0 oy
577 göst.
Aile kategorisinde (76 puan) tarafından
Nereden başlasâm bilemedim kızlar kayınvalidem bebeğim için beşik, bebek arabası gibi ihtiyaçları kullanmayan akrabalardan temin etmemizi istedi tamam dedik ses çıkarmadık şimdi de doğum için süper lüks oda tutulacakmış her şey olacakmış sırf gösteriş olsun diye  etraf oo her şeyi de yapmışlar desin diye yahu millete gösteriş yapana kadar onkaar para harcayana kadar bebeğimi niye başkasının eskisin de yatırmaya razı geliyorsunuz haksız mıyım eşim de tamam öyle yaparız dedi. Artık seyrediyorum sadece olanları 

11 Cevaplar

+1 oy
(2,332 puan) tarafından

Ne değişik insanlar var ya. Hadi kayınvaliden öyle dedi eşin niye tamam deyip tasdikledi ki canım ? Hastane odası süper lüks olacağına bebeğinin beşiğiyle arabası süper lüks olsa daha iyi olur bence :)

(76 puan) tarafından
Aynen öyle sırf gelen giden vay be yapmışlar desin diye işte ne olacak başka
(2,332 puan) tarafından
Gelen giden odaya vay be diyecekse oda için konuşacaksa beşikle araba için de konuşurlar ama. Süper lüks oda tutmayı biliyolar ama bi beşikle araba alamıyolar derler. Kayınvalidenin bunu da düşünmesi lazım :) neyse canım sen eşinle konuş kendi bildiğiniz gibi yapın her şeyi bence.
(76 puan) tarafından
Ailesine karşı bir şey demiyor ki  sinir oluyorum zaten sağ salim bebeğimi kucağıma alayım da başka bir şey istemiyorum
(2,332 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun eşine de akıl fikir hidayet nasip etsin. hayırlısıyla kucağına alırsın inşallah canım.
-Reklam-
0 oy
(52 puan) tarafından

Bu aynı benim kayınvalidemin yeni evlendiğimiz sıralarda "gösterişten nefret ederim hiç sevmem" diye sürekli tekrar edip bir yere ziyarete gideceğimizde ısrarla bütün takıları takmamı istemesi gibi olmuş :) sanki kendisi yaptı...

(76 puan) tarafından
Aynen öyle çok acayip insanlar tanıdım evlendikten sonra anlam veremiyorum
(52 puan) tarafından
Malesef her gün yeni bir huyları çıkıyor ortaya kimbilir belki onlar da bizim için böyle düşünüyordur :)
(76 puan) tarafından
Olabilir insanlar farklı ortamlar da yetişmiş ne de olsa :) ama ne bileyim
(52 puan) tarafından
Boşver hiç sıkma canını gül geç... İnan insanların da umurunda değil kim ne yapmış ne almış... Bebeğini sağlıkla kucağına al inşallah gerisi hiç önemli değil
(207 puan) tarafından
Bu da aklisira gelinine takmis takistirmis yagdirmis dedirtecek... :D
0 oy
(195 puan) tarafından

Sende ifşa et kayinvelideni bidaha yapmaz nasıl olsa eve de ziyarete gelecekler bisekleride 2 el kullanın dedi kayinvelidem kiramdik onu de gelene ,:-)

0 oy
(1,422 puan) tarafından

Bence izkemekle kalma canim en azindan sansini dene ve esine odada en fazla 2 gun kalcaz bebrgimiz esyalari senelerce kullancak parayi hangisine harcamamiz gerekir diye sor mantikli dusunurse neyin dogru oldugunu anlar durum duzelir belki 

0 oy
(207 puan) tarafından

1-2 gun gosteris yapmak icin parasi varsa her seye vardir ama isine gelmiyordur. Onun yerine bebegin ihtiyaclarini alsin. Sosyal medyada foto koyup aklisira gosteris yapacaktir. Allah akil fikir versin ne diyim.

