0 oy
628 göst.
Diğer kategorisinde (808 puan) tarafından

Ben gerçekten yoruldum bittim tukendim şuan bile ağlıyorum kalmadı gücüm 18 aylık doğdu doğalı uyku sevmiyor yarım saatte bir çığlık çığlığa ağlıyor gitmedigim doktor kalmadı nöroloji doktoruna bile gittik egg temiz çıktı ne ilaç verdiler ve uyumadi en son geçen hafta uyku hapı verdi ya doktor bildiğiniz uyku hapı yine uyumuyor yine uyumuyor hep ayakta sallanmak istiyor kalmadı gücüm ciddi anlamda sinirlerim gerildi öfkemi kontrol edemez oldum uykusuzluk mahvetti beni sabah 7 de ayakta 12 de uyur artık 1-1.30 saat uyur akşam 9 dedim mide uyur ve benim kabusum başlar cidden Allah rızası için ne yapabilirim kalmadı gücüm nerede hata yapıyorum ben :'(:( çocuktan soğudum resmen ya

17 Cevaplar

0 oy
(808 puan) tarafından

En İyi Cevap
ha bide aç Allah aç yemek yemez mama içmez öğlen bı 200 ml süt içti hala onun üzerine
(1,499 puan) tarafından
Süt rahatsız ediyor olabilir alerjiktir hasta eder iştah keser kansızlık yapar süt vermeyin ya
(808 puan) tarafından
Daha 1 ay olmadı vereli oldu olalı böyle hadi sütü şimdi verdim
(1,499 puan) tarafından
Tamam verme daha o zaman ve kendini suçlamayı bırak eşin yardımcı olmasi lazım biraz çalışıyor yoruluyor olabilir ama yapacak bişey yok sana enerji lazım bu çocuğa bakmak için mecbur. Kayınvalide kayınpeder yada annen kardeşlerin baban birileri mutlaka olmalı el atacak parklara götür gündüz varsa çocuk ortamına götür onlarla koşsun yorulsun hem acıkır hemde uykusu gelir Allah'ın izniyle bak başka evde ki yemeği çocuklar bir denesene benim evde hiç bir şey yemiyor oğlum akşama kadar yediği çay ekmek bide pirinç unu:(( ama kaynanatöre gidince et pilav falan yiyor çocuk kendi çocuğuma hayret ediyorum ama tabi eve gelince hevesim kursağımda kalıyor yine mesela evde iki saat üst üste uyumazdi hayatta komşu gezmesinde güzel uyurdu yada annemlerde bir denesen bunları şuan yorgunluğunu tahmin edebiliyorum ayakta sallanıyorum basım dönüyor kulağımdan uğultu geliyor hepsi uykusuzluktan işte ödüm kopuyor migrenim tutarsa kim bakacak oğluma diye :((
-Reklam-
0 oy
(1,054 puan) tarafından
Rabbim yardımcın olsun inşallah

Gündüzleri uyutma gece uyusn

Sallamaya keşke alistrmasydn

Benimki hep emerek uyurdu 
(808 puan) tarafından
Ahh ahh onun pişmanlığıni essek gibi çekiyorum bittim ya bittim
0 oy
(320 puan) tarafından
Hatayı en başında yapıyoruz aslında öyle de böylede yanlış yanlış yapa yapa tecrübe ediniyoruz kolikse birsey diyemem ama sallamak alışkanlık kucak alışkanlık başlı başına 

