0 oy
548 göst.
Diğer kategorisinde (261 puan) tarafından
Dün kayınvalidemi ve görümcemi yemeğe çağırdım. Sofradayken kayınvalidem abimin eşi hastaydı. Yengemi kast ederekten ela düzeldi mi diye sordu. Ben de tam cevap verecekken eşim de gülerek ne açıdan karakter açısından mı dedi ve güldü. Bende ne alakası var diye tepki gösterdim. Sonra da ciddi bir şekilde yaptığın çok saçmaydı bir daha bir başkasının yanında benim ailemden herhangi biriyle ilgili olumsuz ve gereksiz şeyler söyleme. Ona bakılırsa snei ailenden de karakter açısından dalgayq alınacak insanlar var ama ben kimsenin yanında böyle birşey söylemem. Bu uyarıyıd bir daha benzer şey yaşanırsa bu kadar sakin bir tepki göstermem daha farklı birini bulursun karşında. Dedim. Eşimde yanlış anladın vs dedi ama inanmadım tabiki de. Siz olsanız ne yapardınız 

14 Cevaplar

0 oy
(13,293 puan) tarafından
Bacım senin eşinde gerçekten var bir sıkıntı komik olmaya çalışıyor olamıyor mu kendini çok yukarda mı görüyor bilemiyorum tam adlandıramıyorum da ama yaptığı şey tek kelime ile terbiyesizlik. 
(261 puan) tarafından
Aynen öyle saygısızlık. Yani kendi annesinin yanında yapması daha büyük saygısızlık. Yani ne gerek var. Ona bakılırsa bende hem annesi hem babası yengesi abisi karakteri iğrenç insanlar kendi annemin yanında ne diye diyeyim saçmalık işte. Cevabını verdim ama ne bir özür ne bir telafi etmek oyk yine o haklı yine o doğru
(13,293 puan) tarafından
Benim annem abimin çocuğuna bakıyor bize gelme mevzusu oldu bende annem çocuğu bırakıp gelemez yengem o çocuğa bakamaz dedim eşim bakmayacağın çocuğu yapmayacaksın dedi diye öldürüyordum eşimi hayırdır senin üstüne ne vazife gel sen bak falan dediler de benim mi haberim yok diye bir sürü laf saydım sıkıyorsa açsın ağzını bir kez daha da benim ailemle ilgili olumsuz yorum yapsın
(261 puan) tarafından
Hakkediyorlar. Sustukça daha fazlasını yapıyorlar çünkü.
-Reklam-
0 oy
(2,804 puan) tarafından
Bizde depremden sonra bir araya gelmiştik eşim kardeşi annesi faln kardeşi dediki Seher senb baban bilim evide sağlam değil tak.diye yıkılır ,bnde dednm haklısın bir tek senin babanın evi yıkılmaz çok sağlam siz el birliğiyle yapmissinz ya dedm ortam bı sustu sessizlesti yani cidden anlam veremiyorum bazıları gereksiz laf sokma pesinde
(261 puan) tarafından
Yaaa saçmalık gerçektemn herkes haddini bilmek sorunda yoksa aynısını yapmak zorunda kalıyor insan
0 oy
(1,256 puan) tarafından
Gayet güzel uyarmışsın haketmis valla 
(261 puan) tarafından
Bence daha fazlasını yapmam gerekiyordu.
0 oy
(1,533 puan) tarafından
Hadsiz ya eşim de olsa benim aileme bu şekilde konusturmam gayet güzel uyarmissin en hassas konum saygı benim ailem nasıl eşime karşı saygı duyup kelimelerini seciyorsa aynı hassasiyeti eşimden de beklerim 
(261 puan) tarafından
Benimde hassas noktam. Yengemle pek aram yok ama ne olursa olsun kimseyi kimseye ezdirmem. Herkes haddini bilecek eşimde benim ailemde ki herkeste. Benzer şeyi ailenden biri eşime yapsa onada aynı tepkiyi verirdim.
0 oy
(342 puan) tarafından
Anasinin yanında heriflik yapıyım demiş ama olmamış.. 
(261 puan) tarafından
