0 oy
74 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (523 puan) tarafından

Güzel anneler yarın ALLAH'IN izniyle ek gıdaya basliycam ama zerre fikrim yok nasıl ne şekilde ve ne kadar miktarda ve son olarak neyle basliyim yardımcı olursanız çok sevinirim ikinci bebem ama ne yaziki aralarında yaş çok olunca unutmuşum :D

4 Cevaplar

0 oy
(9,009 puan) tarafından
Ben 3 gün kuralı ile başladım.. önce 3 gün kabak haşlayıp verdim 3 gün havuç 3 gün patetes 3 gün yoğurt gibi sebzeler bittikten sonra meyvelere geçtim. 6. Ay zaten tadım ayı gibi geçiyor doyumluk değil tadımlık. Gerçi annem arada yemek suyuna ekmek banıp veriyordu :D öyle.minik şeylere de göz yumuyodum
(523 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim
-Reklam-
0 oy
(2,090 puan) tarafından

Emzirirken alerjik reaksiyon göstermediği için 3 gün kuralı yapmadım ben.

Dikkat ettiğim en önemli şey ayına uygun gıdalar vermek ve özellikle yediği zaman alerji ihtimali.yuksek olman besinleri vermemekti 
Onun dışında sebze haslamasi kaşık mamasi meyveler vs karışık veriyorum.
Yemeklerde kullandığım malzemeler doğal olursa kendi yemeklerimizden de veriyorum genelde tuz ve baharat atmadan
Bazen tuzlu baharatlı da veriyorum ama çok nadir 
(523 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim
0 oy
(1,097 puan) tarafından
Ek gıda verdikten sonra yarım saat içinde emzir kabızlık çekmez Bende yeni öğrendim bunu :)
(523 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim
0 oy
(886 puan) tarafından
3 gün kuralı ile vereceksen ilk gun 1 çay kaşığı 2. Gün bir tatlı kaşığı 3. Gün bir çorba kaşığı veriyorsun. Önce sebzelerle baslamani öneririm meyveyle başlarsan sebzeyi kabul etmeyebilir. Ben yoğurtla başladım daha sonra sırasıyla havuç patates kabak bal kabagi ayına göre sebzeler var özellikle buna dikkat ettim 3 Gün kurali uyguladığım sebzeleri karisitirip verdim hepsinde zeytinyagi mutlaka kullan kabizlik sorunu yasamasin 
(523 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim
(886 puan) tarafından
Rica ederim canım

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 43 göst.
0 oy
5 cevap 245 göst.
24 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde _Forbidden_ (1,159 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 234 göst.