Kucağa almayın alışmasin yanlış tabi ama kucaktan indirmemek en büyük yanlış.Düzelecek elbette ama annesi sen  düzelir misin onu bilemem :) Allah yardımcınız olsjn
(808 puan) tarafından
18 aylık kucağa alışması mi kalmış ya bir bebe sürekli ağlar mı ya vallahi bende ne sinir sistemi kaldı ne birşey zor duzelirim asla ama asla çocuk düşünmüyorum tahammülum kalmadı soğudum herşeyden ya sallamayayim diyorum bir yerini yırtıyor ağlaya ağlaya kıpkırmızı oluyor
(375 puan) tarafından
Canım aceba onu gündüz bi kaç yaşıtıyla bir araya getirsen oyunlar oynasa hem yorulup hemde ruhen iyi gelir diye düşünüyorum. Yürüyordur muhtemelen hava iyi olduğu zaman tut elinden yürüyüş yapın sürekli ev ortamı da çocuğun ruh sağlığını etkiliyor birde öyle dene bakalım.
(808 puan) tarafından
Onuda denedim oyun grubuna götürdüm AVM'de yürüttüm yetmedi evin onunde yürüttüm dedim tamam çok yoruldu uyur yok yine yok
(375 puan) tarafından
Allah allah çok tuhaf ya aslında o yaş grubu şu soğuk havalarda uyurlar ablamın da var abimin falan hep sabah 9 10 uyanıyor hava kapalı olunca uyuyor derler nasıl bir etkisi var bilmiyorum ama var çocuğun bir sıkıntısı ya yoksa niye uyumasın uykuyu sevmeyen çocuk nasıl olsa gece 3 saat 4 saat olsun uyur ne bilim
0 oy
(1,185 puan) tarafından
Bilmem inanır mısınız böyle şeylere ama birine okutsanız mı belki bu iyi gelir bide gün içinde bitki çayı verseniz . Melatonin diye bir vitamin vardı yanlış hatırlamıyorsam o da kullanabiliyorsa deneyin eczacı söyler ayına uygun mu değil mi . Aklıma başka bir şey gelmedi . Allah yardımcınız olsun 
(808 puan) tarafından
Melatonya sprey mi 2 şişe kullandik kız ne diyorum doktor son çare uyku hapı verdi ya bu uyutur dedi tövbe ne uyku ne birşey alarm gibi yarım saatte bir çığlık çığlığa ağlıyor vallahi bulsam bide oraya gider okuturum duanın gücüne inanrim tabiki
(1,185 puan) tarafından
Allah Allah ne derdi var acaba ya nerede yaşıyorsunuz
(808 puan) tarafından
Hatay'da valla bilmiyorum tek bildiğim ben bittim gitmedigim doktor kalmadı 2 ay önce profesöre gittim oda yok
(1,185 puan) tarafından
Hmm uzakmışsınız valla canım bence hoca ara çevre il falan hepsine bak inşallah Allah karşına çözüm yolunu kolaylıkla çıkarır
(808 puan) tarafından
Allah razı olsun sağolun ☹️
0 oy
(2,726 puan) tarafından
Canım seni çok iyi anlıyorum benim kızım da çok uykusu olmasına rağmen bir türlü dalamiyor bay bay night bitkisel uyku damlasını dene çok etkili. Bu şekilde uyku düzenini saglayabilirsin. Uyku arasında yine aynen uyanmalarina devam edecek ama araştır iyice gece baktın kalkmış uyumuyor bir daha ver çoğu kişi bununla uyku düzeni oluşturmuş 
(808 puan) tarafından
Hala uyumadi yerine koydum deli gibi çığlık atıyor ellemeyeyim diyorum bina ayağa kalktı
(2,475 puan) tarafından
Agri kesici denedin mi hiç

