0 oy
175 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (1,088 puan) tarafından
Kızlar liseden çok samimi arkadaşm hafta ici bana gelecek. 4 yaşında kızı ile. Kısırımı çok sever Kısır yapcam. Yanına ıslak kek pogca bi tuzlu kurabiye bi elmalı kurabiye yapaym diyorm. Başka neler yapabilirm? En son da bi kahve icerz yanına çikolata flan. Ama kaç çeşit yapsam karar veremedm. Sizce kaç çeşit yapaym .?

13 Cevaplar

0 oy
tarafından
Pratik Börek yapabilrisin 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bence sarm dolma tek kişi çok da sürmez 
0 oy
(1,949 puan) tarafından
Patates püresi yaptım dün. Maydanoz ve yeşil soğan ekledim baharat falan. Sonra onları küçük küçük çanak şekline getirdim. İçlerine birer tatlı kaşığı yoğurt koydum az da salça damlattım. O kadar lezzetli oldu ki. Çok da kolay.
(1,236 puan) tarafından
Nasıl kıvam verdiniz patatese çanak gibi yapmak için
tarafından
Kapkek silikon kabın varsa patatesi onda yap mor lahana ile çift renk ver güzel oluyor. Netten videolara bkabilirsin
(1,949 puan) tarafından
Normal püre yaptım bir gece dolapta beklettim sabah yapamam yetişmez diye. Sabah içine biraz tereyağ veya sanayağ da olur eritip kattım. Maydanoz soğanını kattım epey yoğurdum. Zor oldu biraz ama harika oldu
(1,236 puan) tarafından
Teşekkürler canım ellerine sağlık
0 oy
(15,224 puan) tarafından
Bence saydıkların çok bile. Kalabalık değilse bence en fazla 3 çeşit. 
0 oy
(1,533 puan) tarafından
Tatlı tuzlu salata çeşidi yeterli bence kısır var zaten bi tatlı bı tuzlu yapsan da yeter kuzum ♥️
0 oy
(1,784 puan) tarafından
Rutin görüşüyormusunuz bayadirmi gelmiyor gündüz oturmasıysa yemekte yapardım ben çorbası köfte pilav yada Makarna salata yanına sonuçta çocuğuda varmış gene çayın yanına aparatif kısır kek poğaça tatlı neyse onlarında yapmam uğraşmam belki tatlı niyetine kek tarzı olabilir kuru kuru kısır o bu şu doyurmuyor Çocuk varsa birde yani
0 oy
(15,992 puan) tarafından
Saydıkların yeter de artar bile bence. 
0 oy
(2,301 puan) tarafından
Yani beş çeşit oluyor zaten ama ekstra yapıcam dersen börek sarma tarzı da olabilir 
0 oy
(804 puan) tarafından
Buzluk böreği var bak hazır yufka ile yapılıyor geçen kayınvalidem yapmış muhteşem olmuş patatesli Bi börek rulo şeklinde sarıp buzluğa atıyorsun 4-5 saat sorna pişiriyosun kayınvalidemin misafirleri de çok beğendi öyle olunca kendi anneme söyledim sende yap misafirin gelince diye annemde dedi favori böreğim artık diye 
0 oy
(1,217 puan) tarafından
Bence yeterli canm 
0 oy
(2,986 puan) tarafından
Tek kisi ise azar azar yap cesit olsun sarma dolma vs de olabilir
0 oy
(857 puan) tarafından
Kısır

Islak kek

Poğaça

Sarma  Akşam yemeğinde çıkar

Tuzlu kurabiye  

0 oy
(812 puan) tarafından
Sarma da yapsan daha güzel olur kalem börek de 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 37 göst.
14 Mart 2024 Alışveriş-Hediye kategorisinde Merve.2022 (343 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 131 göst.
2 Mart 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
6 cevap 211 göst.
29 Şubat 2024 Alışveriş-Hediye kategorisinde Pinkfloyd (775 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 201 göst.
29 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Yasmengungor (1,218 puan) tarafından soruldu

380,042 soru

11,376,426 cevap

34,861 kullanıcı

...