Aynen öyle. Zaten sofrada Annesine kardeşine kendine su doldurdu bana doldurmadı:)))
(342 puan) tarafından
Sende bu akşam kendine yemek koy eşine koyma anlasin :)
0 oy
(787 puan) tarafından
Eşinin senin ailenle alıp veremediği birşey var heralde önceki postundanda belli. Bu kadar kin nefret niye ki. Valla saygısız davranıyor baya ailene karşı sen ne güzel karsiliyorsun onun ailesini böyle devam ederse sende bazı şeyleri vur yüzüne ailesiyle ilgili bu kadar saygısızlık olmaz
(261 puan) tarafından
Aileme karşı linç yok sadece kendi ailesinde dışlanmış eleştirilmiş vs ve aile olarak bağları yok denecek kadar az. Benim ailemle iyi olduğumda haliyle bastırmak için kusur arıyor. Yoksa aile ona insancıl davranıyor kendi annesinin yapmadığını benim annem yapıyor bunun farkında ama yediremiyor kendine
(787 puan) tarafından
Hmm o zaman sevgisiz buyudugu icin oyle yapiyor ama yinede yanlis bence bu kadar boyle davranmasi. ne guzel kendi ailesinden daha cok aile olmus ona senin ailen ama kıymet bilmiyor
(261 puan) tarafından
Aynen öyle kıymet bilmiyor. O zaman biz de hakkettiği kıymeti veririz
0 oy
(764 puan) tarafından
Benim eşim de bazen bu saçmalığı yapıyor. Ailesinin yanında yok kardeşi böyle yok babası şöyle diyor ben defalarca uyardım ama etki etmedi. Bende ailesi de ola yanında seninkiler mi çok düzgün vs vs diyorum sonra eve geliyoruz diyor sen beni aileme karşı küçük düşürüyorsun bir kere sussan ne olur diye ama umrumda değil ben elli kere dedim ailenin yanında ailemden bahsetme diye
(261 puan) tarafından
Kısasa kısas şart...
(764 puan) tarafından
Kesinlikle
0 oy
(2,301 puan) tarafından
Güzel dille uyarmışsn eşinin öyle bir şey demesine gerek yoktu. 
(261 puan) tarafından
Bir dahakini nasıl bir dille söyleyeceğimi söyledim ama
0 oy
(8,385 puan) tarafından
Güzel ayar vermişsin oh olsun. Bir daha birşey söylerken iki kere düşünür. 
(261 puan) tarafından
Valla benzer şey olursa tepki daha sert ve büyük olacak. Bunu söyledim açıkça
0 oy
(1,586 puan) tarafından
İyi demişsin. Espiri zeka sonucu ortaya çıkan bir durumdur eşinin zekası yetmiyorsa şaka yapmaya çalışmasın
(261 puan) tarafından
Şaka yaptım dedi bende şakaya gülünür ama ben gülmedim hatta rahatsız oldum bir daha bu tür şakalar yapma dedim
0 oy
(119,482 puan) tarafından
ne kadar gereksiz laf etmis yaa
0 oy
(2,777 puan) tarafından
Terbiyesiz lik yapmis
0 oy
(17,876 puan) tarafından

Saygisizlik bu yaptiği komik olmayami calisiyor komik olmus ama karakter olarak :D

0 oy
(921 puan) tarafından
Patavatsız cıvık insan sevmem heleki kendi ailesinin yanında sana böyle yapıp rencide etmesi dahada kötü bazılarında huy bu düzelmez asla 
(261 puan) tarafından
Düzelmek zorunda aksi halde huzur vermem

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 435 göst.
18 Mart 2022 Aile kategorisinde Elif__16 (84 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 294 göst.
20 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Glstanbeste (261 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 396 göst.
19 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Glstanbeste (261 puan) tarafından soruldu