0 oy
237 göst.
Diğer kategorisinde (1,157 puan) tarafından
Kizlar ameliyatı oldum 14 gun oldu guzelde kilo gtti bu surecte fakat merak ediyorum ben ne zaman normal insan olucam henuz erken bu soru icin biliyorum ama merak ediyorum simdi normal insandan kastim şu

Ne zaman dogru düzgün beslencem evde ne piserse yiyebilecegim?

Mesela kizim bana acıyor ya birsey yiyor ya saniyor ki babasi bana vermiyor getiriyor al anne ben veriyorum diyor kalbini sevdigim onu geri cevirmek cok üzüyor beni bi lokma meyve yiyorum diye kotu mu olacagim hep 

Bir yudum su iciyorum uyandigimda veya gece uyandigimda midem cok bulaniyor 

Ne zaman bu yarim saat yemekten önce ve sonra sivi icmeyi bekleme suresi azaliyor 

Kizlar siz anladiniz beni olanlarr bi yardimci olun lutfen 

5 Cevaplar

0 oy
tarafından
Canım yanlış anlamazsan kaç kilo ile ameliyata girdin. Devlet -özel hangisinde oldun. Ameliyatla kaç kilo gitti. Ben doğumdan sonra kiloları veremedim. İki yıl çocuğum olmadı benim o süreçte çok kilo aldım zaten üzerine de ardı ardına iki gebelik geçirdim kaldım ben 97 kilo. Biraz boyum da var benim. Devlet hastanesinde benim kardeşimin hocası var çok iyi yapıyormuş ama seni bu kiloyla yapmaz diyor. Boyum da var benim 174. Ama artık çuval gibi gezmekten yoruldum. Bu arada kendi derdimi yazmaktan sana geçmiş olsun dememişim kusura bakma. Çok geçmiş olsun. Takriben bir üç ay sonra tamamen yeme düzenin rayına girer. Gözün aydın❤
(1,157 puan) tarafından
Kuzum ben 12 gunde 11 kilo verdim ozelde oldum 116 kilo 165 boyla oldum devlette olacaktim ama cok sıra bekliyorsun ablamin arkadasi hala bekliyor devlette birde 4 veya 6 ay egitim almak zorunlu benim cocugum kucuk diye bakacak kimsemde yoktu devlet doktoru ile gorustum asla egitimsiz olmaz diyince ozelde oldum  senin kilon kac acaba hani yaparlarmi yapmazlarmi diye soruyorum cok teşekkür ederim bu arada guzel dileklerin icin cok sagol
(10,313 puan) tarafından
Mide balonu mide botoksu araştırın siz. Çok yüksek değil meblağ. İbrahim sakçak yazın instaya
-Reklam-
0 oy
tarafından
Arkadaş oldu.

