0 oy
150 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (679 puan) tarafından
Kızlar oğlum 3 yaşına kadar çok fazla süt içti sütüm gelmedi mama kullandım bu süre sonra süte geçtik mamayı da içmedi şimdi 5 yaşında süt aslında zararlıymış fazlası içim içimi yiyor keşke hiç vermeseydim bundan sonra verdiğimiz sütün etkilerini azaltmak için ne yapabilirim acaba 

9 Cevaplar

+1 oy
(2,675 puan) tarafından
29 aylık kızım 1 damla dahi içmedi. Sütün işlem görmesi lazım peynir yoğurt kefir bu tarz yiyeceklerle destekleyin süt kansızlık yapar kan yapan şeyler yedirin
(679 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım çok beyaz zaten kanda sorun çıkmıyor ama bundan sonra öyle yapacam
-Reklam-
0 oy
(2,698 puan) tarafından

Birde ben bıraktırabilsem 3 ve 4 yaşındalar Sütten koparamıyorum 

(679 puan) tarafından
Benim biri iki yaşında geceleri içiyor onu bıraktırmaya çalışıyorum ama abisi fazla içti ben zararlı olduğunu bilmiyordum o zamanlar
0 oy
(4,681 puan) tarafından
Valla biliyorum ama kesemiyorum bir türlü ne yaparsam yapayım bırakmıyor 
(679 puan) tarafından
Şimdi içmiyor hiç yoğurt yiyor ama 3 yaşına kadar baya açti
0 oy
(4,236 puan) tarafından
Mevsimine uygun sebze ve meyve yemeli. Gunluk taze yemek tuketmeli. Ev yapimi yogurt ,tursu,salgam,kefir gibi besinleri mutlaka tuketmeli. Kahvaltisinda gunluk yumurta ve peynir yemeli,peynir salamura olursa cok iyi olur. Hindistan ceviziyagi,zeytinyagi,tereyagi,corekotu yagi kullanabilirsiniz. Tereyagi yogurttan yapilan yani yayik tereyagi olmali. Gunluk 3 ana ogun yapmali. Ara ogunlerde kuruyemis verebilirsiniz.

Paketli urun ,sekerli besinlerden uzak duracak. Beyaz undan ve ekmekten uzak duracak. 
(679 puan) tarafından
Çok çok teşekkür ederim canım yumurta çok sever her sabah yer diğerlerini de eklicem listeye sabahları balık yağı veriyorum oda doğru mu
(4,236 puan) tarafından
Rica ederim canim hatta yumurta 2 tane yesin. Farkli peynir cesitlerj denedin mi yada peynirli yumurta,patatesli peynirli yumurta gibi.
Evet balik yagi verebilirsin.
(679 puan) tarafından
Kaşar yiyor canım onuda yumurtanın üstünde labne seviyor ama çilekli olanlardan başka asla yemez hemen çıkarıyor ğeri
(4,236 puan) tarafından
Kasar yemesi iyi bisey. Sade labne uzerine sekersiz recel koysan yer mi acaba
Bi de baharat olarak sumak ve zerdacal kullan yemeklerde
(679 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım evet zerdeçal kullanıyorum çok
0 oy
(2,187 puan) tarafından
Bir zararını gördünüz kızım ara da içer merak ettim 
(679 puan) tarafından
Yok canım okuyorum işte fazlası sağlıklı değil diye benim oğlum çok içiyordu canım hiç uyumazdı süt içmek isterdi
(2,187 puan) tarafından
Benim 1 Yaşında kızım var vermeyi düşünüyorum ballı süt kilo yapıyormuş kilomuz biraz düşük yarar mı ki
(679 puan) tarafından
Bal iki yaşına kadar verilmiyor diye biliyorum belki yanlıştır unuttum kilo önemli değil bana göre sağlıklı olsun
(2,187 puan) tarafından
Bnde 1 yaş diye biliyorum evet önemli değil ama doktor alması gerekiyor dedi o yüzden
(679 puan) tarafından
Doğrudur canım süt kilo yapmıyor bence benimkiler çok içti ikiside zayıf
0 oy
(898 puan) tarafından
Bundan sonra ev yapımı yoğurt ve kefır verın  süt yerıne
(679 puan) tarafından
Artık içmiyor canım kefir içiyor ara sıra
0 oy
(3,097 puan) tarafından
Dişler için zararlı benim görümcemin oğlunun de çok süt içmekten dişleri çürümüştü zor tedavi ettiler işte anestezi filan verdiler öyle yaptılar sütün fazlası zarar gerçekten 
(679 puan) tarafından
Benimki 5 yaşında burdada paylaştım hatta bayıltarak yapacaklardı kabul etmedim farklı yere sorduk çocuk durursa bayıltmadan yaparız dedi
(3,097 puan) tarafından
Evet onu da bayıltarak yaptılar ama o hiç durmazdı biraz riskli küçük yaşta tabi eğer durursa bayıltmadan yapmak daha sağlıklı
(679 puan) tarafından
Ben Cesaret edemedim canım bulunduğum yerde hastahane koşulları çok iyi değib
(3,097 puan) tarafından
Canım bir an önce biryer bul bir gün çok ağrı çeker o zaman sıkıntı olur devlette yapmıyorlar bunu benim görümcem yaptıramadım eşinin köylüsünün tanıdığı vardı özelde yaptırdı mecbur
(679 puan) tarafından
Biryer var canm durursa yaharımr dedi eşim görevde gelsin gidecem ara ara diyor ağrıyor diye
0 oy
tarafından

Sütü çok fazla da takma canım benim kardeşim varta 1 lt sütü kendi içerdi herşeyle süt içerdi gerçekten bak şuan 190 boyu iri maşallah onun ki abartıydı tabi ama durduramıyorduk hatta bana süt içmedın kısa kaldın diyorlar :D 

(679 puan) tarafından
Boyu çok uzun değil ama benimki de kemikli maşallah 5 yaşında eli çok ağır
0 oy
(106 puan) tarafından
Süt kansızlık yapar derler doğru. Ama faydası da var diger besinlerini düzenli olarak alırsa zararı olacagini sanmam. Benim oğlumda ,3 yaşında doğdh anne sütü almadı mamayla büyüdü. Şimdi hala olmuş geceleri uyumadan önce süt içer öyle yatırım. Gün içinde yeri gelir kefir içer yeri gelir hergun yoğurt yer ama sütte veririm yani bazen her gece bazen iki günde bir belli aralıklarla. Allah'a şükür kan değerleri de gayet normal tek başına süt değil diğer besinleri de iyi almasi lazım ki dengelesin 
(679 puan) tarafından
Teşekkür ederim canm artık. Tüketmiyor çok nadir içiyor 3 yaşında kadar içti

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 177 göst.
14 Şubat 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 115 göst.
12 Eylül 2021 Aile kategorisinde Ebram (851 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 59 göst.
29 Ocak 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Kezbanmiran (66 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 128 göst.

380,334 soru

11,387,837 cevap

34,891 kullanıcı

...