0 oy
125 göst.
Diğer kategorisinde (1,563 puan) tarafından
Herkeste bir tekrarlayan grip geçmeyen öksürük burun akıntısı vs var kızlar birde bitiyor tekrar yakalanıyorsun bunun covid aşısıyla ilgili olduğunu düşünüyorlar onun sonradan çıkan zararları varmış ben bir kere bile olmadım hamileydim zaten iyiki olmamışım zaten ne olacağımız belli değil ya aşı yaptılar sözde şimdi zararları diyorlar neye nasıl güvensin bu insanlar artık

8 Cevaplar

0 oy
(1,556 puan) tarafından
Aşı olmadım bunun başka bı virüs olduğunu düşünüyorum çünkü onbeş günü geçti Sürünüyorum hala desem anca ifade etmiş olurum her Sabah uyanıyorum artarak devam ediyor ağrılarım
(1,563 puan) tarafından
Herkes aynı canım bitmiyor
(1,699 puan) tarafından
Oğlumun 3 ay oldu daha geçtiğini görmedi bu gözler. Tatilde iyileşir belki dedim yok geçmiyor. Çocuğun kulağında sıvı birikimi oldu bu yüzden. Bakalım tüp takılacak galiba
(1,556 puan) tarafından
Allah'ım şifa versin inşallah herkese
-Reklam-
0 oy
(5,476 puan) tarafından
Evet covid aşısı ile ilgili. Pandemi durumu bitince kimse hatırlatma dozlarını olmadı (malesef ben de dahil) şimdi tekrar başka bir pandemiye doğpru yürüyoruz. Ha artık toplumsal bağışıklığımız var daha iyi durumdayız şükür. 
(1,563 puan) tarafından
Sonumuz hayrolsun
(5,476 puan) tarafından
Olur olur hiçbirşey olmaz. Covid çok basit birşey. Asıl eski hastalıklar hortlarsa duaya başlayabilirz.
0 oy
tarafından
Aşı olmadım Covit oldum bu hastaligida kaptım bu hastalık covitten beter ciğerin cikarcasina öksürük ve bitmiyor artık oksurmekten kaburgalarim ağrıyor iştah yerlerde oluyo resmen ruh emiyo öyle pis bi hastalık dün ben baya rahatsizdim hastaneye gittim gece 2de çıktık halen daha millet geliyordu hepsi karın ağrısı vardı içtiğimiz sular bile şüpheli galiba :(( 
(1,563 puan) tarafından
Neyimiz şüpheli değilki herşeyde artık
0 oy
(9,489 puan) tarafından
Aşı falan değil keşke herkes pandemideki gibi olup maske taksa. Pandemi zamanı bir kere bile burnum akmadı benim. Hasta olan da olmayan da kalabalık yerlerde maske takıyordu. Bu da bulaşma riskini azaltıyor. Toplu taşıma, hastane gibi yerlerde maske zorunlu olmalı 
(9,489 puan) tarafından
Yani bir düzenleme yapacaklar, pandemideki gibi saçma cezalar değil tabii ki. Ama kalabalık yerler için maske şart. Ben takıyorum hastaneye gidince falan
tarafından
Dün hastaneye gittim çoğu maske takmıştı bizde dahil kendi kıymetini bilen takar ben öksürüyorum kimse bulaşsın istemedim hastalık yeniden kapmak istemediğim için taktim
(1,563 puan) tarafından
Herkeste bu düşünce yok işte keşke olsa
(9,489 puan) tarafından
Çocuğu hasta olanın çocuğunu okula yollamaması lazım, bitlenince yine göndermemesi lazım  hasta insan kendini biraz çekmeli. Bizde öksürüp gelip çocuk severler, ellerinden öperler çocuğun. Böyle bir bilinç yok. Keşke olsa
tarafından
İşte bu yüzden hastalık dagiliyo anlayana
0 oy
(2,979 puan) tarafından
Aşıyla bı alakası yok kuzum. Ben ve eşim olmak üzere iki tarafında aileleri aşı olduk bu son çıkan salgına çok şükür yakalanmadık. Bunun hijyenle alakalı olduğunu düşünüyorum sürekli el yıkamak, bulunduğun yeri havalandırmak, toplumdan olabildiğince uzak durmak bizim şuan ki önlemimiz bu bakalım. Önceden eşim çok sık grip olurdu elini sık yıkamazdı şimdi daha özenli 
(1,563 puan) tarafından
Tabiki hijyen çok önemli herkesin dikkat etmesi lazım
(2,979 puan) tarafından
Hastanede çalışıyorum teyzeler asla elini yıkamaz bı kaç kere uyarmıştım kadın sabunun nerde olduğunu bile bilmiyo ve sürekli hastaneye gelen insanlar bunlar leş gibi kokuyolar ve her yere dokunuyolar
0 oy
(2,994 puan) tarafından
Bu nasıl salgın bilmiyorm asi olmadik biz eşimde 1 doz odu sadece ,, çocuklarda öksürük ishal başladı 2 hafta olucak mahvoldular şimdi de baba bulaştı nasıl bir illerde perişan etti bizi 
0 oy
(73 puan) tarafından

Vallahi pek iyi şeyler düşünmüyorum :D Bir ay arayla 2 kez grip oldum hayatımın ağrıdan  ağlatan ilk gribi oldu kendileri.

Corba gibi her virüsten içine katılmış her semptom vardı ama beni en zorlayan kemik ağrılarıydi üstelik agri kesicilere cevap vermiyordu çok garipti.

Öksürüğe gelince ağrılı ve geçmeyen öksürük vardı halen cigerlerimde bir tuhaflık var 

Bu arada aşı oldum mecburen yurt dışında yaşıyorum ve bir şekilde mecbur bırakıldık iş yerimiz sebebiyle.

Allah yardımcımız olsun dilerim ilerde daha kötü durumlarla yüzleşmeyiz korkuyorum açıkçası herkese geçmişler olsun 

0 oy
(419 puan) tarafından
Ben asi oldum hemde beş kere hamileydim ilkinde asi olmazsan doğum yapamazsın dediler devlet Hastanesi'nde mecbur yaptırdım su an hastalığa yakalnmadik salgına ama yakın çevremde çok var inşallah bizede gelmez ama herkes olduğu sürece bizde oluruz ama ben aşıdan sonra merdiven çıksam bir oda supursem bı yorgunluk vücudun her yerinde bir ağrı bitmiyor bu salgın içinde asi derlerse ben artık güvenmiyorum o yüzden yaptirmiycam hatta bı yakinimiz kovit oldu yoğun bakımda yattı asi oldu daha bir ay önce yeni salgına yakalandı ve vefat etti

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 125 göst.
20 Eylül 2024 Diğer kategorisinde Asiiii (1,390 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 253 göst.
3 Ağustos 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde zeynepcelik (2,458 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 119 göst.
3 Ağustos 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde senugmelzo (11 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 30 göst.
27 Mayıs 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ajangadget (1,321 puan) tarafından soruldu

397,211 soru

11,880,351 cevap

35,996 kullanıcı

...