0 oy
170 göst.
Diğer kategorisinde (106 puan) tarafından
Kızlar ikinci çocuğum olacak nasipse. Doğuma annem gelecek Allah'tan bir sebep çıkmazsa ama gelecek Ziyaretcilerimiz için ikramlık ne hazırlayabilirim hazırlamam gerekir mi ilk oğlumda yapmamıştım açıkçası ama gelen giden olur illaki evde hazırda biseyler bulundurayim diyorum fikir verir misiniz 

12 Cevaplar

+3 oy
(10,090 puan) tarafından
Hicbisey hazirlayamam valla kimseye. Bize gelen tatliyla geldi. Gelmeyenede hep nescafe yaptim yanina biskuvi koydum. Dogum yapmisim onlar bana yapsin be
-Reklam-
0 oy
(1,064 puan) tarafından
Kız sen nasıl yapcan hem küçük çocuğun var hem hamilesin boşver ziyarete gelende kurabiye tatlı bişey getirir illaki yanına çay yaparsınız getirmezlerse de herşey hazır pastanede markette var alırsınız. Doğum ziyareti hasta ziyareti ile aynı şey benim gözümde ben hiç bişey beklemem giderken tatlı götürürüm yarım saat oturur kalkarım
(106 puan) tarafından
Gelen tatlısını da alsın gelsin :) güzel valla öyle tabi ki ama herkes anlayışlı olmuyor işte o kadar :) olmadı kuruyemiş lokum kahve yanına çikolata aldiirirm öyle olur ama birinci derece hani yakın akrabalar neler geldiğinde uzun oturur durursa işte bişey beklerler mi yemeklik bilemiyorum ki
(1,064 puan) tarafından
Bilemiyorum canım birinci dereceden olan yakınların da senden bişey beklemesin girsinler mutfağa benim düşüncem.. benim öyle oldu annem yanımdaydı genelde o yaptı kaynanam yaptı börek kek getirdi gelenlerden de bişeyler getiren oldu herkes bir iş yaptı. Zaten gelenleri bir tabağa koy yanına çay bir sürü ikramlık oluyor onuda gelen genç birisi servis etsin yeğen vs. Ne bileyim bizim ortamımız böyle herkes çalışıyor oturup beklemiyorlar. Karadenizliyiz biz yöreye göre değişiyor mu bu durum bilmiyorum.
0 oy
tarafından
Hiç unutmam bebek görmesine gelen komşulara yemek yapmadım die annem bana kızmıştı 
(106 puan) tarafından
Komşu değil de birinci derece hani yakın akrabalar gelirse uzun oturur falan belki olur ya onlara çikolata lokumla geçiştiremeyiz heralde
tarafından
Hayır gelen komşu alt katandi birde üst katımdan geldiler ve habersiz geldiler bende 20günlüktm bebekle uya kaldım birden kapı çaldı çay ikramlık koydum tlde annemle konuştum dedim misafirler gelip gitmiş kızdı niye yemek hazirlamadindie
0 oy
(6,136 puan) tarafından
Hiçbir şey yapılmaz. Doğumdan sonra gelen mümkünse hemen gelmesin 10 dakika durup gitsin. Hasta ziyareti gibi düşün. Aç karınlarını doyurmaya gelmesinler
0 oy
(2,047 puan) tarafından
Bir çay veya kahve içilir gidilir olması gerekende budur. Ama bizim toplumda bu yok malesef 
0 oy
(287 puan) tarafından
Ben yapmıştım canım. ama doğumdan sonra bizim burda hemen ziyarete gelmezler annenin toparlanmasını beklerler. Bende doğumdan bir kaç gün sonra kek poğaça, tuzlu pasta, kurabiye yapıp buzluğa atmıştım. Misafirlerim geldiği zaman elimin önünde hazır bulunuyor du.
0 oy
(163 puan) tarafından
Gelen yaptı getirdi yanına çay demledik tamam işte. Sen hazırlıcak değilsin güne mi geliyolar :)  senden bekleyen de kuru kuru otursun gitsin 
0 oy
(2,301 puan) tarafından
Hiç bir şey hazırlamadm yanıma annem gelmişti zaten yemeğimj falan o yaptı gelen de tatlı falan getiriyordu çayla tatlı koyduk gereksiz buluyorum zaten doğum yapıyorsun ne gerek var bir de hazırlığa 
0 oy
tarafından
Bizde lokum ile bisküvi verilir yad baklava
0 oy
(11,086 puan) tarafından
Yapabilirsen şimdi, bayatlamayan kurabiyelerden yapıp kavanozlara koy. Doğumdan sonra gelene çay kurabiye verirsin yeter bence
0 oy
tarafından

Ben ilkimde yaptım ikincimde akllandim.hazir kurabiye vay veriyorlar benim heyim eksik dedim içli köftesi sarması böreği tatlısı tuzlusu el yapımı mantısı 

Hazırladım.yedi çeşit ne oldu madalya takmadilar ya 
Hiç uğraşamam vallahi.
Yaptım buzluk için sulu köfte 
Kızartmalık köfte 
El yapimi mantı 
Sarma 
Börek tepsi tepsi ama helsi kendime kocama. Çocuğuma 
0 oy
(814 puan) tarafından
Sacamala geliyor bana böyle şeyler sen lohusasın onlar hazırlasın getirsin yani çay bisküvi koyarsın okadar yeter yada hazır kurabiye 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 76 göst.
13 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Ozlmugur (106 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 117 göst.
12 Ağustos 2021 Aile kategorisinde cylnnn1 (9 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 101 göst.
8 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Esila66 (78 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 106 göst.