0 oy
567 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Ne yaptıysam tuvalete alıştıramadim korkuyorum diyor üzerinede çok gidince geceleri uykusunda ağlayarak uyanıyor ne yapmam lazım kızlar artık bezi bıraksın istiyorum bende zorlanıyorum

27 Cevaplar

0 oy
(275 puan) tarafından
Lazimlik kullanıyor musun canım?
(7,230 puan) tarafından
Bakabilirsin Trendyoldan başka çeşitlerine
tarafından
Tamam canım teşekkür ederim
(275 puan) tarafından
Sen bilirsin ama Trendyol'dan daha uyguna olur çevrendeki yerlerde 50 60 TL gibi birşey
tarafından
Tamam canım
-Reklam-
0 oy
(4,948 puan) tarafından

33 aydan selamlar :D

tarafından
Sizde mi beza devam
(4,948 puan) tarafından
Aynen.  Ama ben geç kaldığımı düşünmüyorum.  Her çocuk farklidir
tarafından
Çevrem çok üzerime geliyor canım birazda
0 oy
(2,768 puan) tarafından
Çok fazla zorlama ve bence bu kadar uykularına etki edecek düzeyde bir korkusu varsa mutlaka uzman desteğiyle ilerleyin. Tuvalet eğitimi kişiliği oldukça etkileyen bir süreç çünkü.
tarafından
Canım ahhh o insanların lafları daha alıştıramadim evin doğalgazlı şimdi bile alışır diyenlerin yüzünden birazda olsa bende üzerine gittim
(2,768 puan) tarafından
Ay Allah aşkına, bırak etrafı. Bak benim oğlum da 30 aylık ama istemiyor ve zorlamıyorum. Hazır değil demek ki. Ama 20 aylıkken bile bırakan var. Bezini etraf karşılamıyor, altını onlar temizlemiyor. Cevabını ver herkese. Elalem için çocuğunu üzme
tarafından
Yok zaten ağızlarının payını veririm canım
0 oy
(1,419 puan) tarafından
Evet büyükmüş ama kendini hazır hissetmiyor demek ki görümcem 4 yaşında verdi eğitim ozman alıştı oğlu ondan önce de ne yapsa alışmıyirdu
tarafından
4 yaş fazla canım benim oğlum Haziran'da 3 e girecek alışır mi diye çok düşünüyorum
(1,419 puan) tarafından
Yazın yap alışır inşallah
tarafından
0 oy
(651 puan) tarafından

Ayı gayet normal canım benimkiler 36 aylarını tamamladılar tuvalete öyle hazır oldular alıştırdım Bir de şu an kış  bence havaların ısınmasını bekle zaten bir yerden sonra artık bir daha asla takmayacaklar bu süreyi hem onları çok yıpratmadan hem de daha sabırla atlatmış olursunuz:)

tarafından
Benden daha çok takan insanlar var çevremde
(651 puan) tarafından
Boş ver sen onları takma şimdi başlasan bile o korkuyla o soğukta ister istemez kaçırmaları olacaktır halıyı temizliği derken beze verdin ücretin 3 katını harcarsın üstüne yorgunluk üstüne çocukta travmaya sebep olur belki akışına bırak zamanı geldiğinde o kendisi gösterecektir
tarafından
0 oy
(119,231 puan) tarafından
32 ay kac yas yapiyo
tarafından
Maşallah erken bırakmış her çocuk farklı bu da böyle işte sinir krizi geçiriyorum arada
alisir annesi bu donemde sakın kizma eve cisinide yapar kakasinida sakin kalman saburli davranman onemli
tarafından
Önemli değil yapsın ben temizlerim sorun olan tuvalete gidince titriyor
cok korkmus demekki videolar izlet alistirmaya calis korku grcmezse bi kac ay ara ver
tarafından
Tamam teşekkür ederim
0 oy
(94 puan) tarafından
35 aylıkken kendi kendine bıraktı 
tarafından
Nasıl alıştı yani nasıl kendi kendine bıraktı
(94 puan) tarafından
Can bebek diye bir yutupta bebek var onun tuvalet videolari var onları izliyordu
tarafından
Dur bende izleteyim olmazsa
(94 puan) tarafından
Can bebek tuvalet egitimi diye yaz onları izledi hep
tarafından
0 oy
(3,343 puan) tarafından
2 yaş  için  yavaş yavaş öğret cnm tuvaleti gelince götür  klozette  otursun sen yanından bekle biraz alışana kadar sonra kendisi  gider
tarafından
Klozet yok canım
0 oy
(3,299 puan) tarafından
Yalnız olmadığını bilmek de güzel. 

Korkusu o kadar fazla ki ne denediysem olmadı. 

