0 oy
303 göst.
Diğer kategorisinde (1,330 puan) tarafından
Özel hastane diyenler sebebi ney 

Devlet diyenlerin sebebi ney

30 Cevaplar

+1 oy
(12,904 puan) tarafından
İmkanın varsa özel de yap derim Devlette yapanlar istisnalar harici pek memnun değil 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Özelde isterdim çünkü eşim her anımsa yanımda olurdu benimle birlikte kendi kendime sancı çektim devlette doğum yaptım bu arada yapayalnız kaldım doğurumcaya kadar çok kötüydü o psikoloji birde devlette doktor şansın olacak iyiler mi kötüler mi bilemiyorsun ama özelde sana seve seve bakmak ilgilenmek zorundalar 

Devlette ben şanslıydım doktorum ebeler genişletmek çok iyilerdi kimsem yok siye üstüme titrediler resmen yani bu şekilde e
(1,330 puan) tarafından
Evet canım herkes ne para veriyorsun develte git diyor ama arkadaşım doğum yapınca masadan bile kalkarken diyor bı tutup yardım eden olmadı öyle şeyleri düşününce çok korkuyorum
tarafından
Ben de çok korkmuştum biliyor musun Bayburt’ta özel hastane yoktu mecburen doğum yaptım ama şansıma hepsi çok iyilerdi tekerlekli sandalyede taşıdılar beni heryere
(2,119 puan) tarafından
Ben de iki dogumuda devlet hastanesinde yaptım, ebeler gerçekten çok iyiydi. Eşim çatala çıkana kadar yanımdaydı. Bebek çıkar çıkmaz içeri aldılar görsünler diye. Temizlediler beni, giydirdiler. Eşim tatlı almıştı dogumhane ekibine ondan getirip verdiler ne bileyim özelden daha iyiydi. 2 ay önce de özelde ameliyat oldum doktor dışında ki herkes suratsızdi.
(1,330 puan) tarafından
İşte herkes senin kadar şanslı olmuyor canım arkadasim doğum yaptı kıza kalkarken doğum masasından bı kişi bile bakip yardım etmemis
0 oy
tarafından
Devlette sezeryan oldum yanımda durdu eşim ha bire odama gelip kaldı yanımda hemşireler izin verdiler doğum yaptım gene eşim yanımdaydı çıkana kadar ilk başta özelde suda doğum istedim burada vardı ama fiyatlar baya tavandi bende ztn kaynana yanına gittim ağrıda yoktu uzun yolculuk yaptığım için bebekte sıkıntı oldu direk doğuma alındım 
0 oy
(1,577 puan) tarafından
Eğer bulunduğun şehirde devlet kalabalık değilse ve doktorun ilgiliyse devlet bence. Ben İstanbulda yaşıyorum burası çok kalabalık. Özellerde bile yeterli ilgi göremiyorsun. Doğum için Kırıkkaleye gittim eşimin memleketine. Küçük şehir olduğundan yoğunluk yok ve doktorum gerçekten çok iyiydi
0 oy
(11,089 puan) tarafından
Doktor iyiyse özel devlet fark etmez diyorum ben.
(2,445 puan) tarafından
Kız çok farkk ediyor inan imkanı olan devlete ayak basmamali Ha doktor için bir şey diyemem ama cidden ozel
(11,089 puan) tarafından
Benim ilk doğum özelde oldu diğerleri devlette. Gece yarısı acilden gidip başka doktorun girdiği hariç ikisi de çok güzel geçti. Ama şu da var, ben sezeryanım normal doğumda devlet nasıl olur bilmiyorum :)
(2,445 puan) tarafından
Bende sezeryan oldum canım
Kendi doktorum takip etti hamilelik boyunca ameliyatımi da yaptı çok memnun kalmıştım
