0 oy
381 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
düzenlendi
Hanımlar.kızım 20 aylık oldu. Tuvalete alıştırmayı düşünüyorum. Kızımda artık bezden rahatsız oluyor bunu belli ediyor. Tuvaleti geldiği zaman az çok anlayabiliyorum. Ama korkuyorum. Nasıl yapacağım ne şekil yaparsam sonuca doğru ve çabuk yoldan ulaşırım? Süt içmiyor sabaha kadar deliksiz uyuyor artık. Biraz önce bezini değiştirince kendi isteği ile tuvalete oturdu. Bir de lazımlık değil klozet aparatı aldım onu kullanıyor. Yardımcı olur musunuz?

6 Cevaplar

0 oy
(255 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap

Eğer hazır hissediyorsa kendini başla. Erken gibi geldi bana ama her çocuk aynı ol muyor.  Klozet aparatlarını bende almştm hemen. İlgisini çekick şeyler olması iyi. İnş Orluk yaşamazsnz. Biz çok kolay atlattık çnkü 3 yaşına girmişti:D hiç zorlamamştm o zman istedi ve birden bırakmıştı 

tarafından
Ben de zorlamıyorum kendisi ıstediği için bıraktırayım dedim.  MaşaAllah her ana babaya kendi çocuğu çok zeki gelir ama benim kız zeki ya:Dd ya da ben çok tekrar ettiğim için çabuk öğreniyor. Konuşma çabası da arttı. Derdini anlatıyor. Bilmiyorum ya bu gece başladım bakalım ne olacak
(255 puan) tarafından
Hadi bakalm hayırlısı olsun sonuç verir inş :) bak eğer kızsa ve konuşmaya başladıysa daha da bekleme sussun :)) benim kızım hiç susmuyorrrrrr :D
tarafından
Niye ayol çişe alışınca susuyor mu :D işin sırrı bu mu sahi  :D dili açıldı yav babasıyla konuşamıyoruz bizi susturuyor kendini dinletiyo :Dd
(255 puan) tarafından
Ahaha :) valla çiş falan bilmym da bizim ki çok konuşuyor erken konuşmaya başlayan her bebek hiç susmıckmş gibi geliyor :) bide o kadr konuyu nasıl buluyorlar hayret ediyorm :)
tarafından
Ay benimki iki dil duyduğu için sanırım çok seçilir değil konuşması ama inan susmuyor ya :D bakalım be zmaan durulur
-Reklam-
0 oy
(1,436 puan) tarafından

Masallah<3 alıstirma kilotlarindan al ve haliları kaldır bu aşamada

tarafından
Odaları kapatmayı da düşündüm tek odayı kullanıp salon ve yatak odasını kapalı tutayım diyorum
0 oy
(9,651 puan) tarafından
Erken olduğunu düşünüyorum 2 yaş altında başlamaması gerektiğini biliyorum tuvalet eğitimine..  hazır hissedebilir ama kasları tam anlamıyla hazır olmayabilir.. Erken evrede ve bebek hazır olmadan başlamak ileri de baya sorunlara yol açabilir.. 
tarafından
Haziranda 2 olacak işte canım. Bilmiyorum ya sorun mu olur diyosun
(9,651 puan) tarafından
Başlamamak gerek diyebiliyorum canım birde gece gündüz iki eğitimi birden vermek gerekiyor.. şuanda geceleri kalkıp cisim var diyebileceğini düşünmüyorum birde geceleri altına yapiyomu bezi kuru kalıyormu bunlar önemli iyi incelemelisin..
tarafından
Yapmıyor canım. Yaşına girdiğinden beri bezini kuru bırkaıyor sabah kalktıktan sonra yapıyor
0 oy
(12,513 puan) tarafından

Bezi bırakınca gece gündüz ikisini de bırak halıları kaldır pes etme :)

tarafından
Teşekkür ederim ❤
(12,513 puan) tarafından
Rica ederim canım
0 oy
(111 puan) tarafından
Ben 2 yaşında alıştırdım kızımı 1 ay zorladı bi söyledi bi kaçırdı şimdi 2 buçuk yaşında alıştı kendi söylüyor 
(111 puan) tarafından
Evet zorlu bi süreç cisi gelmedegi zaman da geldi diyip tuvalete gidiyor sırf suyla oynamak için tuvaletten çıkar çıkmaz altına yapmasi ama ne kadar erken öğrenirse o kadar kolay olur ben diğer kızımı 3 yaşında alıştırdım aylarca altına kaçırdı
tarafından
Olur herhalde değil mi? Eninde sonunda bırakacak bezi. Kendisi istiyorken bıraksın en azından. Benimki klozet ya. Su görmüyor. Tuvaletten çıkınca el yıkamayı zaten günün her saati yaptığı için suyla oynamak için gitmez diye düşünüyorum
(111 puan) tarafından
Olur ne kadar erken öğrenirse o kadar iyi olur ben 27 haftalık hamileyim hamile olduğumu öğrenince başladım anca alışır dedim şimdi eğilip kalkmak pesinden koşmak zor oluyor iyikide erken alıştırdım şimdi kolay kendi gidip geliyor
tarafından
İnşaAllah canım ya. Teşekkür ederim ❤
(111 puan) tarafından
Rica ederim insallah çabuk alışır
0 oy
tarafından
kizinin gelisimini bilemem ama 20 aylik erken geldi bana bazen cocuklar kendileride istesede korkuyorlar gece gunduzu birlikte ogretirsen isin daha kolay olur ayrica hic halilari kaldirma.odalari kapatma cocuklarda ters tepiyormus bu tarz hazirliklar ve yazi bekle yazin daha kolay oluyor ogretmek simdiden kolay gelsin sana
tarafından
İnan koltukların çiş olmasından korkuyorum.. koku yapacak falan diye çok yıpratırım kendimi. Genelde salonu kullanır minder odasına pek girmem şimdi tersi olacak koridor halısı kaldırmam da yeterli olur minder odasının halısını yıkamaya veririrm diye düşündüm. Bakalım hesabım uyacak mı :))

İlgili sorular

0 oy
27 cevap 569 göst.
15 Ocak 2024 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 624 göst.
0 oy
6 cevap 115 göst.
0 oy
7 cevap 139 göst.

379,232 soru

11,351,840 cevap