0 oy
1,002 göst.
Alışveriş-Hediye kategorisinde (275 puan) tarafından
Bende gelinligimi özel olarak aldım yani diktirdim ne satmayı nede kiralamayı düşünmüyorum. Hatıra olarak saklıyorum gelen model. Biri beğenmiş durumu yokmuş dedim tamam olur ama kargo yapacağım tanıdığın arkadaşı. Ama gel gelelim düğününe 8 ay var. Ben şimdi göndermek istemiyorum Haziran gibi göndereyim diyorum. Bide benim düğün çekimi olmadı temmuz ilk haftası evlilik yıl dönümümiz benim de hayalim eşim oğlumla gelinlikle çekim yaptırmak 3.yilimiza 3 kişiyiz hemde çekimim olmamış diye. Siz olsanız ne yapardınız. Vermek değil veririm giysin zaten geri geleeck ama şimdiden göndermek erken değil mi. Aklım fikrim karışıyor. Eşimle beraber aldık gelinliği kimsenin desteği olmadan . 

45 Cevaplar

0 oy
(275 puan) tarafından

En İyi Cevap
Kız noter de çalışıyormuş???? Çalışan biri gelinlik kirayamaz mi ? Şuan iyice vermek istemiyorum artık. 
-Reklam-
+2 oy
tarafından
Bence akıl işi değil 8 ay varken neyin acelesi bu ben guvenemedim açıkçası ben olsam göndermem bazı insanlar emanete sahip çıkmaz hor kullanır 
(275 puan) tarafından
Bizim aile dostumuzun arkadaşı annesi babası yokmuş kızın dedim ya olur ama şimdiden istemesi biraz sinmedi
(1,118 puan) tarafından
Babana bile güvenme ki diyordum aile dostumuzun ARKADAŞI
+1 oy
(1,384 puan) tarafından
Ben olsam hiç vermem gelinlik çok özel
(275 puan) tarafından
Kızın anası babası yokmuş üzüldüm hadi vereyim dedim giysin ama şimdiden istemeleri içime kurt düşürdü
(1,384 puan) tarafından
Çok erken bence hiç gönderme akrabaları yardım etsin sizinde fotoğraf yok daha boş ver pişman olursun bide hiç karışma
+1 oy
tarafından
Ben gelinliğimi özel dikim almış olsaydım kimsede olsun istemezdim şahsen göndermezdim de yani bilmiyorum 
(275 puan) tarafından
Ya anası babası yokmuş üzüldüm kızın. Ama bir taraftan da benim de yoktu eşimin de yoktu bilirim zorluğu ama eşimin tek memur maaşı ile aldı düğün yaptı Kredi çekerek
tarafından
Ben de üzülürdüm ama vermezdim çünkü bir gelinlik sahibine özel olur yani sen özel dikim filan deyince öyle diyorum birde insanlara artık güven olmuyor kimseye güvenmiyorum . O gelinlik sana ne şekilde gelecek belli değil .
+1 oy
(17,796 puan) tarafından
İcine sinmiyorsa verme kuzum benimde gelinliği biri istedi icime sinmedi vermedim meğer esi cok cimriymis bir liranin hesabini yapan biriymis bende yollamadim geri vercekti sinmedi icime
(275 puan) tarafından
Biraz sinmiyor Haziran da getireyim dedim denesin olmazsa başka bakar dedi biraz içime kurt düştü. Çünkü 8 ay . Deseydi ki Haziran da olur belki şimdi bile gönderirdim
+1 oy
(1,533 puan) tarafından
Daha 8 ay varmış balım neyin acelesi bu ve sana özel bir gelinlik benim öyle bir hayalim olsa bu kadar erken göndermem ya hayalimi gerceklestireyim sonra giyebilir 
(17,796 puan) tarafından
Arım balım peteğiiiim :D
(1,533 puan) tarafından
Sjsjsjs sende kuzum demişsin okudum :/ hain tospa
+1 oy
(3,416 puan) tarafından
Benim annemin gelinligini koyden biri istemis babaannem ben aliyorsam herkes alsin diye verdirmemis bu arada kendi akrabalari babaannemin :) annemin 31 yıldır duruyor gelinligi bazanın altında ben olsam vermezdim kiralayabilirler satın alamicaklarsa yada dolapta 2. El bir suru gelinlik var ordan alabilirler 
+1 oy
(119,341 puan) tarafından
ya oda baskasina verirse yani giden gelmez pek gelsede saglam gelmez
+1 oy
(104 puan) tarafından
Daha 8 ay varsa gönderme bence neyin acelesi bu bilemedim 
0 oy
(914 puan) tarafından
8 ag varsa beklet son 2 haftaya yakin gonder bisey olur falan daha cekimde yapmamissn pisman olma sonra
(275 puan) tarafından
Dedim Haziran da getireyim. Olmazsa başka gelinlik bakar dedi. İcime kurt düştü
(914 puan) tarafından
keyfi bilir deseydin boşver millete bak sanki zorla veriyormussun gb trip atiyo
0 oy
(4,985 puan) tarafından
Kirala bence. Ama 8 ay varsa ona göre ücret isterim de. Belki o zamana kadar baskasi kiralayabilir de. Yani anlatabildim insaAllah
0 oy
(1,906 puan) tarafından
Giden mal geri gelmez birde tanidik biri diyilse canım bence hickimseye hic bir şey verme
0 oy
tarafından
Valla yorumların hiç birine aldanma emanet ver ama 1 ay kala falan ver. Benim gelinliğimde özel dikim ama geçenlerde hiç tanımadığım biri için istediler hiç düşünmeden tabiki verebilirim dedim ama başkası verdi ondan öylece kaldı 
0 oy
(82 puan) tarafından
Ben vermem  hele gelinlik 
0 oy
(146 puan) tarafından
Benim fikrimce gelinlik şahsa özel birşey sonuçta siz kendi fikrinizle o modeli kendinize göre diktirmişsiniz ayrıca 8 ay ne alaka normalde bile 2-3 gün kala teslim edilmez mi ben mi yanlış biliyorum hanımlar canım senin de içinden gelmiyorsa verme derim gelinliğini saklayan biri olaraktan
0 oy
(2,726 puan) tarafından
Bir arkadaşım gelinligini satıyordu yani 1500 tl ye isterse yardımcı olurum 
0 oy
(2,301 puan) tarafından
Vermezdim kesin ve net nedense anlattığına göre kafamda oturmayan şeyler oluştu 
0 oy
tarafından
Vala güvenemem ya 8 ay var daha belki baskalarina da kiralayıp para kazanacaklar öyle vala şaka gibiler 
0 oy
(7,674 puan) tarafından
Çekim yapcam bende dersin düğün zamanin yaklasinca veriyim dersin
0 oy
(2,736 puan) tarafından
Ben olsam vermem benimki de özel dikim isteyenler oldu vermedim 

İlgili sorular

+1 oy
13 cevap 258 göst.
28 Mart 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 441 göst.