(207 puan) tarafından
Sirf bez parasini verse o bile onemli bir katkidir. Allah razi olsun dersin. Yaptigi sey cok sacma.
0 oy
tarafından

Madem gösteriş meraklısı kayinvaliden var niye kullanmiyosun bu durumu akillim :)) ayy diceksn bak sunun kaynanasi da bilezik takmis dogumda herkes konuşup duruyo sanki bizimki yapmazms gbi diceksn. Yada bak laf yapmslar 2. El aldilar herseyi diye sanki paramz yok istesek dükkan alirz diye. Öyle oturup seyrediceksn olup biteni :D

0 oy
(1,350 puan) tarafından

Seyretmeye devam ettikce uzulen sen olursun cnm . Esinin ses cikarmasi lazim. Hastane bi gunluk bisey ama kullanacgi seyler cok daha onemli 

0 oy
(8,326 puan) tarafından

Maalesef böyle bi şey var canım Kabul etme eskılerı mafem oyle ultra oda oluyorsa bu da olabılır de al esyalarını. Günümüz delılıklerınden bırı anne bebek saglıgından once böyle şeyler dusunuluyo

0 oy
(1,114 puan) tarafından

Al benden de o kadar benim kaynanam da gösteriş meraklısı evime misafir geldiği zaman ilk geliyorlarsa eğer muhakkak diğer odalarımı da gösterir ve çok rahatsız olurum 

0 oy
(1,865 puan) tarafından

Benim kayınvalidemde sözde sadecidir ama evindeki herşeyi vitrinde orda burda sergiler. Biz oraya gideceğimiz zamanda takıları getirdim mi diye sorar hatta ilk zamanlarda ben takıları onda bırakmıştım. Bir kısmını ben taktım bir kısmınıda o takmıştı akrabalarına giderken :))  tabi ben takıları oradan alınca bir daha böyle bir olmadi. Ben bu konuda ilk başta hatrı kalmasın sevinsin diye tamam diyordun ama artık hayır demesini öğrendim. Sana gaz vermek gibi olmasın. Mümkün olduğunca bebiş veya senin ihtiyacın kendi ekonominize gore ayarlayın. Çünkü ne kadar onu memnun ederseniz daha fazlasını ister yoksa da üzülür. Artık siz bir ailesiniz ve senin ilk anneliğin senin bu durumda ne istediğin cok daha önemli. O odada sen rahat olacak mısın. O gelen eşyaları sen temizleyip kullanacaksın sen bunları rahatca yapabilecek misin. Ben şimdiden ikinci el düşünüyorum internetten. 

(1,865 puan) tarafından
Birde gelen giden topu topu hayatlari boyunca bu odayi 10 15 dakika ancak konuşur. Bebek eşyalarını topladiklarinizda demez mi biz böyle verdik ama ultraluks odada kalıyor yani senin yerine daha ihtiyaç sahabi kişilere vermiş olmayı tercih edebilirler. Sen onu aylarca karnında taşıdın lütfen sen ve eşin ne istiyorsa o olsun. Sonrasında çevreden cok müdahil olanlar artar ve senin annelik yapmanı bebeğini yetiştirmeyi zorlarlar. Heveslendigini istediğini aylardır hayal kurduğunu falan söyle. Eşinle de konuş sonradan içine sinmedi deyin bence. Ultraluks odaya bir araba parası ödemektense kalıcı kullanacağım eşyalara ödeme yapmak benim için daha mantıklı. Tabi odan da önemli. Cok fazla empati yaptım galiba :))
0 oy
(1,232 puan) tarafından
Canım senin hatan sen iyi niyetinden kabul etmişsin ama belli ki durumunuz müsait o almıyorsa bana böyle bir şey teklif etse ben alırım çocuğuma durumum var derim.Ayrici sırf gösteriş için bir odaya o kadar para vermek ne saçmalık sen o haldeyken milleti o odaya toplamayı düşünmek ayrı bir saçmalık istemediğin şeylere net bir şekilde hayır de canim

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 122 göst.
14 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Papatyalar (1,112 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 174 göst.
23 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Sevilremzi (220 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 343 göst.
4 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde ezber (213 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 286 göst.