İlk başta kilo verdi ama sonra kilo vermesi durakladı. 1 senedir hala diyette
(1,157 puan) tarafından
İlk basta derken mesela ne kadar surede ne kadar verdi ben 12 gunde 11 kilo verdim hala veriyorum cok sukur ama zaten yemiyorum :)
tarafından
Yani ilk zamanlar güzel  verdi. Kaç kg verdiğini ben nerden biliyim kız.
Baya kiloluydu Sonra yavaşladı kilo vermesi.
Oda hala yemiyor duzgun
(1,157 puan) tarafından
Anladim kuzum hayirlisi olsun insAllah bende bir vereydimmm
0 oy
(3,141 puan) tarafından
Katı sıvı ayrımı malesef hayat boyu devam edicek. Normal yemek yemeye de 2 aydan sonra başlayabilirsin. Ama diyet yapmalısın yoksa ameliyatın bir faydası oImaz. Evet çok yedirmiyor ama sen küçük mide kapasitesini proteinle değilde tatlı ve karbonitrat lâ doldurursan malesef başarılı olamazsn. 145 kilo ile girdim ameliyata su an 4 bçyk 5 ay falan olucak 104 e düştüm 41 kilo verdm. ( maşallah). Ama ilk ay her gün yarım saat yürüdüm 2. aydan beri de düzenli haftada 4-5 gün spor salonuna gidiyorum ve diyetime ameliyattan beri devam ediyorum.
(1,157 puan) tarafından
Kiz tatliyi vs gectim zaten yememde evimde ne pisiyorsa onu yiyim istiyorum zaten kendim yapiyorum dikkat ederim pisirdiklerime ama böyle olmuyor cok zor oluyor ameliyati olma amacim zaten uzak durmak cogu seyden onlari yemek istemiyorum yaptığım ev yemeklerimi kendimde yiyim istiyorum bu kadar o sureye bir gelseydim masAllah sende cok guzel zayiflamissin gercekten tebrik ederim bana 3 ay spor yasak diyor diyetisyenim yuruyus de yapamiyorum anca evde ne kadar olursa cikabildigimde cikmaya çalışıyorum ama oldugu kdar
(3,141 puan) tarafından
2 aydan sonra artık istediğini yemeye başlatan. Benim içinde sıvı dıyet ve püre diyet çok zordu zor geçirdim valla. Geçicek inşallah Allah yardımcın olsun. Bende evde hem kendim hem ev halko yiyeceği şeylerden pişirmeye çalışıyorum ama malesef bizimkiler yemeğin yanında makarna pilav olmazsa doymazlar. İnsanın canı çekiyor ama yemiyorum sadece et yemeği sebze yemeği kurubaklagil yemekleri tüketiyorum.
(1,157 puan) tarafından
Benim esim makarnayi vs cok sevmez zaten ne pisirsem yer sagolsun bende ona eslik etsem yeter zaten ben ne pisirsem yiyor pure donemi cok zor cidden cok sıkıldım
(3,141 puan) tarafından
Evet çok mide bulandırıcı püre dönemi :/
0 oy
(1,540 puan) tarafından
Canım benim annem de ameliyat oldu kola gibi asitli şeyler katiyyen içme o ölüme bile götürürmüş annem hala çok fazla yiyemez iki üç lokma yer doyar bir lokma bile fazla yese çıkarır 120 kilo ile girmişti kısa sürede 70 lere düştü hala da aynı kiloda 70lerde duruyo
(1,540 puan) tarafından
Zaten bir süre yiyemediğin için hızlı veriyorsun sonra duruyor spor diyet yaparsan devam edersin belki vermeye
(1,157 puan) tarafından
Daha 14 günlüğüm bende 11 kilo verdm kuzum . Zaten ben asitli seyler abur cubur vs gbi seyler yemek degilde istedigim gbi evde yaptigim yemekleri yemek istiyorum yada meyveleri isirarak yemek istiyorum meyve secmek istemiyorum okadar
(1,540 puan) tarafından
Aynen annemde öyle oldu işte ilk zaman çok kolay veriliyor sonrasında ise azminize bağlı ve Allah izin verirse bir aya kadar rahatça yemeye başlarsınız kısmetse
(1,157 puan) tarafından
İnsAllah kuzum vallaha bakacaz artik püreden nefret ettim valla
0 oy
(6,919 puan) tarafından
 Bilmem ama çok dikkat etmelisiniz halamda olmuştu  zaman kavramı Yok  baya olmuştu ama ne yerse az kacirsin midesi bulanıyor du keşke kendin zayıflama valissa6din 
(1,157 puan) tarafından
Kuzu denedim neler denedim verdimde ama geri fazlasiyla aldim son caremdi yan hastalıklarim vardi zaten cok zorlanmaya başladım o yuzden oldum
(6,919 puan) tarafından
İnşallah düzeltsin TLC Dr var    adını yazamadım Türkçe yazım magduradam :⁠-⁠) ağır yaşamlar orayı takıp et bence
(1,157 puan) tarafından
Kizzz ben agir yasamlardaki gbi degilim cok şükür:))) bi bakayim bakalim
(6,919 puan) tarafından
O'nun için değil ne yeyıp ne yemıcene bak  orda baya bi süre  sıvı yiyorlar

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 474 göst.
0 oy
2 cevap 43 göst.
0 oy
4 cevap 74 göst.
0 oy