(11,089 puan) tarafından
Ne güzel şanslısın :) bizim burda hastaneyi genelde sevmesem de, haklarını yiyemem özellikle doğum sonrası bakımı çok iyi, servis bölümü çok güzel çalışıyo yani. Poliklinikler öyle iyi değil
0 oy
(1,108 puan) tarafından
Özelde doğum yaptım cok ilgililerdi devlette nasil olur bilemiyorum birde eger normal kontrollerde ozeldeyse aklina takılan biseyi hemen doktora soruyorsun dogumdan sonra bile ama devlette randevu alip gitmen gerekir istedigin zaman doktoruna ulasamiyorsun 
0 oy
(951 puan) tarafından
Üç çocuğumda da devlete gittim devletteki doktorların hepsine gittim en iyi ilgilenen en iyi doktoru seçtim ve sürekli ona gittim özelede hiç gitmedim  param yoktu 
0 oy
(3,462 puan) tarafından
Ben devlete gidiyorum çok memnunum 
0 oy
(8,778 puan) tarafından
Her şeyde özeli tercih ederim çünkü özele gittigimde detaylıca bakiyorlar baslarindan savmiyorlar saygınlık var hizmet var insan olduğunu hissettiriyorlar en önemlisi yeni mezun caylaklar masa başında yada ameliyatta tek başlarına değiller devleti tercih etmem çünkü çok kalabalık insan gibi muamele yok baslarindan saviyorlar bakmiyorlar incelemiyorlar sayginlik yok hizmet yok en önemlisi yeni mezun iş bilmeyen caylaklar tek başlarına iş yapıyorlar 
(1,330 puan) tarafından
Doğru söylüyorsun valla geçen sancım vardı gittim doktor degilmis bana bakan sürekli arayıp sordu hiçbirsey anlmadi bidaha özele gittim
(8,778 puan) tarafından
Çünkü devletteki tüm yetişmiş doktorları dışarı kaptırdık beyin göcüyle yada özele geçtiler devletteki iş yükünden dolayi şuan yeni mezun tecrubesizlerin elinde devlet hastaneleri elbette onlarda tecrübe kazanacaklar fakat başlarında şuan yetismis hocalari yok
0 oy
(264 puan) tarafından
Maddi imkan varsa kesinlikle özel hastane ,o parayı başka birşeye kullanırım diye düşünmeyin  doğum başınıza gelecek en özel şey ,sadece ameliyathane degilki olay sonrası odaya çıktığınızda gördüğünüz muamele  doktorla iletisim vs. Hepsi özelde iyi.  malesef ülkemizde saygıyı para ile görüyoruz ..tabi maddi imkan yoksa mecbur devlet olur . geçtiğimiz ağustosta doğum yaptığım hastanede 34 bin TL ydi doğum .15 bine de yapabileceğiniz hastane vardır .imkan varsa zorlayın derim 
(1,330 puan) tarafından
Bı tane özel hastane var başka yok canim
(264 puan) tarafından
Durumunuz müsaitse özel çok daha iyi olur canım ama yoksa da çok da canını sıkmaya değmez öyle yada böyle bebek geliyor yani :)
(1,330 puan) tarafından
Allah razı olsun canım öyle tabi
0 oy
(2,089 puan) tarafından
Adı üstünde özel özel ilgi özel muamele 
0 oy
(5,745 puan) tarafından
Üniversite hastanesine gittim ben, özel muayene. Doktorum çok iyiydi hem de doçent. Ayrıntılı vs uğraşmak zor olmadı. Eşim de her anımda yanımdaydı. Doğumu orda yapamadım sadece. Hastanede depremde zarar görünce ve yeni yerine taşınamayınca şehir hastanesinde doktor buldum, bir iki kez muayene oldum ve doğumu orda yaptım. 

