0 oy
175 göst.
Diğer kategorisinde (2,108 puan) tarafından
Kızlar oğluma tablet TV telefon vs bugün itibariyle bıraktırma ya başladım gayet iyiydi yorucu geçti benim için sürekli aktivite vs ama olsun gün boyunca oynadık ettik uykusu çok sıkıntılı bir çocuk akşam saat 18:00 gibi uyumak ister bu yüzden gece uykuya dalma süresi uzar bugün uyutmadim biraz kitap okumaya çalıştım uyudu şimdi umarım kalkmaz çok huzursuz yatar yatağından kalkıp bizim yanımıza gelir aynı odadayiz ama uykusunda hep tedirgindir beni ister yanında bakalım bu süreç nasıl ilerlicek bizim için varmı böyle ekranı aza düşüren ve tamamen bıraktıran arkadaşlarım ne gibi değişiklikler yakaladınız benimle paylaşırsanız çok sevinirim benim için onun doğru yönlendirilmesi çok önemli dil problemi yaşayan bı çocuktu bir yıldır özel eğitim alıyordu benimde çok katkım oldu tâbi çok mücadele ettim şuan iyi gidiyoruz konuşması baya ilerledi dikkat dağınıklığı varmış özel eğitim hocamız öyle söyledi bı problem yoktu şimdiye kadar bizim rapor süremiz dolunca öğretmen çok şikayetlenmeye başladı diğerleri çok memnun iken biri sorun çıkarmaya başladı ottan sevenlerle yok eliyle oynuyor ayağıyla oynuyor falan okudunuz ettiniz fikrinizi alabilirmiyim

3 Cevaplar

0 oy
(197 puan) tarafından
Keşke gelişimi geriden gelen bir yavrunuz varsa ona hiç ekran göstermeseydiniz en azından oyalanacak başka şeyler bulur beynini geliltirebilirdi diye düşünüyorum 
(2,108 puan) tarafından
Keşke bilsem akıl etsem en başta yaparmiydim verirmiydim eline bak gör o hatanın bedelini ne şekilde ödüyorum şuan onu tek başına bı aktiviteye sokamiyorum hep benimle birlikte yapıyor suç bnede olduğu için en güzel şekilde ilgilenmeye çalışıyorum
(197 puan) tarafından
Öyle de kendine yüklenme canım Allah’ın bir sınavı olun sağlıklı olun yanında olsun
-Reklam-
0 oy
(149 puan) tarafından
Bizde 3 haftadir kestik yorucu oluyo ama olsun iki elim kandada olsa izletmuyorum artik  afedersin bazen tuvalete gitcek oluyorum arkamdan agliyo diye tuvalete gitmiyorum ama gene de acip 1 saniye bile onune koymuyorum zamaninda zarari bilmeden cok izlettik ama aklimiz basimiza yeni geldi sizde ne guzel kesmissiniz bidaha hic alistirmayin bence emin olunki alisiyolar bizimkide surekli izlerdi aksama kadar ama dedigim gibi simdi bir sabiye bile izletmiyorum
(2,108 puan) tarafından
İnşallah bende devam ettirmeye çalışacam ne gibi olumlu sonuçlar aldınız değişlik varmı çocukta
(149 puan) tarafından
Daha 13 aylik benimkisi onceden bizle hic ilgilenmezdi ama simdi daha cok ilgileniyo oyunlar oynuyoruz onceden robot gibiydi tv izledigi icin caqiriyoduk donup suratimiza bakmiyodu ve bunu dert ettim kendime dedimki bu cocuk neden caqiriyoruz bakmiyo internetten baktim arastirmaya basladim otizm belirtisi oldugunu okudum ve dunyam basima yikildi ekran da tetikliyomus otizmi hemen doktora goturdum doktor bize otizm tanisi koymadi ama takip ediyo benim icin gene rahat etmedi yarin arastirma hastanesine goturucem insallaj kotu bisey cikmazz o kadar canim sklyoki o kadar uzuluyorumki
0 oy
(2,526 puan) tarafından
Benim kızım 3.5 yaşında. Başka evlerde izlediklerini saymazsak bikaç aydır yeni açıyorum çizgi film falan. Biraz ucunu kaçırdık galiba. Gerçekten dikkat dağınıklığı yapıyor. Oyuncaklarla alelacele oynuyor hemen öbürüne geçmek istiyor falan yani bilmiyorum biraz pişman oldum. Bi taraftan da evde biraz rahatladım. Kreşe falan gitse iyi olacak ama. Kuzeni en başından beri kısıtlamasız izliyor. Kızımdan bir yaş büyük ama konuşması kızımdan bozuk. Etkiliyor konuşmayı da. 
(2,108 puan) tarafından
İnşallah düzenleriz hayatlarını gerçekten böyle büyüyen çocuklar değildik şimdiki çocuklar ne zor böyle bizim suçumuzda vardır illaki ama ne bilim ya ben çok zorlanıyorum
(2,526 puan) tarafından
Özellikle birinci sınıfta ders çalışırken sınıfta ders dinlerken bu dikkat dağınıklığı olanlar çok zorlanıyormuş. Çocukların çoğu öyle telefonda tabi bu zamanda. İlkokul öğretmenleri şimdiki çocukların çoğu kendini veremiyor diyor. Bu hep aklıma geliyor benim çok korkuyorum inşallah fazla kaptırmayız.

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 310 göst.
16 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Kelebek0707 (1,363 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 216 göst.
21 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 198 göst.
12 Ocak 2022 Diğer kategorisinde 3prensannesi (1,493 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 88 göst.