0 oy
226 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (290 puan) tarafından
Kızlar merhaba. Bebeğimin dünden beri ateşi var. Dün doktora gittik. İğne yaptı antibiyotik verdi. Antibiyotik sonrası 1 tatlı kaşığı calpol verebilirsin dedi. Saat 20.30 da antibiyotik şurup verdim. 21. 30 da 1 tatlı kaşığı calpol verdim ama ateş düşmüyor. Yıkadım şimdi yine aynı. İlçede olduğumuz için merkeze gitmek gerekiyor ve son şans eczaneye girdik. Ordaki çalışan arkadaş 1 buçuk ölçek dolven verebilirsin dedi ama doktora da sormadan bilemiyorum. Bebeğim 1 hafta sonra 10 aylık olıyor kilosu 10 kilo. Dolven verilir mi tecrübeli anneler cevap bekliyorum 

14 Cevaplar

+1 oy
(3,378 puan) tarafından
Verebilirsiniz. Mümkünse 6 saat, ateş çıkıyorsa 4 saatte bir. 

Yalnız 1.5 ölçek fazla. 

Bir kaşık verseniz yeterli. Calpolla aynı ölçüde verin. Çok vermeyin. 
-Reklam-
0 oy
(2,804 puan) tarafından
4 saat arayla verebilirsin dönüşümlü  dolven kalpor eczane numarası varsa netten bak ara sor için rahat etsin 
0 oy
(3,677 puan) tarafından
1 buçuk kaşık çok fazla dolven verilir mi bilmiyorum 1 saat arayla pedifen varsa verebilirsin ama
0 oy
(1,488 puan) tarafından
Tabii calpol dolven dönüşümlu kullanılıyor zaten ama 9 bucukda verdiyseniz olmaz 4 saat arayla veriliyor canım ya
0 oy
(5,980 puan) tarafından
İkisi de aynı şey ama dolven vereceksen sonrasında da hep dolven vermek gerekiyor diye bir doktorun açıklamasını görmüştüm. Yani hep aynı ilaçtan gidin diyordu
0 oy
(3,017 puan) tarafından
Calpol den sonra Dolven 1 çay kaşığı kadar (olcegin yarısı kadar ) min 4 saat sonra verebilirsin diye biliyorum.dolven daha etkili tekrar dolven ile devam edeceksen günde max3 kez 8 saat aralıklı.Ama ateş düşüyorsa calpol ile devam etmen daha iyi olur diye biliyorum içlerinde en az zararlı olan calpol ve minnoş küçük calpol de min 6 saat aralıklı günde max 4 kez verilir.
0 oy
(1,575 puan) tarafından
Limon sık çoraplarını limona batır ayağına giydir düşer inşallah ateşi. 

4 saat arayla verebilirsin. 10 kiloya 5 mg verilir 
0 oy
(1,715 puan) tarafından
4 saat arayla dönüşümlü olarak ver canım 
0 oy
tarafından
Bana da hem calpol hem dolven dönüşümlü kullan demişti ateş için bebeğim 10_11 ay arasiydi canim
0 oy
(130 puan) tarafından
Evet canm iki saat sonra verebilirsin daha bugün doktor bana söyledi ama sen bilirsin bide bnm bebeğim 8 aylik
0 oy
(483 puan) tarafından
Calpolden bir saat sonra dolven verilebilir 

Calpol dolven arasında 1 st 

Dolven dolven arasında 8 st 

Calpol calpol arasında 4 st olur bebegin kilosunun yarısı kadar verilmesi gerekir örneğin bebek 10 kilo ise 5 ml vermek gerekir kiloya göre verilmediğinde de ateş düşürmüyor geçmiş olsun 
0 oy
(1,568 puan) tarafından
Araya 4 saat geçmeli bir buçuk kaşık fazla en fazla verilecek bir tatlı kaşığı dolven ateşte daha güçlü colpoldan dolven ve colpolu dönüşümlü de verebilirsin ama dolven daha iyi bide ilacı ver yarım saat sonra etkisini gösteriyor ilaç yani ılık su yapıp eklem yerlerine köy ayağına çorap giydir vücud ısı sini dengelesin 
0 oy
(316 puan) tarafından
En etkili fitil canım.
0 oy
(7,447 puan) tarafından
Evet verilebilir 

İlgili sorular

+1 oy
5 cevap 128 göst.
19 Kasım 2021 Diğer kategorisinde 1istanbul__masali (4,853 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 114 göst.
21 Ocak 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Mahinur gns (362 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 225 göst.
18 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Ozgen (916 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 86 göst.
7 Aralık 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde anne.bebek (18 puan) tarafından soruldu

380,039 soru

11,376,086 cevap

34,862 kullanıcı

...