0 oy
227 göst.
Aile kategorisinde (185 puan) tarafından
Eşim sürekli para yok para yok deyip duruyor neyse ben seslenmedim sonuçta ikimizde çalışıyoruz o borç ödüyor (kendi borçlarını icralık olanları) ben evi geçindirmeye çalışıyorum ama annesi o gün aradı bana 1600 versene dedi bende yok dedim eşime demiş birisinden peynir almiş onun parasını verecekmiş eşimde hemen 1600 çıkardı verdi ben yetiştiremiyorum diye bir yerlerimi yırtıyorum adam direk verdi hatta o gün bana 2000 ver çocugun bi şeyi kalmadı bi kaç parça bişey alacam dedim yok para sen hallet ver veririm dedi sonra annesi 165 ekran televizyon istiyomuş ulan ben izlemiyorum 165 ekran neyse buda alacam artık ben onlara bakmaya mecburum diyor ben bunu ne yapayım kaç gündür işede gitmiyor babssı hastaymış koyunlara o bakacakmış bakmasın demiyorum ama sanki biz aile değilmişiz gibi 

7 Cevaplar

0 oy
(1,533 puan) tarafından
Elbette versin ailesine de yardım etsin ama önceliği kendi ailesi olsa keşke çocuğunun ihtiyaclari her şeyden önce gelmeli insanın.
(1,533 puan) tarafından
Sen almasan mesela buna mecbur olduğunun farkında değil mi o zaman eksik mı kalıyor ihtiyaclar ? Çok sinir bozucu gerçekten
(185 puan) tarafından
Ben almasam hiç umrunda değil bebeğim 5 aylık yemin ederim banyo yaptırınca giydirecek bişey bulamadım alalım dedim param yok dedi o gün babsına neler almış toplam 3000 tutmuş yiyecek tamam 1000 bana verse babasıda 2000 yese yani ölmezler ya
(1,533 puan) tarafından
Sende kendisine beş kuruş verme o zaman sadece çocuğuna ve kendine harca ♥️
(185 puan) tarafından
Hayır eşimi sağdıkları yetmedi bendende istiyorlar
(1,533 puan) tarafından
Vermek zorunda değilsin kendi kazancın
-Reklam-
0 oy
tarafından
Çok sinir bozucu ben ve çocuğumun ihtiyaçlarını isteklerini görmezden gelip ailesine para verse kiyameti kopartirim eşim vercegei zaman bana soyler çok sık da vermez lazımsa diye bişi demem ama yüzüne de söyledim ben idare ediyorum herşeyi sen onlar isteyince pat diye gonderiyorsun önce biz dedim   önce size bakmaya mecbur bence bunu bı algilasa şu erkekler 
(185 puan) tarafından
Onda o mantık yok sürekli mecburum deyip duruyor
0 oy
(740 puan) tarafından
Size bakmaya da mecbur sende kendine çocuklarına harca o kendi bonçunu kendi ödesin 
(185 puan) tarafından
Ben kendi paramla kendime bişey aldıgım zamanda söyleniyor neymiş hayvanlar varmış köyde babası bakıyormuş ihtiyaçlarını alması lszımmıs zaten ben yardıömcı oluyorum ilaç aşı yem konusunda
0 oy
(1,431 puan) tarafından
Bu benimki herşeylerini karşılıyor ben bişey isteyince param yok diyor babamların masrafı bitsin alırım diyor 

Onların masraflarıda bir türlü bitmiyor haca gidecekler bütün masrafı kocam ödüyor kardeşi tıp okuyor 25 burslu geri kalanı bu ödüyor ayriyeten yurt parası harçlığı kız kardeşi okuyor aynı şekilde ailesinin bütün masraflarını karşılıyor iki ev geçiniyor yani tek maaşla bizim eve bi yiyecek giriyor anlayacağın köpek gibi çalışıyor yüzünü gördüğümüz yok harcadığımızda yok onlar yiyiyor parayı evde oturarak bide gençler çalışacak güçleride var ama hazır para geliyor neye çalışacaklar ki ***** kocam herşeylerini hal ediyor zaten 
(185 puan) tarafından
Aynısının bir yan sanayisi hazır yemeyi seviyorlar birde elime burda çok kazanamıyorsın dışarda daha çok kazanırsın başka şehire git diyorlar evdeki çoluk çocuk hiçe say diyorlar yani
(1,431 puan) tarafından
Ne kadar akıllılar ya vala
0 oy
(3,094 puan) tarafından
Sen de biraz bencil ol kendini düşün 
(185 puan) tarafından
İşte keşke becersem keşke hep çocuklara gidiyor okulda mahrum kalmasın bot al mont al herşeyi olsun istiyorum eksiksiz ama olmuyor
(3,094 puan) tarafından
Al canım kalanı at kenara evin masraflarına elini sürme 165 ekran tv de ihtiyaç değildir yani bizimki bile 149 ekran
(185 puan) tarafından
Hıh işte bende izlemiyorum ki televizyon sık sık  ayrıca küçük neyinize yetmiyor
(3,094 puan) tarafından
İyice arsızlaşmışlar valla. Hadi olsa bol bol alınır ama evini zor geçindirdiğin bi dönemde yapılmaz eşinin aklı başına toplaması lazım ama işte senden güç buluyor bence
0 oy
(18,071 puan) tarafından
Skma canini insallah duzelir ya
(185 puan) tarafından
Hiç sanmıyorum hep mecburum diyor bizi hep bu mecburiyet bitirdi
(18,071 puan) tarafından
Allaha cokca dua et baska elimizden ne gelir
(185 puan) tarafından
Öyle yapıyorum Rabbim yardım etsin
0 oy
(1,720 puan) tarafından

Öncelik çekirdek ailesi kimse kusura bakmasın lüks keyif şeyleri için neden versin. Hastalık olur acil bişey olur anlarım ama peynir ve TV için asla veremez. Önce eşine çocuğuna evine 4/4 baksın ha kalırsa parası versin ona sözüm yok :angel:

(185 puan) tarafından
Bende onu diyorum tek başıma idare ediyorum ben tek başıma  idare edeceksem niye evlendim, diyorki koye tasinalim annemgil burda otursun biz hayvanlara bakalim diye
(1,720 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun inş öylesi çekilmez
(185 puan) tarafından
Zaten sansi doldu artik Ben tek basima bakiyorsam zTen baksrim Greek yok
(1,720 puan) tarafından
Aynen öyle

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 446 göst.
20 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 235 göst.
6 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Kbrarslan (1,037 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 132 göst.
10 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Mirayin annesi (2,644 puan) tarafından soruldu
+1 oy
33 cevap 262 göst.
28 Ocak 2022 Aile kategorisinde kubraugur (2,529 puan) tarafından soruldu

383,048 soru

11,465,887 cevap

35,067 kullanıcı

...