0 oy
654 göst.
Diğer kategorisinde (450 puan) tarafından
Kizlar ben Sıla'yı çok seviyorum birkaç ay sonraki konseri için bilet aldım ben ve eşim için 4500 küsur tuttu.Paylaşim yaptim konsere gitmek isteyenler biletler tükenmeden alın fln diye.Akrabamın biri yazmıs insanlar ekmek bulamiyor senin bu konser biletin israf günah.Yazik o paraya.Sanat benim için ekmek gibi su gibi bir şey dedim.Ayrica kendi emeğimle kazandiğim paranin hesabıni kimseye verecek değilim.Yemeyeceksem içmeyeceksem tatile gitmeyeceksem istediğim etkinliklere katılmayacaksam neden çalışıyorum ya?Evet sanat benim için çok önemli.Tiyatroya gitme, sinemaya gitme, konsere gitme, tatil yapma böyle hayat mı geçer ya?Bazi insanları anlayamiyorum ya yaşayamadıklari her şeye karşilar

33 Cevaplar

+12 oy
(3,139 puan) tarafından
Daha bugün tefsir dersinde dinledim çalgının çengicinin şarkıcının türkücünün kazandığı para haram. Sen de paranı haram yere vermişsin ki haram şeylerin icrâ edildiği yerde ecel gelse sen de muhafazanAllâh imânsız gidersin. 

4,buçuk ile bir fakirin hanesini şenlendirebilirdin. Dünyanın zevk ve sefası bizi aldatmasın.

Helâl olan sanatlara yönelin. Örgü örmek mükemmel bir sanattır ve sevaptır. Bir kişiyi soğuktan koruyorsa o kişi misâl ördüğün kazağı,hırkayı, yeleği artık her ne ördüyse üzerinden çıkarana kadar sana tövbe istiğfâr eder.

Küçük kız çocuklarına bileklik yapın gördüğünüzde verin. Gönüllerine girin , sevelim sevilelim.

Hem Sıla kim yâ ? Biz neden Fevziye Nuroğlu'nu tanımıyoruz hayat felsefesini kendimize niye benimsetemiyiruz.

Kişi sevdiği ile beraberdir. Bizlerin seveceği kişiler  hanım sahabeler olmalı. Allâh 'a teşvik eden kişiler olmalıdır. Sıla ne zaman sevilir biliyor musun ehli imân olduğu vakit sevilir. Şuan sevilecek bir tarafı yok maalesef. Hepsi şeytana hizmet ediyor. Ve bizi Allâh 'tan uzaklaştırıcak fiili işliyor. Bizim bu ve buna benzer kişilerden uzak durmamız lazım. 
(3,139 puan) tarafından
Laplusbelle :D bizim gayemiz deli etmek değil veli etmek
(450 puan) tarafından
Postumu terk edin karanlık düsüncelerinizi ve kötü kalbinizi kendinize saklayın.
(3,139 puan) tarafından
Senin o babanne örgüsü diyerek küçümsediğin şey ile evini yuvasını geçimine destek olan anneler var kimseyi hor hakir görme lüksüne sahip değilsin. Öyle terk et postumu demenle de hakkı hakikati söylememezlik edecek değilim.
(3,472 puan) tarafından
Duvara asılacak yorum ammaa velakin kıskanmak oluyor ne yazıkki
(1,214 puan) tarafından
Nuray senn yorumlarini çok beğeniyorum öyle gordum bi yazim dedim
-Reklam-
+8 oy
(2,428 puan) tarafından
Kendin alabilirsin gayet normal  

Normal olmayan senin onu duyurmuş olman :) 

