0 oy
339 göst.
Diğer kategorisinde (499 puan) tarafından

Merhaba herkese benim bu gün aklim başıma geldi diyebiliriz yani ölümün bir nefes kadar yakınımızda oldugunu idrak edebildim

En en yakin arkadaşımı kaybettim arkadastanda öte kardesimdi o benim cok şükür namazinida kilardi kapaliydida 

Ben gercekten cok korkuyorum ölmekten degilde imansiz allahin huzuruna cikmaktan:'(

Kapanmak gibi dusuncem var

Siz nasil kapanmaya karar verdiniz 

7 Cevaplar

+1 oy
(6,221 puan) tarafından
Bak canım bu olay seni çok etkilemiş aslında etkileyebilmesi güzel bir şey Ama keşke böyle kötü olay yaşanmasaydı

Fakat deprem zamanı da böyle oldu insanlar O anki psikoloji ile bir çoğu kapandı Çok da tanıdığım var Daha sonrasında açıldılar yapamıyoruz dediler

O iyi düşün taşın karar ver sonrasında açılır mısın bunu taşıyabilir misin Çünkü kapanıp tekrar açılmak daha kötü

Ben kendim tesettürlüyüm Evet ve seviyorum da ilk başta sevmek benimsemek ve neden tesettürlü olduğumuzu anlamak lazım

Inşallah Tam layığı ile yapabilirsin fakat yorumda yakışır mı diye düşünüyorum demişsin tesettür yakışır veya yakışmaz diye yapılan bir şey değil
-Reklam-
0 oy
(333 puan) tarafından
Çok güzel bi his kapalı olmak bilmiyorym bi tek bana mı oyle geliyo prenses gibi hissettiriyo tıpkı bi inci gibi kabuğunun içinde bana abim vesile oldu çok istiyodu kapanmamı ben çok önyargılı davranıyodum niye karışıyo diye ama şimdi ise keşke daha öncede kapalı olsaydım diyorum o kadar güzel bi dinimiz varki herşeyyiyle mükemmel iyiki Rabbim nasip etti iyiki beni yarattı çok seviyorum Rabbimi inşallah sizede nasip eder 
(499 puan) tarafından
İnsallah bende istiyorum ama acaba yakışır mı falan diye düşünüyorum
(333 puan) tarafından
İnanın tesettürün yakışmadığı kimse görmedim ben kapandıktan sonra daha bi güzelleşiyosun nur geliyo yüzüne hele sizingi güzel bi kadına daha çok yakışır hiç denedinizmi boyle bir aynanın karşısında şal bağlayıp
0 oy
(121 puan) tarafından
Önce beyninde bitireceksin canim sonra bir iki kere kapalı biyere gidip geldin mi bir hafta sonra sanki hep kapaliymissin gibi hissediyorsun ve buda gerçekten insana huzur veriyor bana böyle olmuştu 
(499 puan) tarafından
Haklisin canim gercekten ben istiyorum kapanmayi ama aklimda acaba bana yakisir mi insanlar tuhaf mi karsilar diye düşünüyorum
(121 puan) tarafından
O niyetle kapanırsan zaten kapalı sayilmazsinki sen Allah için kapanıyor San Allah'ın sana çizdiği yoldan deavm edeceksim seni seven Lee zaten yanında olandır gerisi vesaire kuru kalabalik
0 oy
(1,206 puan) tarafından
Aynı düşünce bendede vardı ama gerçekten kalben inanmak istemek lazım yoksa emin ol kapanmıssın kapanmamıssın bişey ifade etmiyor herkese derim yapıyorsan imanın için Allah'ın için dinin için kapan ama kapanıpta ya makyaj yapmam günah mı ya bügünde bone taksam nolcak ki bak oda ama o böyle giyiniyor oda bone takmış gibi düşüncelerin olacağını vs hissediyorsan zamanın var demektir çünkü tesettürü doğru taşımak herkese nasip olmıyor malesef ben geç kapanan biriyim ve kapalı bir aileden de gelmedim ama gerçekten ben bunu yaparım nefsime hakim olabilirim gerekliliğini yerine getiririm dediğim ve emin olduğum bir anda kapandım Allah'ıma şükürler olsun okadar içten isteyerek kapandım ki hiç zorlanmadım Allah'ıma şükürler olsun ki şeytanın düşüncelerinden beni uzak tuttu kimse dört dörtlük değil zamanla öğreniyorsun zaten ki yine söylüyorum ben öyle kapalı dinimizi çok iyi bilen bir aileden gelmediğim halde gerçekten istiyorsan Allah  yardımcın oluyor düşünsene Allah sığınmak kadar güzel iletişimini dinle namazla tesettür ler kurmak kadar huzurlu hissettiren bir şey varmı iyiki kapanmışım inşallah Allah'ım sanada nasip eder 
0 oy
(7,946 puan) tarafından
İyi düşün iyi karar ver geri acilmamam dersen kapan. Çünkü benim arkadasim vardı kapandı bir hevesle sonra geri açıldı hatta kaç kere kapandı açıldi Filan. Çocuk oyuncağı değil canım net ol oyuzden.
0 oy
(150 puan) tarafından
Aklıma koydum öyle kapandım. Kapanmak din de kadınlar için farzdır. Kapanmak sadece başını kapatmakla olmuyor. Gözün kulağın ağzınla da kapanacaksın. Bende kapalıyım. Kapalı olup saçma sapan davranışlarda bulunanlar çok var. Yani tesettür sadece örtüyle olmaz. Kalbinle teseittüre gireceksin. Ben sıcağa gelemediğim için kışın kapandım alışmak daha kolay oldu. 
0 oy
tarafından
14 yaşımda sebepsiz kapanmaya karar verdim ve senelerdir de kapalıyım canim

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 51 göst.
7 Ekim 2023 Aile kategorisinde merefe (14 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 141 göst.
29 Ağustos 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Rumeysa0196 (1,538 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 85 göst.
10 Nisan 2023 Diğer kategorisinde 1310. (317 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 161 göst.
29 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Aysenur11 (2 puan) tarafından soruldu

379,684 soru

11,365,612 cevap

34,845 kullanıcı

...