0 oy
54 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (438 puan) tarafından
Kızlar bebegim ekgıdaya geçti 1 litrelik cam kavanoza süt sıcaklığı püf noktası ne kadar yogurt koymalıym

3 Cevaplar

0 oy
(52 puan) tarafından
Serce parmagini kattiginizda 9 10 a kadr sayabikiyorsaniz isisi yeterli demektir cok sjcak olursa ekşi  ve sulu oluyor yogurt miktari  1 dolu yemek kasigi yeterli olur diye dusunuyorum afiyet olsjn minige
-Reklam-
0 oy
(2,665 puan) tarafından
Canım ben yapıyorum taş gibi oluyor söyleyeyim sana. Sütü kaynatıyorum kaynamaya başladıktan 10 dakika sonra daha kaynatmaya başlıyorum. Kepçe ile alıp içine döküyorum köpük olması için. Daha sonra altını kapatıyorum. Soğumaya bırakıyorum. Serçe parmağımı koyduğumda 7.  saniyede ısırıyorsa mayalıyorum. Yani ben 4 kilogram süte 2 yemek kaşığı kadar maya koyuyorum. Seni ne kadar maya koyman gerektiğini bilmiyorum açıkçası. Mayaladıktan sonra üstüne örtmeden bir bez ile ört. Hatta ev çok sıcak değilse bir örtü daha at üstüne. 3 saat sonra dolaba at. Dolapta da kapağı açık bir gece beklet. Daha sonra kapağını kapat gerekirse bir gün daha beklet. Sonra çok güzel oluyor
0 oy
(253 puan) tarafından

Sütü kaynat 5 dk kadar çok kaynatma içindeki yararlı bakteriler ölür. Sütü ılımaya bırak sütün içine parmağını soktuğunda 7 ye kadar dayanması gerek biraz parmağını ısıracak derecede sıcak olması lazım ılıktan sıcak yani. 2 yemek kaşığı yoğurdu bir kaba koy 2 kepçe sıcak Sütü içine koy iyice karıştır sonra karıştırdığın yoğurt mayasını süte dök kaşıkla karıştır. Tencerenin üzerine makarna süzgecini ters biçimde koy bu sulanması önler üzerini en az 3 kat bezle sar 4 saat bekle dolaba üstü açık şekilde koy 1 gece beklet.

İstersen fırını biraz ısıtıp içine atıp da mayalayabilirsin karanlık ve sıcak havasız ortam mayalanmasini sağlar ve sulanmaz örtmeye gerek kalmaz

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 30 göst.
9 Eylül 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Twinsmom (604 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 174 göst.
24 Şubat 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde 00Melikeee (684 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 57 göst.
26 Haziran 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 92 göst.
18 Kasım 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Lillte garden (539 puan) tarafından soruldu

396,813 soru

11,868,464 cevap

35,976 kullanıcı

...