Yani biletinle hava atmış olman 

Yoksa insan parası olduğu sürece herşeyi eşiyle veyahut kendi yapabilir ama bunu göze sokarsa böyle tepkiler alır  bana normal gelmeyen senin onu duyurman olmuş sen nasıl duyup aldıysan bırak onlarda öyle alsaymis ben böyle şeylerin gösterişini sevmiyorum :) 
(450 puan) tarafından
Ya cidden gösteriş için değil ben hep giderim konserlere.Bazen gözden kaçabiliyor bilet bitiyor ya da kötü yerler kaliyor o yüzden paylastim
(2,428 puan) tarafından
Olay senin gidip gitmen değil bebişim sen istedigine tabi gidebilrsn :) olay senin o biletin parası eğer o bilet 50 lira olsaydı bukadar olay olmazdı o bilet pahalı olduğu için insanların gözüne sokar gibi gidebilen var gidemeyen var :)  bana göre israf değil insanın karnı kadar ruhuna iyi gelen şeylere de ihtiyacı var ben olsam bakıp geçerim ama hasetlenecek çok insan var bikeresinde bir akraba kışın sobanın ustunde kestane koymuş paylaşmış :) kadına senin gibi topa tutmuşlar neymiş kış günü kestane alamayan varmış alan varmış kadın tutuştu işte silsem mi kendini anlatamya çalışır dedim boşver ya insanların memnuniyetinden önce kendi memnununiyetin önemli al işine bak git konserin tadını çıkar
(450 puan) tarafından
Ay yok artik kestaneyi kıskanan da ne bileyim:))
(2,666 puan) tarafından
O kadar haklısın ki
+2 oy
(303 puan) tarafından
Bencede israf 
(450 puan) tarafından
Çalisiyoruz kazaniyoruz bize göre israf değil ihtiyaç
+2 oy
(10,458 puan) tarafından
Sen de gidiyorsan git bilet alıp paylaşım yapmak da ekstra şov bence kusura bak ya da bakma. Hiçbir faaliyeti hele ki maddi olarak yükü olan faaliyeti insan paylaşmaz çok görgü dışı
(450 puan) tarafından
Nagiş ben de bazen kaçiriyorum konserleri.Sonra bilenlere sitem edebiliyorum.Paylaşsaydiniz haber verseydiniz fln diyorum:)Bileti paylasmadim etkinliği paylaştim bunu merak eden kadin da biletin fiyatini sordu söyleyince israf yorumu  yapti işte
(10,458 puan) tarafından
İsraf kısmı beni bağlamaz bacım sana israf değil demek ki. Bana tek tuhaf gelen paylaşım kısmı oldu mesela. Diyen kadını israf kısmı ilgilendirmez kimse kimse ile aynı yolu yürümüyor
(450 puan) tarafından
Gidebilse uçarak gider de işte gidemediği için dinden günahtan israftan yürüyor
+1 oy
(343 puan) tarafından

Millete ne bakıyorsun karın doyurmayi  2 3 parça giyinmeyi ve barinmayi yaşamak zannediyorlar .imkanın varsa istediğini yaparsın olmayana bişey diyemem .lafım olup da yapmayanlara yapanı israf görenlere..

Sıla nin sahnesi cok iyidir istanbuldayken çok giderdim İzmir'e taşındık bu taraflara pek gelmiyor denk gelemiyorum yani .Birde halk konseri gibi olmuyor ki ücretli konser oturuyorsun çok daha rahat oluyor tadını cikar:)

(450 puan) tarafından
Hiç sorma ya karinlari doysa yeter onlara göre ama benim ruhum da doymali.Sila candir can:)
(343 puan) tarafından
Çok haklısın zaten ruhu doymuş insanın kimseyle derdi olmuyor başkasıyla ilgilenmiyor kıskanmiyor kendi hayatının tadını cikariyor
(450 puan) tarafından
Aynen öyle canim
(191 puan) tarafından
Karinları doysa yeter mi :D milelt ne yapsin ay sonu kirayi nasıl cikaricam diye dusunuyor. Bence maddiyati olan insan ruhunu doyurmak isteyecektir diye dusunuyorum. Kime sorsan sevdigi bir sanatci mutlaka vardir.imkani varsa neden gitmesin konsere :D  Açlar der gibi konusmussunuz emine3507. Fakir ama gururlu ve de kiskanmayan insanlara mevcut bence :D Sozum meclisten disari :D ayrica sanata karşı degilim.
(343 puan) tarafından
Yazdığımi tam olarak okumamissiniz galiba .dedimki lafım imkanı olmayana değil imkanı olup da bazı şeyleri israf görenlere.kimseye aç demek istemedim ben .olmayan zaten gidemez çok iyi bilirim yokluğu yakinim da da ailemde de  var .elimizden geleni yaparız yetmeyenini yetirmek için destek oluruz .ama oLan da istediğini yapsın yani onada laf edilmesin
0 oy
tarafından
Kiskanmis canim bosver :)) konserden bol bol paylasim yap tirnak yiyerek izlesin :):):)
0 oy
(2,679 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Yensin içilsin ben de bu yöndeyim asla birikim yapmayız ama bu kadar mevla vermezdim TV den aynı şarkıyı dinlerim :D