Ay linkin ne ara 6 aylik oldu senin minnos❤️❤️
(15,200 puan) tarafından
Ayferak kokladım. ❤️ Bakalım bizim minnoslar nasıl olacak. Yaşayarak gorcez☺️ laplusbelle valla öyle zaman nasıl hızlı geçiyor değil mi ☺️ senin bebiş yaşına girecek nerdeyse deme. Kaç aylık şuan
(2,475 puan) tarafından
10 aylık olacak bu ayın 19 da ❤️vallah öyle çok çabuk geçiyor anlamıyor insan
(15,200 puan) tarafından
❤️❤️❤️❤️❤️❤️
0 oy
(150 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun. Bay bay night uyku damlası var. Bazı eczanelerde bulunur ama Trendyol da daha uygun. Eltim görümcem ve arkadaşım kullandı ondan. Bende yorumlarını okudum. Bitkisel bişey. Zararı oldu diyen yok ama tek tük işe yaramadı yazan olmuş. Bende geçen gün sipariş ettim. Bizim böyle uyku sorunumuz yok ama atak haftalarında, evde misafir olduğunda huzursuz oluyor uyumuyor onun için kenarda dursun diye aldım. Görümcemin oğlu böyleydi kolik bir bebekti sürekli Çığlık atarak ağlardı uyumazdı onda da bayağı işe yaramıştı. Çoğu doktor da öneriyor...
(808 puan) tarafından
Verdi canım verdi doktor onuda verdi fayda etmedi bize uyku hormonu salgılayan sprey verdi oda kar etmedi en son uyku hapı verdi ya bildiğin uyku hali sadece 1 gece deliksiz uyudu ertesi gün yine aynı
(150 puan) tarafından
Çok ilginç. Ne diyeceğimi bilemedim. Şöyle bişey denesen, ev için olan kaydırak tarzı oyun parkları oluyor. Öyle enerjisini atacağı oyuncaklar alın yorulsun biraz. Yani yaz olsa dışarı çıkart parka götür öyle enerji atsın dicem ama kış ortası. Bir de böyle dene. Ya da yaşıtı kuzeni arkadaşı vs oynadığı biri varsa onu da çağırabilirsin eve uzun uzun oynasınlar
(808 puan) tarafından
Deprem bölgesindeyim kimsem yok ki kasabaya taşındık kimseyi tanımıyorum ev deseniz küçücük ama o kaydırak fikri hep aklımda düşünüyorum almayi
0 oy
(1,648 puan) tarafından
Böyle postları okuyunca gerçekten korkuyorum benim kızımda doğdu doğalı uykuyu sevmiyor gecicek bu günler diye teselli veriyordum kendime 7 aylık oldu daha ya geçmezse korkum oldu ben lavanta yağı  dene buhar makinesine köy odasına pamuğa damlat köy bide youtubeye baksana bebekler çocuklar neden uyumaz iki sebebi var diye bir adam açıklıyordu yarıya kadar dinlemiştim mantikliydi dedikleri 
(808 puan) tarafından
Amin amin hiç sanmıyorum ama
(1,648 puan) tarafından
Birinden duymuştum bende bilmiyorum hiç ama uyumuyormus çocuğu çare bulamayınca hocaya götürmüşler kırkını erken yaptıkları için öyleymiş hoca dua yazmış düzelmiş çocuk doktor çare olmayınca deneme taraftarıyım çünkü bazı şeylerin ilimleri var ve bunlar için okunması gereken dua ve sayıları ancak öyle iyi oluyor insan
(808 puan) tarafından
Onuda arastiricam bakalım nerede varsa giderim onada dünya dua üzerine kurulmus
(1,648 puan) tarafından
Dikkat et ama çok iyi araştır iyiside var kötüsüde Allah korusun
(808 puan) tarafından
Allah hayırlı olanı karşıma cikartsin aminn
0 oy
(121 puan) tarafından
Canım senin dışında biri uyutsa uyur mu acaba? Ben stresli olunca kızım bende uyumazdı annemde anında uyurdu veya eşimde bide öyle denesene canım. Birde inek sütünü önermiyor uzmanlar tabi sen bilirsin yinede. Allah yardımcın olsun 
(808 puan) tarafından
Kim uyutucak? Babasını asla uyutamaz başkada kimsem yok hiç birsey yemez oldu diye devam sütü verdim oda daha 1 ay onuda içmez oldu
(121 puan) tarafından
Ahh babası uyutsa aslında ne kadar rahat edersin. Bir zahmet yardımcı olsun sana ne kadar yıpranmışsın sana da yazık
(808 puan) tarafından
Anlayana canım anlayana birgün dusuo bayilirsam yada hasta olursam o zaman anlar herhalde
0 oy
(57 puan) tarafından
Alerjik bı durumu varmı acaba bizimkinde süt alerjisi olduğunu bilmeden önce bizimki de hep böyle çığlık atıyordu karnında sancı olduğu için birde idrar yolu enfeksiyonu olduğunda aynı böyle çığlık attı şuan da atıyor da gerçi çığlık atmayı öğrendi benimki 5 aylık herşeye çığlık atıyor
(808 puan) tarafından
Hiç birşeyi yok tüm tahlilleri yapıldı
0 oy
(315 puan) tarafından
Memede uyumuyor mu
(808 puan) tarafından
Emmiyor bıraktı 4 aylikken
(315 puan) tarafından
Bebegi battaniyenin içine koy esin ve sen sallayın. Oyle denediniz mi .benim yeğenim öyle uyurdu
(808 puan) tarafından
Eşim sallamiyor öyle kolu agriyormus
0 oy
(3,604 puan) tarafından
Kuzum once sakin ol 

Bence senin bebegin doktorluk degil bebeginde cok agir nazar var bugunden sen basla okumaya 3er kez ihlas,fatiha,felak,nas,ayetel kursi.

Kalem suresi 51-52 ayeti kerimeleri oku evinde surekli kuran ac nebe suresi oku uyuturken 