Her özel aynı değil ama ablam özelde ilk doğumunda çok sıkıntı çekti. Sezaryena zorladılar. Moralini bozdular. Saçma sapan bir olay yaşadı. Hepsi öyle mi hayır değil. Ama diğer ablam da şehir hastanesinde doğum yapmıştı memnundu. Hastaneye verecek param var. Yazın 10bindi doğum ücreti. Ama o parayı kızıma yatırım amaçlı bırakmayı daha doğru buldum. Zaten doğum hiç planladığım gibi olmadı. Kanamam oldu, gebelik zehirlenmesi yaşıyormuşum birden pat diye ameliyathanede buldum kendimi. Hoşuma gitmeyen bazı şeyler vardı ama yine de pişman değilim 
0 oy
(1,237 puan) tarafından
Sadece bir kere 36.haftamda muayene olmak için devlete gitmiştim normelde özele gidiyordum idrarda protein kaçağı olabilir denmişti bende bi devlete gideyim birde orda bakılsım diyerek gittim gitmez olaydım o gece bende travma olarak kaldı beni bir gece tuttular hamilelere davranışları falan çok kötüydü doğuma gelenlerin gördüğü muamele falan beni çok etkiledi özelde doğurdum ilgi alaka mükemmeldi özel odam vardı hemşirelerin hepsi benimle çok güzel ilgilendi keza doktorum da öyleydi. Devlette doğum yapmam hala o travmamı aşamıyorum
0 oy
(7,444 puan) tarafından
Kesinlikle özel iki doğumumu da özelde yaptım ilgi alaka davranış hizmet vs herşey çok iyiydi 
(1,330 puan) tarafından
Evet canım ya zaten o an psikolojisi insanın iyi olmuyor
(7,444 puan) tarafından
Kesinlikle
0 oy
(119,168 puan) tarafından
özel derim sebebide hayat boyu kac kez anne olucaz dohum kadinin hayatinda bi donum noktasi herseyiyle o ani ömür boyu gulumseyerek iyi anilarla hatirlamali tranvalarla hatirlamamali o yuzde ozel olmali
(1,330 puan) tarafından
Bende öyle düşünüyorum çok haklı bı yorum
0 oy
(1,007 puan) tarafından
Bence ozel hastane. Bende ozel hastane tercih ettim 2022 yilinda. Guzel ilgilendiler, saygili davrandilar memnun kalmistim. 
0 oy
(1,070 puan) tarafından
Özelde yaptm dogumu. Hep Özele muayene oldm. Devlete bi kere gittm doktor iyi değildi. Yine olsam yine özelde aynı doktorda yapmak isterim . Hem ebeler hem doktorm harikaydi. Normal doğum yaptm. Devlette ebeler yaptırıyor diye biliyorum Normal dogumu. Özelde kendi doktorm yaptirdi . İmkanı olan herkes bence Özele gitmeli şahsi fikrm
(1,330 puan) tarafından
İnşaallah canım ya Allah herkese hayırlı imkanlar versin
0 oy
(556 puan) tarafından
Sağlık çalışanı olarak Ankara için konuşayım, eğer Zekai Tahir Burak hastanesi kapanmamış olsaydı kesinlikle oraya giderdim. Ancak şehir hastaneleri bana uzak o sebeple özele gittim ve doktor tercihim, Zekai Tahirde ve numune eğitim araştırma da çalışmış olan hekimden yana kullandım. Ankara eğitim araştırma hastaneside çok pis olduğu için eledim ancak doktorları çok iyiydi. 
0 oy
tarafından

Valla devlette yapıcaktım ama en son sancım var dıye gıttıgımde 7 tane stajyer kafamda uzan acıklıga bakıcaz dıyınce :D özele karar verdım

(1,330 puan) tarafından
Ayy o durum felaket
0 oy
(1,706 puan) tarafından

Özelde yapacam doğumu ama 32 bin TL suanlik fiyat ve çok geliyor gözüme:D var çok durumum iyi ama bu kadarı dolandırıcılık diye düşünüyorum :angel: hani bazen şeytan dürtüyor git devlette doğur parayı da cukkana at diye ama eşim hayır diyip duruyor :D

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 95 göst.
0 oy
16 cevap 467 göst.
3 Haziran 2020 Diğer kategorisinde SultanGokmn (17 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 98 göst.
16 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Zuhalll (736 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 29 göst.
5 Mart 2024 Diğer kategorisinde duygumiray (328 puan) tarafından soruldu