0 oy
305 göst.
Diğer kategorisinde (1,352 puan) tarafından
Özel hastane diyenler sebebi ney 

Devlet diyenlerin sebebi ney

30 Cevaplar

0 oy
(7,257 puan) tarafından
Devlette yaptım memnun kaldım bı sıkıntı yaşamadım şükür hamileliğimde sıkıntılı bı durum yoktu. İlkinde imkan yoktu yengemde memnun kalmıştı hastaneden o yüzden o hastanede yaptım ikincide özelde yapsam yapabilirdim ama memnun olduğum hastaneye gidip paramın cebinde kalmasını tercih ettim 
(7,257 puan) tarafından
İkincisi daha iyiydi hatta özel gibiydi doğum anına kadar annem yanımdaydı doğum bitince tekrar geldi
-Reklam-
0 oy
(163 puan) tarafından
İyiki özele gitmişim Dr çok titiz dikkatli birisiydi. 3 aylıkken doktoruma gittim.Rahim Ağzı kısalığı varmış fark etmese iş yerinde erkenden doğururdum belki de.  son zamanlarda da hep gece gündüz çağırdı aradı gece mesaj attı durumu sordu peşini bırakmıyo hastasının bu doktorun kendinden yaptığı ekstra şeyler de var bazı zamanlar ücretsiz kontrole çağırdı. Doğum zamanı zaten hastanedeydi kendinden başka kimseye dokundurmadı doğum sonrası hemşireleri yönlendirdi.doğum sonrası ilk ayağa kalkmamda iki hemşire yardımcı oldu giyinmem için başkası yardım etti herşeyimi giydirdi odama çıkarttı . Ağrım vardı doktoru aradım hemen hemşire gelip iğne yaptı foto çekimi doğumda başladı misafir ikram oda süsleme ücrete dahildi bize de hatıra kaldı . Devlete de gidebilirdim memnun kadar olmayan da var . Bir kere gittim ve orta beni ürküttü çok pisti oda çöp folu benden önce kanaması olan hasta vardı o cıkınca beni aldı kanlı yere yat dedi doktor seni bilmiyo tanımıyo bişey olsa ulaşabilcek birisi olması iyiydi . Tercih meselesi içim daha rahat etti böyle 
0 oy
(656 puan) tarafından
3 dogumumu da özelde yaptım.iyiki öyle yaptım. Yoksa o lohusa psikolojisi ile devlet hastanesi'ndeki berbatlığa dayanamazdım. Görümcem devlette yapmıştı ziyaretine gittik güvenlik diyor ziyaretçi alamayız zar zor gittik aynı odada iki doğum yapan hasta arada sadece bir perde var diğer hastaların da ziyaretçileri gelip gidiyordu temizlik hijyen sıfır hizmet sıfır bir dakika bile duramaz insan orada.
0 oy
(301 puan) tarafından
Benimde 3. Dogumum digerlerinde sigorta vardı özelde oldu bu doğumda sigorta yok diye devlette olurum diyordum son ayimda doğum korkusu sardı devlettede hiç iyi bahsetmiyorlardi çok şükür özel hastanede babamın kuzeni ebe yardımcısı gibi biseydi onun yanında doğum yaptım yardımcı oldu fiyat olarak falan çok güzelde ilgilendiler 
0 oy
(759 puan) tarafından
Hastaneyle alakalı bence canım 

İki çocuğumu da devlette yaptım 

-İlk çok zordu 

Hemşireler falan çok ilgisizdi 

-ikinci doğumumdaki hemşireler falan çok iyiydi 

Bence hastane çok önemli 

Hemşireleri ebeleri çok iyi araştırmak gözlemlemek gerek. 
0 oy
(2,373 puan) tarafından
Ben özele okadar para vermem sonuçta sonuç aynı  sonuçta içeri giren çıkacak bir şekilde 
0 oy
(5,877 puan) tarafından
Özelde doğum yaptım çünkü devlet hastanesinde kontrolde bile aynı doktora 2. Kez randevu bulmak çok zor. Ayrıca özel oda şansın yok ayrıca ilgi alaka yok soru sormaya bile vaktin yok. Özelde her muayene yarım saatten fazla sürüyordu doktorumuz her soruya cevap verip gelişim bilgisini yediğim içtiğim herşeyi takip ediyordu şahsi numarası vardı gecenin 3ü sabahın 5i farketmez herhangi bir sorunda hemen Msj at veya ara diyordu devlette bu lüksümde yoktu. Taşikardim olduğu için normal doğum yapmam kalp krizinin eşiğine getirebilirdi ama devlet hastanesi böyle birşeyin olmadığını normal doğum yapabileceğimi söyledi yalancı sancılar esnasında kalp ritmim 142yi buldu ve sahaya kadar asla düşüremedik nefes alamıyordum resmen. Yani özelde özel ilgi özel oda gerçekten yaşadığın problemle ilgilenen doktor beni cezbetmişti 2. Çocuğuda nasip olursa aynı doktorda doğururum açıkçası.. 
(1,352 puan) tarafından
Aynen öyle canım
0 oy
(6,825 puan) tarafından
Maddi imkanları olanlar hep özel yazar 

Olmayanlar da devlet

Burda bile hayat acımıyor insana elinde yoksa bugünün imkanları ile nasıl verilsin o milyarlarca paralar mecbur imkanı yoksa devlet

Memnun kalma durumu da tamamen şans iyiye denk gelirse güzel yoksa çok kötü 
0 oy
(361 puan) tarafından
Bence Dr ye bağlı ya mesela devlette çok iyi bı perinatolog vardı beni kabul etseydi takibimi doğumumu o yapsın isterdim Özele gittim hep ama ozeldeki Dr fakültede takip etsin dedi iki kez fakülteye gittim anammm gitmez olaydım bebeğin kafası yok diye ortalığı ayağa kaldırdı stajyerin biri Dr geldi de ortalık duruldu o değil hemen hemen her hafta gitmesem Dr ye inanacagim kafası olmadığına sukurki özelde doğum yapacak haftalara ulaşabildim  3. Bı çocuğum olursa deneerim Dr iyi ilgili olursa devlette de giderim yani ama fakülteye asla 
0 oy
(5,342 puan) tarafından

Valla devletteki ebeler insanın afedersin ağzına ediyor. İmkan varsa özelde yapmak en iyisi. O ebelerin hakaretleri çekilmez. Doğumdan daha zor. 

En ilgiye merhamete ihtiyaç duyduğun anda hakaret işitiyorsun
(1,352 puan) tarafından
Evet canım bundan istemiyorum devlet

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 101 göst.
0 oy
16 cevap 469 göst.
3 Haziran 2020 Diğer kategorisinde SultanGokmn (17 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 108 göst.
16 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Zuhalll (736 puan) tarafından soruldu