(450 puan) tarafından
Yok kiz ayni şey değil canlı başka:)
0 oy
(4,436 puan) tarafından
Bence değil de konser nerede :))
(450 puan) tarafından
Diyarbakır canım :)
(4,436 puan) tarafından
İki kişi 4500 mü tuttu.
(450 puan) tarafından
Evet 4569
(4,436 puan) tarafından
Vay arkadaş ya sıla ne ara bu noktaya geldi :D şimdiden iyi seyirler canım :))
(450 puan) tarafından
Feda olsun ona:)Teşekkürler canım:)
0 oy
(4,708 puan) tarafından
Ayyy benim cocuga biri baksa bende isterim gitmeyi kimene sor bakalim kime oy vermis biz mi vermiyoruz millete ekmegi kimene git kiz bosver story at hep kudursunlar.d.d
(450 puan) tarafından
Öyle yaparim :)
0 oy
(783 puan) tarafından
Sorunun cevabını kendin vermişsin aslında:)
(450 puan) tarafından
Evet:)
0 oy
(6,134 puan) tarafından
Kimin parasıyla ne yaptığı kimseyi ilgilendirmez. Var ki harcıyorum sanane yani. Bosverr. Eğlenmenr bak
(450 puan) tarafından
Kendi gidemediği içindir:)
(6,134 puan) tarafından
Aynen öyle. Git valla eğlen miss.
(450 puan) tarafından
Ölüp gidcz ya eğlenmek sart:)
(6,134 puan) tarafından
Seneler önce üniversitede gitmiştim sıla konserine:) git güzel güzel eğlen
0 oy
(119,526 puan) tarafından
israf degil kazanan istedigi gibi harcar  nerde bu konser ayrica 4500 suan 1 aylik mutdak masrafi bile degil deger sila ici 
(450 puan) tarafından
Diyarbakır:)2 kişi 4569
(119,526 puan) tarafından
fiyat iyi yaa keske bende gitsem
0 oy
(3,443 puan) tarafından

Yorum yazanı muhatap alıp cevap vermek gibi bi zaman kaybı yaşamışsınız. 

Geri kalanında hiçbir sorun. 
Sıla candır. 
(450 puan) tarafından
Yazmasam olmazdi:)
(3,443 puan) tarafından
O zaman dans..... :)
(450 puan) tarafından
Hahaha:)))
0 oy
(11,086 puan) tarafından
Bence pahalı ve israf ama kazancın ona göreyse tabi ki harcanmayacak miktar değil. Karışan akrabanı da görmeyeceksin, sen sormadan kimsenin bişi deme hakkı yok. 
(450 puan) tarafından
Eşim de ben de çalisiyoruz sorun değil yani bir konser
0 oy
(301 puan) tarafından
Durumun varsa tabiki gideceksin insanın biraz sosyalleşmesi lazım o israf dediği şey kıt Kanaat geçinip sağa sola ağlayıp sosyalleşmeden mağrum kalmayanlar için bana göre bundan toplasan 10 yıl bile etmez önceki yıllarda çoğu insan yemesine içmesine para artar sosyalleşirdi kendi yapamıyor diye fesatlığa girmiş boşver
(450 puan) tarafından
Aynen canim
0 oy
(3,329 puan) tarafından
Iyi eglenceler simdiden

Bazilari sadece konuşurlar. Kayinbabamlarda öyle aşırı degisikler bilmiyorlar belki de ondan. Suan konusmuyoruz ama konuşurken dedim ki " bir delinin hatira defteri" tiyatro gelecekmis. Babannesi bakarsa ona gitsek 2 saat falan surer git gel. Tiyatro neymis diye bi gör sanki p.avyona gidek dedim. Tatil bilmezler bisey bimezler. 

Yapmayana lafim yok yapana laf etmeye gerek yok
(450 puan) tarafından
Teşekkürler.Tiyatrosuz yaşayamam demistim bir ortamda Allah iman versin yeter demisti biri:)Gel de dövme
0 oy
(9,002 puan) tarafından
Maddi durumun buna izin veriyorsa degilll
(450 puan) tarafından
Iyi canim
0 oy
(2,013 puan) tarafından
ay senin paran deilmi sonucta ister harcarsn ister atarsn kime nee
(450 puan) tarafından
Kendi yapamiyor ondan kudurmustur
0 oy
(2,698 puan) tarafından

Paran varsa neden olmasın ki maddi durumun iyiyse eğlenmek bütün kadınlarımızın hakkı evde tıkılıp kalmak boğuyor insanı 

(450 puan) tarafından
Kesinlikle öyle
0 oy
(3,097 puan) tarafından
İyi yapıyorsun valla ben bebeklerden dolayı gidemiyordum ama bu sene inşallah bende gidicem burda her yaz festivaller oluyor bir çok sanatçı geliyor valla imkan varken yaşamak lazım hayatı 
(450 puan) tarafından
Birakacak bir ailen varsa git canim arada
(3,097 puan) tarafından
Aslında vardı ama küçük olduğu için bırakıp gidemiyordum şimdi yaza doğru 2 yaş olucak artık gidicem canım valla
(450 puan) tarafından
Git git çok iyi geliyor valla

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 350 göst.
11 Aralık 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde Enes2020 (4,040 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 147 göst.
30 Mart 2022 Alışveriş-Hediye kategorisinde Enes2020 (4,040 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 317 göst.
15 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 92 göst.
24 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Gentle Avenger (3,769 puan) tarafından soruldu

381,423 soru

11,419,172 cevap

34,975 kullanıcı

...