0 oy
372 göst.
Diğer kategorisinde (1,348 puan) tarafından
Kızlar az önce bı kadın geldi kuramı toplayamadim beşyüz eksiğim var dilenci degilim diye ama peşin para yoktu veremedim ama üzüldüm ne bilim siz gelenlere ne diyorsunuz veriyor musunuz

29 Cevaplar

+3 oy
(1,351 puan) tarafından
Ben kapıyı açmıyorum genelde kimin ne amaçla geldiği belli değil 
(1,348 puan) tarafından
Bende çocuk kosunca bos bulundum ne bilim
-Reklam-
+1 oy
(2,103 puan) tarafından
Vermem canım allah affetsin ama devir kötü bir verir iki veririm sonra mimlerler evi başkalsrı gelir her şey olabilir yani artık kimseye güven kalmadı
+1 oy
tarafından

Açık konuşayım vermiyorum yok diyip birde tersliyorum çünkü 1 tanesine verdinmi arkası kesilmiyor ve ayak yolu yapıyor lar başıma geldi ordan biliyorum 

(1,348 puan) tarafından
Hmm doğru diyorsun canım ya ne bilim
+1 oy
(119,342 puan) tarafından
kurami toplayamadom ne demek
(1,348 puan) tarafından
Kira canım
(119,342 puan) tarafından
hac kurasi geldiydi aklima kiz
(4,178 puan) tarafından
Bende kuran olarak dusundum. Alla alla diyorum yasin masin mi topluo kadin acaba dilenmek le ne alaka falan.mala bagladim okuyamadim:) dogru yazmaya yazmaya okumayida unuttum zaar diye  dusundum:)
+1 oy
(804 puan) tarafından
Vermem valla büyük konusmayim da gerçekten çok ihtiyaç sahibi olduğunu hissedersem öyle veririm onun dışında günahımı bile vermem kapıyı bile açmam devir kötü kimin ne amaçla geldiğini bilemezsin 
(1,348 puan) tarafından
Bilsem acmazdim da boş bulundum
+1 oy
(12,650 puan) tarafından

Benim evi bulup o merdivenlerden inene kadar:D:D

Getirilen sipariş veriyorum her gün zor buluyorlar

+1 oy
(2,897 puan) tarafından
Yok vermiyorum artık gelen geçen para dileniyor 
+1 oy
(7,741 puan) tarafından
Kapıyı açmıyorum nerden bileyim ne olduğunu bu devirde kimseye güven kalmadı 
+1 oy
(3,416 puan) tarafından
Zilim bozuk gelsede duymam apartman kapisi kapali olur surekli ama vermem calisirken ayni kadin hergun geziyordu oyle bir kez de babama denk gelmis koyden geliyoruz yol paramiz yok diye para istemisler babamdan babamda vermis bir kac saat sonra gene isterlerken gormus devir kötü bir keresinde komsumuz kapiyi acmis sizin evde buyu var cart curt demis kadın bileziklerini almislar gozum boyandi anlamadim nasil oldugunu demisti acmam kapimj kimseye sureklide kilitli durur
(255 puan) tarafından
Ben küçükken bohçacılar gezerdi gerçi halende geziyorlar neyse biz salonda kahvaltı yapıyorduk bir tanesi salon kapısında oturdu bohçayı açtı perde falan gösteriyordu bizi oyaladı bizde kandık diğeri balkondaki buğday çuvalını çaldı
(255 puan) tarafından
Onun için kimseye kapıyı açmıyorum ne niyetle geldikleri belli değil
+1 oy
(4,548 puan) tarafından
Rahmetli babam kapıya geleni boş çevirme derdi tanımıyorsun balkondan bakıyorum boş cevirniyirdum ama bayafir öyle gelen olmuyo artık. Sepetim var balkonda ona koyuyordum da veriyordum ben. Yuvari çıksa Allah korusun farklı amacı olsa itip kalksa kimsenin haberi olmaz yabancılara güvenmiyorum bu yüzden 
+1 oy
tarafından
Şu an sitede oturuyorum o yuzden böyle sorunlarla karşılaşıyorum ama önceki evde gelirlerdi zile basarlardı hiç vermedim vermemde. Gidip çalışsın arkadaş biz mi doyurcaz aç karınlarını
+1 oy
(150 puan) tarafından
Kapıyı bile açmam tanımadığım insanlara. Eğer birinin geleceğinden haberin yoksa bina kapısını bile açmam. Tüm gün evde tekim etrafındakiler bilir önce ararlar kapıyı açayım diye. Yanlışlıkla basan olur yine açmam. 
+1 oy
(1,907 puan) tarafından
Ben hep veririm 
+1 oy
(137 puan) tarafından
Bizede o gün 2 genç geldi bir kız erkek boyama kitabı satıyorlardı yardım için dediler . Bende 100 TL ye 4 tane aldım ablamın 2 çocuguna kız kardeşime ve oğluma aldım .çok güzeller 
+1 oy
(9,007 puan) tarafından
Bizim burada engelli bir kadın var ilk evlendigim zaman bbir kaç kez verdim sonra devamlı gelmeye başlayınca kaynanam verme belledi burayı hep geliyo dedi zaten eşi oğlu çalışıyor buda kapı kapı gezip topliyo dedi ben sma hastası bebekler için olan standlara veriyorum genelde carsidaa falan denk gelince 
+1 oy
(303 puan) tarafından
Verdim ama hep sonrasında varlıklı olduklarını duydum :(
(255 puan) tarafından
Kız bizim köye geliyorlar kapı kapı dolaşıyor ama geldikleri arabayı görsen ağzın açık kalır fakir olsan son model araban olmaz demi
+1 oy
(5,991 puan) tarafından
Verme canım, hatta açma mümkünse. Belki hırsız ne biliyorsun?
+1 oy
(1,217 puan) tarafından
Bizede engelli çocuklara topluyoruz dediler engelli maaşları var zaten ama ustelemedim 5 TL verip gonderdim
+1 oy
(214 puan) tarafından
Kapınızı tanımadığınz kişilere açmayın benim ya kargo gelir o da ararda gelir onun dışında kolay kolay kimseye açmam komşu dahi olsa dilenciler çok kimseye güvenmeyin 
+1 oy
(689 puan) tarafından
Kız benmde geçen adamın biri dua kitabı dağıtıyordu bı tane verdi meğer para istiyormuş ahhaahh bilemedim adama bakiyom niye gitmiyor diye abla gönlünden ne koparsa dedi sonra anladım ..Bu dua kitabı da parayla mı dağıtılıyor dedim  evet dedi bende çıkardım verdim napim .

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 426 göst.
21 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Tugbaank (350 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 214 göst.
17 Temmuz 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Nisan KC (4,067 puan) tarafından soruldu
0 oy
29 cevap 675 göst.
24 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Nagiş❤️ (10,377 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 619 göst.
20 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Baldananne (291 puan) tarafından soruldu

380,086 soru

11,378,630 cevap

34,864 kullanıcı

...