0 oy
503 göst.
Diğer kategorisinde (1,164 puan) tarafından

Kozlar dilencilere yardım ediyomusunuz??

Ben etmiyorum çünkü evimize kadar biri geliyo ve adamın 2 katlı evi var. Lan daha benim evim yok :D

Bi tane de kadın ben kendimi bildim bileli kucağında küçükbbi çocuk hep dilenir hayır yani o çocuk hiç büyümüyo mu ya da her yıl çocuk yapıyo :D

38 Cevaplar

0 oy
(28 puan) tarafından
ben dilencilere vermiyorum onlar bizden zenginler eli ayağı tutan adam geliyor kapıya para istiyor eşim ise sabah beşte gidip beşte geliyor eşim ondan daha günah ona bakarsan çöpün üstünde karton vs toplayan biri varsa ona veriyorum yani istemeyene sorarım yanlış anlmazsan sana yardim etmek isterim utaniyorsa muhtaçtır allah kimseyi o duruma düşürmesin 

birgün dedenin biri çöpün orda çivi topluyordu ayağa bile kalkacak hali yoktu çok gunahti kimsesi yokmuş amca sana yardim etmek istiyorum rizan varsa ağlayarak yok kızım dedi bende orda ağladım acıdım haline dedem de yeni vefat etmişti anneme koştum anne amcanın biri çok günah ona dedemin elbisesini versene dedim hemen çıkardı götürdü annem dedi amca bunu çok değerli bir insan giydi bir ogün namazı atlamazdi dedem  sana vermek istiyorum dedi adam ağladı ben buna layık miyim diye gerçek ihtiyacı olan insan öyledir ben öyle bir insan görmedim ogün den sonra allah kimsenin kapısını çalacak duruma getirmesin kimseyi  biraz uzun oldu ama k.s bakmayın 
-Reklam-
0 oy
(434 puan) tarafından
Bizimde fırına geliyodu ve ailece yapıyor Dı kac kere konusur Ken grdm kızıydı 15 faln var sen o mahalleye ben buralara dedı ekmek verdi kafamıza atyodu resmen bız genelde gelenlere yıcek bısey ler veririz ama cogu kabul etmyo dıger dısarda gorduklerımede vermem sadece cocuk girsem eline bısey alırım asla para verip ailesini sevındırmm
0 oy
(1,065 puan) tarafından

Bizim burda devamlı mendil  satan  bir çocuk  var ondan arada mendil  alıyorum 

Ama bi ara eve dilenci geldi bahce kapısı acıktı girmiş içeri  bişiler iste erzağım yok alcam  dedi  para istedi   bende evden erzak ayarladım pirinç şeker makarna  meyve sebze falan yok dedi para ver sen bende kovdum  ihtiyacın olsa alırsın yürü çık dısarı dedim  neyse çıkarken  ayağı  eşiğe takıldı  döndü dediki   eşiğinizi s......yim      aaaa ben şok    o zamndan beri vermem büyüklere  inanmam da:angry:
0 oy
(295 puan) tarafından
Gerçekten muhtaç ve kapıma gelmişse ediyorum. Allah niyetimizi biliyor sonuçta 
0 oy
(2,172 puan) tarafından
Kapiya geldiyde vermek lazim Allah niyetimizi biliyo kabul eder insallah disarda tartiyla gezen cocuklara veriyorum usuyolar yazik cok uzuluyorum 
0 oy
(10,831 puan) tarafından

Veriyordum önce şimdi koca şehirde vermedim hiç valla rabbim kabul etsin herkes kendine yapar allah rıza dedi mi veriyordum :)

0 oy
(409 puan) tarafından
Allah rızası için demedıklerı surecevermıyorum öyke gerekmış  allahın adı verılınce verılmwlıymış
0 oy
tarafından
Bazen veriyorum çünkü benim niyetim belli sonuçta oda onların günahı 
0 oy
(2,189 puan) tarafından
Edemiyorum canim ama bazen de verdiğim oluyor
0 oy
(5,436 puan) tarafından
Ben edemeden duramıyorum cnm genelde yardım ederim elimden geldiği kadar 
0 oy
tarafından
Benım kapımada gelen bir kadın var her cuma gelır onun içinde çok zengın dıyorlar ama ben asla boş gondermem yoldada gıderken mutlaka birine verırım sonuçta ben sadaka nıyetıyle veriyorum onlarda duasını edıo gerısı allahıma kalmış
0 oy
tarafından
Yardim etmiyorum cunku dilencilere asla inanmiyorum 
0 oy
(2,853 puan) tarafından

gecen hastaneye gittim inan sadece yol parasi bide abur cubur alcak kadar nakit yanimda var hastane kosesindede bildim bileli bi teyze oturur 1 lira yol parasi ister herkesden yine o gun yanasti ablaaaamm bi lira versineee utbuse binicim ayaklarim rahatsiz dedi bende valaa ablaaaamm sen baga 2 tl verde metroyaa binecegeem dedim benimde param eksik didim allah yardimcin olsun dedi gittti:D yok bende inanmiyom onlara

0 oy
tarafından
Bende yardım etmem senden benden zengin onlar 
0 oy
(5,938 puan) tarafından
Bazen çocuklara genelde yardim ediyorum
0 oy
(6,907 puan) tarafından
Bn çocuk görürsem evet ama genç oglan kadın olunca vermiyorm net 
0 oy
(35 puan) tarafından
Gerçek ihtiyaç sahibini anlayamıyor insan art nıytlılr yuzunden