0 oy
61 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (229 puan) tarafından
Annem ben de kalacak belki 1 ay felan yediklerimi zaten sağlıklı değil genetiği değiştirilmiş yumurtası hazır sütü vs. Neyse çevrenide var mı böyle hastalar nasıl besleniyorlar ne faydalı olur böyle hastalar için. Birde dua edin anneme dua eden herkesten Allah razı olsun. Maalesef Dr lar bişey yapamıyorlar karaciğeri ağır hasarlı hepatit D si (delta virüs) ve hepatit b si var. Meme kanseri ameliyat oldu ışın tedavi gördü ama kemoterapi yapamıyorlar karaciğeri kaldıramıyorum 

3 Cevaplar

0 oy
(2,003 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun rabbim şafi ismiyle şifa versin inşallah. Babannem kanser hastasıydı. Onlar için öncelik moral gerçekten moral çok önemli. Biz babanneme bebek gibi baktık. Bir dediği iki olmadı evimize misafir kabul etmedik çğnkü kemoterapi alıyordu ağır geçiyordu. Bağışıklık ister istemez düştüğü için bir müddet kızları çocukları falan hariç kimseyi kabul etmedik. Evimiz müstakil olduğu için balkona çıkartırdık sra sıra. Yanında kötü şeyler konuşmazdık. Saçları dökülmeye başlamıştı hemen sıfıra vurduk yastığa çok dökülüyordu arka tarafı nerdeyse kelleşmişti. Her gün mutlaka meyve alıyordu yemek saatleri düzenliydi. Tabi bu süreçte bakliyatlardan falan tiksindi. Sonra ameliyat oldu kanserli bölge temizlendi. Baya zor süreçti. Bu esnada yatalak oldu 2 sene bıyunca yattı. Sebepsiz ya bi anda kadın yürüyemez okdu sabahlara kadar inliyodu. Şükür rabbime şimdi kalkıyor geziyor kanseri de atlattı. 7 senedir bir çektiğini biz biliyoruz bir de rabbim. Allah kimseyi hastalığa düşürmesin. Anneciğinizi sizlere bağışlasın. Sizleri de ona. Zor bir süreç ama imkansız değil. 
(229 puan) tarafından
Allah razı olsun Allah bir daha tekrar ettirmesin. Kemoterapi kaldıramaz diyor Dr u karaciğeri iyi değil ve kötü huylu meme kanseri elbet sıçrar demişti bi dr Kemoterapi görmesi gerek ama kemoterapi alırsa da 4 gün anca durur sonra yoğun bakım. Çaresiz bati karaciğeri zorlamayan şeyleri yedirmeye çalışıyoruz annemde çok duygusal maalesef
(2,003 puan) tarafından
Bir yerde duymuştum anne sütü kansere iyi geliyor diye. Hatta kayınvalidemin bir akrabası arıyormuş diye duymuştum. Doktorunuza bir danışsanız. Bu konuyla ilgili ne diyecek bakalım. Ne kadar doğru bilmiyorum. Nasıl duygusal olmasın çok zor bir durum seni de anneni de çok iyi anlayabiliyorum. Süreç uzun ve zor. Moralini çok yüksek tutun. Kaç yaşında anneniz acaba?
(229 puan) tarafından
68 yaşın da.Ben de annemin yanındayken hastanede akciğer kanseri olan birinin  yakınları servislere çıkıp tek tek soruyordular emziren anne arıyordur sütü için
(229 puan) tarafından
Belki 7  8  daha fazla sene geçmişti. Bende bi sordurayım. Sağol canım Allah sağlık sıhhat versin sizlere sevdiklerinize
(2,003 puan) tarafından
Amin vanım annene acil şifalar diliyorum tez zamanda atlatır inşallah
-Reklam-
0 oy
(303 puan) tarafından
Benim annemde hepatp hastası malesef üzülüyorum ama elden bişey gelmiyor sanırım kilo almamaları gerek annemi hep uyarıyor doktoru zayfla diye
(229 puan) tarafından
Hangi hepatit Allah yardımcısı olsun
(303 puan) tarafından
B canim.
(229 puan) tarafından
Peki canım hepatit delta var mı yani hepatit d ve şuanda tedavisi ne Dr lar napıyorlar

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 176 göst.
28 Kasım 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 169 göst.
0 oy
2 cevap 61 göst.
4 Mart 2024 Diğer kategorisinde Yzc34 (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 92 göst.
3 gün önce Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Yigidinannesi (242 puan) tarafından soruldu

379,363 soru

11,355,742 cevap

34,832 kullanıcı

...