Ve ilmi olan bir hocaya goster bu benim fikrim birde boyle dene
(808 puan) tarafından
Denerim canım onuda denerim yeterki artık uyusun ağlamasın ya basım beynim uyuştu artık uykusuzluk mahvetti
(3,604 puan) tarafından
Haklisin seni cok iyi anlıyorum
Yaninda yorende kimse yokmu yukunu hafifletecek
(808 puan) tarafından
Yok maalesef ☹️
0 oy
(2,353 puan) tarafından
Sana bir kötü haberim var duzelmiyo benmki 4.5 yaşına yaklasti ben varya kaç sabah sabahladm ne haplar ne ilaçlar kullandım yok uyku sevmiyo ben yanındayken smdi uyursa uyur bnm kalktığı mi hissediyo çise gidemiyorum su icemiyorum gece uyaniyo hemen çok yorulsada uyumuyo hiç yorulmasada uyumuyo uyku sevmiyo 4.5 yaşında çocuk demi girer yatağına uyur bu oturalım ben götürüp zorla yatirmayayim benle gce ikiye kadar otururur o gece onkrre kalkar sabahda yedide ayakta ben çok cekdm halada çekiyorum dün sabah sekizde kalktı akşama.kadar hastanede peşimizde canı çıktı. uyuttum dokuzu geçkin bu çocuk sabaha kadar uyur dersin gece 50 kere uyandı abartmıyorum gece 3 falandı eşim diyo bu ne biçim çocuk başını bekledim geldim zor uyuttum :))) 
(808 puan) tarafından
Deme ya i kadar kötü mü umarim bizimkide öyle olmaz
0 oy
(410 puan) tarafından
Postu ben actim sandim 2.5 yas gece teroru olabilir mi yasadign bizde ayniyiz zamanla azaldi 10 agliyorsa 3 agliyor suan gece destekle alakasi yok yatagina koyuncs kendi uyuyan bir bebekti smdi emzik biraktik hala ayni muskalar caylar spreyler bizdede bana misin demedi zamanla gecicek sanirim 
(808 puan) tarafından
Gece terörü sandık bizde nöroloji bölümüne gittik egg çekildi baktı uyku hali videolarina baktı yok değil dedi birşeyi yok cocugunuzun dedi ama yok sifir uyku
0 oy
(7,602 puan) tarafından
Şu bi gerçek ki zor çocuk zor olarak devam ediyor benim iki bacım üç ay ara ile doğum yaptı birininki attığı yerde uyudu birininki yedi aydır uyku nedir bilmedi yemesi dert huzursuz tek kelimeyle zor bir çocuk hiç düzelme yok 
(808 puan) tarafından
Umarım benim bebe böyle olmazda duzelir
0 oy
(3,680 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun. Bacak kadar boylarıyla koca koca insanların hayatlarını ters düz ediyorlar çok zor.  Madem ki zaten uyumuyor, ağlıyor yemiyor, ayakta sallama olayını bırak. Kıyamette kopsa sallama. İnan 8 veya 10 güne alışır. Yemek konusunu da bir şekilde halletmen lazım. Aç çocuk zaten uyumaz. 
(808 puan) tarafından
Gece dedim karışma ağlasın eşimde binadakiler rahatsız olur yapma ağlatma dedi aldı kucağına yoksa ben unutururum da
(3,680 puan) tarafından
Kucağınıza alıp sakinleştirin zaten ama ayak olayı bitmezse zehir olur hayatınız. Yattığı yerde uyumasına daha çok var belli ki.
Ama şöyle de birşey var, nasılsa yemez, nasılsa yapmaz dediğimiz çoğu şeye cesaret edip denemediğimiz için yapmıyorlar. Bence bir yerlerden başlayın.
(808 puan) tarafından
Ben şimdi başlarım ama eşim ağlamasına dayanamıyor yoksa ben ağlasin unutur diye diye alistiririmda iste
0 oy
(1,141 puan) tarafından
Dua nın gücüne inanlardanım benim büyükte öyle de youtube da falan uyku rukyesi dinletmeyi denedin mi birde oğlumu okuttuğum abla 41 tahiyyat demişti küçüğüm de bazen zorlanır onada aynılarını yapıyorum iyi geliyor bir dene istersen büyük oğluma mr çekmek için normal 1 doz yaptıkları anesteziyi 4 doz yapmışlardı ona rağmen zor dalmıştı düşün o kadar kuvvetliydi
(808 puan) tarafından
Emmiyor ama dediğinizi yapicam bugün
(1,141 puan) tarafından
2 çay kaşığı sadece çocuğunuza verin o zaman kendinizde mutlaka için çünkü sizin etkileşiminizde çok önemli siz stres olmayın kendinizi sakinleştirin ve inanın başarabilirsiniz
(808 puan) tarafından
Ben oğluma karıştırıp iciriyorum Melisa anason rezene ve papatya ayı büyük diye oda kâr etmiyor bu duaları sesli ki okuyorsunuz icinizdenmi
(1,141 puan) tarafından
Sesli yüzüne bakarak göz teması kurarak okuyorum
(808 puan) tarafından
İnşallah durursa okurum
0 oy
(6,338 puan) tarafından

Bebeğin emiyor mu geceleri veya çok su içiyor mu ?

Geceleri terliyor olabilir, yatağı düz olduğu için rahatsız oluyor olabilir

D vitamini uykuyu çok etkiliyor vitaminleri güzel mi kansız mı bu da önemli

Diş çıkarıyor da olabilir

(808 puan) tarafından
Emmiyor 4 aylıkken birakti gündüz çok su içer
Terlerme yok kontrol ediyorum hep
Bütün vitaminlerine bakıldı hiç bir sıkıntısı çıkmadı şükür
Azı dışını yeni patlattı

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 236 göst.
23 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Toprak_Hilal (2,369 puan) tarafından soruldu