Akışına bıraktım. 
tarafından
Bende öyle canım akışına bıraktım çünkü çok yıprandım
(3,299 puan) tarafından
Başına gelmeyen inanmaz. Dişlerim diş etlerim ağrıyor. Doktora gideceğim. O kadar ki sıkmışım dişlerimi tuvalet eğitimi sırasında. Küçük bebeğim var bi de tükendim artık
tarafından
Aynı ben artık kendime zarar vermeye başladım çünkü affedersin artık büyük tuvaletini midem kaldırmıyor
(3,299 puan) tarafından
O yüzden bıraktım ben de. İki tarafa da zarar vermektense sakin sakin ilerlemek gerek. Çok kafaya takınca da olmuyor
tarafından
Aynen mantıklı canım
0 oy
(1,435 puan) tarafından
Benim büyük oğlum tam 3 yaşında bıraktı hiç zorlanmadan , vardır onunda zamanı.
tarafından
İnşallah canım çok yıprandım
0 oy
(1,137 puan) tarafından
Yaza kadar bırakır oğlum 3, buçuk yaşında 6 ay yok alışmış şimdi bile görmesem altına yapar her çocuk farklı 
tarafından
Anladım canım inşallah bırakır
0 oy
(1,559 puan) tarafından
33 aylik bizde de bez var hala. İnatlasmiyorum, ne kendimi ne onu hirpalamaya gerek yok. Hazir oldugunu dusundugumde birakir.
tarafından
Tamam canım teşekkür ederim tek olduğumu düşünüyordum
(1,559 puan) tarafından
Yok yok degilsin icin rahat olsun :)
0 oy
tarafından
Lazimlikla alistirdim 27 aylık başladım şimdi 30 aylık desteksiz, çıkarır pijamayi gider yapar gelir. Gece de uyanır çiş var der. 

Benim en büyük kolayligim lazimlik oldu. Şimdi alaturka lavabolardan korkuyor onda alistirsam belki öğrenmeyecekti. Alıştırmak zorundaydım çünkü 2. Çocuk geliyor 33 haftaligiz 
tarafından
Allah yardımcın olsun balım
tarafından
Allah razı olsun canım. Çocuk doğunca başa sarmayiz umarim.
tarafından
Yok canım inşallah öyle olmaz
0 oy
(1,783 puan) tarafından
Benimde oğlum 32 aylık olmak üzere 2 aydır bez tutmuyorum gündüzü takmıyordum yazdan beri zaten geceyi takıyordum kafası karışıyordu birden takmadım şükür ilk geceden kaçırmadi şimdi ara ara su içerse oyuna dalarsa kaçırıyor yaza kalacaktı yoksa kışın zor olur dediler hiç de zor olmadı 
tarafından
İnşallah bizde de öyle olur
(1,783 puan) tarafından
Vakti saati vardır daha hazır değildir sabırlı olun inşallah öğrenir
tarafından
İnşallah canım inşallah
0 oy
(304 puan) tarafından
38 aylıkken alştik.biz
tarafından
İnşallah bizde alışıriz ya
(304 puan) tarafından
Alişir takma kafana
tarafından
0 oy
tarafından
Merhaba  alaturka tuvaletiniz varsa sen tuvalete gittiğin  zaman çocuğu  karşında oturt sık  kendini böyle ıh  diye hadi kaka yap  bak bende yapıyorum   dedim ilk korkuyordu ağladı  bez takmadım  hiç  ortalığa  yaparsa bişey  olmaz herkes bu yolardan geçti  yarim saate bir çise  götürüyordum  1 kere kaka yaptı  su döktük  kakaya bay bay diye  hoşuna gitti çiş  saatini öğrendim  ne zaman sıçacak  öğrendim  götüre  götüre altına  çiş  yaptığı  zaman bişey  olmaz  diyin korkmasın  travma kalır  kızarsan  velhasıl  1 buçuk  yaşında  öğrettim  ondan büyük  cocuklar hala bez takıyorlar  nekadar geç olursa daha çok zor olur inatlasiyorlar dinlemiyorlar
tarafından
0 oy
(2,702 puan) tarafından

Benm birisi 3 diğeri 4 gündüz hiç bezlemem gece bezliyorum bi tek onuda atlatsak tamamen kurtulacam inşallah 

tarafından
İnşallah atlatırsiniz canım
0 oy
(641 puan) tarafından
Canım ben kullanmadim ama cirtli kitaplar filan varmis onlardan kullansan
tarafından
O nasıl yani
(641 puan) tarafından
https://ty.gl/ksrw6z6wo2  burdaki gibi canim yorumlarda bakarsan faydasi olan var
tarafından
0 oy
(981 puan) tarafından
3 yaşında bıraktırmıştım ben ogluma. Acele etme. Bence biraz ara ver .önümüz yaz. Yazın daha kolay bıraktırılır derler. Bi kaç ay gecsin tekrar denersin. Bi lazımlık alırsın . Klozete normal tuvalete benim oglumda korkardı zamanla alistı. Ilk lazimlığa alistirmistim.
tarafından
0 oy
(669 puan) tarafından

Kızım 1 yaşında olmasına rağmen ben şimdiden aldım canım tavsiye ederim daha kullanmadık ama müzikli bu

image

tarafından
Hangi siteden aldın link atar mısın
(669 puan) tarafından
Canım trenyolda var ama ben internetten almadım Kayseri'de yaşıyorum bı mağazadan aldım genede trenyol linkini atıyım ben aldığımda 300 tlydi
https://ty.gl/5yp7wuafh7
tarafından
Sağol canım

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 624 göst.
0 oy
6 cevap 381 göst.
2 Mart 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 91 göst.
17 Aralık 2023 Diğer kategorisinde 2323 (2,165 puan) tarafından soruldu