktorum kesinlikle sen olma dedi eğer olursan pıhtı kalbe atıp seni öldüre bilir bi aşı bunu nasıl yapa bilir ne hayretler içerisinde kaldım ve üzerinden bir yıl geçti herkes te sikayet başladı sonra o doktora gerçekten hak verdim hayatımı kurtardı belki başka doktorlar vur bişey olmaz sıkıntı yok dedi
0 oy
(2,843 puan) tarafından
Doktorumla konuştum 2 ay önce kesinlikle öneriyorum dedi. Önümüzdeki aylarda yaptırmayı düşünüyorum. Yaşadığım yerde 18 ya da 20 yaşına kadar sanırım ücretsiz yapılıyor hatta.
(4,316 puan) tarafından
Aaa müthişmiş canım. Türkiyeye 9 lu paketi yeni geldi. Ben de yaptıracağım. Dozu 3bin4bin arası değişiyor
(2,843 puan) tarafından
Bura da pahalı bir aşı. 3 doz uygulanıyor, dozu 215 euro.
0 oy
(6 puan) tarafından
Fiyat ne kadar doktor banada önerdi 

İlgili sorular

+1 oy
5 cevap 319 göst.
0 oy
1 cevap 58 göst.
5 gün önce Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde bebisbirisi (89 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 679 göst.
12 Nisan 2024 Diğer kategorisinde 05060708 (163 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 128 göst.
26 Ocak 2024 Kültür-Sanat kategorisinde Dilek duman (6 puan) tarafından soruldu

380,249 soru

11,384,385 cevap

34,884 kullanıcı

...