0 oy
185 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Bu soruya bı turlu cvp bulamadım 6 hftalik hamileydim işte kürtaj oldum kızlar aslnda 10 11 haftalık olması lazımdı bi gttim 6 haftalık kalmış gelişmiyor kalp atışı yok sağlıksız oluyor mecbur kürtaj dedi beklemek istedim içine yapış yapış olur mudahlede edemeyiz dedi acaba neden öyle oldu? Bazıları korona aşıları dyor yeterli beslenme de vardı baya ama çok çay içerdi günde üç çaydanlık falan acaba ondanmi bide hamile kalmadan bir iki hfta önce rotgene grdidim dis tedavisi oldum ondanmi acaba hamile kalmadan bir iki önce yoğun kanszliklik vardı ama ilaç da kullandım doktor degerrler düzelmiş dedi ondanmi dyorim bnde blmiyorum genetik desen ailedende bişey yok ilkez bnde byle bişey oldu sebep niye byle olur?

7 Cevaplar

+1 oy
(4,049 puan) tarafından
Kan pıhtılaşması olabilir cnm 
tarafından
O nasıl ve neden oluyor doktorlar hiç bir net sonuç sylemedi
(4,049 puan) tarafından
Düşük  kaç kez yaptın
tarafından
Bu ilkez büyük kızım üç buçuk yaşında bu ikici çocuğumda ilkez byle bişey yaşadım
-Reklam-
+1 oy
(1,405 puan) tarafından
Senden ona giden kan akışından kaynaklı plesentadan kaynaklı bir sürü sebebi var aslında saglıksız gebelik işte genlerlede alakalı canım 
tarafından
Anladım inşallah bidaha olmaz
+1 oy
(4,561 puan) tarafından
Genetik test yaptir canim 
tarafından
Valah adet iki yada üçuncu.gun gel test yapalaim dedi artık ne testi bnde blmiyorum
(4,561 puan) tarafından
O hormon testi canım egitim arastirmaya git kadin dogum bolumuyle gorus genetik test yaptir egitim arastirma yapiyor diye biliyorum
tarafından
Burda yokku devlet varda oda tıklım tıklım insana yaridmci olmuyorlar özel gel dedi bakalim
+1 oy
(9,672 puan) tarafından
Bebek gelişmemesinin farklı farklı sebebi olabilir. Pıhtılaşma en büyük etkenlerden biri. 

Sağlıksız sperm tarafından döllenme de olabilir. Rahimde bir sıkıntı olabilir. 

Röntgene girmişsin etkisi olabilir. Bla bla. 

4 tane covid aşısı oldum, hiç düşük kimyasal vs yaşamadan doğurdum. 
(9,672 puan) tarafından
Bazen 2-3.cocuk dönerken bile bu tarz şeyler olabilir. Arkadaşım 2.cocuk isterken boş gebelik geçirdi ve belli bir sebebi yok, sonra doğurdu
tarafından
Valah bna hiç pihtilaşma demedi anne karnında gelişmemis dedi bisiru etken var dedu inşallah bdaha yaşamam o korku var bnde
+1 oy
(3,690 puan) tarafından
Benim ilk hamileligimde de gelişimi durmuştu kürtaj oldum sonra yine hamile kaldım oğlum 16 aylik şimdi yine hamileyim demem o ki bazen sebepsiz olabiliyo benim sonuclarim temiz çıkmıştı 
tarafından
Ayy evet bndede öyle kızımda sancım vardı doğuma kadar göğüs ağrısı yaşadım bunda ilk iki gün braz sancı oldu hiç bişey hissetmedim sadece belim son günler ağrıdı oda gelişim drumuştu ondanmis doktor evet haftası geri gelişmemeis ondan bişey hisetmiyon dedu
(3,690 puan) tarafından
Sağlıklı gebelikte belirti daha çok oluyomus
tarafından
Bnde ondan şüphelendim dyordum niye bişey hissetmiyorum acaba bişey mi olur çok korkuyordum içime baya dolmustu nasip olmadı işte insalalh bidaha olur
(3,690 puan) tarafından
İnşallah rabbim gönlüne göre sağlıklı evlat nasip etsin
tarafından
Amin cnm Allah razı olsun
+1 oy
(735 puan) tarafından
Bisey aramana gerek yok herseyin bir sebebi olacak diyede bisey yok yadayacak ömrü okadarmis okadar yasamis  rabbim ömür verseydi korurdu her sekilde verirdi
tarafından
Ya orası tabi Allah alır Allah verir ama tıbbi olarakta bir sebep olmalı haftası niye durdu gelişimi kalbi niye atmadı hani kendimde sypheledndim açana bı sorunum varmı dye ultarsinda baktı bişey yok dedi
0 oy
(348 puan) tarafından
Sağlıksız bebek gelişmez seninle alakalı değil canını sıkma canım kendini suçlama 
tarafından
Vallah üzülüyorum açıkçası sağlıksız gebelik niye oluyor onu düşünüyorum açıkçası dedim çok çay içtim ondanmi. Bide bı anda belirtiler yok olmuştu
(348 puan) tarafından
Sağlıksız olduğu için çayla olmaz bende çok çay içtim bide sigara kullanan biriyim bişey olmamıştı çok şükür belki böylesi daha hayırlıdır bir süre sonra denersiniz tekrardan ablamında 3cü çocuğu kalp atışı durmuştu sonra hamile kaldı tekrardan sıkıntı yapma
tarafından
Hadiya benm hiç atmadı kalbi evey bnde kızımda çok içerdim ama bişey olmadı valaha blmiyorum yine Allah'tan ya napalim

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 80 göst.
7 Ekim 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 119 göst.
0 oy
8 cevap 125 göst.
7 Eylül 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Sessiz1_i (1,100 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 160 göst.
29 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Aydan YILDIZ (709 puan) tarafından soruldu

398,212 soru

11,908,503 cevap

36,039 kullanıcı

...